TomX2

homepage

<< předchozí 1 2 3 4 6 11 16 21
    • 20.8.2018  21:25
    Podfu(c)k (2000)

Pozoruhodný film skladaný zo znamenitej akcie, perfektného čierneho humoru a skvelých postáv. Nejedná sa o geniálny film, no ja som sa náramne bavil.

• 20.8.2018  12:26
    Asura (2012)

Netradičné anime s nešpecifickou animáciou, ktoré disponuje zaujímavým a mrazivým príbehom, za ktorým sa snaží divákom ukázať, aký neľudský svet môže byť a čoho všetkého sú ľudia schopní preto, aby si vydobyli svoje osobné túžby. Morálnu stránku filmu si už dávno lepšie zhostili iné filmy, no vo finále vo mne Asura a jeho smutný príbeh aj tak vzbudil silný dojem.

• 19.8.2018  19:31

Očakával som o niečo silnejší snímok, ale navzdory všetkým svojím mínusom dopadla táto fínska drama relatívne fajn. Každý herec podal vynikajúci výkon, príbeh je originálny a do diania filmu dobre ladí obstojná hudba. Technická stránka je takisto celkom znamenitá a vo finále ma film vôbec nesklamal. Celkový dopad trochu strháva nedokonalý scenár, slabší úvod a trochu nedorobený, nedostatočný záver. Ale je to fajn.

• 19.8.2018  15:41

Tento special má jeden vynachádzavý moment, no mimo to divákovi neponúkne vôbec nič. Ak už sú vtipné fóry o výkaloch, tak musí byť vtipné úplne všetko.

• 19.8.2018  15:18
    Naruto x UT (2011)

Krátke hudobné OVA video, prezentujúce vzťah medzi dvoma neoddeliteľnými rivalmi, poukazujúc na ich pomery v detstve aj v dospievajúcom období. Nie zlé, ale zbytočné, nezaujímavé a vo finále úplne bezúčelné. V podstate je to naničhodný výtvor, oveľa lepšie na mňa zaúčinkovali epizódy 476-478, ktoré zobrazujú celé dejstvo dvoch najsilnejších bytostí z celého ninja sveta.

• 19.8.2018  11:25
    Pokoj (2003)

Jednoznačná povinnosť pre každého filmového nadšenca. Film je taký katastrofálny a tak nehodnotný, až je vďaka skvelému podaniu hlavného aktéra majstrovský a kultový. Právom prezývaný "najlepší najhorší" film, zato hodnotím prostrednou cestou.

• 18.8.2018  15:32
    Extrakt (2009)

Pred pár rokmi sa mi neznámym spôsobom tento nevtipný hlúpy film páčil. Momentálne by som sa projekcii najradšej vyhol. Jediným plusom sú herci.

• 18.8.2018  14:48
    Megalo Box (TV seriál) (2018)

Aj keď som pôvodne od Megalo Box čakal viac, stále ma prekvapil a aj celkom páčil. Síce sa nejedná o záležitosť, ktorá ma nejak ohúrila a ktorú by som spomínal ešte dosť dlho, no naozaj sa jedná o kvalitu v takom retro-štýle. Štýl animácie mi dokonale sadol, všetky postavy sú skvelé a soundtrack je fajn. Prekážala mi tam len jedna vec, vďaka ktorej som súboje v ringu až tak neprežíval - Fakticky neviem prečo vždy spočiatku musí hlavná postava schytať pár rán, spadnúť na zem a finálne súpera vždy premôže jednou ranou. Nakoniec som celkom spokojný, ale anime neuskutočnilo moje očakávania. Priemer: 69%

• 17.8.2018  04:19
    Selfie from Hell (2018)

Bez prestávky som videl asi dve tretiny, zvyšok som pre istotu s nezáujmom preskakoval aby som náhodou nechytil záchvat a nerozbil všetko naokolo. Hlavná hrdinka je nadnormálne neznesiteľná, scenár otrasný, herci príšerní a celý film je založený na špatnom a absolútne neoriginálnom nápade. Každá scéna je tak nerealistická a doslova nechutná, že to celé pôsobí odpadovo. A najhoršie je na tom to, že už od samého začiatku sa film tvári tak vážne, že je to doslova prehnané. Naozaj sa mi nechce pozerať na tie dvojhviezdy, ktoré tomuto filmu dali. Toto je čistý, nefalšovaný odpad.

• 16.8.2018  02:39
    Mirai nikki (2010)

V podstate len vystrihnutá ukážka anime série, ktorá diváka zoznámi s dejom, ale mimo to ho ani nijak zvlášť nezaujme.

• 15.8.2018  11:22

Aj keď jedničku považujem detailne za lepšiu, nadpriemernú päťku mám zo všetkých nezvratných osudov najradšej. Úvodná katastrofická scéna je perfektná a záverečný twist snáď ešte viac, všetko ostatné je hoc akosi nemastné-neslané, ozajsky som sa bavil.

• 15.8.2018  11:17

Tento dobrodružný thriller sa mi páčil. Podobné mysteriózne zápletky mám veľmi rád, film si ma udržal v napätí aj tretí krát a herecké obsadenie je istoiste vhodné.

• 15.8.2018  11:13
    Wolf Creek 2 (2013)

Wolf Creek 2 je už na odlišnej úrovni ako priemerná jednička. Divákovi ponúka bezchybný čierny humor, perfektne štylizované scény a rovnako dobrého Johna Jarratta. Okrem toho, jedna scéna je pre mňa nezabudnuteľná a už dvakrát ma donútila pre ďalšiu projekciu.

• 15.8.2018  11:09
    Wolf Creek (2005)

Prvý Wolf Creek bol vždy horší než druhý, no z princípu sa nejedná o zlý horor. Len je akosi.. priemerný a nie tak zábavný ako o 8 rokov novšia dvojka. Ďalšia projekcia sa v mojom prípade nekoná.

• 15.8.2018  10:38
    High School DxD Hero (TV seriál) (2018)

Reforma štúdia a animácie nie je jediná zmena, ktorá nadišla v tejto sérii. Odkazov na iné anime (Dragon Ball, Naruto) je tu viac než predtým, no najväčšou pochybou je dej, ktorý ma absolútne nezaujal a odpudil na celej čiare. Zatiaľ čo ma High School DxD kedysi vskutku bavil, tentokrát to pre mňa bola takmer neznesiteľná záležitosť. Alebo som len vyspel a takýto typ humoru sa mi úplne odcudzil. Priemer: 16%

• 15.8.2018  00:56

Šogunův následník nie je žiadny majstrovský ani geniálny film, ale rozhodne si zaslúži priazeň každého filmového fanúšika, či mu už podobné filmy sadnú alebo nie. V podstate film môjho detstva, ktorý si aj napriek jeho zdĺhavosti vždy s radosťou pozriem. Množstvo nezabudnuteľných momentov, perfektní kaskadéri a úžasná choreografia. Na konte mám asi 10 zhliadnutí, zaslúžene sa jedná o jeden z mojich najobľúbenejších filmov.

• 15.8.2018  00:48

Takmer možno majstrovské dielo vynikajúce priam v všetkých stránkach. Spolu s Se7en a Hrou najlepší kus z dielne jedného z najnadanejších filmových tvorcov. Dobrá práca, maestro Fincher. Aj keď v celosvetovej kinematografii existujú dokonalejšie diela.

• 14.8.2018  19:23
    Mirai nikki (TV seriál) (2011)

Mirai Nikki nie je skvelé anime. A vlastne ani bohvie ako dobré. Záporné stránky tu prevládajú nad tými kladnými a dospelého diváka to bude skôr dožierať ako baviť. Lenže tentoraz je to jeden z nemnoho prípadov, kedy dávam mojim vlastným pocitom než objektivite a bezúčelnej filozofii (inak by to bolo "len" za tri). Toto anime je totižto jedno z tých, ktoré ma zatiahli do japonskej kultúry a za to mu impozantne vďačím. V tejto dobe už síce nemám čo len najmenšiu chuť sa na to pozrieť znovu (pár krát som sa o to pokúšal, no už mi to veľmi nebolo po chuti), no stále k tomu mám akúsi autoritu. Určité veci mám stále vryté v pamäti a v žiadnom prípade by som ich z nej nechcel dostať preč. Obzvlášť táto perfektná skladba: https://www.youtube.com/watch?v=FpSu77yl5W0

• 14.8.2018  00:53

Pozoruhodné životopisné dielo o chlapíkovi, ktorý sa takto z neuznávaného a neostrieľaného boxera pochlapí až na majstra sveta. V prvej polovici je film mierne rozťahaný, v druhej však zanecháva dramatický zážitok so skvostným ringovým záverom. Dokonalosť nie je slovo, ktorým diváka tento film obdarí, no vo finále divák sklamaný nebude. I keď ten rozťahaný, dlhotrvajúci úvod si tvorcovia mohli odpustiť. Dosť možno najzložitejšie zvažovanie, ktoré som pri zhodnocovaní filmu zažil.

• 13.8.2018  00:20

Obyčajný, možno až triviálny film, ktorý síce má interesantný námet, no nevyužitý či premárnený. Existujú námetovo-podobné filmy, ktoré boli vykompenzované oveľa lepšie, tento veľmi zaostáva a zapôsobil na mňa nezaujímavo alebo suchopárno. Nevzbudil vo mne záujem natoľko, že som mu po hodine prestal venovať pozornosť. Z princípu sa nejedná o zlý film a určité klady má, no nepodarilo sa mu aspoň trochu získať moju priazeň a vôbec tomu nepomáha ani minutáž, ktorá ma odvrátila už úplne. Bezvýsledná snaha.

• 12.8.2018  17:22

Film je to pútavý a originálny, najmä v poslednej tretine však prílišne rozťahaný. Nie je to film geniálny, no vo všetkom značne znamenitý a preto mu tri nedám.

• 12.8.2018  13:30
    Tokyo Ghoul: re (TV seriál) (2018)

Lepšia adaptácia možno, mimo to je ale anime veľmi zlé. Divákovi neponúkne vôbec nič, dej je chaotický, postavy nezaujímavé a vôbec, nefunguje tu absolútne nič. Ak si doprosím animáciu a nečasté súboje, nebolo by to vôbec dobré. I keď sú predošlé série zadaptované horšie, kvalitatívne pôsobia o niečo lepšie. Každopádne žiadna si nezaslúži vysoké hodnotenie. Priemer: 35%

• 11.8.2018  13:53
    Gangsta. (TV seriál) (2015)

Gangsterský svet som si predstavoval z inej perspektívny, no tento surrealistický svet hoc nebol zlý, niektoré tie banálnosti tam proste nesadli. Zaujmú hlavne výborné postavy, po ostatných stránkach nadpriemer. Priemer: 63%

• 11.8.2018  01:31
    Susedské prípady (TV seriál) (2015)

Všimol som si, že som túto komerčnú háveď ešte nehodnotil, no keď sa na to niektorí ľudia seriózne pozerajú a vydržia to denne sledovať, rozhodol som sa, že tu prispejem ďalším odpadom. V minulosti som videl 2 diely. Že toho neľutujem? Pche.

• 11.8.2018  00:56

Byť tak o polhodinu kratšia stopáž, menej zbytočných zdĺhavých scén a hrozný scenár, s hodnotením by som možno išiel vyššie. Nuda.

• 9.8.2018  06:28

Epizóda zo seriálu rozšírená o pár detailov podľa mangy. Divák sa veľa nedozvie a je to úplne zbytočné. Zlé to ale rozhodne nie je.

• 9.8.2018  05:45

Leviho som v sérií nejak zvlášť nemusel, no tento prequel o jeho minulosti sa vydaril. Chválitebné OVA s výbornou animáciou, hudbou a dobrým vyvrcholením.

• 9.8.2018  04:18
    Aura (2013)

Pre človeka, ktorý už predtým videl Chuunibyou toto anime nič nové neprinesie, no sadlo mi to o niečo viac. Príbeh je o niečo vyspelejší (ale stále detský), než u Chuunibyou, téma šikany tu má celkom dôležitú rolu. Animácia a hudba je výborná, postavy sú sympatické, príbeh je zaujímavý a sem tam sa divák aj zasmeje. Určité poteší aj relatívne krátka minutáž. Prvá polhodina ma bohužiaľ až tak nebavila a záver ma mierne sklamal, no aj tak sa jedná o celkom dobrú záležitosť.

• 8.8.2018  15:13
    Temné léto (2015)

Dark Summer by mohol byť aj horor hodnotný, bohužiaľ je tak nezáživný a zdĺhavý, že diváka to začne nudiť skôr, než sa niečo vôbec začne diať. Rád by som mu dal vyššie hodnotenie aspoň za hudbu a vtipný koniec, ale nemôžem. Proste nie.

• 7.8.2018  04:58

Ak už nič, tak je Hyperkocka aspoň ukážkový materiál toho, ako by pokračovanie filmu nemalo vyzerať. No nielenže je Hyperkocka zlé pokračovanie, ono je aj dokonca veľmi zlý film. Prostredie kocky je neoriginálne a nezmyselné, herci sú odpadoví, no najviac deprimujúci je na tom extrémne zlý scenár. Technická stránka už tak márna nie je a aspoň sa to neberie prehnane vážne, no nepáčilo sa mi to. Proste nie.

<< předchozí 1 2 3 4 6 11 16 21