Reklama

Reklama

Nejsledovanější žánry / typy / původy

  • Komedie
  • Drama
  • Akční
  • Dokumentární
  • Animovaný

Recenze (2 314)

plakát

Černá Dahlia (2006) 

Toto se panu De Palmovi nepovedlo. Opravdu špatně odvedená práce na postu režie. Snaží se sice propojit svůj vytříbený režijní styl s klasickou stavbou Film-Noir. A to se mu vůbec nedaří, celá jeho koncepce se rozpadá a díky tomu je Černá Dahlia nevyvážená. Na jedné straně technická profesionalita a kvalitní obsazení (krom http://www.csfd.cz/tvurce/315-josh-hartnett/-tem mě tam nesedí). Na straně druhé překombinovaný scénář a režisér, co nedokáže správně uchopit látku. Škoda. Film měl potenciál navázat na http://www.csfd.cz/film/4123-l-a-prisne-tajne/, měl na to vše potřebné. Bohužel to se nenaplnilo, ani z 10%.

plakát

Rodáci (1988) (seriál) 

Po technické stránce nelze Rodákům nic vyčíst. Avšak po ideové již lze a mnohé. V době perestrojky zcela nepochopitelný tah soudruhů, avšak co od nich čekat. Inteligenci moc ne, že? Jen nechápu to obsazení. Pochopím, že odmítnout hrát v Zemanovi mohlo být pro jejich kariéry nebezpečné (ale i tací se našli-http://www.csfd.cz/tvurce/975-petr-cepek/). Ale na konci dekády, kdy se začalo vše hrotit k revoluci, to nechápu. Ne. Rodáci jsou posledním politicky-ideovým pokusem minulého režimu použít v tak rozsáhlém projektu překroucením historie ve svůj prospěch.

plakát

Já jsem ty a ty jsi já (2006) 

Dívat se na to dalo, ale člověk se nesmí trošku nad dějem a chováním těch dvou puberťáků zamyslet. Logika a motivace postav jsou opravdu mizerné. Kdybych se probudil v ženském těla Já, tak rozhodně se neoblékám jako coura a nebalím motorkéře.

plakát

Jezdci po nebesích (1976) 

Správmý akční film ze 70tých let s krotkým, ale stále drsným Coburnem. Děj je sice blbý, ale pro akci dostačující. Využití Řecka je geniální tah, který filmu dává nejen malebnost, ale hlavně atmosféru (hlavně závěrečná řežba v klášteře). Jediné co zamrzí je nedostatek drsnější akce. Celkově se jedná o naivní kousek s jasným poselstvím boje proti levicovému terorismu, který v oné době byl aktuální.

plakát

Vezmeš si mě? (1997) (TV film) 

Příklad kdy filmaři místo brožůry Jak udělat film si vzali kuchařku 1001 levný recept a dle ní "uvařili" filmový eintopf. V této blbosti kromě porna, mimozemšťanů a masturbující gorily najdete vše a taky to tak vypadá.

plakát

Tajemství zlatého Buddhy (1973) 

Jediným kladem je zde dobré obsazení a příjemná atmosféra skomírajícího Rakouska-Uherska. Problémem této české kriminálky je absence napětí a tejemna, film je chladný a nenápadný jako mrtvola v márnici. Škoda, lepší příběh, odvážnější režisér a možná by se i dařilo.

plakát

Plastická chirurgie s. r. o. (2003) (seriál) 

Dlouho jsem otálel, ale zvědavost a nuda nakonec zvítězila. A výsledek??? Skvělý, zvrhlý seriál s pořádnou porcí cinického a černého humoru. Seriál opravdu jen pro milovníky tohoto humoru.

plakát

Údolí divokých růží (2006) (seriál) odpad!

Ještě kýčovitější představa z Divokého západu než http://www.csfd.cz/film/70453-doktorka-quinnova/. Opravdu nením, proč si tu dobu idealizovat tímto způsobem. Je mě to divné a odporné, stejně jako představa romantiky v koncentráku, kde hrdinové jsou v sněhobílých košilých, s plným žaludkem a v ruku v ruce se přes plot z trnitých růží dívají na komín z krematoria a nad hlavou jim vrkají holoubci a stráže z SS v růžové uniformě jim zpívají serenádu. Je mě na zvracení!!!!!!!!!!!!!!

plakát

Amerika hledá topmodelku (2003) (pořad) odpad!

Nemám rád reality show. Jsem předem naplněný neobjektivním pohled a vím, že to není vůči této zábavě férové. Ale to je mé osobě u zadnice a TOTO je opravdová sračka a odpad ze samého pekla. Banda koček se ze snaží ze sebe udělat supermodelku a tak místo provádění felace fotografům a hledačům talentů, raději jde se svou levnou kůží do televize a divák s minimální inteligencí se nudí a nechápe. Peklo!!!!

plakát

Kojak (1973) (seriál) 

Z hlubin průměrnosti jej vytahuje Telly Savalas. Nebýt jej s lízátkem v puse a naleštěnou pleškou, tak by Kojak hnil v zapomenutí.