Krasus

Un poco de todo

<< předchozí 1 2 3 4 7 10 13
    • 14.1.2019  22:05
    Caroline (2018)

Krátkometřážní film, který působí spíše jako dokument ze všedního dne. Velice zásadné téma rozehrané na pár minutách jednoduše zpracovaného a brilantně zahraného příběhu, nebo spíše thrilleru z moderní světa, aneb pád pod tíhou systému, který z nás dělá vystresované otroky a když jednou klopýtneme, tak jsme systémem brutuálně a nemilosrdně sraženi k zemi a to i přesto, že se nic nestalo, ale stát se mohlo. Těžké, intenzivní a velice chytře zpracované.

• 4.1.2015  01:21
    Knick: Doktoři bez hranic (TV seriál) (2014)

David Fucking Soderbergh. U tohodle chlapíka prostě nikdy nevíte, co naservíruje, ale když si dokážete sehnat pořádnej balík peněz, tak proč by ne. Nutno podotknout, že v dnešní době si jen málokterý režisér troufne na totální supervizi. Už jen za to velkej big up. The Knick je velice intezivní zážitek, ale zároveň v sobě skýtá poetickou eleganci a velmi seběvědomé vystupování. Projekt, který je tak poctivý jak jen to jen prvotřídně zvládnuté řemeslo a perfektní obsazení v čele s Owenem, Johnsonem a Hollandem dovoluje. Pokud se bavíme o seríálu roku, tak The Knick vítězí na celé čáře. Knick je prostě úplně někde jinde, než zbytek televizní tvorby a převyšuje i takový hype jako Game of Thrones a True Detective. Čistá sugesce, čistá profesionalita, čistá radost.

• 5.10.2014  18:57
    Gran Torino (2008)

Film, u kterého od prvního záběru víte, jak skončí, ale co pak to vadí, když je Eastwood ve své nejlepší formě? Od prvního záběru víme, jaký je Walter člověk, víme, že bude dvě hodiny trousit rasistický poznámky na účet svých Asijských sousedů a my mu přesto odpustíme, protože tak nějak cítíme, že má Walter pravdu, že všechno co dělá je zpomalenou, nikoliv však méněcenou ódou na stařecké mudrování. Žádný záběr tu není navíc, žádné postava tu nekecá zbytečný pseudointelektuální kecy á la člověk se může změnit. Pravděpodobný vrchol Eastwoodovy tvorby, který jen velmi težce překoná a spíš už se bude jen vykrádat. Gran Torino je film, který můžu vidět zas a znova a vždy mě něčím novým obohatí a to je sakra důvod k maximálnímu hodnocení. Viděno počtvrté a Walter zraje jak víno.

• 12.6.2014  19:29
    25. hodina (2002)

Brilantní a ryze emotivní zážitek natočený z lásky k městu, jehož genius loci je tu vyobrazen mnohem sugestivněji, než je tomu u Allenových filmů. Absolutní požitek z filmu, jemuž dominuje suverénní režie a Nortonovo zoufalé volání o pomoc. Spikeův tah na bránu je dechberoucí. Snad nikdy jsem se necítil z hlavní postavou tak souzněný a zároveň tak odtržený. One in a million.

• 22.1.2014  22:25

Dlouho jsem se tak nenadchnul pro něco tak prostého a šablonovitě předvídatelného. 21 Jump Street je ale natočená s velkou láskou a pořádnýma koulema.Téměř dvouhodinová, tak akorát vyvážená jízda, po které budete chtít víc a víc a budete si přát, aby si ústřední dvojka střihla roli i v seriálu. 5 hvězd si to objektivně nezaslouží, pravdou však je, že mi sedlo úplně všechno a nemám jediný důvod cokoli kritizovat. Velká pecka, která udělá radost i nezasvěceným geekům. Konečně role pro Channinga Tatuma, který si u vás překvapivě hodně šplhne.

• 20.1.2014  20:38

A vlastně ani nevím, proč dávám za plný počet bodů. U Allena je to vždycky taková nějaká zvláštní aura, která Vás přitahuje v momentech, který by každý druhý režisér zpracoval naprosto banálně, jen Allen se u nich vyžívá a dokáže z nich vykouzlit krásnou věc. Pro mě zatím vrchol tvorby tohoto malého brýlatého podivína, který jakoby vždy věděl, co je láska a jak ji nejlépe vystihnout. Láska ve filmu je láska k filmu.

• 26.12.2013  15:42
    Kancl (TV seriál) (2001)

Přesně vyvážené směs trapnosti a gagu tak, jak to mám rád. To vše v neuvěřitelně realistickém podání moderní upocenosti. Gervais exceluje v postavě malého a smutného člověka s velkými prázdnými gesty. Málokterá televizní práce má v sobě takovou míru nadsázky a přitom svým bezchybným zpracováním stojí pevně na zemi. Božsky napsané, ďábelsky zahrané. Absolutní výhra na všech frontách.

• 24.11.2013  02:01
    Senna (2010)

Pustit si téměř tříhodinový dokument o Sennovi dva měsíce po Rivalech je nebezpečné. Získáte totiž pocit, že o historii F1 víte už úplně všechno a nic vás nemůže překvapit. Opak je pravdou, neboť jak Rivalové, tak Senna ve vás probudí obrovskou touhu se toho dozvědět ještě mnohem víc. Mistrovsky zpracovaná freska jednoho poloboha a polosvěta, která potvrzuje pravdilo, že kde smrdí politika, je zle. Senna mě nadchl úplně vším a moje momentální dojmy jsou nepopsatelné. Po skončení jsem si uvědomil, že mě dokumentem neprovázel herec, nýbrž reálná postava se kterou jsem splynul, jakoby to byl kámoš od vedle. Možná takové pocity a dojmy by pravý dokument měl vzbuzovat.

• 23.11.2013  21:41
    Skyfall (2012)

Ke Skyfallu mám zvláštní vztah. Po prvním shlédnutí jsem byl upřímně řečeno v šoku, nebyl jsem spokojený. Něco se mi na tom nelíbilo, ale nedokázal jsem to pospat. Vlastně jsem Skyfall vůbec nepobral. V paměti mi však utkvěli dvě věci - neuvěřitelný Bardem, který by si zasloužil oscarama ukamenovat a retro styl, který naprosto vybočoval z proformy posledních bondovských filmů. Mendes vnesl do ságy velkou porci nadhledu, ale podařilo se mu tam nacpat to, co na Bondovi milujeme nejvíc - vzestupy a pády samotného Bonda. Mendesova prvotřídní režie, v níž nepřímo pokračuje v Nolanových promyšlených, ale věrohodných twistech jde samozřejmě ruku v ruce s mocnym scénáři. Na opět perfektní duo Craig+Dench je radost pohledět a velká radost si vychutnávat vzájemné jiskření. Po druhém, třetím a včera již čtvrtém shlédnutí jsem v němém úžasu a telelím se blahem. Skyfall uctívám a při každém zhlédnutí si ho s velkou chutí vychutnám znova.

• 11.11.2013  00:13
    Derek (TV seriál) (2013)

Jestli je něco, v čem je Gervais vyjímečný, tak je to talent na humorné scény v momentě, kdy je nejméně čekáte. Ono to ale funguje a u Dereka dvojnásobně. Derek má v sobě obrovskou sílu, nejen komediální, ale i tu lidskou a na zcela minimálním prostoru rozehrává nesmírně přitažlivou hru, v níž nejosu ani hrdinové, ani poražení, jen obyčejné lidé z masa a kostí. Zpočátku jsem Gervaisovi nevěřil herecky, ale přesvědčil mne svou precizně a přirozeně zvládnutou polohou. Napodruhé ještě lepší. Neskutečný nářez s hlubokým sociálním přesahem a citlivou atmoškou.

• 28.10.2013  18:12

Od Abramse jsem nic jiného ani nečekal. Po všech stránkách poctivá sci-fi podívaná s pořádnými emocemi na pravém místě. Mocnej scénář, díky kterému není potřeba tlačit na pilu a šponovat tak Star trek koncept do nesmysleného paskvilu. Brilantní záležitost, která mě přesvědčila, že se Hvězdné války dostaly do velmi dobrých rukou

• 6.10.2013  18:37
    Domek z karet (TV seriál) (2013)

Vysoká škola scénaristiky a Spaceyho óda na herecké zboštění. Top záležitost

• 5.10.2013  21:52

Top

• 24.9.2013  17:58
    Newsroom (TV seriál) (2012)

Prvotřídně namíchaný koktejl dobrého vkusu a jasné vize. Newsroom je přesně ten typ seriálu, který zbytečně netlačí na pilu a přitom z něj vychází jasné poselství. Dojem navíc umocňuje plejáda prakticky neznámých tváří a na druhé straně znovuobjevení matadoři. V téhle partě bych si s velkou chutí vystřihl měsíční praxi a poté se nestačil divit, jak moc se mi to prostředí vlastně dostalo pod kůži.

• 12.2.2013  22:25
    Pařba v Jersey Shore (TV pořad) (2009)

Bez diskuze.

• 23.1.2013  00:02
    Chlapci a chlapi (TV seriál) (1988)

Sokolovský + Štaidl + Zounar + šeď, hnus, buzerace a zoufalství na všech frontách. Prvotřídní český produkt.

• 10.12.2012  01:02
    Con Air (1997)

Počkal jsem si až do svých 22-ti let a jsem naprosto unešený. Vybroušený akční klenot z dob, kdy se režiséři nebáli hlavního hrdinu pořádně pocuchat, a diváka neustále překvapovat promyšlenými zvraty. Celé dvě hodiny jsem seděl jako přikovaný a nemohl odtrhnout oči od životního kumštu Simona Westa a akční role desetilet pro Nicolase Cage. P.S. Vtipné, ale celou dobu jsem si myslel, že to natočil Michael Bay.

• 25.10.2012  00:55
    Zpátky do školy (TV seriál) (2009)

Absolutní vrchol vypravěčkého umu a kretivního vizionářství bravurně implementovaná do nezapomenutelných epizod. Community je mé dětsví, sen přítomnosti a přání budoucnosti.Six seasons and a movie!

• 6.9.2012  01:21

Nejpravdivější a nejsymboličtější film o americkém národu a to rovnou ve svých negativních i pozitivních aspektech. Fámozně zvládnutý přepis líčení jednoho strastiplného a zatracovaného životního osudu. Cruise zde vyrovnává svůj top výkon z Magnolie.

• 18.8.2012  22:51

Každá dekáda filmových dějin v sobě ukrývá generační poklad. Předčítač je přesně ten typ filmu, jež popisuje určitou historickou kulturní etapu lidských dějin, ale navíc analyzuje člověka jako lidskou bytost pod drobnohledem životních milníků. Vztahové propletence naráží na podstatu lidského bytí ve formě emocionální katarze toho nejpovrchnějšího a nejzkaženějšího, co člověk uvnitř sebe během svého života nese. Tíha života nebyla nikdy lépe zfilmována. Famózní režijní symfonie, scénáristický orgasmus, pokud tedy něco takového existuje.

• 25.7.2012  19:58
    Kmotr (1972)

Nepřekonatelné dílo jehož precizní zpracování dojímá až k slzám. Coppola se nadosmrti stal ikonou a z Puza udělal šťastného člověka.

• 13.7.2012  12:42

Hodnocení Lynchovy tvroby je až na výjimky směsí kompromisu a alibismu. Proč se divák dopouští tohoto chování, ač ví, že si z něj tvůrce dělá vyloženě prdel, je zvláštní jev, nparosto unikátní u současných velikánů světové kinematografie. Inland Empire je absurdním vrcholem Lynchovy představy o smyslu filmové iluze a imaginace. prvních 25 minut je naprosto otřesných a nekoukatelných. Najednou se však zorinetujeme a přejeme si, aby to chvíli vydrželo. Nevydrží. Do konce opulentního konce se nechytíme, nemá smysl hledat " v příběhu" jinotaje či dvojsmysly. Nemá cenu se příliš zabývat formální ani obsahovou stránkou filmu.Nejde totiž ani tak o film, jako spíše o tři hodiny práce s kamerou. Práci, jenž by nedokázal argumetančně ohodnotiti ani zarytý akademický filmový kritik. Lynch si hraje a opět opět vyhrává, ale tentokrát jen u někoho. Já osobně však jeho šílenosti uděluji plný počet bodů. Film má prostě čas od času vytrhnou člověka z reality a duševně ho rozsekat. 2 a půl hvězdy pro Lynche a 2 a půl hvězdy pro mě, že jsem cestu do Lynchových rozmarů přes rozporuplné emoce přežil.

• 24.6.2012  00:18

Silné téma, hluboká myšlenka, prvotřidní zpracování, chladně brilantní Casey Affleck. Vše, co od filmu čekáte, ale jen málokdy dostanete. Přízrak filmové kultury.

• 23.10.2011  21:54

David FIncher je největší filmař posledních dvou dekád.

• 6.3.2011  22:08

Hlava mi nebere, že jsem do svých dvaceti let neměl ponětí o tom, že Jonatham Demme a Talking Heads stvořili nejoriginálnější hudební dílo, které si lze představit. Rád bych někdy zašel na kafe se střihačkou tohoto veledíla a pověděl jí, že lépe už svou práci dělat nelze. Geniálně nasmímaná performance jedněch z nejlepších hudebníků světa.

• 28.3.2010  22:38
    Fur TV (TV seriál) (2008)

Silně vulgární řežba v podání tří chlupatých hnusáků.Neuvěřitelný bránicový nářez v neděli večer na MTV.

• 14.3.2010  00:08
    MTV Cribs (TV pořad) (2000)

Dokonalý americký produkt při jehož sledování si člověk uvědomí jaký vlastně je.90% závist, 9% nezájem a ten zbytek sympatie.

• 4.2.2010  01:04
    Zodiac (2007)

Dvou a půlhodinová ryzí filmařina s precizně nastudovanou látkou a perfektně vybranými herci.Je až neuvěřitelné jak děj neztrácí na dynamice a Fincher vždy udrží i slabší momenty na hranici divákovy pozornosti.V této době nevídaný počin.

• 19.1.2010  16:34
    Slídil (1972)

Mistrovská hra dvou excelentě zahraných postav. Každou minutu si říkáte, že už to tak musí skončit a v tu chvíli vám scénař dá takovou facku, že i na konci si s toho odnesete ten samý úsměv Michaela Cainea i upřímný úžas Laurence Oliviera. Ve všech ohledech bravurní.

• 13.6.2009  12:56

Classic!