TomX2

TomX2

Tomáš M.

okres Michalovce
Milovník anime a hororu..

homepage

<< předchozí 1 2 3 4 5 8 12 15
    • 19.2.2018  15:59

Prekvapivo to nedopadlo zle. Argento je z toho cítiť, atmosféra je tajomná, vraždy dobré (aj keď väčšinou mimo záber), film je stále v akcií a vždy sa tam niečo deje a inak priemerné herecké obsadenie trochu ťahá Adrien Brody ako inšpektor. Nebyť zlého, nelogického scenáru, film by dopadol oveľa lepšie - slečne ide po krku šialený psychopat, podarí sa jej utiecť a vraha hodiť na zem...no všetko čo spraví je to, že ho kopne do nohy?

• 19.2.2018  15:39

Možno trochu nadhodnotím, ale.. nemôžem si pomôcť, páčilo sa mi to. Cez tých 50-minút sa toho neudialo málo, ba naopak, sprevádzajú nás sympatické postavy (v čele s Yori, ktorý je zamilovaný do svojej mladšej sestry), pekná animácia aj soundtrack. Trochu silnejší príbeh, ktorým budete opovrhovať alebo sa vám bude páčiť - ja som pre druhú možnosť. A to sa mi všeobecne filmy/seriály/knihy/pornografia s incestom hnusia..

• 18.2.2018  22:46
    Bodom (2016)

Banda deciek sa vydáva vyriešiť záhadné vraždy, ktoré sa udiali pri jazere Bodom - rok 1960. No ako sa neskôr ukáže, nie je tomu úplne tak. Atmosférický horor inšpirovaný skutočnými desivými udalosťami, sa môže pyšniť svojou technickou stránkou, no aj hŕstkou nápaditých scén a skvelou hudbou (techno časť sa mi dosť páčila). Bohužiaľ, film je trochu potlačovaný dole svojím scenárom a flashbackmi, vďaka čomu film miestami vyzerá ako teen-romance dráma.

• 18.2.2018  16:44
    Kdo s koho (1999)

Nadpriemerný krimi-thriller, ktorý ma zaujal už od úvodnej scény. Ústredná dvojica je sympatická, najmä zaujímavý zločinecký Cheung, ktorý vám zamotá hlavu. Dobrý casting, dobré herecké výkony, dobrý a nápaditý scenár, no predsa filmu niečo chýba. Silné 4.

• 17.2.2018  19:34
    Coco (2017)

masterpiece..

• 17.2.2018  16:07
    Spookies (1986)

Spookies je jeden z tých filmov, pri ktorých musíte vypnúť mozog aby ste si ho naplno užili. Nehľadajme tu logiku a vynechajme totálne absurdný a hlúpy scenár, a dostaneme zábavný horor, v ktorom nás môže prekvapiť množstvo kreatúr a stvor či vydarené masky a triky. Ak už sa nie báť, tak aspoň baviť.

• 17.2.2018  13:15
    13 Reasons Why - Série 1 (série) (2017)

Najsilnejšími stránkami filmu sú bezpochyby technické spracovanie, soundtrack a zaujímavý námet, ktorý vás usadí do stoličky už od prvého dielu. Herecké obsadenie v čele s Dylanom Minnette je tiež fajn, tak prečo som film ohodnotil len troma hviezdami? Môže za to scenár. Ten obsahuje množstvo zbytočných trhlín, nezmyslov, blbých dialógov, no najmä zbytočne prehnaná vážnosť a postavy. Žiadna z nich nie je sympatická, niektoré sú zbytočné a na niektoré sa už nevydržíte ďalej pozerať. Štart: Priemerný. Stretávame sa s postavami a zatiaľ nám toho seriál veľa neponúkne. Žiadna epizóda nenadchne a ak príde na scénu nejaký zvrat, v ďalšej epizóde to tvorcovia spackajú. Po štvrtej epizóde začína mať dej grády, no postavy sú stále viac a viac nesympatickejšie a ich správanie je deprimujúce. K tomu má divák pocit, že to je dosť presladené. Stredisko: Tu sa už dostávame do čosi závažnejšieho deja, seriál pre nás má niekoľko zamotaných twistov a po emocionálnej stránke je to tiež slušne natočené. Bohužiaľ, scenár (predovšetkým konanie postáv) sa dostáva do stále viac deprimujúcej časti, to hlavne keď sa na scénu dostane jedna z kľúčových postáv Jessica, s ktorou má divák akože ozaj súcitiť? Od siedmej epizódy sa dozvedáme, že Hannah si za svoju smrť vlastne môže sama. Chová sa ako hus, na čo sa vo vani podreže a predtým stihne nahrať nahrávky? Z pohľadu Claya to je však o čosi zaujímavejšie, pretože sa na scénu dostáva paranoja a seriál siaha trochu po psychológii. Po ôsmej epizóde sa nám začínajú rozplietať zvraty, čo je len zle a zle, pretože všímavejší divák si podstatu veci uvedomí už v prvých dieloch. Scenár začína byť stále menej reálny a celé to začína pôsobiť trápne. Koniec: Najsilnejšie epizódy celej série. Dostávame veľký nával emócií, prichádzajú už o čosi reálnejšie zvraty, ktoré chytajú za srdce. Jessica Yu ako režisérka sériu dosť zachraňuje, no znovu nám je len dokázané, že Hannah si za svoje utrpenie môže sama - A záverečná epizóda? Tá mohla dopadnúť oveľa, oveľa lepšie. Súhrn: Technická stránka je výborná, soundtrack taktiež a herci sú dosť uveriteľní. Scenár je však príliš preplácaný a prekombinovaný, až to z celej série robí paródiu. Ďalšia séria bude zbytočná.. Priemer prezretých epizód: 68%

• 17.2.2018  10:05
    The Ritual (2017)

The Ritual nemôžem nazvať čarodejníckym hororom, keďže v ňom ide najmä o náboženstvo a Boha, no cez to je výsledok (a divné mýtické stvorenie) zaujímavý. Herecké obsadenie utvorené z pomerne neznámych hercov je sympatické a miestami vďaka ním (a kamere) pôsobí film až autenticky. Scenár prekvapivo nie je zlý (aj keď menšie trhliny v ňom sú: SPOILER Štvorica kamarátov po dobu troch dní márne hľadá východ z lesa, no v závere mal hl. hrdina diaľnicu pár metrov od seba? KONIEC SPOILERU ), miestami je až strašidelne reálny a spontánne chovanie postáv dodáva na realistickosti. Nebezpečné prostredie lesných hôr dodáva atmosfére, vďaka čomu je pozeranie filmu (hlavne v noci) napínavé a mrazivé. K záveru si vytvorí každý vlastný názor, mne sa zdal príliš "nútený".

• 17.2.2018  09:51
    Zmizení (2005)

Páčilo sa mi to. 110-minútová minutáž môže byť pre podobné béčka dlhá, no v tomto prípade vôbec nevadí - ba naopak, mňa by uspokojilo, ak by film trval ešte o nejakých 15-20 minút dlhšie. Mám rád námet, ktorý majú podobné béčka (niekto zmizne / je unesený a jej blízky sa na vlastnú päsť snaží prísť na kĺb tomu, čo sa vlastne stalo a kto za to môže) a keď už z toho nevyjde kvalitný a originálny film, tak aspoň sranda na pár minút. Silnou stránkou filmu je aj to, že nie je prehnane vážny, nerobí mu problém robiť si srandu sám zo seba a ja som pár krát narazil na čierny humor - naozaj vydarený. Film nenudí, zaujíma ma, čo z toho vyjde na povrch a na Josepha Gordona-Levitta (ktorý má mimochodom dobre napísanú postavu) sa po celý čas pozerá dobre a jediné čo zamrzí je nevýrazná hudba.

• 16.2.2018  14:35
    Insomnie (2002)

Suchá a nezáživná detektívka s nezaujímavým dejom, pri ktorej vás bude udržiavať snáď len nevyspatý herecký výkon Al Pacina alebo réžia Christophera Nolana, bez ktorého by to vyzeralo úplne inak než to dopadlo. A Robin Williams ako vrah?

• 15.2.2018  19:38
    Air (TV seriál) (2005)

Ďalšie emotívne anime zo štúdia Key (Clannad, Kanon), ktoré v sebe skrýva množstvo emócií. Zo všetkých ústredných postáv si nenájdete takú, ktorej budete priať všetko zlé, každý charakter je rozvitý a má v sebe niečo dobré, takže svojho obľúbenca len ťažko nenájdete (v mojom prípade to bol Yukito). Tak ako Clannad, aj Air obsahuje niekoľko momentov (najmä od šiestej epizódy), ktoré vás nenechajú v pokoji sedieť a v posledných dvoch častiach nám je len dokázané, aká dôležitá je materská starostlivosť a prečo treba ísť za svojím cieľom. V anime hrajú všetky žánre dôležitú rolu a tvorcovia sa postarali o to, aby fungovali dobre a správne - nechýba láska, choroba, mágia, vojna či dokonca aj história. Dobrý dojem robí aj hudba, bez ktorej by anime nebolo tam, kde teraz je a nevravím len o music box hudbe, ktorá nás po celú dobu doprevádza. A v konečnom dôsledku nám tvorcovia z štúdia Key ukázali, ako by malo správne slice of life anime vyzerať. Priemer prezretých epizód: 97%

• 15.2.2018  14:04

Najsilnejšou stránkou filmu sú herecké výkony ústrednej dvojice - Norton a Watts, medzi ktorými je chémia. Ďalšiu veľkú rolu vo filme hrá aj prostredie Číny, na ktoré sa pozerá veľmi dobre a zaujímavý je tiež námet - žena podvádza svojho manžela, ten sa preto rozhodne, že s ňou pôjde na dobu určitú do čínskej dediny, v ktorej je chorela. Problémom je však to, že sa film veľmi dlho vlečie, obsahuje množstvo zdĺhavých scén, ktoré pôsobia bezúčelne či dokonca zbytočne. Ďalším mínusom je práve soundtrack, ktorý nie je vyložene zlý, no príliš nevýrazný a k podobným filmom absolútne nevhodný. Postavy sú zo začiatku veľmi nesympatické či v prípade Naomi až nepríjemné, no v konečnom dôsledku sa ukáže, aká silná môže byť pomsta, láska a odpúšťanie. The idea of life in a world bound by strict rules is still up to date. For two people who find humility and learn to forgive each other, there is something touching... - Edward Norton

• 14.2.2018  15:27
    Farm House (2008)

Na prvý pohľad celkom obyčajný hixploitation horor plný nič nehovoriacich flashbackov, no v konečnom dôsledku a záverečnom rozuzlení, je každá takáto scéna dôležitá, či už nám zmysel dáva alebo nie. Film môže ponúknuť mrazivú atmosféru, veľké napätie či pocit nepríjemnosti v niektorých určitých scénach, no najsilnejšia stránka filmu je bezpochyby hudba, bez ktorej by to naozaj nebolo ono. Bohužiaľ, tak ako každý iný hixploitation, aj Farm House má nie veľmi hodnotný scenár, v ktorom je množstvo nezmyslov a banálnosti (Prečo sa hrdinovia ani len nepokúsili potlačiť vozidlo hore? A keď už bola brokovnica odistená a pred tvárou vraha, prečo ho ňou hrdina aspoň neuhodil?). Záverečné rozuzlenie prekvapivé, no za to veľmi banálne.

• 14.2.2018  13:20
    Učitelka (2007)

Ja som sa bavil. Herecké obsadenie je veľmi sympatické, vydarené je aj technické spracovanie filmu. Prvý stret s učiteľkou ma pobavil a vďaka dobrému nápadu či sympatickej hl. postave som sa bavil. Nuda nehrozí a scenár má minimum chýb. Akurát ten Ulf Pilgaard sa tu mohol ukázať viac, no cez to spokojnosť.

• 14.2.2018  13:15
    Cry Wolf (2005)

Zo začiatku má film celkom pôsobivú atmosféru, no po pár minútach sa akosi vyparí fuč. Vo filme nás sprevádzajú absolútne nezaujímavé a nesympatické postavy, ktoré sa v každej chvíli chovajú veľmi iracionálne. Vrah bol nezaujímavý, chýbal mu ten správny šmrnc, maska bola nudná a svojím nepremysleným plánom sa neraz sám dostal do slepej uličky. Na druhú stranu som sa pri filme bavil, hudba sa mi páčila, herečky boli pekné a možno by som mu dal aj o hviezdu viac, no "nečakané" rozuzlenie na konci tomu dalo korunu. Podľa tých komentárov súdim, že som jediný, ktorý sa musel nad záverečným rozuzlením poškriabať po hlave a odčítal som ho v podstate už hneď?

• 14.2.2018  13:06

Šťastný Valentín! ~ Ďalší z tých filmov, ktoré sú ďaleko pod undergroundom. Ak vám nestačil kvalitný incest v Srbskom filme či poriadne gore humuse, toto je film práve pre vás. Odporúča sa: len tým najväčším labužníkom, nakoľko aj tým najtvrdším chrapúnom môže prísť na čas zle. Otázkou je: Som chorý, keď som sa vydržal na film pozerať aj po siedmy-krát?

• 11.2.2018  20:59
    Mechanik (2004)

Tento film sa mi hodnotí veľmi ťažko a nespomínam si, žeby som pri nejakom filme dlho rozmýšľal, koľko hviezd mu udeliť. Na jednu stranu je film príliš nudný a nič zaujímavé sa v ňom nedialo. Zápletka je o ničom a dej nudný, pričom záver je zrejmý už od začiatku - tak prečo to zbytočne predlžovať? Scenár je obyčajný, nápad otrepaný, hl. postava nesympatická a soundtrack až prehnane vážny, takže v ňom v podstate nič zaujímavé nenájdete - a aj keď áno, tak to pre vás nie je nič nové a niekde ste to už videli. Na druhú stranu sa mi páčila kamera a strih. Po technickej stránke nie je čo vytknúť, vcelku film natočený nie je vôbec zle (no tomto v prípade nezáleží na tom "ako", ale "čo"). Herecké obsadenie nie je tiež na škodu, hlavne sa dobre pozeralo na Jennifer Jason Leigh. Za to 2 hviezdy. Tú tretiu dávam za Christiana Bale, ktorý si odo mňa získal rešpekt aj napriek všetkým mojím antipatiám k nemu - je to naozaj oddaný herec a niečo také sa len nevidí.

• 11.2.2018  17:13
    Uvnitř (2007)

Francúzi vedia natočiť (nie len) horory veľmi dobre a zaujímavo, a aj À l'intérieur je toho dôkazom. Zo zeme pochádzajú ďalšie vydarené horory ako Haute Tension, Dellamorte Dellamorte či Závrať a ročne vychádza veľa ďalších. Aj tuto to tvorcovia zvládli na jednotku a vďaka stále prítomného napätia či vydareného gore sa človek nenudí. Casting tiež fajn a jednoduchý scenár nevadí. Ja som sa bavil. A na záver: (ne)odporúčam tehotným ženám!

• 11.2.2018  15:47
    Ďábel (2010)

Prekvapivo dobre zvládnuté béčko. Herci boli fajn, po technickej stránke je film tiež zvládnutý dobre, no najviac robí asi hudba. Slabšou stránkou filmu je scenár, ktorý tak ako aj iné podobné filmy, obsahuje množstvo nezmyslov, hlúposti a absurdity. Záver je viac než jasný a identita vraha nám je zrejmá už od začiatku.

• 11.2.2018  13:49

Ak nie je Seong lung wui filmom, ktorý ma zakaždým milo pobaví a zlepší moje stavy, tak ním už nie je nič. O niečom svedčí už aj to, že som film videl viac ako 30-krát (niekedy to bola moja denná šálka kávy), a podľa môjho je tu Jackie Chan v najlepšej kondícii a roli. Scény vo vani či so zmäteným Tysonom ma pobavia furt. pozn.: VYHNITE SA NOVÉMU ČESKÉMU DABINGU!! (Pre lepší zážitok odporúčam pozrieť vo verzii z roku 1994)

• 11.2.2018  13:37

Tento film nie je dokonalý. Aj on má nejaké chyby, ktoré si všimne snáď každý divák (príliš jednoduchý a málo rozvinutý scenár, efekty), no myslím si, že každý si v tom filme niečo nájde. HK humor nemusí sadnúť každému, no ja som sa od prvého momentu bavil a so zvedavosťou pozeral ďalej, ako to vlastne dopadne - a to je dôležité.

• 11.2.2018  03:03

Žena v čiernom si vysoké hodnotenie určite zaslúži - film je prevedený veľmi dobre, zaujmú staré historky, výprava, no aj herecké výkony (predovšetkým Daniela, Harry Pottera Radcliffa, ktorý sa na obrazovke ukáže najviac). Cez to všetko sa musím však zastaviť a film trochu podhodnotiť a to z jedného dôvodu - je o ničom. V podstate je to jeden z ďalších akože kvalitných hororov, kde sa len blúdi na neznámom mieste, niečo neznáme na vás vyletí spred okna a nechýbajú ani rôzne veľmi prepracované strašidelné momenty, v ktorých je strašidelné akurát to, ako sa z päť-minútového ticha vynorí nejaký hlasitý zvuk. Za čo som ale Žene v čiernom veľmi vďačný, keďže ma to prebudilo aspoň z hlbokého spánku zapríčineného nudou. Nuž, aspoň to nedopadlo ako sračka Shrooms.

• 11.2.2018  02:55
    Houbičky (2007)

Tento film zo srdca nenávidím a iné hodnotenie ako odpad! nedám ani náhodou! V podstate to môžem nazvať aj najhorším hororom (ak nepočítam Oči šialenstva, ktorý som vypol už v prvej scéne), ktorý som kedy videl. Je to čisto len z môjho subjektívneho pohľadu a tak chápte, že ak sa film páčil vám, nemusí sa páčiť mne, no: Vo filme som nezaregistroval nič, vôbec nič, za čo by som mu mal dať jediný bod - hrozné tu je všetko - od hercov, cez scenár až po scénografiu, výpravu a.. jednoducho všetko. Film pôsobí tak, ako by horory pôsobiť nemali: nudí od prvej minúty po tú poslednú a to najdôležitejšie - nechá vás uspávať . Filmu som dal šancí už mnoho a zo zvedavosti som si ho pustil asi 10-krát, no stále som sa vrátil k tomu, ako pri každom poslednom pozretí - hlbokému spánku . Ďakujem vám, Huby, ďakujem za všetok ten premárnený čas. Toto som nezažil ani pri Žene v Čiernom.

• 10.2.2018  00:03
    Bílý sob (1952)

Nemôžem si pomôcť, ale film nemôžem ohodnotiť viac ako troma hviezdami. Vcelku sa jedná o zaujímavý snímok, na motívy starej laponskej povesti, silnou stránkou je aj kamera či zasnežená krajina. No aj napriek tomu, že film má viacej kladných stránok než tých záporných a film vďaka svojej minutáži ubehne rýchlo, som sa nudil a dopozeral čisto len zo zvedavosti. Film je určite dobrý, no nie je to mojou šálkou kávy.

• 9.2.2018  15:30
    Nattevagten (1994)

Nattevagten je pre mňa príjemným prekvapením a aj napriek tomu, že som ho pár týždňov odkladal, som nakoniec ostal milo zaskočený. Nie len pre to, že tvorcovia (aj herci!) slušne udržiavali atmosféru cez celý film, ale najmä kvôli tomu, že vo filme funguje všetko - vysoká dávka napätia, mierne detektívne a hororové vsuvky, no hlavne humor, ktorí zvládli perfektne (nasmial som sa viac, než v dnešných amerických akože vtipných komédiách) a kostolný záver nemal chybu. Identita vraha je všímavejším divákom viac než jasná, no aj napriek tomu má scenár niekoľko dobrých zvratov a všetko funguje dobre.

• 9.2.2018  01:55

Najväčším záporom filmu je to, že má príliš pomalý rozbeh a pri niekoľkých určitých scénkach vám už od únavy klipkajú oči - čo sa od priemernej réžie Martina Weisza čakať dá. Na druhú stranu je príbeh nepríjemne temný, zaujímavý a snaží sa vás udržať na pozore až do konca, čomu napomáha aj dobrý výber neznámych nemeckých tvárí.

• 9.2.2018  00:26
    Ona (2013)

Priznám sa, že som po skončení tohto filmu ostal celkom sklamaný, pretože nakoniec mi nepriniesol to, čo som od neho očakával (viac rozvitejší príbeh, viac romantiky a drámy, menej zbytočných scén a viac tých dobrých,..). Na druhú stranu musím pochváliť nápaditý scenár, zábavu po technickej stránke a dialógy, ktoré majú hlavu a pätu. Joaquin predviedol dobrý výkon, Rooney Mara krásna a na chvíľku sa tam ukáže aj Portia Doubleday ktorú už poznám zo seriálu Mr. Robot , no jej postava je pre dej bezvýznamná. Záver milý, aj keď tí všímaví ho predčítajú už od začiatku a celkovo sa tvorcom tento počin vydaril. pozn.: Vyhnite sa českému dabingu....

• 6.2.2018  14:27

Dobrých filmov o rakovine nie je veľa, a preto si tých zopár musíme vážiť. Jedným z nich je The Fault in Our Stars, ktorý vyniká nie len vo filmoch s podobnou tématikou, ale aj v celom romantickom žánri. Mladí herci predviedli skvelý výkon a postavy boli napísané výborne, čo je dobre. Aj napriek tomu, že ústredné postavy majú už dávno život za čiarou, je z nich cítiť optimizmus, všetky situácie sa snažia brať v tej najlepšej stránke a s humorom - čo je najsilnejšia stránka filmu. Okrem toho tu nájdeme veľa vynikajúcich scén, ktoré sa nám vryjú pod kožu (kostol, Amsterdam) a záporov tu je naozaj minimum. Páčilo sa mi to viac ako Now Is Good .

• 3.2.2018  16:01
    Tarantula (1955)

Tarantula určite nerobí hanbu filmom, v ktorých hlavnú zlú rolu hraje hmyz. Ba naopak, Tarantula pôsobí oveľa realistickejšie než dnešné, zdanlivo originálne horory s pavúkmi. Tak ako aj herecké výkony, réžia na úrovni a môžem chváliť aj dobré triky či masky, ktoré filmu tiež prospejú. pozn.: Scenár nehrá veľkú rolu, ale to, že postava 3-krát za sebou zakopne si mohli odpustiť.

• 3.2.2018  12:35
    Odporná hra (2011)

Mám rád filmy v štýle Saw a Kocky (parta unesených sa zobúdza na neznámom mieste, pokúša sa uniknúť a obísť všetky nástrahy v možnom podobe násilia), prečo som sa tešil aj na tento film. Začiatok vyzeral veľmi sľubne, divák sa zoznamoval s postavami a rýchlo vedel, čo od ktorej čakať číže si mohol nájsť svojho favorita. Film bol aj celkom dobre rozbehnutý, vždy sa tam niečo dialo (čo je plus - minimum zlých scén a viac dobrých robí film lepším) a mučenie je tiež celkom fajn. Bohužiaľ začne ku koncu film meniť smer - rozplietajú sa vzťahy, zápletky, záver je príliš kombinovaný a až absurdný, čo celé film hádže dolu. Cez to však spokojnosť, aj keď to nie je nič čo by mi v hlave ostalo ešte dlho.

<< předchozí 1 2 3 4 5 8 12 15