TomX2

TomX2

Tomáš M.

okres Michalovce
Milovník anime a hororu..

homepage

<< předchozí 1 2 3 4 5 10 14 18
    • 23.5.2018  14:43
    Chobits (TV seriál) (2002)

Milé a pekné anime so sympatickou animáciou a sympatickými charaktermi. Poteší aj jednoduchá hudba, trošku sci-fi a romantiky, či v úvodných dieloch trochu ecchi. Celé anime sa mi páčilo, bez ohľadu na to, že to skončilo tak ako skončilo a smele ho odporúčam :) Priemer zhliadnutých epizód: 85%

• 22.5.2018  17:06
    Another (TV seriál) (2012)

Nadpriemerné anime zo školského prostredia, ktoré si moju pozornosť udržalo aj napriek tomu, že zo začiatku to je zdĺhavé a ku koncu mierne urýchlené. Príbeh s trochou psychologického rozmeru sa mi páčil a takisto ma chytila aj spočiatku neznáma, neskôr až mrazivá atmosféra. Postavy sa priebehom diania menia, no k ústredným postavám som choval sympatie po celý čas. Páčila sa mi aj animácia alebo gore podtón a vcelku som z tejto záležitosti spokojný, avšak aj toto anime je do určitej miery chybné za čo môže najmä veľmi predvídateľný dej alebo trochu mizivý scenár. Priemer zhliadnutých epizód: 78%

• 20.5.2018  01:24

Pokračovanie americkej verzie Rec dopadlo o niečo horšie než prvý diel a nenapomáha tomu ani skutočnosť, že už sa tak nesnaží vykrádať spomínaný film a necháva si len základný dejový kameň. Infekcia sa z bytového domu presúva do lietadla, kde sa stretne niekoľko ľudí, medzi ktorými sa nachádza nakazenie a napokon sú zabarikádovaní. Možno to znie ako fajn nápad a divák bude unesený skvelými scénami so zombie, nuž, nestane sa tak. Film totiž postráda logiku a scenár je čím ďalej, tým viac iracionálnejší (Jedna vec je chovanie postáv, ale zaujíma ma, ako mohla vláda detailne vedieť, v ktorom lietadle je infekcia, kto je infikovaný a kde pasažieri vystúpia. My, ktorí rozmýšľame hlavou a nie nohou, sa zhodneme na tom, že jediná možnosť je taká, že špeciálne jednotky kryjú a chránia každý kút sveta - no nie je ani 1%. šanca, že pravda by bola taká. Veď to by na svete už dávno vypukla vojna a chaos. Nerealistické a hlúpe, no inak sa to vysvetliť nedá). Akcie tam trošku je (bod za tučného infikovaného), no krvi tam (ak nepočítame ústa jednej z postáv) nie je takmer vôbec, film je nudný a nezáživný a chýba tomu atmosféra.

• 15.5.2018  15:29
    No Game, No Life (TV seriál) (2014)

Popravde ja veľmi neznesiem túto farebnú a rozprávkovú kresbu, avšak v zopár prípadoch mi naopak úplne sadne. Jedným z tých prípadov je aj No Game No Life, veľmi nadpriemerné anime a dokonca aj jedno z najlepších zo žánru ecchi. Lepšie hlavné duo, ako sú Prázdni si snáď divák ani nemôže predstaviť - sú to geniálne stvorenia, ktoré sa z nudného a nijak zvlášť zaujímavého prostredia dostávajú do geniálneho sveta, v ktorom na nich čakajú rôzne hry. A keďže pravidlom Prázdnych je nikdy neprehrať, byť prví na priečke a vždy si stáť bok po boku, rozhodnú sa ovládnuť tento svet a vyzvať Boha. Príbeh odohrávajúci sa v hre mal už aj Sword Art Online, ale nenechajte sa zmiasť, toto je úplne o niečom inom. Zatiaľ čo v SAO vládol strach a chaos, NGNL je čisto len o hrách s trochou toho fan-servisu. A ten mi tu absolútne nevadil, pretože toto je príklad toho, ako má ecchi vyzerať a ako do toho vykompenzovať humor. Bavil som sa a sadlo mi úplne všetko - od postáv cez hudbu až po animáciu. Priemer zhliadnutých epizód: 93%

• 12.5.2018  23:50

Možno to preháňam, ale Ordinal Scale hodnotím o triedu, možno dve vyššie než pôvodné SAO. Ordinal Scale je výrazne iným, než predošlé dva série, najmä preto, že dej sa už neodohráva vo virtuálnej realite, ale v reálnom svete prevedenom do virtuálnej reality. Zdá sa to ako relatívne normálna hra s hernými rebríčkami a hráčskymi úrovňami, teda až do doby, keď hra dostane prídavok v podobe nadmierne silných bosov. Na tom by nebolo nič - minimálne pre hráčov, ktorí neprežili SAO a chcú sa vyšplhať v rebríčkoch vyššie. Žiaľ pre tých, ktorí prežili skutočné SAO je herný prídavok veľmi nebezpečný - bosi sú totiž kreatúry zo starých podlaží z hry SAO a niekto z vydavateľov chystá krutý plán, ktorý môže ohroziť životy ľudí. Toto anime ma bavilo od začiatku do konca, hlavne poteší asi to, že z Kirita už nie je tak OP vec a môžeme vidieť, ako sa nesústredí alebo sa nedajbože potkne. Animácia je pekná a soundtrack úžasný, no to, čo sa mi páčilo najviac je posledná polhodina. Finálny súboj obohatený vzťahmi medzi hlavnými postavami ma doslova vyviedol z miery a v napätí a so zimomriavkami som po celý čas sledoval, čo sa bude diať (nehovoriac o tom, že sa mi potilo celé telo:), čo si tvorcovia ešte pre diváka pripravili a v konečnom dôsledku som maximálne spokojný. Nie je to vec, ktorá sadne každému, ale mňa si tento príbeh získal.

• 10.5.2018  22:49
    Deadgirl (2008)

Absurdný, zato ale veľmi zábavný kúsok s originálnym nápadom a relatívne slušným prevedením. Herci predviedli pomerne presvedčivý výkon, soundtrack je výborný a scenár si drží dobre, aj napriek tomu, že výskyt chýb je celkom plný. Deadgirl nie je žiadnou bombou, no diváka si pri sledovaní drží, sú tam náznaky atmosféry a minimálne aspoň ja som sa bavil.

• 3.5.2018  20:40
    Karanténa (2008)

Priemerný horor trpiaci nedostatkami a premárnením potenciálom, zreteľne kopírujúci už spomínaný horor španielskej produkcie, Rec. Natočený je presne tak ako Rec s tými najzákladnejšími scénami, dejovou linkou a scenárom (mimo menších drobností) s tým rozdielom, že Karanténa postráda strhujúcu atmosféru a veľkú dávku napätia, ktoré mal Rec. Zachraňuje to herecké obsadenie, ktoré zahŕňa uveriteľnejšie a lepšie predstavenie, než práve v Rec.

• 1.5.2018  21:10
    Nebesa smrti (2010)

Toto je jeden z tých filmov, ktoré by som radšej vôbec nikdy nezhliadol. Bolo pre mňa utrpením pozerať sa na to ďalej a od tej 40. minúty som prestal hľadať všetky chyby. Pritom to nemuselo dopadnúť úplne márne: technická stránka filmu nie je vôbec zlá a herecké výkony sú miestami presvedčivé (aj keď stále podpriemerné), takže z toho mohlo kľudne vyjsť nejaké nemastné neslané béčko. Problém je v jednej istej veci - scenári. Žiadna, ale žiadna postava nie je sympatická, chovanie postáv je neuveriteľné a deprimujúce, nehovoriac o pokrytectve hlavnej hrdinky, ktoré ma každou chvíľou prestávalo baviť. Vo filme nie je náznak atmosféry a aj keď vzhľadom k filmovým prostriedkom mohli byť niektoré určité momenty naozaj vydarené a napínavé, vyššie vypísané kritéria to všetko zamietli preč. A s hrdosťou prehlasujem, že Sara (Jessica Lowndes) môže byť kľudne adeptkou na najhoršiu hlavnú filmovú postavu vôbec.

• 30.4.2018  21:04
    Panic Button (2011)

Nie, toto nie je dobrý film. Dobrý potenciál film určite má, kvalitatívne by mohol byť zhruba niekde za nadpriemernom Would You Rather (ktorý dopadol 2-krát lepšie), avšak ten ostal úplne nevyužitý. Úvod bol celkom fajn, zoznamovanie sa s postavami, nejaký ten odľahčujúci humor, OK. To všetko je ale po chvíli vytrhnuté zo stola, pretože prichádza na rad hra (ktorá je do určitej celkom zaujímavá), ktorá vykráda iné filmy. Tu sa začínajú tie problémy, bez ktorých by to bolo ešte na 3. Scenár začína byť stále menej realistický, postavy sa chovajú úplne debilne, všetci sú čoraz menej sympatickí, vyšli na povrch totálne hlúpe zvraty a po doslova odpadovej kokotine prichádza BUM, TOTÁLNE NEČAKANÝ záver (myslené ironicky). Strata času.

• 30.4.2018  17:29
    Btooom! (TV seriál) (2012)

Filmov / seriálov s Battle Royale tématikou je veľa, ale len drvivá menšina z nich dokáže naozaj zaujať. Btooom! medzi týmito kúskami taktiež nevyniká a je preplnený nedostatkami.. ale aj napriek tomu má svoje kvality a zápletka ma ihneď zaujala. Zatiaľ čo divák vie, ktoré postavy sú na ktorej strane, oni zas nemajú potuchy. Tým je zábavné sledovať, ako s otázkami "Komu veriť? A komu nie?" utekajú po tropickom ostrove, hľadajú úkryty a stretávajú sa s ďalšími "súťažiacimi". Animácia je pekná, postavy sú dobré, hudba je výborná a akcie je tam pomerne dosť. No to, čo ma bavilo najviac, je stratégia hráčov. Nedostatky tam sú (No nemali ste pocit, že hl. hrdina je slepý? Prečo mu nedošlo, že..) a záverečná epizóda je pre mňa sklamaním (nestretli sme sa s ďalšími postavami, na niektoré bolo zabudnuté, nevieme vďaka komu sú tu hrdinovia uviaznutí), pretože tie kritéria sú veľmi dôležité, ale.. to všetko odpustím. Bavil som sa a to je najdôležitejšie. Priemer zhliadnutých epizód: 93%

• 29.4.2018  09:01
    The Ugly (1997)

Dej tohto filmu sa odohráva v psychiatrickej liečebni, ktorá pôsobí veľmi nepríjemne vďaka nezvyčajnému interiéru, mladému maniakovi a dvom dozorcom (bez nich by to bolo na 4), ktorí ho na dennom poriadku šikanujú. Tam prichádza sympatická psychiatrička, ktorá plánuje s mladíkom spraviť rozhovor. Zistí o ňom takmer všetko, ale stále nedostane odpoveď na prostú otázku: "PREČO?". Po stretu s týmito dvoma indivíduami začne každou minútou stúpať adrenalín, a Simon (meno toho mladíka) si s divákom zahráva - Je to schizofrenik, ktorý nevie čo robí a neovláda sa? Alebo zdravý a rozumný človek, ktorý má všetko pod kontrolou? Na to si divák musí nájsť odpoveď sám. Herecké výkony sú dobré, réžia mi úplne sadla, scenár je výborný a aj napriek tomu zreteľnému amaterizmu si ma film po celý čas držal. Čítal som, že niekto sa priebehom filmu nudil: Kto? Kde? A sledoval vôbec ten film? Ja som bol v napätí cez celý čas a to najmä v priebehu posledných 20 minút, kedy sa to rozbehlo o stošesť. Akurát ma len zaujíma, z akého dôvodu je krv čierna? Symbolizuje to niečo? Alebo je proste len čierna?

• 28.4.2018  16:17

Ten záver ma fakt zaskočil.. Kayaba Akihiko je bezpochyby najlepšou postavou z celého SAO.. (po endingu je ešte jedna scéna)

• 28.4.2018  15:52

Predposledný diel je dobrý, konečne ma zaujal aj príbeh Asuny a jej matka (ktorú som najprv fakt nemal rád) sa mi zdá sympatickejšia.. som zvedavý na finálnu epizódu

• 28.4.2018  15:29

Za Yuuki sa skrýva naozaj smutný príbeh no.. Snáď to teda nedopadne tým najhorším možným spôsobom

• 28.4.2018  14:49

Hej, je to dobré.. Snáď také budú aj zvyšné diely

• 28.4.2018  14:24

Výborný diel.. akurát ma len zaujíma, z kade má Kirito informácie, že sa chystá bojovať s bossom.. Som zvedavý na ďalší diel

• 26.4.2018  20:19

Nadpriemerná epizóda.. súboj s Yuuki a Asunou bol fajn, koniec zaujímavý.. ale stále sa to nikam neposúva

• 26.4.2018  19:51

Ja si myslím, že to malo naviac. Réžia je OK, nápad je fajn, atmosféra tam je, zaujímavé momenty tam sú.., úvod je výborný, John Doe ma zaujal už hneď. Avšak po prvom stretnutí s nemocničným prostredím sa akosi všetky klady začnú strácať. Reč je samozrejme o scenári, ktorý primitívnejší snáď už ani nemôže byť.. neverím, že v nemocniciach pracujú takíto hlupáci (vsadím sa, že ak áno, určite to sú úradníci), neverím, že zamestnávajú takýchto debilov,.. neverím, že hlavná hrdinka je PSYCHIATRIČKA.. už po polovici som vďaka nej mal nutkanie film vypnúť. Nehovoriac o deprimujúcom hereckom výkone Kathryn Harrold.

• 25.4.2018  22:07
    Musaigen no Phantom World (TV seriál) (2016)

Fanservis ako taký mi v anime nevadí. Nie je na ňom nič zlé. Teda len v tom prípade ak je jeho prítomnosť obmedzená. Ecchi a harem anime mám vo všeobecnosti celkom rád, a to aj napriek množstvu všadeprítomného klišé (mal som možnosť vidieť zopár kvalitných kúskov ako Chobits, High School DxD alebo Rakudai Kishi no Cavalry). Musaigen no Phantom World je len priemerným počinom, ktorý obsahuje všadeprítomné klišé, jednoduchý a veľmi primitívny príbeh a tak ďalej. V tomto anime vlastne nájdeme všetko, čo sme už niekde videli. Dokonca ani na vtipných momentov nie je čoby len náznak originality. To sú zápory. Samozrejme by som nemohol vynechať aj nejaké plusy, ktoré toto anime určite má: Jedným z nich je aj vec, ktorú máme na obalu - animácia. Mimo nej je celkom dobrý aj soundtrack a dokonca aj postavy, ktoré aj napriek svojej všednosti dokážu byť sympatické (až na Ruru, tieto MIMORIADNE hlučné postavičky naozaj nemusím). Posledné diely sú celkom vydarené... vcelku to nedopadlo vôbec špatne Priemer zhliadnutých epizód: 60%

• 25.4.2018  19:04

To je...nuda

• 24.4.2018  22:04

Dobrý diel.. je tu trochu akcie, je tu trochu toho Easter Eggu a hlavne moja obľúbená postava Klein dostala väčší priestor.. avšak stále ma to nedokázalo nejak zaujať a je to pre mňa nezáživná či dokonca zbytočná epizóda.. Silné tri

• 24.4.2018  21:08

Nie je to zlé, priznám sa, že tie súboje z poschodí mi už chýbali.. no celé sa mi to zdá zbytočné a zanechalo ma to nezaujatým..

• 24.4.2018  20:34

Nie je to vyložene zlé, dokonca aj Klein tu má viac priestoru než v prvej sérii, avšak.. k čomu je vlastne takéto pokračovanie nutné? Myslím si, že séria mohla po minulej epizóde skončiť, lenže stále nasleduje ešte 10 dielov? Nie je na tom nič zaujímavé, nie je tam akcia, nie je to SAO.. nudná zbytočnosť

• 23.4.2018  21:16

Na každej zlej veci možno nájsť niečo dobré, čo dokazuje aj prekvapivý záver epizódy.., dojemný diel.. som zvedavý, čo na mňa čaká v tých jedenástich epizódach, tento arc bol viac než dobrý.. poznámka k špeciálnemu dielu: strata času.. nemám nič proti tomu, že je k nejakej epizóde vytvorený bonus, ale.. bolo to naozaj nutné?

• 23.4.2018  20:40

Jeden z najlepších dielov druhej série. Aj keď identita spolupáchateľa mi bola jasná už od prvých epizód, ten zvrat je proste výborný. Myslím si, že nebyť toho psychologického rozmeru a stratégie postáv, kvalita tejto série by bola niekde inde. Následujúci diel by mohol byť dobrým zakončením, tak som zvedavý, s čím tvorcovia prišli v ďalších dieloch.

• 23.4.2018  20:12

Konečne som sa dočkal súboju medzi dvoma najsilnejšími a najzaujímavejšími figúrami z celej 2. série. Teším sa na postupovanie súboju, ktorý bude snáď napínavejší než všetky predošlé diely, no stále je tu jedna vec, ktorá mi prebiehala v hlave aj v 1. sérii: Trinásty, možno štrnásty diel by to všetko mal zakončiť. Identita vrahov by čoskoro mala byť odhalená, kľúčový a zrejme aj posledný súboj (ak sa ešte na scénu nedostane Kirito VS Sinon), tak čo tvorcov viedlo k ďalším dielom? Snáď sa z toho nevyvinie to, čo v neskorších častiach prvej série...

• 23.4.2018  19:42

Aj v jedenástom dieli sa tvorcom darí sériu dobre vyvinúť, stále som nenašiel nejaký výrazný zápor a zatiaľ je to ani len bez náznaku, že sa to pokazí. Každá sekunda ma baví, je zaujímavé sledovať ako súboj, tak logiku a zmýšľanie postáv. Stále je to, k môjmu prekvapeniu, na veľmi dobrej úrovni a nevyzerá to, že tá kvalita nejak klesne.

• 23.4.2018  18:48

Výborný diel, znovu.. naozaj nechápem tie záporné hodnotenia v rôznych anime komunitách.. teda aspoň zatiaľ

• 23.4.2018  18:19

Už niekoľko dielov mám predstavu, kto by mohol byť Death Gun, no snáď sa mýlim a v neskorších epizódach ma jeho odhalenie dostatočne prekvapí.. Ďalší dobrý diel

• 23.4.2018  17:43

Tak v súboji zatiaľ akcia nie je takmer žiadna, všetko je založené len na taktikách a stratégii hráčov, čo je snáď ešte napínavejšie včetne posledných zhruba 5 minút, kde je aj divák vždy v strehu a v konečnom dôsledku to dokáže aj zamraziť.. jednoducho perfektný diel, všetko ako má byť.. tu už snáď pokazené nemôže byť vôbec nič, tak dúfam, že ďalšie diely budú na takej istej úrovni.. zatiaľ teda nepoberám, prečo je druhá séria divákmi kritizovaná viac než tá prvá,.. to asi uvidí čas

<< předchozí 1 2 3 4 5 10 14 18