Treevenge (2008)

Zábavný krátkometrážny film, ktorý sa celkom originálne vyhráva s vraždami. Potešila ma aj menšia spojitosť s filmom Cannibal Holocaust, kde je mimo hlavnej znelky podobný aj príbeh. Bohužiaľ, ak odrátam prvé tri a záverečných päť minút (číže celú polovicu filmu), ten zvyšok až tak dobrý nebol a výslednú kvalitu snímku tak slušne zráža dolu. Aj napriek tejto maličkosti sa však jedná o naozaj kvalitný výtvor. V celovečernej verzii by som si to ale nepozrel - už tak vzniklo dosť filmov od štúdia Asylum a jemu podobných.

Chainsaw Maid (2007)

Chainsaw Maid síce môže byť originálnym výtvorom plným bizarných nápadov, ktoré sú naviac zobrazené v zaujímavom prevedení, avšak to je asi všetko, čo stojí za zmienku. Pokojne by som mohol dať druhú hviezdu, avšak dosť to strháva auditívna stránka, ktorá je na môj vkus príliš hlučná a otravná. EDIT: Tak som si pozrel ďalšie filmy, čo má autor na konte a zatiaľ sa neprekonal, takže tomu nakoniec jednu hviezdičku pridávam (brať s rezervou).

Geniální průšvih (2017)

Po 13 game sayawng je "Chalard Games Goeng" ďalší solídny krimi-thriller z thajskej produkcie, ktorý svojou originalitou a autorovou nápadivosťou pozdvihuje inak štandardnú zápletku, ktorá býva v mnohých prípadoch nefunkčná a pochopiteľne aj podceňovaná. Síce sa spočiatku môže zdať, že námet o podvádzaní pri písomných skúškach zrejme nič veľké neponúkne a viac ako 2-hodinová stopáž by bola vzhľadom k námetu celkom prepálená, ale prekvapivo bol výsledok úplne iný. Mnohé nápady tu sú hravým spôsobom šikovne spodobené, nesklame ani celkom sympatický kasting a v pozadí beží dobrý soundtrack, bez ktorého by niektoré scény vôbec nefungovali. Dokonca tu bolo aj minimum komických alebo vyhrotených momentov, čo v ázijskej kinematografii veľmi nebýva zvykom. Chalard Games Goeng by si mohol zaslúžiť aj štyri hviezdy, lenže nie všetko tu funguje tak ako má a stále sa tu vyskytujú väčšie či menšie chyby, ktoré film stále nijak nevyzdvihujú z priemeru. Jednou slabou stránkou je napríklad to, že sa dej ubehá viacerými smermi a nevie, ktorý by bol ten správny. Keď divák dopozerá prvú polovicu zdá sa, že prichádza rozuzlenie a následné vyvrcholenie medzi dvoma rívalmi, avšak len vtedy začína hlavná dejová línia a všetko, čo bolo predtým akosi stráca nejakú hodnotu. Prechod z priemernej školskej drámy s komediálnymi prvkami na vážny napínavý thriller nefunguje úplne tak ako má a celé to neskôr pôsobí nevyvážene. Jednoducho to kvalitatívne nie je stále na tej istej úrovnia dobré scény sa striedajú s tými zlými. A aj keď je záverečná skúška poriadne napínavá a takmer až plnohodnotná, finále bolo nakoniec úplným sklamaním. Najviac mi prišlo blbé vyhrotené, alebo skôr nerealistické riešenie situácií (vyvarujem sa spoilerom, ale napríklad scéna, kedy sa hlavnej hrdinke a otcovi skazí životný cieľ bola riadne divná, nerealistická a racionálnym uvažovaním až neuveriteľná), ale to bolo asi zámerom pre ten "comedy" žáner, ktorý je k tomuto filmu priradený. Ak vyhľadávate originálny a napínavý thriller, od ktorého očakávate nápadité a hravé momenty, smelo do toho, avšak nejak vyložene inteligentný scenár od toho naozaj neočakávajte. Silné tri hviezdy a bohužiaľ slabé finále.

Coop & Cami se ptají světa (2018) (seriál) odpad!

Videl som zopár minút z tretej epizódy tohto výplodu a ostal som znechutený. Absolútne dno televíznej produkcie to síce nie je (na slovenské policajné-susedské-a čo ja viem aké ešte prípady sa to nechytá), ale stále je to podlý odpad, z ktorého dieťa akurát zhlúpne. Nie som si však istý, či môžem tento seriál hodnotiť, keď som videl len pár minút z jednej epizódy a ani to neviem, o čo tam vlastne šlo. Každopádne z toho Disney Channel "hahaha" humoru zrejme budem mať traumu.

Mistr (1992)

Taká priemerná martial arts mlátička s trochou humoru. Akčné scény síce neboli spracované až tak dobre a vďaka strihu som si ich neužil takmer vôbec, ale situácie medzi Jetom a May (Crystal Kwok) mi prišli celkom príjemné a zábavné aj napriek tomu, že boli všetky úplne totožné a vo filme aj tak nehrali veľkú rolu. Najhorší z celého filmu mi prišiel hlavný záporák a jeho kumpáni, ktorí boli naozaj nevýrazní a bez akejkoľvek charizmy či dobrého charakteru. Nakoniec film hodnotím troma hviezdami - nedá sa o ňom hovoriť ako o nejakom majstrovskom diele alebo špičkovom akčnom filme, avšak zároveň v ňom nie je nič, čo by ho zrážalo výrazne dole a má dostatočné kvality pre priemerný akčňák.

Zastavení na Missouri (1976)

Brando a Nicholson slušní, avšak dej je nezaujímavý, nezáživný a dosť naťahovaný. Dobré momenty tu sú, ale neviem sa zbaviť dojmu, že to je proste nuda, pričom som si prial aby film skončil čo najskôr. Solídne dve hviezdy.

Dark Night of the Scarecrow (1981) (TV film)

Ak by bol film technicky zvládnutý o niečo lepšie, určité scény by neboli príliš naťahované, soundtrack by bol výraznejší a hereckí predstavitelia lepšie vybraní, s hodnotením by som išiel vyššie. Bol tu totiž veľký potenciál v dobrý a kvalitný horor, bohužiaľ rozpočet je celkom nízky a miera nudy naopak vysoká, takže tomu nakoniec nepomohla ani solídna atmosféra či relatívne zábavná zápletka. Slabé tri hviezdy, škoda.

Death note: Následník (2008) (TV film)

Narozdiel od predchádzajúcej filmovej rekapitulácie je R2 ako tak dobre zostrihaný, takže pre ľudí, ktorí nevideli seriálovú verziu bude táto alternatíva viacmenej sledovateľná, avšak zároveň chýba viacero zásadných častíc, čím asi tvorcovia odkazujú neznalému divákovi: "Vieš ty čo, nevidel si seriál, tak tu máš toto. Bude tu síce chýbať napätie, bude tu chýbať veľa kľúčových momentov a veľa vecí nebudeš chápať, ale sám si si to vybral. Nechcel si si pozrieť seriál, tak tu máš teda tento náhodný zlepenec zopár častí." V inom prípade si neviem rozumne vysvetliť, prečo tu niekoľko určitých kľúčových momentov ostalo zabudnutých. Vo výsledku sa jedná o kvalitatívne takmer totožnú, no o niečo vypracovanejšiu rekapituláciu ako bola tá predchádzajúca. Zároveň je však zápletka slabšia, čo je celkom pochopiteľné, keďže vieme, aká dobrá bola kvalita seriálu v tejto dejovej línii - priemerná.

Boku no Hero Academia - Season 2 (2017) (série)

Druhá séria sa kvalitatívne v ničom nezhoršila, naopak má stále podobnú úroveň ako prvá a u niektorých prvkoch nastalo zlepšenie (animácia). Bohužiaľ ma po emocionálnej stránke neupútala tak ako by mala, nezanechala vo mne ani kúsok napätia a v druhej polovici ma nanešťastie začala nudiť. Ono, školný turnaj bol naozaj fajn, trošičku nám priblížil vedľajšie postavy, ponúkol pestrý výber nových obľúbencov a zároveň dokázal potešiť po stránke súbojov, aj animácie či hudby. V polovici však už moje potešenie upadlo, začal som sa nudiť a prestal som sa o to akokoľvek zaujímať. Originalita síce stále ostala taká istá, no nebol tam žiadny silný moment, a keď už sa k nemu skutočne blížilo, nejaké skvelé vyvrcholenie sa neuskutočnilo. Po prvej polovici už to skrátka nemalo čo ponúknuť, nezanechalo to vo mne žiadny dojem a môj záujem úplne upadol, pričom som to dopozeral už len viacmenej z povinnosti. Druhá séria bola čisto priemerná a ja som bol opätovne sklamaný.

Death Note: R – Genši suru kami (2007) (TV film)

Tento film je s najväčšou pravdepodobnosťou určený špeciálne pre tých, ktorí videli seriál, no nejako im unikal dej, prípadne pre ľudí, ktorí už videli zopár úvodných dielov, no z určitých dôvodov prestali seriál sledovať, a tak sa tu pre nich vyskytla táto alternatíva. Tým pádom je zrejmé, že celá (mimochodom skvelá a jedinečná) atmosféra sa tu úplne vytratila a s ňou aj napätie a niekoľko skvelých momentov (schádzala mi tu najmä autobusová scéna), ktorých sme boli svedkami v pôvodnej sérii. Našťastie je vo filme zanechaná veľká časť dobrých momentov, intríg a myšlienkových súbojov, sprevádzaných charakteristickou animáciou seriálu a excelentnou hudbou, takže aj keď film postráda špecifické kúzlo seriálu a strihač z neprimerane zlepených momentov sem tam robí kašu, nemožno zaprieť, že sa jedná o celkom fungujúcu rekapituláciu.