wosho

okres Brno
Věčný bojovník s gramatikou

<< předchozí 1 2 3 4 20 40 59 78
    • 3.7.2011  13:45

Toto se panu De Palmovi nepovedlo. Opravdu špatně odvedená práce na postu režie. Snaží se sice propojit svůj vytříbený režijní styl s klasickou stavbou Film-Noir. A to se mu vůbec nedaří, celá jeho koncepce se rozpadá a díky tomu je Černá Dahlia nevyvážená. Na jedné straně technická profesionalita a kvalitní obsazení (krom http://www.csfd.cz/tvurce/315-josh-hartnett/-tem mě tam nesedí). Na straně druhé překombinovaný scénář a režisér, co nedokáže správně uchopit látku. Škoda. Film měl potenciál navázat na http://www.csfd.cz/film/4123-l-a-prisne-tajne/, měl na to vše potřebné. Bohužel to se nenaplnilo, ani z 10%.

• 3.7.2011  13:29
    Rodáci (TV seriál) (1988)

Po technické stránce nelze Rodákům nic vyčíst. Avšak po ideové již lze a mnohé. V době perestrojky zcela nepochopitelný tah soudruhů, avšak co od nich čekat. Inteligenci moc ne, že? Jen nechápu to obsazení. Pochopím, že odmítnout hrát v Zemanovi mohlo být pro jejich kariéry nebezpečné (ale i tací se našli-http://www.csfd.cz/tvurce/975-petr-cepek/). Ale na konci dekády, kdy se začalo vše hrotit k revoluci, to nechápu. Ne. Rodáci jsou posledním politicky-ideovým pokusem minulého režimu použít v tak rozsáhlém projektu překroucením historie ve svůj prospěch.

• 29.6.2011  12:37

Dívat se na to dalo, ale člověk se nesmí trošku nad dějem a chováním těch dvou puberťáků zamyslet. Logika a motivace postav jsou opravdu mizerné. Kdybych se probudil v ženském těla Já, tak rozhodně se neoblékám jako coura a nebalím motorkéře.

• 28.6.2011  12:27

Správmý akční film ze 70tých let s krotkým, ale stále drsným Coburnem. Děj je sice blbý, ale pro akci dostačující. Využití Řecka je geniální tah, který filmu dává nejen malebnost, ale hlavně atmosféru (hlavně závěrečná řežba v klášteře). Jediné co zamrzí je nedostatek drsnější akce. Celkově se jedná o naivní kousek s jasným poselstvím boje proti levicovému terorismu, který v oné době byl aktuální.

• 27.6.2011  16:36
    Vezmeš si mě? (TV film) (1997)

Příklad kdy filmaři místo brožůry Jak udělat film si vzali kuchařku 1001 levný recept a dle ní "uvařili" filmový eintopf. V této blbosti kromě porna, mimozemšťanů a masturbující gorily najdete vše a taky to tak vypadá.

• 27.6.2011  12:53

Jediným kladem je zde dobré obsazení a příjemná atmosféra skomírajícího Rakouska-Uherska. Problémem této české kriminálky je absence napětí a tejemna, film je chladný a nenápadný jako mrtvola v márnici. Škoda, lepší příběh, odvážnější režisér a možná by se i dařilo.

• 27.6.2011  12:50
    Plastická chirurgie s. r. o. (TV seriál) (2003)

Dlouho jsem otálel, ale zvědavost a nuda nakonec zvítězila. A výsledek??? Skvělý, zvrhlý seriál s pořádnou porcí cinického a černého humoru. Seriál opravdu jen pro milovníky tohoto humoru.

• 27.6.2011  12:47
    Údolí Divokých růží (TV seriál) (2006)

Ještě kýčovitější představa z Divokého západu než http://www.csfd.cz/film/70453-doktorka-quinnova/. Opravdu nením, proč si tu dobu idealizovat tímto způsobem. Je mě to divné a odporné, stejně jako představa romantiky v koncentráku, kde hrdinové jsou v sněhobílých košilých, s plným žaludkem a v ruku v ruce se přes plot z trnitých růží dívají na komín z krematoria a nad hlavou jim vrkají holoubci a stráže z SS v růžové uniformě jim zpívají serenádu. Je mě na zvracení!!!!!!!!!!!!!!

• 27.6.2011  12:42
    Amerika hledá topmodelku (TV pořad) (2003)

Nemám rád reality show. Jsem předem naplněný neobjektivním pohled a vím, že to není vůči této zábavě férové. Ale to je mé osobě u zadnice a TOTO je opravdová sračka a odpad ze samého pekla. Banda koček se ze snaží ze sebe udělat supermodelku a tak místo provádění felace fotografům a hledačům talentů, raději jde se svou levnou kůží do televize a divák s minimální inteligencí se nudí a nechápe. Peklo!!!!

• 25.6.2011  13:36
    Kojak (TV seriál) (1973)

Z hlubin průměrnosti jej vytahuje Telly Savalas. Nebýt jej s lízátkem v puse a naleštěnou pleškou, tak by Kojak hnil v zapomenutí.

• 22.6.2011  14:29
    Pistolníci (1993)

Pohodová, akčně-dobrodružná jízda se sehraným duem. Scénář je sice idiocie (co však po většinou čekat od "mistra" http://www.csfd.cz/tvurce/3090-stephen-sommers/), i přesto jsou Pistolníci koukatelnou béčkovou záležitostí.

• 22.6.2011  10:05

Blbost, která nezaujme snad nikoho.

• 21.6.2011  14:34

Zábava na vícero kouknutí. Dobrá, svižná režie, která se nebojí černého humoru. Hodně se povedlo obsazení obou agentů, Smith ještě neměl auru megastar a Lee Jones se snad zas pro takové postavy narodil. Jediné co se tak nepovedlo je scénář. Hlášky a nápady by byly, ale celkově šlo, dle mě, vytěžit z takového námětu mnohem více. MiB je zatraceně dobrá komedie, která měl mnohem větší potenciál, než jak nakonec dopadla.

• 21.6.2011  12:45

Nezáživně udělaný dokument s pár informacemi, které hodně okrajově ukazují tzv ČÍNSKÁ EKONOMICKÝ ZÁZRAK. Hodila by se hlubší studie na největší průser, za který za pár generací budeme hodně platit, až se ČLR stane největší velmocí světa.

• 21.6.2011  12:40

Neskutečná kravina, která se odehrává v idiotském světě, kde je možné všechno. Navíc ten parchant je neskutečně otravnej rozmazlenej pacholek, kterého měli ti pafiáni hodit do drtičky ve stylu Farga.!!!!

• 21.6.2011  10:13
    Pozor, obří žena! (TV film) (1993)

Pocta monster hororům s kapkou feministického duchu s absencí humoru, byť o něj šlo tvůrcum asi na prvním místě. Bohužel film je ještě nudnější a mizernější, než díla ze kterých si dělá legraci a poctu zároveň. Ubohá blbost.

• 21.6.2011  10:10
    Slepý hněv (1976)

Mám raději P. Fondu coby beztarostného jezdce, než rančera se starostmi, jenž k řešení problénů používá luk. Slepý hněv je nevýrazným, laciným dramatem s prvky akčního thrilleru, co diváka moc neuhrane, spíše uklimbá do spánku. A když už takový námět, tak taději provedení alá Avatar

• 20.6.2011  16:31

K doplnění informací k filmovému Počátku a coby kvalitní bonus k dvd. A proč ne???

• 20.6.2011  12:40

Kladem je ze režie Petra Schulhoffa a hudba http://www.imdb.com/name/nm0087818/, tyto dva elementy budují přesnou atmosféru ( a to hlavně v úvodu). Bohužel jak se Schulhoffovi dařilo v pozici režiséra, tak již nezvládal pozici scénaristy, byť vycházel z románové předlohy. Motivace, psychologie postav a celá struktůra děje jde proti vypravěčskému stylu režie. Film tím kulhá v napětí. Divák sleduje vyšetřování, při tom je díky znalosti osoby vraha o mnoho kroků před vyšetřovateli a počíná se nudit. Film sice má "údernou pointu", ale ta nedokáže napravit onu dramaturgickou chybu s postavou odhaleného vraha hned v úvodu.

• 17.6.2011  12:44
    Český mír (2010)

Tak toto rozhodbě ne!!!!! Remunda s Klusákem podle mě šáhli po geniálním námětu na dokument, který by dokázal oslovit všechny lidi na celé planetě. Jen to nesměli takto debilně uchopit a pokurvit to. Narozdil od humorně pojaté mistifikace http://www.csfd.cz/film/158202-cesky-sen/ , která si dělala legraci z naší malosti a požitkářského způsobu života, se tady utápějí v černobílém pojetí světa. Přibližně 90% dokumentu je o lidech, kteří jsou proti radaru a je to výběr opravdu pestrý. Zbytek dokumentu je obsazen buď trapnými přívrženci z okruhu celebrit (http://www.csfd.cz/tvurce/20130-jiri-krytinar/ se zde zcela znemožnil se svým opodstaněním radaru) , či pomatenci (opilej http://www.csfd.cz/tvurce/53472-ivan-martin-jirous/ s falšku tvrdýho v kapse, či děda s infarktem). Oba dokumentaristi jasně stavějí dokument na stranu opomentů, pohrávají si s fakty a celý dokument je zcela straným jedné straně. A to je špatně!!!! Namísto toho se měli pokus ukázat komplexní problém radaru v Brdech, se vším co k tomu patří. A obě strany nechat podat pádné argumenty proč ano, či proč ne!Což bohužel neučinili, raději se sklouzli po jednoduší formulaci a zcela šli na ruku populistickému liberalismu. A s tím pánové oba dva jděte do prdele za panem http://www.csfd.cz/tvurce/5087-michael-moore/.

• 17.6.2011  12:27

Depresivní, zvláští, těžko shlédnutelný, nezáživný film, který však dokáže uhranout jistou sortu diváků. Cage podává jeden ze svých nejpodařenějších výkonů, který ještě více umocňuje jeho nevšední obličej.

• 17.6.2011  10:05
    V ringu smrti (TV film) (2008)

Filmová adaptace časopisu Maxim. Bitky, silikonové kočky, krev, charismatický borec, vypíčenej negr, zkurvenej ředitel basy atd. Klišé je zde jak bonbónů v kapsách pedofila na lovu. Režisér je hodně velikej fanda stylu Tonyho Scotta. Scénárista je ubožák co moc o psaní asi neví. A film je to blbý, ale zábavný, byť dle mě jen na první kouknutí.

• 17.6.2011  10:00

Velice příjemné překvapení. Napínavý, mnohdy nervydrásající (hlavně scány z nočního odstavného nádraží) a atmosférou nasáklý akční thriller. Režie je skutečně výtečná a přesné obsazení. Jediné co zamrzí je scénář, který jinak povedený film stahuje k lehké nadprůměrnosti. Škoda, místo opravdu kvalitního žánrového snímku, zde máme dobrý biják, na který se dá podívat vícekrát.

• 13.6.2011  12:49

Kdybych to nesledoval v Non Stopu při hraní rulety a neodnesl si v plusu přes dva litry šel bych i s * dolů. Takto mě tato přihlouplá kriminálka z rodinného stříbra pánů Van Dyků přinesla trošku štěstí:-)

• 13.6.2011  12:46
    Letiště (1970)

Blbost!!! Která ještě byla dost nemastně-neslaně a archaicky natočená (po celou dobu jsem myslel, že sleduji film natočený v padesátých letech).

• 13.6.2011  12:43
    Sny o bizonech (TV film) (2005)

Raději toto, než cokoliv z Disney chanellu. Ikdyž i zde se najde vše šablonovité, co se nachází v amerických filmech pro mládež.

• 13.6.2011  12:41

Nejedná se ani o http://www.csfd.cz/film/9795-stalag-17/, ani o http://www.csfd.cz/film/5696-most-pres-reku-kwai/. Filmu silně ublížilo, že se točilo ihned po válce a je v něm ona šablonovitost, který však byla v té době zcela pochopitelná. Navíc, je i na svou dobu trošku zastarale natočen, když si uvědomím, jaká díla v té době již vznikala.

• 13.6.2011  10:10
    Sama uprostřed noci (TV film) (1989)

Jako malého mě tento film dokonale vystrašil, až jsem se bál spat sám a vždy před usnutím ¨jsem se celý zabalil pod peřinu, což dělám dodnes. Z pohledu však dospělého diváka je film silně zestárlý, místy hloupě směšný a skoro bez atmosféry. Velice se podařila ta část kdy oba hrdiny rozdělují jen dveře a stačí malá chyba a osud holčičky je spečetěn. Bohužel neustále střihy na večírek je katastrofální, kdykoliv se ve filmu objeví trošičky atmosféry, je vždy touto prasečinou zcela zničena. Celkově se jedná o směšného bubáka z dávné tv historie, která nedopadla tak mizerně jako http://www.csfd.cz/film/117952-prizrak/, ale i přesto se jedná o zcela ubohý pokus o něco jiného, než co se tehdy u nás točilo.

• 8.6.2011  21:13
    Špinavé práce (TV pořad) (2005)

Nechápu důvod vzniku těchto pořadů. Proč?

• 8.6.2011  09:59
    Žralok útočí (TV film) (1999)

Poctivě odvedené béčko, se vším co k tomuto žánru patří.

<< předchozí 1 2 3 4 20 40 59 78