• Pohádka

Hry bez hranic (1965) (pořad)

Ježíš, tohle bylo skvělý. Super zábava.

Lída Baarová (2016)

Velké, ale opravdu velké zklamání. V první řadě opravdu tristní obsazení hlavní role. Nic proti Pauhofové, ale tohle byl průšvih. I když oslovení " slečno Baarová" zaznělo ve filmu nesčíselněkrát, pořád to byla Pauhofová, kdo se neustále svůdně šklebil. Mluva ve filmu mě také zarazila. Tolik nespisovné češtiny jsem už dlouho nikde nezaznamenala. Další mínus je okleštění příběhu na úkor zbytečných a mnohdy smyšlených scén. Sebevražda skokem pod vlak, milost těsně před popravou? Ale jděte, pane Renči. Vrcholem všeho byli ti dva skvěle zparodovaní kašpaři, alias vůdce a jeho ministr propagandy, slavný kozel s hlasem Táty v sukni. O milostné scéně můžu napsat jen to, že kdybych měla zrovna plnou pusu, asi budeme muset vymalovat. Celkově bylo ve filmu tisíc okoukaných tváří. Mádl se svým úchylným přáním, Jarda Kužel s parukou, bohužel už několikrát stejně vydeptaná Stašová nebo Michal Dlouhý v čím dál, tím stejné stejné roli hajzla. Sympatičtí mi byli snad jen Gedeon Burkhard, Martin Huba a Matěj Dadák v maličké roli Miloše Havla. Celkově cítím lítost. Z tak zajímavého námětu jakým byl život Lídy Baarové udělat tohle....smutné.

Legenda o vášni (1994)

Bože, to je taková nádhera, že nemám slov. Už při premiéře před lety v kině jsem ocházela jako praštěná palicí. Tenhle film prostě miluju.

Já, Olga Hepnarová (2016)

Případ Olgy Hepnarové znám zleva - zprava a na tento film jsem se moc těšila. Černobílé pojetí je super, výběr herečky skvělý, ale přesto mi tam chybělo NĚCO... Každopádně herecký výkon hlavní hrdinky je úžasný, je to prostě Olga. Ke smůle Pauhofové, která bude opět "jen" nominovaná, Michalina si odnese lva.

Až na vrchol (2015)

Ježíši, to je prostě nádhera. Vale a spol. a jako bonus Brad. Díky, díky, díky

Hodina pravdy - Masakr na střední škole Columbine (2004) (epizoda)

Dva studenti z poklidného amerického předměstí se jednoho dne rozhodnou, že se pomstí světu a to absolutně hrůzným způsobem. Tento dokument mi způsobil bezesnou noc plnou otázek, totální strach z toho, co se může skrývat v mysli na pohled úplně normálního člověka.

Černá labuť (2010)

Tak to bylo krutý. Často jsem se přistihla, že mám pusu dokořán a tělo jako strunu. Film mě absolutně pohltil, ale už ho znovu nechci vidět.

Popelka (2015) (pořad)

Ko ko ko ko ko ko dáááák. Jedna hvězda za Osmanyho a jeho neskutečně vtipnou "češtinu".

Diktát (2004) (pořad)

S maminkou jsme diktáty milovaly a soutěžily, která to dá lépe. Hezká vzpomínka.

Hip Hap Hop (1992) (pořad)

Budou kuličky štěstí, nebo budou kuličky mokrý??