Nuala

okres Ostrava
studentka

<< předchozí 1 2 3 4 6 8 10
    • 18.4.2013  23:44

Ještě teď mi po tvářích tečou slzy... Příběh o tom, co s rodinou dokáže udělat hrozba smrti. Zvlášť když se jedná o dítě... Je zde velmi krásně a dojemně vykreslen střet dvou tužeb: touhy vyhnout se bolesti na jedné straně a touhy neztratit milovaného a obětovat pro jeho záchranu cokoli na straně druhé. Příběh filmu je velmi silný nejen svým námětem, ale také zpracováním - zaměření se na úzkou skupinku postav a sledování jejich emocí, odhodlání, tužeb, bolesti, naděje, bezvýchodnosti a lásky. Velmi skutečné a uvěřitelné herecké výkony. Dokonale byla vystižena postava matky (v bravurním podání Cameron Diaz, která mě velmi mile překvapila), která se nechce za žádnou cenu vzdát svého dítěte, bojuje za jeho život každičkou vteřinu svého života a není připravena ani na chvíli připustit možnost, že by ten boj mohl být marný. Nevidí, neslyší, jen ví, že pokud poleví, ztratí nejmilovanější osobu na světě, vlastní dítě. Velmi se mi líbila hudba, která krásně podkreslovala děj filmu. Uznávám, že 100% dokonalý film to nebyl, ale nakonec jsem se po mírném váhání rozhodla udělit mu 5*, protože mě opravdu zasáhl do srdce svou opravdovostí a citlivostí.

• 12.4.2013  01:08

Stručně, jasně, výstižně: klid a ticho před bouří, které se člověk bohužel dočká až v dalším filmu.

• 12.4.2013  01:01
    Posel ztracených duší (TV seriál) (2005)

Každý díl je víceméně jako přes kopírák... Ale k obědu, nebo když člověk potřebuje vyčistit hlavu a nad ničím moc nepřemýšlet, proč ne...

• 11.4.2013  22:49
    Saw 3D (2010)

Celá série mě docela oslovila, některé díly méně, některé více, ale přišly mi docela vyvážené. Tento mi mezi ně příliš nezapadá. Pár nových nápadů se sice objeví, ale kvalitativně film dost pokulhává za svými předchůdci. Saw 3D považuji za film, který je natočen pouze na efekt, nic hlubšího nebo zajímavějšího se v něm neskrývá. Místo abych byla aspoň trochu napnuta, znechucena nebo něco podobného, přiznám se, že jsem spíše byla fascinována nelogičností, trapností a zoufalostí některých scén. Slabší 2*.

• 10.4.2013  15:20

Jsou to dobré tři hvězdičky... Film není vůbec špatný, nechci mu ani nic vytýkat. Jen je prostě takový trochu nezapamatovatelný. Člověk ho dokouká, řekne si, že to bylo docela fajn, ale po týdnu zapomene, že ho kdy viděl.

• 10.4.2013  14:35
    Hra o trůny (TV seriál) (2011)

Než začal vycházet seriál, přečetla jsem tehdy dostupné knížky a stala se jejich oddanou fanynkou. Prvního dílu jsem se nemohla vůbec dočkat, má očekávání byla opravdu veliká. A byla dokonale uspokojena. Ano, čtenář se musí spokojit s kompromisy, s tím, že ne všechny postavy z knížky dostanou svůj prostor, že některé zápletky zmizí úplně a o jiné se seriál jen letmo otře. Ale upřímně, jinak by to asi ani nešlo. Zatím mě nezklamal ani jeden díl, přestože některé jsou přece jen takové vyčkávací a někomu mohou přijít i nudnější. S postavami a jejich obsazením jsem nad míru spokojená, jen se musím přiznat, že na začátku 3. série jsem mírně zklamaná z Mance, takhle jsem si ho nepředstavovala. No, uvidíme, co se z něj ještě vyloupne. Hra o trůny je skvělou směsicí intrik, lásky a nenávisti, sexu, zvrhlostí ve všech možných významech, krutosti, statečnosti, vypočítavosti, vznešenosti, vtipu, magie, válek a všeho ostatního, co byste ve fantasy světě chtěli mít. A opravdu všem, které tento svět pohltil, doporučuju přečíst i knihy, vážně to stojí za to!

• 10.4.2013  14:17

Tarantino v plné síle! Naprosto skvělé a skvěle zahrané postavy, což vzhledem k jejich množství opravdu oceňuji. Velký respekt před výkonem Christopha Waltze! Zábavný, akční, neuvěřitelně povedenými dialogy (velmi se mi líbilo přecházení z francouzštiny do němčiny a angličtiny) prodchnutý snímek, který přináší i jedno velké ponaučení (pozor, malý spoiler!): Bacha na to, jak počítáte na prstech, může to být otázka života a smrti! :D

• 10.4.2013  13:53
    Death Note - Zápisník smrti (TV seriál) (2006)

Nápad je to naprosto jedinečný! Mělo to napětí, psychologické pozadí, zajímavé postavy, skvěle dokreslující hudbu, zabývalo se to problémem, který se snadno může objevit v hlavě kteréhokoli člověka a na který odpověď není tak jednoduchá a jednoznačná, jak bychom si přáli... Ale pak bohužel přišla druhá polovina a ta vše zničila... Za první polovinu bych s čistým svědomím dala klidně 5*... ale bohužel, celkově je to pro mě průměr... Fakt velká škoda.

• 10.4.2013  13:46
    Mama (2013)

Po dlouhé době horor, který mě fakt bavil a užívala jsem si každý moment... až do toho prapodivného finále... To byla vážně divná nuda a docela mi to v tu chvíli shodilo celý snímek... Respekt k dětským hercům, Victorie byla naprosto dokonalá a z malé Lilly jsem měla fakt nepříjemný pocit. A Nikolaj Coster-Waldau je prostě sexy! :D

• 18.1.2010  17:20

Zajímavý, krásný a originální snímek. Přestože některé povídky byly slabší a rychle mi odpluly z mysli, celkový dojem je nádherný. Nejvíce mě zasáhl příběh Melchiora Belsona a Natalie Portman. Nedokážu ani přesně říct čím, ale vyvolal ve mě opravdu intenzivní, hluboký a tak dokonalý pocit lásky, jako už dlouho žádný snímek ne. Pokud máte chvíli času, určitě se s tímto filmem vydejte hledat lásku... lásku v různých podobách... lásku v ulicích Paříže.

• 20.11.2009  15:22

At uz pravda nebo ne, bylo to zajimave... a uprimne, dokonale pravdivou pravdu se stejne nikdy nedozvime :)

• 20.11.2009  15:08
    Ruiny (2008)

Pointa snímku by nejspíše unikla jen mrtvému, přesto jsem si film užila. Především díky dobře zahraným postavám, dobře natočeným scénám a příjemně napínavé hudbě.

• 17.11.2009  16:29

Na tuhle pohadku se vzdycky rada podivam znovu... a znovu... a znovu :)

• 8.11.2009  12:44

Kdyz jsem byla mala, v Ju Hele Nedele bezel serial Letopisy Narnie. Smala jsem se u nej, plakala, napetim ani nedutala... A ted jsem vetsi a byla jsem nadsena predstavou, ze si svuj zazitek z detstvi znovu pripomenu diky novym filmum o Narnii. Ale ouha, nekde je chyba... Kde bych se mela smat, placu nad trapnosti, kdyz mam plakat, smeju se hloupouckym dialogum a spatnym hereckym vykonum... a jedine, na co s napetim (da se cist take jako se zoufalstvim) cekam, je konec... Hudba vsak uzasna... a nebyt mych prehnanych ocekavani, je i snimek docela koukatelny a pro male deti rozhodne lepsi a vychovnejsi nez vetsina jinych modernich pohadek...

• 7.11.2009  14:38
    Mamma Mia! (2008)

Nebyt cesty do Chorvatska v autobuse plnem nadsenych pani, ktere rady zpivaji a milujou filmy s podobnou tematikou, nikdy opravdu NIKDY bych tenhle film nevidela... takhle jsem ho musela pretrpet hned dvakrat, protoze prvni shlednuti roztomilym, opalenym a po ceste zpatky mirne cinknutym damam zjevne nestacilo. Ale prezila jsem, za coz jsem na sebe opravdu hrda. Vsechny tri hvezdicky jsou za Meryl Streep, ktere si nesmirne vazim a mam ji opravdu rada. A tenhle film ji zjevne hodne bavilo natacet, protoze se v nem opravdu uzasne vyblaznila.. Ale bohuzel byla jedinou, na kterou se dalo poradne divat, uzivat si jeji vykon a to jak herecky, tak pevecky. Jakmile totiz spustil sve hororove vystoupeni Pierce Brosnan, mela jsem chut vyskocit z jedouciho autobusu nebo si aspon propichnout usni bubinky a nikdy uz radeji nic neslyset... chudak, nemel tam co delat. Jinak prosta letni zabava s nijakym pribehem, proflaknutyma pisnickama, ktere ve vetsine pojeti znely mirne usmevne, a krom Meryl prapodivne herecke vykony...

• 7.11.2009  14:22

Diky jednoduchym animacich a perfektne zvolene hudbe pusobi film na lidskou (nebo alespon tu moji) psychiku opravdu silene. Prapodivne pribehy, misty nepochopitelne komentare.... a francouzstina, ktera se k atmosfere hodi jako ulita... strachy jsem nespala celou noc a vsude nechala rozsviceno... vlastne ani nevim proc, ale ten film mi necim zalezl pod kuzi...

• 7.11.2009  14:12

Scary Movie je proste Scary Movie... nicim neprekvapi, ale ani nezklame. Super odreagovacka a hlavne fajn film na destive vecery, kdy se clovek chce pobavit, obcas se zacervenat nad tim, na jakou traparnu se to vlastne diva, a misty znechucene odvratit zrak :)

• 7.11.2009  14:07

Moc krasny a zaroven smutny zazitek...

• 7.11.2009  13:58
    Pozemšťan (2007)

Originalne pojate sci-fi dokazujici, ze je v tomto zanru mozno natocit dokonaly film i bez pouziti specialnich efektu, armady vesmirnych lodi nebo divnookych mimozemstanu. Uzasny, zajimavy, dialogove perfektne vypracovany film, po kterem clovek dokaze jeste hodiny sedet a debatovat o mnoha vecech, na ktere vas film navede.

• 7.11.2009  13:50

Nejsem nejvetsi fanynkou MJ ani vernou posluchackou popu.. Ale tohoto pana mam proste rada za to, ze dokazal to, o cem se vetsine lidi ani nesni a to svou vlastni pili, stal se ikonou, ktera bude znama i za dvacet, tricet, sto let a hlavne ho mam rada i jako cloveka, at uz se o nem psalo cokoli. Na This Is It jsem sla ze zvedavosti, videt, co chystal, co mel byt ten mega navrat, ktery sliboval. A muzu rict, ze jsem si film uzila. Kdyby se ten koncert uskutecnil, byla by to nejvetsi sou, jakou si lze jen predstavit. Bylo nadherne sledovat vsechny ty pripravy, nadseni, s jakym Michael a cely jeho tym tento koncert planoval. Videa, ktera nataceli, choreografie, zpev... vsechno naplanovane do posledniho detailu. Uzasny film pro fanousky a milovniky hudby, pro ty, kdo chteji proniknout do taju pripravy velkych koncertu a pro ty, kdo chteji naposled vzdat cest Krali popu.

• 7.11.2009  13:26
    Stmívání (2008)

Po roce jsem se konecne odhodlala podivat se na upiri romanci Twilight. Do te doby jsem se mu vyhybala jako upir krizi :D Ale samozrejme jsem jeho vlivu neunikla, jelikoz kamkoli jsem prisla, neco o Stmivani jsem se dozvedela, at jsem chtela nebo ne. Takze kdyz jsem v kine videla ukazku na druhy dil, u ktere jsem dostavala neutuchajici zachvaty zlomyslneho smichu, rekla jsem si, ze konecne nastal ten pravy cas. Byla ta spravna unavena nalada, kdy clovek nezvladne zadny intelektualni film, hodne popcornu, zasoba cigaret na uklidneni nervu... A pripravenost na vsechno. A diky tomu vsemu jsem si Twilight dokazala uzit. Jasne, je to slatanina klisoidni romantiky, preplacanych emocionalne vyzdimanych dialogu a hezkych obliceju, ktere se tvari porad stejne... Ale uz za odvahu tohle zfilmovat, za nadherne prostredi, kde se dej odehrava, kouzelny Cullenovic dum, ve kterem bych jednou fakt chtela bydlet a hlavne za dokonaly hudebni doprovod Twilight nevyhazuju do odpadu neunosne spatnych filmu. A pri spravne nalade se rada podivam i na druhy dil :)

• 25.12.2008  15:33
    Pobřežní hlídka: Havajská noc (TV film) (2003)

:D Tohle bylo naprosto úžasné :D Už dlouho jsem se takhle nezasmála, jakmile někdo promluvil :D A už dlouho jsem se takhle nenasmála jen díky tomu, že někdo (Pamela) sedí a "medituje". Jako komedii o houpajících se silikonových prsou a kolagenových rtech doporučuju :)

• 25.12.2008  15:20
    Kouzla králů (TV film) (2008)

Kritika by se měla začínat něčím pozitivním... takže... jo, písnička byla docela pěkná. Ale tím to asi končí. Možná ještě pěkné prostředí. Pozitivní máme za sebou. Hurá na negativní, toho bude víc. :) Předně samotný příběh, neříkám, že nápad je špatný, ovšem jeho řešení je nudné, nezajímavé... Kam se ztratila dobrodružství, napětí dřívějších pohádek? Herci... škoda mluvit. Hrát zjevně neumí a co je nejhorší, jakmile otevřela polovina z nich pusu, rvalo mi to uši. I já umím intonovat lépe než oni. Děs... Jako malá jsem se na Vánoce těšila především díky krásným starým pohádkám, které běžely v kuse celý den. Poslední dobou se můžu "těšit" leda tak na přiblblé americké komedie a naprosto nepohádkové české pohádky. Škoda.

• 23.11.2008  11:03

Ang Lee je pro mě všeobecně nadaným mistrem filmového umění. Dokáže natočit snad všechny filmové žánry a každému z nich dát duši, kouzlo a cit. Stejně tak je tomu u Ledové bouře. Snímek plný lži, pokrytectví a přetvářek, ale také nevinnosti a opravdovosti si získal mé srdce. Velkou zásluhu na tom mají skvělé herecké výkony, má oblíbená Christina Ricci a trochu smutná postava Elijaha Wooda.

• 23.11.2008  11:01
    Control (2007)

Smutná a zlomená postava Iana Curtise marně hledající alespoň záblesk barevné naděje v depresivním a bolavém černobílem světě.

• 23.11.2008  10:54

Jako vždy nádherné, kouzelné a tajemné. Miyazaki tohle prostě umí. Nádherné barvy, neuvěřitelné nápady, spousta tajuplných postav, u kterých nevíte, co se z nich na konci vyklube. Sophie se svým laskavým srdcem je postavou, do které se od začátku zamilujete a postupně bude vaší duši blíž a blíž. Naproti tomu u Howla se pocity mění s každým záběrem. Umí totiž být okouzlující, chytrý a krásný, ale bohužel také povrchní, namyšlený a hloupý. A co se z něj vyklube na konci, musíte zjistit sami.:)

• 1.11.2008  12:58
    Absurdistán (2008)

Absurdistán přesně dostojil svému názvu, příbeh je NAPROSTO absurdní. Místy je to opravdu vtipné, jindy spíše hloupé a trapné. Upřímně, mám z tohoto filmu velice rozpačité pocity. Je možné, že na tom má podíl nálada, ve které jsem se na film dívala, možná však ani při příštím shlédnutí nepřijdu této válce žen s muži na chuť. Musím ale pochválit hudbu, velmi zajímavá a příjemně poslouchatelná.

• 1.11.2008  12:48
    Gejša (2005)

Ano, je to typicky americký romantický film. Ale přece jen mě dokázal zaujmout svou exotickou atmosférou, krásnými scénami, pro mě tak trochu mytickým prostředím a mými oblíbenkyněmi Ziyi Zhang a Michelle Yeoh. Možná je trochu škoda, že film je natočen anglicky. Občas to bohužel znělo trochu úsměvně, když se neanglicky mluvící herečky snažily o anglický přízvuk.

• 1.11.2008  12:41
    Jak jsem poznal vaši matku (TV seriál) (2005)

Pro mě naprosto dokonalý seriál na slunné, zamračené i deštivé dny. Nikdy se mi nestalo, že bych na Teda a spol. neměla náladu. Navíc co je důležité, HIMYM nedochází dech ani po třech sériích. V každém díle nás čeká něco nečekaného, vtipný nápad, nečekaný zvrat. Myslím, že každý si tady dokáže najít postavu, kterou si oblíbí nebo se v ní dokonce pozná. Hlášky jako Suit up, It's gonna be legen..wait for it..dary, awesome popřípadě High Five se už staly opravdu legendárními, takže fanouška HIMYM není těžké poznat. :)

• 10.10.2008  18:21
    Vincent (1982)

Přestože mám Tima Burtona opravdu velmi velmi ráda a je to pro mě otec všech prapodivných podivínů, nečekala jsem, že mě dokáže dostat filmem trvajícím sotva pár minut. Ale, jako ostatně u Burtona vždycky, povedlo se. Šikovný příběh odvyprávěný v podobě básně, posmutnělá hudba, černobílošedá animace a dokonalý konec. Je to opravdu úžasné, že se dá vytvořit šesti minutový smysluplný příběh, který zaujme.

<< předchozí 1 2 3 4 6 8 10