TomX2

Prostý filmový fanúšik

homepage

<< předchozí 1 2 3 4 7 13 18 24
    • 11.11.2018  11:26

Prvá tretina je bláznivá, úchylná, vtipná a takmer perfektná. Po prvých troch dieloch som mal pocit, že po dlhej dobe vidím plnohodnotný anime seriál, ktorý ma naozaj baví a je pre mňa ako stvorený. V štvrtom dieli mi však prišiel humor trochu viac ošúchaný a v ďalších dieloch sa tomu akurát potvrdilo. Áno, stále to bolo šialené, vtipné a úchylné, no tie opakujúce sa vtipy ma už začali unavovať. Hudba je výborná, animácia tak akurát, postavy fajn, humor dobrý, ja som relatívne spokojný. Silné tri. Priemer: 68%

• 7.11.2018  20:27
    Wind River (2017)

Dobre, príbeh je nič moc a podobných tu už bolo desiatky, avšak musím vyzdvihnúť fakt, že tvorcovia aj z takéhoto otrepaného námetu vybudovali jeden kvalitný, mrazivý a depresívny snímok, ktorý v divákovi zanechá nejeden nezabudnuteľný moment. Scenár je relatívne inteligentný, herecké výkony výborné, vizuál nádherný a soundtrack pekný, no nezbavím sa dojmu, že sa vo filmoch nájde viacero hluchých miest, rozjazd je pomalý, napätie sa strieda s nudou a na postavu stvárnenú Elizabeth Olsenovou som mal spočiatku veľkú zášť.

• 3.11.2018  12:56

Musím vychváliť to, ako seriál pracuje s postavami - či už hlavnými alebo vedľajšími, každá má vlastné ciele, každá je rôznorodá a každá do deja sadne. Ďalším plusom je samotná zápletka (nie scenár ani dej!), ktorá už od prvej chvíle pôsobí zaujímavo a nápadito. Ak k nej priradíme tajomnú atmosféru a psychológiu seriálu + zvyšné pozitíva (animácia, hudba), vyšiel by z toho naozaj kvalitné dielo. A ono to síce kvalitné fakticky je, stále tu je však point, vďaka ktorému som mal z Darker than Black priemerný dojem. Príbeh. Spomínaná zápletka je fajn a postavy tiež, no nič čo sa doposiaľ v seriáli stalo nám nie je objasnené. Niektoré veci nedávajú vôbec zmysel, zvraty sú nič moc, dej je veľmi predvídateľný a nájdu sa tam do oči bijúce klišé. K tomu sú v seriáli miestami dosť nudné pasáže a skoky z akcie do drámy (alebo naopak) v určitých častiach nemali ten správny drive a kazili môj výsledný dojem. S poslednou epizódou tak nie som veľmi spokojný, čo nie je vôbec prekvapujúce. Lepší priemer. Priemer: 66%

• 28.10.2018  12:18
    The Cottage (2008)

The Cottage dáva prednosť situačnému humoru, než hororu, čo beriem ako plus, keďže som sa pri tom naozaj bavil a na ďalší otrepaný horor by som sa naozaj pozerať nechcel. Prekvapivo ale ani hororová stránka nie je zlá a finálna kombinácia oboch žánrov ma v poslednej tretine dosť bavila. Ako plus beriem aj postavy a ich predstaviteľov - dlho sa mi nestalo, žeby som sympatizoval s doslova všetkými postavami z jedného univerza. Každopádne, film postrádal nejaký point, ktorý by ho trochu pozdvihol z priemeru. Áno, zábava to síce bola, no to nemení fakt, že filmu niečo podstatné chýba. Možno mu chýba atmosféra, možno lepší soundtrack a možno vynaliezavejší scenár. Tak či tak, stále to je na slušné tri hviezdy.

• 27.10.2018  17:32

To, že hlavným "zlom" tu nie je vrah v maske ani divná chiméra, ale príroda je síce pekné a tak sa nedá čudovať, že sa mnohým tento film páči, no ja som s ním mal viacero problémov: Natural horory sa mi vždycky protivia, počínanie hlavných aktérov pre mňa bolo naozaj nepríjemným zážitkom a na záver to najzávažnejšie - zaspával som pritom. Ak je príroda a zvieratá jediná vec, ktorá sa vám na hororovom filme páči, napovedá to, ako zhruba budete tento film zažívať. PS: Psychológia postáv mi prišla náramne hlúpa a som rád, že obaja protagonisti nakoniec umreli.

• 26.10.2018  17:11

Sklamanie, bohužiaľ. La Residencia nie je vôbec zlým filmom a zo začiatku sa mi to celkom páčilo, potom ma však začali unavovať postavy aj príbeh a musel som sa nútiť, aby som to vôbec dopozeral. Cením, že si film udržiava pôsobivú atmosféru, no prvky hororu ma tu nijak zvlášť neohúrili a po hodine ma to začalo nudiť.

• 23.10.2018  14:29

Kvality tohto filmu nemožno zaprieť - atmosféra je vynikajúca, zápletka zaujímavá, masky a hudba fajn. K spokojnosti mi však niečo chýbalo. Neviem či je chyba na strane mojej alebo tvorcov, keďže som si film vôbec neužil. Možno som postrádal viac vynaliezavý scenár (nieže by bol zlý), možno mi vadili niektorí herci alebo som naň skrátka nemal vhodnú náladu. Tak či onak, v budúcnosti si film pozriem znovu a možno sa zbavím svojich priemerných prvých dojmov. U mňa čisté tri.

• 22.10.2018  13:44
    Recovery (2016)

Snímok "Recovery" divákom už predom napovedá, že je obyčajný, jednoduchý a ničím zaujímavý. Z tohto hľadiska teda divák vie, že ho film nemôže nijak sklamať. Byť od toho divák neočakáva absolútne nič, mohla by nastať situácia, že ostane mierne prekvapený, keďže film nemusel dopadnúť tak, ako to divák dávno predpovedal - číže dosť chabo. A ono to naozaj nie je až tak mizerné, aby boli nutné nejaké urážky ohľadom filmu. Samozrejme, scenár veľmi vynaliezavý nie je, dej je strašne predvídateľný a aktéri bohvie ako výborní nie sú, no má to celkom fajn technickú stránku, zábavnú zápletku a slušný soundtrack. Dobre, tie dve hviezdy sú možno trošku slabšie, avšak myslím si, že celkom presne vypovedajú, na akej úrovni stojí kvalita tohto filmu.

• 22.10.2018  01:26
    Pustina (2006)

Fajn, nie je to žiadna bomba. Scenár nie je ničím zaujímavý a postavy sú krajne nesympatické (to nie je zápor), takže je jasné, že sa to dostáva do žánrových stereotypov. Avšak stále to má prvky, ktoré si získajú divákovu priazeň, je zábava sa na to pozerať a všetko tu prekvapivo funguje ako má. Film videný asi 3x a stále uspokojivá záležitosť.

• 22.10.2018  01:18

Stále tu je množstvo naozaj originálnych nápadov a zaujímavých momentov, ale chýba tomu ten správny drive. Zatiaľ čo klasický The Collector pracoval dobre jak s gore, tak aj atmosférou, The Collection sa už nesie len v splatterovom duchu. A to je podľa mňa škoda.

• 22.10.2018  01:04

No dobre. Miestami sa tam nájdu hluché miesta a klesá to niekde ku priemeru, no aj tak si to stále udržiava fajn atmosféru a záverečná tretina je výborná. Odporúčam vynechať trailer, v ktorom je prezradená samotná pointa príbehu - a čím menej toho budete o filme vedieť, tým viac si ho užijete.

• 29.9.2018  18:27
    Kokuhaku (2010)

Vôbec som nečakal, že na mňa bude mať takýto dopad a nechá ma pozerať sa v napätí na obrazovku po celý čas. Ak odčítam geniálny úvod aj zakončenie, hluché miesta sa vo filme síce nájdu (najmä v prípade nezaujímavého "študenta B"), no nemení to fakt, že je celý film perfektne natočený aj napísaný. Oceňujem hlavne soundtrack a celkový sociálny pohľad na vec.

• 29.9.2018  16:17
    Žízeň (2009)

Thirst je bez pochýb originálny film so zmesou viacerých žánrov, no aj navzdory mnohým výborným veciam a nápaditých momentov môj záujem niekde v polovici začal ubúdať a už som nemal chuť to vôbec pozerať. Samozrejme, nájde sa tam veľa vecí, ktoré si zaslúžia pozornosť, no najmä vďaka prepálenej dĺžke som sa naozaj nudil.

• 29.9.2018  14:26

Obe časti majú niečo do seba a sú vysoko prepracované, no zatiaľčo časová rovina zo súčasnosti mala slušnú atmosféru a bola zaujímavá, tá farebná z histórie ma až tak nebavila. K tomu mi tu všetko pôsobilo nejak komicky a neohúrilo ma to nijak zvlásť. Môj výsledný dojem je teda na lepšie tri hviezdy a nakoniec sa jedná o sklamanie.

• 28.9.2018  22:37

Od japonského "Jisatsu sākuru" som čakal trochu viac, no predsa sa jedná o značne pôsobivý film so zaujímavou filozofiou a inteligentným scenárom, ktorý by si nemal nechať ujsť žiadny odborný filmový fanúšik. Námet je originálny a rovnako, ako aj v novšej Shionovej "Studenej rybe" sa mi páčila začlenená sociálna kritika a dokonalý naturalizmus. Po výbornom úvode to síce začne mierne nudiť, no vzápätí film začne chytať obrátky a k tomu obohacuje množstvom geniálnych surrealistických prvkov. Väčšiu hodnotu tomu dáva aj hudba, ktorá filmu dokonale sadla.

• 28.9.2018  20:27
    Mutant (2006)

Nejaké lepšie momenty sa vo filme určite nájdu, no celé je to nevtipné, idiotské a nadmieru mixované. Natrepať hromadu žánrov a doplnkov do jedného filmu síce znie zaujímavo, no už od úvodu je jasné, že to fungovať nebude. Zo začiatku si film síce udržiava akúsi hodnotu, no už po polhodine mi to všetko bolo strašne otravné a nebyť postavy alkoholického strýka, dal by som o jednu hviezdu menej.

• 27.9.2018  22:07

Vysoké hodnotenie snímku "I Saw the Devil" je bez pochýb oprávnené (hudba, herci, nápaditosť), mňa však nadmierne sklamal. Nemôže za to ani klišéovitý príbeh, ako skôr neinteligentný scenár alebo zbytočne rozťahaný dej. Film síce zahŕňa lepšie momenty a má hĺbku, no vo výsledku na mňa zapôsobil tak nejak priemerne.

• 25.9.2018  22:21

Helter Skelter možno hlbší význam má, no ja som ho tam bohužiaľ nenašiel. Technická stránka je samozrejme dobrá, soundtrack a herci fajn, no celé to pôsobí tak nijako. Vo filme sa neudeje nič prevratné, dej sa nikam výrazne neposúva, scenár je predvídateľný a človek, ktorý k tomu pripísal značku "horor" sa musel hlboko zmýliť. Keď som videl tunajšie hodnotenia, myslel som, že omyl je na mojej strane a náhodou som sa pozeral na iný film, ale nie - je to presne tá nudná drama s minimom napätia, kde to ešte niekde v klasickej telenovele nájdeme takmer totožnú zápletku. Film pochopiteľne má aj dobré a zaujímavejšie momenty, no to nijak nenahradí zbytočne prepálenú dĺžku a nudnú zápletku.

• 25.9.2018  16:52

Za poslednú polhodinu by som mohol s čistým svedomím dať päť hviezd, no zvyšok kolíše niekde medzi tri-štyri. Páči sa mi, akým pozoruhodným spôsobom Shion Sono poukazuje na svet. Dobrých deväťdesiat percent filmu pôsobí absurdne až surrealisticky, každopádne pevne verím, že presne takto by mohol (a nielen v Japonsku) vyzerať svet, ak by neexistovali zákony a každý človek si mohol žiť podľa vlastnej chute. Osud hlavnej postavy teda môže vyzerať príliš bizarný a surrealistický, no stále v ňom je cítiť živosť a realistickosť. Film je však zdĺhavý a úvod trochu slabší. Na hercov (a pekné herečky) sa síce pozerá relatívne príjemne, no aby sa divák dočkal finálnej formy, musí si nejakú dobu počkať a pretrpieť nudu a nejaké to vraždenie. Mám ešte jednu pripomienku, a tú, že mi film Studená ryba po pár dňoch výrazne zlepšil náladu, za čo môže najmä posledná "mind fuck" polhodina. Iné diela od Shiona som doposiaľ nevidel, toto však bola celkom bomba.

• 22.9.2018  18:26
    Já, hrdina (2015)

Snímok "I Am a Hero" síce zodpovedá značke "priemerný" a v rámci možností nič nové neprinesie, bez obáv by som ho však zaradil medzi tie lepšie tituly so zombie tématikou. Vo väčšine okolností sa síce len kecá a po dostavení slušnej dávky akcie to vzápätí začína mierne stagnovať, no navzdory tomu tu je minimum nudy a minimálne v poslednej polhodine to stojí za to. Výrazná je aj tendencia o humorné scény, no táto stránka filmu trochu zaostáva a divák sa zasmeje zriedkakedy. Finále nahrádza všetky filmové nedostatky, každopádne vo výsledku si film stojí na slušné tri.

• 20.9.2018  15:30

Od Nepríčetnej som čakal neškodný priemer, no film sa prekvapivo kolíše medzi jednou-dvoma hviezdami. Možno za to môže fakt, že je hlavná hrdinka vrcholne nesympatická a scenár hrozný, no je tu viacero negatív, vďaka ktorým si film zďaleka netrúfa na tri hviezdy. V hranici mnou videných tohtoročných hororov je Unsane kvalitatívne niekde v prostriedku, viac ako dva tomu však nedám ani náhodou.

• 19.9.2018  20:39

Zápletka tohto filmu je nezaujímavá, hudba a postava Ichiho desne otravná a dej príliš nudný, no Ichi the Killer v sebe má stále niečo, čo ho udržuje nad hranicou originality. Či už je to množstvo banálnych momentov, svojský humor alebo samotný splatter, divák si nájde aspoň jednu vec, ktorá mu bude vyhovovať.

• 19.9.2018  14:07
    Entity (2012)

Entity je ďalšia hororová záležitosť, ktorá znovu prinesie to stokrát videné. Scenár a postavy sú stereotypné, herecké obsadenie neschopné, atmosféra neprítomná a zaujímavý dej nikde. Divák zaspí skôr než sa na obrazovke niečo udeje, takže človek bude mať o niečo lepší život aj bez projekcie.

• 16.9.2018  22:27

Námet nie je úplne márny a s dostatočnými ingredienciami by z toho mohol vyjsť solídny found footage horor, avšak samotný námet nijak výrazne nepozdvihne zvyšok filmu, ktorý je vyplnený veľmi slabými stránkami. Samozrejme film má aj svoje svetlejšie momenty a miestami môže ponúknuť niečo zaujímavé, ako celok to však nemá žiadnu hodnotu. Scenár je úplná bieda, postavy sú príšerne napísané, je tu množstvo hrozných dialógov, nezmyslov a vôbec, nejaké pozitíva si tu medzi týmto divák ani nevšimne. Unfriended je prinajlepšom príšerná záležitosť, ktorá sa bude páčiť maximálne deťom alebo v inom prípade ľuďom, ktorý vo filme vôbec nehľadajú akúsi logiku či zmysluplnú vec. Označenie "odpad" tento film vystihuje presnejšie, no má to aj svoje plusy.

• 16.9.2018  18:13
    Another (2012)

Priemerná anime predloha nebola žiadna bomba, narozdiel od filmovej adaptácie však mala viacero prvkov, na ktorých si tvorcovia dali záležať. Filmový Another nie je vyložene katastrofálny, no jeho negatívne stránky sú výraznejšie než tie pozitívne. Herecké obsadenie je síce relatívne fajn, kamera a hudba taktiež, no efekty sú bez výnimky príšerné. Atmosféra tu miestami prítomná síce je, no vzápätí to spacká nerovnomerné tempo, bezvýznamné zvraty a spomínané efekty. Prvá tretina však celkom ušla a scéna z jedálne bola zaujímavá, no ako celok je film na hodnote dvoch hviezd. Pričom to pokojne mohli byť tri.

• 15.9.2018  21:18
    Zahrada slov (2013)

Najviac znamenitým prvkom tu je dokonalá animácia, ďalej to dosť obohacuje výborný soundtrack a melancholická atmosféra. Film postráda nejakí hlbší význam alebo psychologický rozbor postáv a chýba mu rozvinutejší dej (+ prospela by tomu aj väčšia dĺžka), celé to však drží spomínaná vizuálna stránka. Bez nej by to bolo na tri.

• 15.9.2018  19:32
    Lights Out (2013)

Jednoduchý short horor, ktorý si za necelé 3 minúty dokázal udržať dobrú atmosféru. Jeho priemerná celovečerná podoba mu však kazí slušnú povesť.

• 15.9.2018  17:51

Nightmare Detective 2 vôbec nie je zlým filmom, no všetky látky z prvého dielu v ňom výrazne klesli. Chýba tomu atmosféra a pútavosť, príbeh nič neponúka a z veľkej časti to nudí. Film samozrejme má zopár silnejších momentov a stále si to udržiava fajn priebeh, no ako celok je to na čisté tri.

• 14.9.2018  20:28
    Ztracenci (1983)

The Outsiders je film znázorňujúci ľudské hodnoty a hľadanie samého seba v dospievajúcom teenage prostredí. Budúce hviezdne obsadenie je celkom slušné a morálna stránka pre mladšie publikum možno tiež, ale má to svoje nedostatky a sem tam to nudí. Vo výsledku to je na úrovni troch hviezd, no boli tu látky, ktoré mohli smerovať vyššie.

• 9.9.2018  20:34

Kyoto Inferno sa mi páčilo o niečo menej, než prvý diel. Možno za to môže relatívne nezaujímavý antagonista a nezáživné súboje, ale v poslednej tretine to strácalo šmrnc a pre mňa to je len tá istá, stále sa opakujúca vec. Zvyšok je samozrejme fajn, no vo výsledku to vidím tak na tri. Snáď ma tretí diel ohúri viac.

<< předchozí 1 2 3 4 7 13 18 24