TomX2

Prostý filmový fanúšik

homepage

<< předchozí 1 2 3 4 7 13 18 24
    • 23.4.2019  18:47

Už popis filmu napovedá, že Knock Knock nemôže byť originálnym filmom aj napriek tomu, že sa v ňom vyskytujú pozitívnejšie stránky. Dokonca tu bola veľká pravdepodobnosť, že úroveň filmu bude odpadová, no našťastie sa réžie chytil Eli Roth. U tohto režiséra je už zvykom, že aj úplne primitívny príbeh s úplne primitívnym scenárom a hroznými hercami v jeho rukách nemusí skončiť zle. Knock Knock je dobrým príkladom - ak by bol tento film seriózny, zaslúžil by si nanajvýš jednu hviezdu (za pôvabnú Anu, hudbu a Reevesa), avšak v tomto prípade ide hlavne o zábavu. A ja musím uznať, že som sa bavil, čo je až prekvapivé, keďže som sa na film pozeral v nočných, skoro ranných hodinách a vo väčšine prípadov zaspím vždy, keď sa snažím pozerať nejaký film (či už je dobrý alebo zlý). Film je inak zlý, to bez pochyby, ale rovnako ako aj napríklad režisérov starší "Hostel", to má množstvo absurdných a zábavných momentov, vďaka čomu si film dokážem užiť. Ja som s výsledkom vcelku spokojný a prekvapivo som si ho užil.

• 22.4.2019  22:37

Lady in a Cage sa spočiatku javil ako solídny film, do doby, keď sa objaví trojica mladíkov a tým sa nevytratí celé napätie a atmosféra, ktorú si do tej doby film pekne udržiaval. Niežeby to bol zlý nápad, naopak sa tu rozšíril žáner home invasion, ktorý bol kedysi môj obľúbený, ale od tej chvíle začali na povrch vyliezať chyby, a aj keď sa psychický nátlak hlavnej postavy zvýšoval stále viac, filmom som začal pohŕdať čím ďalej, tým viac. Môže za to najmä nelogické počínanie postáv, neustály krik a vcelku nerealistické správanie ľudí najmä v poslednej tretine. Nechcelo sa mi veriť, že všetci okoloidúci ľudia naozaj ignorovali dianie a správali sa hlúpo, a dúfal som, že to všetko mala byť nejaká sociálna kritika, ktorá sa nakoniec dobre vypointuje. Nuž, záver ma presvedčil o opaku a preto tento film považujem za veľkú hlúposť. Miestami som dokonca uvažoval nad menším hodnotením, ale takto zlú úroveň mala len posledná tretina. Dovtedy to bolo... no, o kúsok lepšie. Nakoniec teda filmu udeľujem dve hviezdy - síce slabé, ale zaslúžené.

• 14.3.2019  22:06
    Temné nebe (2013)

Je to lepšie než som čakal. Podľa môjho hodnotenia to tak síce nevyzerá, no je tomu veru tak. Páčili sa mi psychologické vsuvky, ktoré síce vo filme nemajú až tak zásadnú rolu, ale ak už na mňa poriadne nezapôsobí žáner, ktorý je primárny, tak poteší aspoň to. Aj napriek tomu, že podobné zápletky nemám rád, musím uznať, že film má potenciál a nájde sa tu zopár momentov, ktoré nie sú spracované práve najhoršie. Na druhej strane v tom nevidím nič originálne ani svetoborné, dej ma nevtiahol do seba a neudialo sa tam nič, čo by na mňa, ako diváka fungovalo a ohúrilo, či už z hľadiska hororu alebo science fiction. K tomu je tu samé klišé, (ktoré ani nemusia byť chybou žánru, ako skôr scenáru), nechýba ani veľké množstvo momentov, pri ktorých sa pozabudlo na nejakú logiku, či dialógy, ktoré sú, jednoducho povedané, blbé. Ani hercom (výnimka je J.K. Simmons) som to veľmi neveril a hudobná vložka mi liezla na nervy. Miestami som rozmýšľal nad druhou hviezdou, ale viac sa prikláňam k môjmu finálnemu hodnotenie - číže jedna hviezda.

• 9.3.2019  12:43
    Sensitive Pornograph (2004)

Vo filmovej tvorbe znesiem všetko a nemám problém s ňou experimentovať, preto mi spočiatku až tak neprekážalo, že sa pozerám na trochu tvrdší oriešok, k tomu z odvetvia, ktoré nemám veľmi v láske. Naviac, tunajšie užívateľské hodnotenia sú vcelku pozitívne (aj keď veľké percento z nich tvorí práve cieľová skupina) a nie je to dlhé, takže som pred spustením titulu nemal až tak veľké pochyby. Bohužiaľ, moja konečná skúsenosť nebola veľmi radostná, naopak som to celé pretrpel a dvakrát som sa pristihol, že si rukou zakrývam určité miesta na obrazovke. Očakával som, že tento výplod ponúkne aspoň niečo, čo zvráti moju mienku o tomto žánri, ale nakoniec sa z toho stal jeden veľký odpad. Na Sensitive Pornograph nie je dobré nič. Žiadny dobrý príbeh, žiadne dobré dialógy, žiadnu dobrú animáciu, hudbu, postavy, ani nič, čo by z tohoto výtvoru robilo pre heterosexuálneho diváka aspoň o niečo príjemnejšiu záležitosť. Ono to ale nie je nič viac, než jedno veľké explicitné porno - a to len kvôli tomuto sa tu hromadia hodnotenia s počtom troch hviezd a viac?

• 8.3.2019  15:17
    Tekken (1997)

Týmto počinom som si chcel pripomenúť éru, kedy som s veľkým potešením každodenne hrával hry (včetne tejto) na starej PS konzole. Moja osobná skúsenosť s týmto filmom však nedopadla veľmi rozprávkovo. Naopak, aj napriek vcelku prijateľnej dĺžke som sa na to pozeral veľmi nedôverčivo a prial som si, aby konečne prišli záverečné titulky. V prvom rade za to môže príbeh. Nevadilo mi, že je až príliš jednoduchý, nič iné som totiž od neho neočakával. Osobne by som sa ale radšej pozeral na tupé bezhlavé bitky, ako na Tekken bez bitiek (a ak tam už nejaké sú, tak stoja za hovno), ktorý sa sústreďuje na životy postáv, ktoré nielen pôsobia zbytočne, ale dokonca sú zle načrtnuté a nezaujímavé. Ani samotné postavy nie sú ukážkou dokonalosti a neukážu nič, čo by diváka nejak oslovilo (výnimkou je možno Jack, ktorý tu však mimo jednu nenapadnú scénu veľa priestoru nemal). Ďalším negatívom je animácia. Kresbu podobného rázu veľmi v obľube nemám, ale v tomto prípade nezáleží ani tak na forme, ako na tom, že je skutočne nevydarená. Animácia by mi ani až tak nevadila, ale keď film nezaujme po stránke formálnej, ani po stránke obsahovej, je to skrátka obrovské mínus. Už to všetko by bolo úplne dostatočné k tomu, aby som film nehodnotil pozitívne, no to nie je zďaleka všetko. Ďalšími nedostatkami sú napríklad krátke a nezáživné súboje, jednoduché až detinské dialógy, nevýrazná a príšerná hudba a oveľa viac. Od toho, aby som dal odpad ma odradzuje len nostalgia, klokan, Jack a možno ešte zopár nie tak dôležitých vecí, na ktoré si však nespomeniem. Zlé, zlé, zlé.

• 5.3.2019  21:32
    Oldboy (2013)

Od americkej verzie som nečakal žiadne veľké zázraky, no že to dopadne až takto biedne tiež nie. Samozrejme som dávno vedel, že tento remake neprekoná originál, ale dúfal som aspoň v priemernú zábavu, ako tomu svedčia hodnotenia. Prvá polovica ma však nudila a druhú som pretrpel. Všetko, doslova všetko tu je horšie ako v originále. Herecké výkony sú oveľa slabšie a oproti originálu ľahko zabudnuteľné, hudba ÚPLNÝ ODPAD, "cool" akčné scény sú príšerné, dej strašne unáhlený a urýchlený, vďaka čomu je v tom zmätok a nič nemá žiadnu logiku, ale hlavne, hlavne ma nasral ten primitívny scenár, veď ono tam nič nedáva zmysel. Chcel som dať aspoň dve hviezdy aspoň za to, že Spike Lee aspoň niekde neotravuje s tou svojou typickou filmovou témou, ale preboha, ten film ma serie možno aj viac, než Death Note od Netflixu. Po obsahovej a hudobnej stránke čistý odpad a ten prekombinovaný koniec bez hlavy a päty, tak ten tomu dal vážne korunu. Táto sračka úplne sprznila celého (mimochodom skvelého) Old Boya.

• 4.3.2019  13:31
    Critters (1986)

Tie potvorky sú celkom roztomilé, páčili sa mi ich dialógy a scény s nimi, no zvyšok bol pre mňa len ťažko stráviteľným a aj napriek relatívne krátkej prístupnej dĺžky som sa strašne nudil. Pre mnohých zábavné nostalgické béčko, ja v tom však vidím len jeden z veľa podpriemerných filmov.

• 2.3.2019  21:03

Kvalitatívne je tento sequel zhruba na úrovni prvého dielu, v niečom ho však trošičku prevyšuje. Tentokrát si divák bude musieť chvíľu počkať na akciu a krvavejších momentov z prvého dielu sa nedočká, pre zmenu však film ponúkne príbeh, ktorý je viac rozvinutejší a venuje väčšiu pozornosť vzťahom medzi postavami. Miestami je cítiť aj snaha tvorcov natočiť niečo dramatickejšie a vážnejšie, čo nie vždy funguje, avšak buduje to o niečo stráviteľnejší zážitok z filmu. Poteší aj slušné zakončenie a ako som už bol svedkom v prvom dieli, Kenji Kawai znovu zložil dobrú hudbu. Zápory sú rovnaké ako z prvého dielu (scenár, niektoré efekty), Perfect Answer je však ešte o niečo nudnejší či zdĺhavejší a dĺžka je opäť prepálená. Skrátka sa nejedná o film s hodnotou troch, či dokonca viacerých hviezd (aj keď miestami sa k tomu blíži).

• 2.3.2019  17:00
    GANTZ (2010)

Pôvodnú mangu som nečítal, anime verziu som nevidel a táto Live-action je dokonca ešte horšia, než som očakával. Efekty nestoja za veľa, príbeh toho mohol ponúknuť oveľa viac, nelogických vecí je tu ažaž, vraždy ma nebavili a dĺžka je poriadne prepálená (a ešte to má priamo nadväzujúce pokračovanie s totožnou dĺžkou) a na mojej strane nuda. Na druhej strane nás filmom sprevádzajú sympatické postavy, dramaturgická i hudobná stránka je celkom uspokojivá a nájdu sa tu aj zaujímavé momenty - tých je ale vzhľadom k dĺžke strašne málo a preto to nepovažujem ako úplne hodnotné pozitívum. Slabý, veľmi slabý podpriemer.

• 2.3.2019  16:44

Herná séria mi veľa nehovorí a až na to, že vôbec nejaký Dead Space existuje a jedná sa o údajne skvelú explicitnú hru odohrávajúcu sa na vesmírnej lodi, o tomto univerze neviem skoro nič. Možno aj to je jedným z dôvodov, prečo sa mi tento prequel v podobe animovaného filmu nepáčil a nenavnadil ma k tomu, aby som si túto hru zahral. Priemerná animácia mi nevadila, naopak mám podobný art style celkom v obľube a aj napriek určitým animátorským chybičkám som pri pozeraní nemal v tomto obore žiadny problém. To, s čím som mal problém je jednoduchý príbeh, ktorý ma nedokázal dostatočne zaujať, možno aj preto, že podobné sci-fi zápletky nie sú mojou šálkou kávy. Miesto neho sa film sústreďuje na dialógy, ktoré mi prišli nezaujímavé a otravné, a brutalitu, ktorá podľa mňa nebola tým pravým, dostatočným ťahákom filmu. K postavám som si taktiež nevybudoval žiadny vzťah a žiadna mi neprišla zaujímavá. V "Dead Space: Downfall" sa však našťastie nájde zopár chvíľ, ktoré dokážu upútať a zabaviť, tých však nie je veľa. Nečakal som žiadne výborné dielo, ale že som sa na to pozeral až s takým skeptickým dojmom taktiež nie. Menšie sklamanie.

• 28.2.2019  17:41
    8. míle (2002)

Uznávam, že je "8. míľa" solídne spracovaný film, či už po stránke režijnej alebo hereckej, no mňa bohužiaľ veľmi neupútal a začal som si ho užívať viac až niekedy zhruba v sedemdesiatej minúte, čo je relatívne neskoro. Okrem výborných rap battles, ktoré tvoria asi 20% filmu ma zaujala už len vedľajšia dejová línia z domáceho prostredia hlavného hrdinu, ktorá podľa môjho názoru vo filme funguje zďaleka najviac a je aj zároveň najsilnejšia. Tento titul si zaslúži aj tretiu hviezdu, ktorú však nie som ochotný dať kvôli tomu, že ma film skrátka vôbec neupútal, nudil som sa a "černošská hudba" ma mimo rap battles tiež bohvieako neoslovila. Silný podpriemer.

• 26.2.2019  16:32
    Odsouzeni zemřít (2006)

Odsúdení zomrieť je film katastrofálny po všetkých stránkach. Nie je tu žiadna snaha vyvolať u diváka napätie, nie je tu až mrazivo živá atmosféra, ktorá diváka zdesí, nie je tu scenár, ktorý by bol aspoň trošku realistický už len vzhľadom k tomu, že to samé malo byť základom filmu (ktorý vysokoškolák je taký idiotský?), nie je tu ani autenticita na ktorú sa spoliehalo v Otvorenom mori a čo sa týka hereckých výkonov, tak tie hodili celý film do hrobu. Najdôležitejšie je sa zvýrazňovať vetou "Podľa skutočnej udalosti" a potom to príde určite samo.

• 26.2.2019  14:52
    Dogville (2003)

Bolo natočených už veľa filmov, ktoré upozorňovali na to, aké je ľudstvo zlo a čo všetko sú ľudia schopní urobiť len aby potešili sami seba. Existuje však len málo filmov, ktoré sú po všetkých stránkach tak silné a znamenité, ako práve tento nezvyčajný film. Snímok "Dogville" nás šokuje, prekvapuje aj znechucuje a núti diváka pokladať si otázky o živote. To všetko pomocou inteligentných dialógov, výborných hercov, úchvatnej atmosféry a v neposlednej rade chladnej režisérskej ruky. Lars von Trier opäť dokazuje, že nezáleží ani tak na forme, ako na obsahu a zároveň potvrdzuje, aký skvelý filmár to je. Chýba len málo k tomu, aby som tomuto dielu udelil plný hodnotiaci počet. Nemôžem tak uskutočniť kvôli tomu, že miestami film balansuje na hrane nižšieho hodnotenia a neudržiava si to isté tempo, prečo aj určité momenty nepôsobia tak, akoby mali. To bude zrejme príčinou dĺžky filmu v režisérskej verzii, ktorú som videl. Beriem však na vedomie to, že je veľmi obtiažne natočiť film trvajúci tri hodiny a ešte za takých podmienok, aké si ustanovil práve "Dogville". Sklamala ma ešte jedna vec, koniec. Ten nie je vôbec zlý - naopak, film je zakončený tak, ako sa vopred očakávalo, číže dôstojne a výborne. Chýbalo mi však zakončenie, ktoré sa nekompromisne k postavám postaví tak, ako by si aj zaslúžili (na druhej strane ale chápem, že to by bolo protiľahlé vzhľadom k forme). Aj napriek tomu sa však jedná o naozaj silný zážitok, na ktorý budem ešte dlho spomínať, zaslúžene.

• 26.2.2019  00:30

Mám rád filmy, ktoré sú natočené autenticky a aj filmy, v ktorých sú postavy v štádiu, kedy ide riadne do tuhého a prechádzajú si rôznymi psychickými terormi. Keď nájdem film, v ktorom sa tieto dve veci spájajú, som nadšený, avšak snímok "Otvorené more" nie je filmom, z ktorého by som skákal radosťou. Ba naopak, ten film je zlý po takmer všetkých stránkach. Sklamalo ma nielen to, ako sa tu pracuje s atmosférou, ale najmä to, že autenticita je spracovaná veľmi zle a všetka psychológia filmu je absolútne otrasná (akoby nestačilo, že už herci za veľa nestoja). Ako pozitívum beriem to, že aj po troch rokoch si spomínam na určité momenty (to sa mi často nestáva), aj keď popravde neviem, či práve kvôli tomu, že boli nejaké silné a nezabudnuteľné.

• 24.2.2019  23:32

Tento film nie je dokonalý a ani zvlášť výnimočný. Má menšie aj väčšie chyby alebo nedostatky a neprináša nič svetoborné či nevídané, no je mimoriadne sympatický, krásny a v niektorých chvíľach veľmi dojemný. To všetko v zásluhe nie len hercov, ale najmä režiséra Chboskyho, ktorý má pre filmy cit a je to vidieť. Mal som problém len s tým, že určitým postavám nebola venovaná toľká pozornosť, ktorú by si zaslúžili.

• 24.2.2019  16:57
    Pyramida (2014)

Archeológia, pyramídy, mytológia z prostredia starovekého Egypta a neviem čo ešte síce nie je nič, čo by ma nejak zvlášť zaujímalo, ale verím, že sa nájde veľa divákov, ktorí práve k týmto veciam vzťah majú a málokedy sa objaví film/horor, ktorý je založený práve na takýchto veciach. Preto, či už mám podobné veci rád alebo nie, je podľa mňa námet vcelku fajn a bol tu potenciál vytvoriť aspoň ten priemerný film. Závisí to aj na finančnej stránke a čo sa týka peňazí, tých je tu podľa mňa dostatok, takže kde je teda problém? Už od samého začiatku na mňa film pôsobil dosť nudne a nedokázal ma nijak upútať. Pred kameru boli postavení herci, ktorí nielenže pôsobia dosť nesympaticky, ale dokonca ani nevedia hrať, čo má dopad aj na postavy, ku ktorým som si nedokázal vybudovať žiadne sympatie. A keď sú tieto postavy ešte zle napísané, ani priebehom filmu, kedy sa dostávajú do ťažkých situácií, o ne neprejavím žiadny záujem a je mi jedno, či zomrú. Ďalším bodom je scenár, ktorý je mimoriadne zlý. O určitých momentoch a chybách v scenári sa vyjadrovať nebudem, pretože jednak by som musel písať spojlery (a to nechcem) a jednak si na film už veľmi nepamätám. Spomeniem však to, že jedna hlúposť strieda druhú a sledovať to ďalej bolo pre mňa utrpením. Ďalšie veci by som nerád hlbšie rozoberal, ale rád by som spomenul ešte takú atmosféru, ktorá bola spočiatku nielenže zlá, ale všetko čo sa tvorcom podarilo aspoň trochu vybudovať bolo v priebehu filmu úplne zničené a nemôžu za to len príšerné digitálne efekty. Keď som film pozeral, rozmýšľal som najmä nad tým, či dať jednu hviezdu alebo odpad a keďže som posledné minúty už len s nezáujmom preskakoval, asi je jasné, že som sa rozhodol pre druhú možnosť. A tak mi neostáva nič iné, než tento horor zaradiť medzi ďalšie filmy nesúce hodnotenie "odpad".

• 24.2.2019  14:01
    Monster Brawl (2011)

Monster Brawl je hororová komédia, v ktorej sa stretne niekoľko klasických tvárí z žánru a zápasia medzi sebou niekde v klietke na cintoríne. Kombinácia Frankensteina, zombie, čarodejnice a ďalších známych tvárí a wrestling znie celkom šialene a riskantne, a ak by s takýmto rizikovým nápadom prišiel tvorca s potenciálom a nebola by núdza o financie, možno by vzniklo zábavné šialenstvo v podobe súbojov s klasickými monštrami. J. T. Cook však žiadny potenciál nemá a rozpočet je nízky, takže je už dopredu jasné, že to nedopadne dobre. A že to dopadlo ešte horšie, než som čakal! Monštrá sú stvárnené veľmi zle, súboje sú hrozné, gore je na chabej úrovni, scenár stojí za hovno, humor je hrozný, forma spracovania zlá, a tak ďalej, a tak ďalej. Tento film má v sebe toľko filmárskeho zla, že je naozaj ťažké si vybrať, ktorá vec je najväčším bodom úrazu. Čerešničkou na torte sú české titulky, s ktorými som tento "klenot" sledoval - aj google prekladač by ho preložil lepšie a dôstojnejšie (neberte to ako vtip, je to myslené doslova a s úplnou vážnosťou).

• 22.2.2019  19:14
    Freistatt (2015)

Práve som dopozeral tento "Freistatt" a neviem čo si o ňom mám myslieť. Na jednej strane sa mi páčila forma, kamera, herecké výkony a viacmenej celá technická stránka filmu. K tomu tu je zopár momentov, ktoré sú emotívne, silné a vcelku slušne spracované. Ale neviem sa zbaviť dojmu, že je tento film strašne hlúpy, čo zapríčiňuje najmä neskutočne správanie všetkých prítomných, ktoré ma vytáča a rozčuľuje do vysokých čísel. Serie ma chlapcova matka, serie ma chlapcov nevlastný otec, serú ma všetci prítomní "pedagógovia" a mladí násilníci, no najmä, najmä ma serie samotný chlapec, ktorému by som na hlavu nalepil nálepku "Udri ma, muč ma, zabi ma, to je presne to, čo chcem", pretože sa tak skutočne správa. O scéne s hrobom sa radšej ani nevyjadrujem, režisérsky a scenáristicky úplne zle zvládnutá scéna. No povedzte, ktorý človek by sa nechal takto zmlátiť, keď ani nemusel? Čím ďalej som sa na film pozeral, tým viac som si ho znenávidel a ak by nebolo tej formy, dal by som len dve hviezdy. 82% je však pre tento film úplne veľké a nereálne číslo. Ste sa zbláznili?

• 20.1.2019  05:22
    Libenjyeo (2019)

Ako prvý tohtoročný filmový zážitok u mňa juhokórejský Revenge totálne prepadol. Už vopred som neočakával žiadne úžasné veci, ktoré by som mohol vychvaľovať, takže sklamaný nie som, úvod však bol celkom pútavý a pristihol som sa, že sa mi to trochu páčilo. Pravda, avšak potom sa začne striedať jedna trápnosť za druhou. Nemám ani tak na mysli juhokórejský humor, ktorý je už veľmi špecifický, ale skôr tú "náročnú choreografiu", o ktorej tu takto zaujato vypráva používateľ EvilPhoEniX. Náročná choreografia? Skvelá kamera? Preboha, veď na tie zrýchľovacie pasáže som sa takmer nezvládol pozerať. Nijak extra by mi neprekážali, ak by sa objavovali len občasne a zaobchádzalo sa s nimi s rozumom. Spočiatku som si to ani nevšímal (hromadná bitka v voľajakej väznici ma bavila), avšak potom, ako sa dej presúva na súkromné teritórium obývané mladou hrdinkou a spol, môj záujem akosi začal ubúdať až zmizol úplne. Vtedy začalo byť doslova všetko otravné a trápne, že som uprel pohľad len v to zlé - a že toho bolo. Všetky tie zrýchľovacie pasáže mi už liezli na nervy a konečne sa kompletne prejavila neschopnosť hercov (ktorí sú ešte k tomu splna nevhodne obsadení). Z tých kotrmelcov, sált a čo ja viem čo ešte mi bolo na smiech, do toho hlavný hrdina naháňal vzduch a katastrofálny mečový súboj s mečmi je už len čerešničkou na torte. Dokonca ani záverečný súboj, ktorý som tak dlho očakával nestál za nič a preto moja prvá skúsenosť s tohtoročnými filmami je takmer príšerná. "Takmer" preto, že sa mi páčila úvodná bitka, bitka vo väznici, scénografia a jej rôzne drobné rekvizity, vďaka ktorým si film ešte stojí na byť len slabé dve hviezdy.

• 8.1.2019  22:02

Netuším ako som to mohol vydedukovať, ale na samotný zvrat som prišiel už na začiatku a stačila mi k tomu jediná scéna. Tým samozrejme nechcem naznačiť, žeby bol film predvídateľný (čo skutočne nie je), ale chcel som sa tým trochu pochvastať. Teraz k hodnoteniu. Som trochu sklamaný, že film skončil viacmenej otvorene, ale to už nejako pretrpím. Väčší problém je u mňa ten, že veľa vecí ostalo neobjasnených, čo pochopiteľne nijak neuberá kvalitám filmu, ale stále akosi postrádam tie dôvody. Každopádne sa aj tak jedná o slušne odvedenú prácu. Zo začiatku ma síce romantická zápletka až tak nebavila a viac si užíval scény s hrou na klavíri, celkom rýchle som však zmenil názor. Herci sú veľmi sympatickí a medzi hlavnou dvojicou to funguje, kamera so strihom uspokojivá, scenár dobrý a v neposlednej rade sa musí vyzdvihnúť aj hudba, ktorá taktiež patrí k hlavným ťahákom filmu. Niektoré scény boli vcelku dojímavé a posledná tretina bola výborná. A k tomu strašne málo hluchých miest. Skrátka vskutku dobrá záležitosť hodná štyroch hviezd.

• 8.1.2019  00:08
    Gieokeui bam (2017)

Tento film by som rozdelil na tri časti. Tou prvou je komorný thriller s nádychom mysteriózna, počas ktorého sa udeje niekoľko vecí, ktoré hlavný hrdina nemôže objasniť. A ja ako divák som sám nemal tušenia, čo sa na obrazovke odohráva. Teda skôr čo sa odohrávať bude, keďže doteraz tu boli len neobjasnené detaily a to nebola ani polovica filmu. Alebo inak, udialo sa v nej niekoľko vecí, ktoré najprv nedávali zmysel a mal som isté pochyby, ako sa to objasní a čo sa bude diať ďalšiu cca hodinu. Druhá časť sa začne niesť iným tempom. Všetko komorné sa vyparí a ostane z toho len mysteriózny thriller, ktorý sádza na psychológiu. Vtedy sa všetko komplikuje a veci začínajú vychádzať na povrch. V tejto časti som ostal zmätený ešte viac, no našťastie prišli tvorcovia s niečim fakt originánym a prekvapivo to vcelku malo hlavu a pätu. V tretej časti sa objasňujú veci z minulosti, prečo sa vlastne na plátne deje to, čo sa deje a aký zmysel to všetko malo. A práve tá časť sa mi páčila najviac. Bolo to vcelku dojemné a melancholické. Dokonca som sa takmer pristihol k tomu, že sa mi chcelo plakať. Aj keď vo filme bolo veľa nejasností, toto mi môj spočiatku priemerný dojem nahradilo a som spokojný.

• 5.1.2019  15:16
    Cesta (2012)

Miestami sa to snaží pôsobiť ako zaujímavý a inteligentný thriller s nádychom mysteriózna a psycho, avšak nefunguje tu zďaleka nič. Záverečné twistové rozuzlenie je nezmyselné bez hlavy a päty, scény s halucináciami sú trápne, scenár úplne o ničom a postavy, resp. herecké obsadenie strašne nesympatické. Okrem toho značka "horor" nie je zrovna na mieste a aj napriek relatívne krátkej minutáži to strašne nudí. Jediné, čo sa mi aspoň trochu páčilo sú scény, kde figuruje šach.

• 3.1.2019  21:03
    Dogani (2011)

Spoilery... Po skončení tohto snímku sa ma zmocnili všelijaké myšlienky a nie som schopný správne vykresliť svoj názor. Po konečnom rozsudku som dúfal, že správni ľudia zoberú moc do svojich rúk a rozhodnú sa niečo spraviť, no napokon to skončilo tak ako skončilo. Som maximálne dožratý a titulky s textom "V súčasnej dobe pracujú niektorí z útočníkov stále v školstve a rozsudky prípadu sú konečné" ma úplne otrávili. Momentálne naozaj nie som schopný tento film detailne opísať a zhodnotiť, zmôžem sa už len na toto: DO RITI S TÝMI SKURVENÝMI KOKOTMI (mäkší výraz som nenašiel).

• 3.1.2019  18:03
    Knuckleball (2018)

Prvú zhruba polhodinu sa toho nič moc neudialo, avšak svojim spôsobom ma to bavilo. Potom, čo chlapcovi zomrie dedko sa film nesie v štýle Better Watch Out a začne sa niečo diať, avšak spokojnejší som bol pri polhodinovom pozeraní na nič, než hodinovom pozeraní na tupú naháňačku. Doslova každá scéna nemá hlavu a pätu, scenár je strašne primitívny a tie nelogické veci som si musel pretrpieť. Druhú hviezdu dávam kvôli priemernej prvej polhodine, na ktorú sa ako tak dalo pozerať. Bez nej by to bolo prinajlepšom za jedna.

• 2.1.2019  13:16
    Závan smrti (2007)

Na všetkých možných filmových stránkach na ktoré som sa pozeral, bol tento film označovaný ako horor. S tým ja nemôžem súhlasiť. Jasné, určite sa tu nájdu nejaké momenty, ktoré by sme mohli nazvať hororom, ale preboha, divák musí stráviť celú polovicu filmu aby sa tam niečo začalo diať. A aj to sa tam v podstate neudialo nič. 80% celého filmu tvoria len konverzácie a budovanie vzťahu medzi hlavnými protagonistami, medzi tým sa raz za čas niekde obzrú s tým, že počujú divné zvuky, vidia nejakých kňazov a to je asi všetko. Sú tu aj menšie zvraty, ktoré však pôsobia trápne a človek si nad nimi len mávne rukou a samotné vyvrcholenie je fakt blbé. Pozitíva tu samozrejme sú: kombinácia farieb, kamery a strihu, otrepaný, ale taktiež (a to najmä) dĺžka filmu. Byť to dlhšie o 10 minút, vypol by som to alebo zaspal nudou.

• 29.11.2018  17:11
    Comtesse noire, La (1973)

Nanešťastie som videl nudnú, sto a štyri minúty dlhú verziu plnú sexuálnych frašiek. To, že hororové prvky tu sú vymedzené a príbeh je hrozný je jedna vec, ale ono ani tá erotika nestala za nič (aj napriek tomu, že Lina je celkom pekná). Ak by som videl tú 82-minútovú verziu, možno by som dal hviezdu naviac, ale to čo som videl bola skrátka sračka.

• 28.11.2018  19:47
    The Rezort (2015)

Soundtrack celkom ujde, vizuálna stránka miestami tiež a masky nie sú zlé, no to je asi všetko. Z postav ma zaujala maximálne jedna a aj to len kvôli tomu, že ma narozdiel od ostatných vyložene nesrala. Väčšina hercov ani nie je úplne schopná a na niektorých je vidieť, že z filmu majú možno tak srandu. Samotná zombie zápletka taktiež nemá čo ponúknuť, film sa motá do samých možných stereotypných klišé, scenár je jeden veľký odpad a dokonca to ani nedokáže na chvíľu zabaviť. Film sám o sebe trash není, každopádne má k tomu veľmi blízko a je prinajlepšom katastrofálny.

• 28.11.2018  16:38

Toto mi prekvapivo sadlo. Herci slušní, námet zaujímavý, atmosféra fajn, len potom, čo je objasnená príčina počínania neznámeho zla to akosi stráca šmrnc. Čo ma prekvapilo najviac bolo, že ma film nenudil a to sa u podobných filmov často nestáva.

• 23.11.2018  19:04
    Heavy Metal (1981)

Spočiatku ma to bavilo, no postupom času ma to prestalo baviť a nejako som to už dopozeral. Najprv sa film uberal vtipným smerom, neskôr cez podivné sci-fi a nakoniec nudnou výpravou za neviem čím (nemyslím si, že to čo sa tam odohralo dáva dvakrát zmysel), čo pre mňa bolo síce na jednu stranu nezáživné, na druhú to držala celkom pekná Taarna, na ktorú sa mi pozeralo celkom dobre. S animáciou problém nemám a minimálne prvá a posledná časť sa mi páčila, takže som dá sa povedať spokojný.

• 22.11.2018  23:00
    Pátrání (2018)

Ono v podstate mal ten film aj naviac, keďže strčil do vreca všetky found footage filmy odohrávajúce sa na computer-screene, ktoré som doposiaľ videl. Je to primárne vďaka hlavnému hercovi a hudbe, v prvom prípade kvôli veľmi uveriteľnému actingu a v druhom kvôli trefnému výberu. Pozdvihnúť vychvaľovaný scenár už veľmi nemôžem, keďže je to jednoznačne vec, ktorá film zráža dole najviac (to, že sa film odohráva väčšinou na obrazovke ako mínus neberiem, keďže keď je schopná réžia a scenár, je jedno na akom mieste sa film točí). Nápadov tam je síce veľa a originálnych zvratov možno tiež, ale to nemusí znamenať, že to všetko bude automaticky fungovať. Ono nie všetko dáva tak úplne zmysel, niečo je vycucané z prstu, niečo je vzhľadom k deju absurdné a absolútne všetko je nerealistické. Reč nie je len o zvratoch, ale aj o chovaní postav (s výnimkou hlavného hrdinu). Najhoršou chybou je záverečné rozuzlenie, ktoré je nielenže nevhodné, ale nedáva žiadny zmysel, je surrealistické, zlé a rozprávkový koniec je už len čerešničkou na torte. U toho strýka sa to malo skončiť. Inak mám máločo vytknúť. Predsa len som sa po celý čas bavil a miestami som bol v napätí aj napriek nulovej absencii zbytočných vsuviek a blbých zvratov. Summa summarum, žiadna bomba, no fajn večerný zážitok.

<< předchozí 1 2 3 4 7 13 18 24