Macik

Macik

<< předchozí 1 2 3 4 5 9 13 17
    • 21.2.2009  19:20

Nejlepší na tomhle filmu jsou scény, kdy je ukázána absurdita války. Střílí se ani neví na koho, zabíjí se nevinní a prostě je to jeden velkej chaoz. O masakrech v táborech Sabra a Šatíla jsem sice neslyšel,ale to nedělá masakr snesitelnějším. Jen mě ten konec nějak minul účinkem. VERDIKT: Natočeno je to zajímavým způsobem,ale když si ho odmyslíte, zbyde vám jen další film z války s pár zajímavými scénami a autentickými záběry, které nejsou nikterak odlišné od těch, které můžete vidět každodenně na CNN nebo BBC..

• 15.2.2009  01:03
    Město Ember (2008)

První půlhodina vskutku zajímavá. Atmosféra hutná, uvěřitelná a výprava taková, že na ní vidíte každičky cent. Co se ovšem začne dít potom, to nemá jaksi obdoby. Po cca 35 minutách začnete sledovat nejdelší trailer, jaký jsem snad kdy viděl. Scény jsou za sebe házeny bez hlubší vypovídací hodnoty, a tak tam pořád pobíhají dvě dospívající děti, řeší věci, který jsou vám osobně fuk, jelikož jste ani nedostali šanci se s městem takříkajíc zžít. Ve střehu mě proto udržovalo jen to tajemství, který jsem chtěl strašně vidět a to jak to ti Stavitelé vlastně vystavěli. Konec je naprosto bez emocí a tak pochvalme pana režiséra, který měl pár zajímavých nápadů, ovšem pokud byl scénář napsán přesně takhle, tak z toho opravdu nic moc vykouzlit nešlo. Na druhou stranu pokárejme castingovou agenturu, jelikož hůře obsazenější dětskou roli jako zde Poppy jsem už dlouho neviděl. To už by to 4 leté dítě lépe zahrála opička po mrtvici oblečená do medvědího oblečku. VERDIKT: Slyším tam vzadu dotaz.. " Dobrý den, Novák časopis Premiér. Naše čtenáře by jistě zajímalo, zda byste se po tom všem na tenhle film znovu podíval? " Ano, to je zajímavá otázka.. no .. pokud vyjde na DVD director´s cut, který bude mít aspoň dvě hodiny, dám tomuhle snímku ještě jednu šanci. Už jen kvůli Billu Murraymu a tomu námětu, který mi osobně sedl.. Děkuji za pozornost 70%

• 14.1.2009  21:38
    RocknRolla (2008)

Můj oblibený tvůrče, ptám se, proč?? Proč??? Když pomineme fakt, že jsem riskoval svoji osobní svobodu nelegální získáním tvého nového počinu, tak jsi mi jinak žádný jiný adrenalin nepřipravil. Nudil jsem se a po půl hodině jsem již očekával konec filmu. Jsem zmaten, je to pořád to samé a ač by mi to na tobě vadilo nejmíň,štve mě, že se sám vykrádáš a nepřišel jsi s ničím novým. Je mi teskno a čím dál víc si začínám myslet, že jsi jen režisér 1 - 2 filmů. Proto tě varuju, visí nad tebou damaklův meč, buď se vzpamatuješ nebo tě holt vyřadím ze svých top režisérů.. Ne, nebreč, můžeš si za to sám.. VERDIKT: Nehorázná nuda, pořád omýlaná dokola. O stupeň lepší než Revolver (kterej nikdo kromě Guye nechápe) a to především Kájou Rodenem, na kterýho jsem v každý scéně čekal jak na smilování..

• 8.1.2009  21:32

A po dlouhé době se opět uchyluji k psané formě. Čekal jsem vám na film, který mi rozváže pusu a prsty a já si řeknu, ne! tak tady nemůžu jen dát nicneříkající hvězdy. Moji drahou polovičku jsem přesvědčil a vyrazili jsme na sci-fi s tím chlápkem z Matrixu. Byl jsem zrazován, nechoď na to, je to blbost, jenže holt vlastní zkušenost, je vlastní zkušenost. Tak abych vám tu nepsal, přílišné detaily, děj filmu je vám jistě znám, tak pojďme k hodnocení. Film Den, kdy se zastavila země se vůbec nepovedl. Ano, je tu špatný scénář, ale je tu hlavně špatný režisér a prostě je to jak by řekla má přítelkyně : " Všechno špatně.." Jediný klad je proto námět a hlavní obsazení. Scott Derrickson to celý neustál, nevěděl, co chce natočit. Sci-fi totiž dle mě může být dvojího typu. První je, že je to non-brainová záležitost, na kterou se ovšem dobře kouká a pobaví (Den nezávislosti), druhý typ je pak záležitost, kdy, když vezmete vpotaz fakt, že by se to vážně mohlo trošičku stát (mimozemšťani atd.), tak to celkem dává smysl. V tomto případě to není ani to, ani to. Chvílema je to směšný, jednání postav naprosto nelogické a vymykající se svým charakterům. Čím je delší doba po skončení, tím mám větší pocit, že by Derrickson z toho chtěl natočit spíš divadelní hru o 3 hercích, a proto akční scény vypadají, jakoby ho do nich natlačili producenti, aby se to lépe prodávalo.Výsledek je potom značný paskvil.. VERDIKT: U Dne, kdy se zastavila země se člověk, co aspoň trošku sleduje filmy, musí šíleně nudit a vrzat celou dobu zuby. Ostatním se to líbí, jelikož je tam Keanu Reevesa Jennifer Connely a tomu zbytku je to jedno, hlavně, že tím zabily čas..

• 18.10.2008  23:08
    Apokalypsa (1979)

Ano, Duvall, Hopper, mladičký Fishburne byli skvělí.. Kamera parádní, zvuk famózní, první hodina a půl neskutečná. Bohužel jsem ale narazil na redux verzi, která čítá 194 minut. Od chvíle kdy dorazí do osady Francouzů (což by tam podle mě vůbec nemuselo být) to jde ale z kopce. Závěr mě totálně nebavil, přišel mi jak z jiného filmu než který jsem celé ty dvě a půl hodiny sledoval. Po takové době bych čekal trošku lepší závěr, protože když si vzpomenu na scény s vrtulníkama, mám sto chutí si je pustit znova. Jinak Sheen mi tam vůbec neseděl, ve scéně, kdy se ptá mladého Fishburna kolik mu je a diví se že je tak mladý, mi to přišlo k smíchu. Jelikož Sheen má do postavy vynikajícího životem ostříleného vojáka hodně daleko. Ke konci mě přímo vytáčel.. Nicméně za bezchybnou první hodinu a půl dávám 4..

• 17.9.2008  14:28
    VALL-I (2008)

Už mi přijde trapný tady psát každý rok po zhlédnutí další pixarovky, že je to nejlepší animace jakou jsem kdy viděl... Jen jsem teď zvědav, kam to půjde dál, jakým směrem. Jelikož scénář tady opravdu za moc nestál..

• 12.9.2008  23:40
    Tobruk (2008)

Nepatřím mezi ty Čechy, co znají dopodrobna svoji historii a ví, kde se kdy jaký našinec proslavil. Proto o Tobruku jsem se doslechl asi až před rokem, kdy ve zprávách na ČT ukazovali, jak Marhoul odjíždí natáčet do Tuniska.. Říkal jsem si Marhoul? Hmm.. Mazanej Filip dobrej film.. odvážnej na český poměry a vizuálně zajímavej.. a do Tuniska říká Jolanka? takže žádný točení ve starý pískovně alá Troškova vize o turecké válce v Princezně ze mlejna 2..? A že prej i nemalej peníz na to dostal.. no tak na to jsem zvědav.. Poté rok nic až jsem si na moviezone přečetl recenzi a jal si doplnit vzdělání do multikina (kvůli zvuku doporučuji!!). No a vážení přátelé teď pár hodin po skončení, kdy jsem se otřepal ze skvělého filmového zážitku jsem konečně schopen napsat pár řádek. A teď k filmu. Marhoul to natočil naprosto přesně jak chtěl a za to jsem mu vděčen. Žádný srdceryvný románky, žádný klišé, žádný hlavní hrdina. Na to by si divák měl dát pozor a je lepší když na to jde a ví, že to není normální film. Je to totiž záznam o tom jak tam ti chlapi asi žili a čím jsi prošli. Vizuální stránka famózní, kamera parádní, zvuk mě totálně odrovnal. Herci až na Roberta Nebřenského, na kterého jsem si zezačátku těžce zvykal, ze sebe vymáčkli maximum. A i Michalovi Novotnému ze kterého jsem měl zezačátku největší strach, jsem tu roli věřil.. Peníze jdou vidět do posledního halíře, a proto příště ten největší rozpočet neposílejte Na Konári na Slovensko, ale dejte jej Marhoulovi.. Ten s ním umí točit a to je u nás taky poměrně vzácnost. VERDIKT: Jeden z nejpůsobivějších českých filmů, co jsem kdy viděl, díky kterému se po vyjití z kina budete cítit hrdí na to, že jste Češi. A pak ať mi ještě někdo zkusí říct, že jsme národ posránků!!!

• 18.8.2008  22:36

Ač jsem velký fanoušek hellboye, tak s chmurou na tváři musím oznámit, že tohle už není ono. Možná je to tím, že den předtím jsem byl na Temném rytíři nebo, že jsem od tohohle filmu očekával až příliš.. nevím.. Každopádně ať chcem nebo nechcem od TR se komixovové filmy budou brát zcela jinak. Najednou mi vadila v Hellboyovi ta infantilnost, ta jednoduchost, ta prostost. Chtěl jsem víc, chtěl jsem nějaký twister, něco nad čím bych musel dumat. A bohužel musím stejně jako zde pár mých kolegů vyjádřit obavy nad režií del Tora a jeho Hobita. "A to ti říkám Jacksone, jestli si toho Hobita neuhájíš, tak seš pro mě mrtvej muž" VERDIKT: nemůžu si pomoct, ale del Toro by byl výbornej výtvarník, nebo maximálně pomocný režisér, protože už je to podruhé co jako vypravěč zklamal (Faunův labyrint). Svěřil bych mu jen scény s Hellboyem a jeho dialogy, nic víc, nic míň. S P O I L E R Jedna z nejlepších scén je pro mě ta, ve který se rudoch s abem smažou jak carsští důstojníci :-) P.S. Film samotný není špatný, ale pokud mi někdo nabídne dvě DVD s hellboyem, sáhnu po tom se starším datem výroby, ovšem Salmě to tady až pekelně sluší . . . 75%

• 13.7.2008  22:25
    REC (2007)

A máme tu další horor. Spousta známých mi říkalo, na to koukni čoveče, to je jak blair witch.. A tak jsem na to teda kouknul. S blair witch to má ale opravdu společného jen ten styl kamery. A teď trošku k filmu samotnému. Začátek je docela nuda a ikdyž se jedná o navození atmosféry, tak aspoň se nějak ve vzduchu vznášelo to tajemno, které muselo každou chvíli přijít. Bohužel však pro mě osobně byly nejstrašidelnější první minuty v domě, kdy stařenka nebyla to za co jsme jí pokládali. Jelikož jsem nevěděl o čem to má být, děsila mě představa, že to bude trošku realističtější. Jakože stařence přeskočilo, má tam doma nějaké své tajemství (kostlivec ve skříni), prostě něco v tom stylu. Konec napínání mých nervových vláken pak skončilo při pádu hasiče, což je pro mě osobně nejlepší scéna filmu. Další fází v domě je pak davová psychóza a naprosto nudná část rozhovorů s obyvateli domu. Závěr je pak zběsilé běhání po domě, nesnesitelný řev hlavní protagonistky z kterého bolí hlava a pak vždy vykouknutí zombíka tam odkud ho filmový nadšenec stejně očekává. VERDIKT: Zombíci už opravdu nejsou v módě. A to že se bojíte, když kamera zabírá v noci něco, co nevíte jak vypadá, opravdu není žádné umění. Jediný klad, co vyzdvihuje tenhle film do lehkého nadprůměru je, že vše opravdu působí autenticky.. Ale jakmile film skončí, stejně si řeknete.. pche! zase jen film a jdete si v klidu po tmě na záchod.. P.S. Tímhle stylem natočit nějaký dokument o zvrácených lidech, kdesi na odlehlém místě, vlastní komunita.. To by byla panečku jízda! 65%

• 12.7.2008  14:29

Aneb jak pravil Rudolf Hrušinský v mém tolik oblíbeném filmu Bílá paní, když schvaloval coby soudruh předseda divadelní hru o bílé paní: " No mělo to talent, ale pořád se nemůžu zbavit dojmu, že by tam neměla být ta bílá paní" :-) Takže muzikál ano, ale nemohu se zbavit dojmu, že by se tam nemělo zpívat :-) Vpodstatě zápletka je více než triviální (a už tak často viděná), že jediný čím může být film zajímavý je právě pojetí pana režiséra. A proto se ptám, bylo nutné z toho mít muzikál? Co z toho udělat normální film, s lepším scénářem a né že postavy přichází, odchází a tak nějak si na plátně dělají co se jim zachce. Vše je vykonstruováno a upraveno pro Deppa aby strávil na plátně co nejvíc minut, že se jaksi zapomnělo na ostatní postavy a jejich prokreslenost. Závěr je dost syrový, že ani živá kráva na to není tak syrová. Vpodstatě se ale několikrát máchne břitvou a je po všem. VERDIKT:Tim opět vykreslil atmosféru nádherně. Nepatřím mezi ty, co se jim zprotivuje tím, že je pořád stejný. Takový je Burton! Bohužel tady samotný příběh je trošku jednodušší a scénáristicky nezvládnutý. Příště bez zpěvu, Time ;-)

• 9.7.2008  22:10

Přiznám se můj první Jarmusch.. Když pominu zdlouhavé nic neříkající záběry, scény protáhle vždy o něco déle než by měly (což není na škodu a je to kolikrát zajímavý), tak tenhle film mi nic jiného nenabídl. Zápletka pro mě nezajímavá a Bill Murray krom pár scén hraje jak po sedativy, jejiž dávka by umrtvila i Cipíska, slavného toť koně žokeje Váni :) Zatímco v Ztraceno v překladu je vše podřízeno jemu, zde nemá skoro žádný prostor projevit svůj talent a to pobavit s naprosto chladnou tváří..VERDIKT: Jak správně zde většina píše, je to film "o ničem".. A já se ptám? To je jako supr? Když je to o ničem??To je umění?? V tom případě, můžete dát kameru na stativ, natáčet želvy v ZOO ve výběhu a pak psát výhružné dopisy americké akademii, že jsou to jen zabedněnci a že nerozumí modernímu uměnít!!Howgh!

• 2.7.2008  16:53

Po dlouhé době jsem opět viděl originální film, kde nic není tak jak by mělo. Michel Gondry je frajer a drtivá většina všech režisérů by se od něj mohla učit. BKR sice není nejvtipnější, ale jde na něm vidět jak si herci natáčení užívali (zvláště Jack Black). VERDIKT: Zatímco Wes Anderson mě svým novým filmem (The Darjeeling limited) dost zklamal, další originální tvůrce Michel Gondry mě víc než potěšil. Opět to není film pro každého, ale ten kdo má rád trošku filmy si u něho bude vrnět blahem. Škoda jen, že Jerry s Mikem nenasweedovali víc známějších filmů, taková všeobecně známá scéna z Basic Instinctu by v podání Jacka Blacka dostala určitě zcela nový rozměr (a to bychom mu nemuseli vidět ani do kuchyně) :-)) 90%

• 28.6.2008  10:14
    Iron Man (2008)

Učiním zde menší doznání. Já, Macik, jako malé dítě, jsem zradil výdobytky naší doby a přestal si kupovat žvýkačky Pedro a přesídlil na jiné, né moc dobré, trošku imperialistické, zato s neobyčejnými samolepkami vně.. Ano, přiznám se neodpustitelný nepatriotický fakt, ale když Ironman byl pro mě takovej hrdina. Nálepky tenkrát zdobily úplně vše. Od tužek až po záda našeho psa (dej mu Pánbůh lehkou zem). Po tom ještě přišel Knight rider, ale o tom až někdy jindy. Když jsem se proto doslech, že se má točit film, vyvolalo to ve mě smíšené pocity (trocha anekdoty, dámy prominou: něco jako když se vaše tchýně řítí ze srázu ve vašem novém ferrari). Robert Downey jr., Jeff Bridges, Gwyneth "odpustím jí i vraždu" Paltrow se zdáli být zárukou kvality. Jediná obava (a teď po skončení filmu musím říct i oprávněná byl post režiséra). Jon Favreau, není ještě natolik zkušený režisér, aby utáhl takovejhle obrovskej kolos. Pominu-li fakt, že je to PG-13, což jsme hodně dlouho nemohl překousnout a fakt, že se jedná o komiks, kde jsou hranice reálnosti trošku někde jinde, tak mě film nanejvýš zklamal. Asi už stárnu, ale to chci té reálnosti opravdu tolik? Celý film jsem si říkal, je to komiks, je to komiks, ale to znamená, že mu projde všechno?? Ne ne, dámy a pánové. Tentokrát jsem se nachytat nedal. Jak rád jsem vzpomínal na nového Batmana, že jsem měl sto chutí po příchodu z kina si ho pustit. Ano, Tony Stark je frajer, ano vyrobí v horách malý jaderný reaktor, který si dá do hrudníku, ano 3 měsíce tam vyrábí raketu a nikdo si nevšimne že ji nevyrábí, ano, únosci ho mají zabít, ale nezabijí namísto toho chtějí rakety, které si pak stejně koupí. No bylo toho tam víc. Chvílema mi to připomnělo styl Tima Storyho (ale opravdu jen trochu) :-) VERDIKT: Mohl to být skvělý film, ale chtělo to dospělejší, propracovanější scénář a lepšího režiséra. Takhle z toho vyzněla jen jednohubka, u které mě potěšilo jen pár záběrů a zasmál jsem se jednomu fórku. Narozdíl třeba od Superman se vrací nebo již zmiňovaného nového Batmana nemám potřebu se na tenhle film ještě někdy podívat. 60%

• 25.5.2008  10:46
    Karamazovi (2008)

VERDIKT: Zajímavý, silný film, kde by nemusela být dějová odbočka o údržbaři a jeho dítěti. Zelenka chtěl moc propojit divadelní svět s reálným, ale já osobně bych víc uvítal víc scén ze soukromí herců. Takhle toho je tolik, že se to na konci Zelenkovi trochu rozsypalo pod rukama. Ovšem ale i přesto se jedná o nadprůměrné dílo, kde oceňuji hlavně snahu jít proti zaběhlým konvencím.. P.S. Pro fanoušky českých filmů povinnost mít tento film ve své sbírce !! 90%

• 22.5.2008  00:37
    Bobule (2008)

Jednoznačně svěží vítr v české kinematografii. A ač je Tomáš Bařina lepší režisér než-li scénárista, celý film díky nádherné kameře a konečně objeveným kamerovým filtrům, působí neuvěřitelně odpočinkově. Škoda jen, že si film nezachoval po celou dobu takovou úroveň, jako od momentu kdy děda odjel do argentiny až po konec zábavy v krojích. Kadence vtipů za tuto dobu nemá obdoby.:-) VERDIKT: Film, který se tváří že řeší závažné téma (psychologický vývoj Honzy Adámka), ale vůbec to v daném žánru nebylo potřeba. Trošku vypilovat režijní styl, zachovat si kameramana a scénář přenechat někomu jinému. P.S. O postavě Václava Postráneckého by mohl být celý film. ".. KDO U MĚ NEVYPIL ASPOŇ 10 TIS. LITRŮ VÍNA, NENÍ U MĚ ZNALEC. JÁ PIJU 25 LET, 2 LITRY DENNĚ A PODÍVEJTE SE NA MĚ.. UŽ O MĚ PÍŠOU I DIPLOMKU" :-)) 3,5*

• 24.4.2008  22:13
    Jumper (2008)

To je snad zlý sen,ne? Pod tohohle, že se Liman podepsal?? Tak to buď ujíždí na nové, dosud nepoznané droze anebo už mu definitivně přeskočilo. Viděl jsem asi půl hodiny a tak zmatenej film, už jsem dlouho neviděl. Jakoby se jim kdesi ztratila polovina materiálů.. VERDIKT: Nečekal jsem nic a dostal jsem otřesnej snímek, u kterého kdybych nevěděl, že ho točil Liman, řekl bych si, že je to dílo nějakého amatéra, kterej dostal áčkový peníze a áčkovýho L. Jacksona.. Howgh!

• 19.3.2008  00:00

Milý Wesi, po zhlédnutí filmu Život pod vodou jsi mě začal coby režisér zajímat. Tvůj humor byl skvělý, režie originální a celkově ze snímku čišila ta radost z filmařiny.. Tvůj nový počin The Darjeeling Limited jsem si proto nemohl nechat ujít. Ačkoliv teď po jeho závěrečných titulcích mohu s klidem na srdci říci, že jsem si ho klidně ujít nechat mohl. Čekal jsem holt od tebe opět absurdní podívanou, u které budu žasnout nad tvými invenčními nápady. Bohužel se tak nestalo a zfilmoval si až na pár pěkných momentů nehorázný kýč. Zklamal jsi mě, protože už teď vím, že mi z tohohle filmu nezůstane v hlavně ani jedna scéna. Chtěl jsem se smát, chtěl jsem se bavit a až asi na 2 momenty to bylo celé mdlého rozumu. Snažil jsem se ti přijít na chuť, ale dnes to bohužel nevyšlo. Loučí se člověk, co chtěl být tvým fanouškem a teď neví co od tebe čekat..

• 18.3.2008  23:36

Film Sejmi je všechny, chtěl být strašně "cool" snímek, který vejde do filmových análů.. Bohužel se mu to vůbec nepovedlo. Neříkejte mi, že se nedá natočit béčkový scénář s nadsázkou a humorem? Kolikrát jsem měl pocit, že to snad myslí pan režižér vážně.. To by člověk žasl.. Jediný kdo si natáčení užíval byl evidentně Paul Giamatti, kvůli kterýmu jsem na to vydržel koukat tak dlouho (ale stejně nedokoukal) Nevím vám, asi už stárnu, ale po tom co jsem viděl Crank, kde je vidět, že se dá naprosto šílenej scénář natočit s grácií a nadhledem, mi tohle přijde jako totální průser.. VERDIKT: Pokud se budete chtít podívat na akční jízdu v tmavě modrém nádechu, pusťte si raději Odplatu s Melem Gibsonem.. P.S. pro ty co si myslí, že Monica Bellucci umí hrát doporučuji sledovat v originále.. :-)

• 17.2.2008  12:09
    Šinobi (2005)

Verdikt : Režisérem totálně zabitý film, který mohl být další akční orgií made in japan.. Takhle to vyzní jako amatérsky natočený film s otřesnými lokacemi (souboje), místy přehrávajícími herci, zbytečnou přemírou digitálních triků ve scénách kdy to není potřeba a mnohdy nesmyslným nic neříkajícím střihem..

• 29.1.2008  23:22
    Gympl (2007)

Tak právě jsem tenhle film dokoukal.. a řeknu Vám, dámy a pánové, už mi pomalu začíná docházet s těma českejma filmama trpělivost.. Na tenhle snímek jsem se docela těšil a pak přijde něco pro co, ač je čeština bohatý jazyk, ani snad není slovo .. Vorel musel bejt imrvére ožralej, protože to co tam vybral za herce pro ty drsný náctiletý nemá obdoby.. To mi připomíná větu od Šimka a Grossmana (trochu upravenou) " Vorel jr. byl vybrán v konkurzu, u kterého pořadatelé nezajistli účast" Jediný klady celýho filmu je učitelský sbor včele se Šteindlerem, ten je prostě skvělej :-) Jinak je tu naprostá nesouměrnost postav, u kterých nevidíte žádnej psychologickej vývoj, ale víte o nich jen,co se dá vyčíst z jejich dialogů (btw kolikrát vám až utrhnou uši), ale to proč jsou takový, to už si holt musíte domyslet.. Verdikt: Film, kterej pan Vorel sr. totálně nezvládl, jak napsat, tak zrežírovat a celkový dojem vyzní úplně naprázdno.. P.S. Martin Zbrožek překvapil, chtěl bych ho vidět ve větší roli!

• 23.1.2008  23:25
    Pokání (2007)

Neobyčejně silný snímek, kterému by nevadilo zkrácení aspoň o 20 minut.. Prvotní hodina je až na pár scén, kde si říkáte, že Wright asi miluje jízdu autem se zařazeným 1. rychlostním stupněm, naprosto super :-) Jakmile se film přehoupne do druhé půlky, tak ačkoliv záběry z války (resp. pobřeží) jsou pěkně vymalované, tak vpodstatě to hlavní řeknou po pár vteřinách, a proto delší setrvání nebylo třeba.. Přiznám se bez mučení, že jsem si i párkrát zívnul.. Verdikt: Ačkoliv se jedná o snímek u kterého se dá spoustu věcí odhadnout dopředu, zapíše se hluboko do vašeho podvědomí a rozhodně se nemusíte bát, že byste si za týden nevzpomněli o čem to bylo.. 120 - 30 = 90% ;-)

• 19.1.2008  21:47

Chtělo to propracovanější scénář (spousta děr a zbytečná odbočka o Willovým románku s Niky), osobitějšího režiséra ( příště nějaký vlastní nápady Gregory) a zajímavějšího kameramana (už dlouho mi tak nevadil, tak nudně nasnímanej snímek) Hopkins jako vždy výtečnej, ale bohužel, Goslingovi jsem toho ctižádostivého právníka moc nevěřil.. Verdikt: další z filmů kterej mohl být víc než čím se ve skutečnosti stal..

• 16.1.2008  19:31

No až na ty dialogy, kde to skřípek a jen ztěží se to dá vydržet bez poklepání na čelo to jde.. :-) Verdikt: Stylově natočené béčko se vším všudy a navíc s několika příjemnými nápady.. Mulcahy překvapil ;-) Nejlepší z celé série!! 3,5

• 15.1.2008  23:23
    Pozemšťan (2007)

Wow!!! Myšlenkově nejnabitější film jakej jsem kdy viděl.. Každá věta co prof. John Oldman pronese mě nutila přemýšlet, že jsem nestíhal sledovat další scény a vždy mi trvalo tak minutu než jsem se vrátil zpátky do reality.. Proto po každé vyrčené myšlence měla naběhnout 5 minutová tmavá obrazovka, abyste měli čas si to v hlavně srovnat.. A ač jsem byl zezačátku pro remake (100mil. dolarů rozpočet, režie S. Spielberg) tak nakonci jsem si uvědomil, že monstróznost a ztvárnění minulosti, by tomuhle snímku jen uškodili.. Film by pak ztratil to kouzlo, kvůli kterému jsem byl ještě hodinu po skončení úplně v tranzu.. Takhle celou dobu nevíte na čem jste a jen si donekonečna omýláte otázku : "Vymyšlí si anebo je to skutečně pravda??"Verdikt: Jeden z nejlepších filmů jaký jsem kdy viděl, určen pro lidi, co rádi přemýšlí a vědí, že existují i věci mimo naše chápání ..

• 2.1.2008  14:05
    Blade Runner (1982)

Jednu hvězdu navíc za nádhernou Sean Young, u který by mi nevadil ani fakt, že je robot a vděčně bych jí vyměňoval olej do konce svýho života :-) Verdikt: Nudný, scénáristicky plytký film u kterýho mě strašně iritovalo ztvárnění budoucnosti.. A je mi totálně fuk, že to tak Dick napsal :-)

• 1.1.2008  20:47

Smutné, když ani sám režisér neví, co chce vlastně natočit.. Konec je vysloveně k smíchu.. A to jsem si myslel, že Vigo a David po History of violence natočí další pecku.. Inu chyba lávky.. Verdikt: Film, kde nejsilnější momenty jsou ty, kde je ukázan psychický nátlak v podání Armina Mueller-Stahla.. Jinak je to celý obrovský šlápnutí vedle..

• 30.12.2007  19:25

Pan režižér nám úvod včele se sestřelením odhrká, že než se nadáte máte Batmana v džungli ani nevíte jak.. Já a to se přiznám, už jsem docela zblblej ze všech těch filmů a tak když mi tam napíšou "based on a true story" beru to vážně asi jako když mi řeknou, že Paris Hilton to všechno jenom předstírá a ve skutečnosti je členkou společnosti Mensa.. Proto, jakmile se cokoliv objeví na scéně, vždy to dávám do srovnání s realitou a hlavně s logikou.. (např. objeví-li se odněkud znenadání Vietnamčíci, ptám se, kde se tam vzali?) a tak to jde celý film, tudíž jakmile nám našeho netopýra zajmou, mám sto chutí to vypnout se slovy, že tohle nemá s realitou ale pranic společného.. a to je OMYL!! Není to totiž příběh vymyšlen a napsán nějakým pisálkem z hollywoodu a čím déle se na tenhle film díváte a uvědomíte si to, tím víc budete mít tenhle snímek rádi.. příklad: Při útěku zahodí oba svoje samopaly, člověk zdegenerován tím, že chce mít ve všem nějaký smysl si řekne, co to proboha dělají, tak jsou normální?? A ani zdůvodnění, že jim jsou na nic, že jsou to zbytečně hlučné zbraně, mi zrovna nesedí.. Samozřejmě to, že to byla chyba jde vidět hned v dalším záběru.. A tak si tak sedím před televizí, piju vychlazenou Plzeň, cpu do sebe anglickou slaninu a koukám na televizi, kde někdo jí syrovýho hada a říkám si, saprlot teda, vlastně proč by ne? Proč by nemohl udělat vysílenej, hladovej člověk tohle?? Verdikt: Realistický snímek u kterého nezpochybňuji nic co se tam stalo, protože jen jeden člověk, ví co se tam doopravdy odehrálo a já to dnes Dieterovi věřil..

• 30.12.2007  10:50

Jediné co mi tu trošku vadilo, bylo to, jak moc to vše vycházelo.. Chtěl jsem nakonec nějakej zvrat, přišlo mi to až moc filmový.. !!SPOILER!! Stejně tak něco k zamyšlení, proč když Frank Lucas šel po každým kdo šel po něm, nabídl Richiemu jen ten barák v horách a pak už nic.. Po všech šel jak slepice po flusu a jakmile Richie odmítl tím to skončilo?? To se mi nějak nechce věřit :-) Verdikt: Ačkoliv tenhle film má pár svých much, stejně se jedná o nadprůměrné dílo, které vás chytne a nepustí po celý skoro 3 hodiny.. :-)

• 29.12.2007  19:06

Jediná "vada" na kráse je asi obsáhlost dané knihy (kterou jsem bohužel nečetl) a snaha režižéra natlačit toho do filmu co nejvíc.. Je toho totiž tolik, že když si vypěstujete k nějakým postavám určitou vazbu, tak hned zmizí z plátna a je to škoda, protože De Nirova postava by si zasloužila celej film :-) Verdikt: Příjemné fantasy od kterého jsem pranic nečekal a na které budu vzpomínat ještě hodně dlouho..

• 28.12.2007  12:31
    Já, legenda (2007)

Will Smith promenádujíc se po prázdném New Yorku je naprosto parádní.. A když už to náhodou začne vypadat, že film začíná sklouzávat do lehkého průměru, tak Vás Francis uzemní zajímavým zvratem.. Jediné co mi vadilo byl příliš rychlý konec (takových 15 minut děje by prospělo) a taky, že mi ti nakaženci, když řvali, připomínali Imhotepa z Mumie :-) Verdikt: Jednoznačně jeden z nejlepších filmů na téma virus a vyhynutí lidstva ze kterého cítíte tu beznaději a tu obrovskou samotu, když zůstanete jen sami se svým psem..

<< předchozí 1 2 3 4 5 9 13 17