Whiplash (2014)

Pre mňa jaksi rozporuplné pocity. Páči sa mi réžia, páčia sa mi herecké výkony, páči sa mi fascinujúci záver ktorý vo mne zanechal zimomriavky. Mimo to sa mi celkom dobre počúva jazz a film ma vôbec nenudil, takže som bol po celú dobu zaujatý. S filmom mám snáď len jeden problém a preto som dlho uvažoval nad hodnotením - postavy. Nie postavy ako také (Andrew Neiman ako postava prekvapuje, Fletcher a jeho postoj k učeniu je zaujímavý sám o sebe), ale skôr ich počínanie, najmä Andrew mi miestami neuveriteľne liezol na nervy, včetne jeho interakcie s ľuďmi. To je ale skôr problém môj: Veľmi nemusím egoistov, ktorí vždycky musia mať pravdu (samozrejme nie každý takýto človek musí byť zlý) a v určitých momentoch by som mu naozaj nafackal. Celkovo u mňa silné 4, časom možno zmením.

Safe Haven (2013)

Zaujímavý krátkometrážny film, ktorý vie prekvapiť. Vadil mi tam (a dosť) len rozjazd, nezaujímavý a nudný alebo postavy, s ktorými som akosi nevedel sympatizovať a nezaujali ma.

Aurore (2005)

brutal...

Grave Encounters (2011)

Grave Encounters je ďalším z rád úspešných found footage hororov. Ja tento žáner žiaľ nemám rád a ani teraz som mu neprišiel na chuť. Tento film je ďalší z tých nudných hororov postrádajúcich logiku, normálny a originálny scenár či dobre herecké obsadenie. No aspoň sa tam miestami vyskytne atmosféra.

Dantovské peklo (2010)

Dante's Inferno je nápaditý a zaujímavý film s pekným vizuálom, dobrým príbehom a námetom, ktorý má veľa čo ponúknuť. Pochopiteľne však nie je žiadnym majstrovským dielom, za čo môže pokrytecký, nesympatický a nie veľmi znesiteľný hl. hrdina a k mojej maličkosti aj celkom jednoduché a nie veľmi filozofické a rozsiahlé dialógy.

Death Note - Zápisník smrti (2006) (seriál)

Death Note je vec, ktorá ma akosi preniesla a usadila do anime sveta. Vďaka skvele napísaným charakterom postáv, vďaka jednému z najlepších a najoriginálnejších príbehov vôbec, vďaka Death Note som mal možnosť skúknuť si množstvo zaujímavých kúskov a nakuknúť do tohto japonského animovaného sveta. Death Note síce má svoje rezervy a nie každý diel je geniálny (v druhej sérii kvalita upadla výrazne dole), no ja som aj tak ostal (dva-krát) prekvapený, šokovaný a tento animovaný seriál mi navždy ostane v hlave. Toto (z prvej polovice geniálne, z druhej už "len" dobré) anime ponúka množstvo prvkov, ktoré docení každý divák hľadajúci kvalitu. Prekvapivé a rozumné zvraty, ktoré nejedného aspoň trochu zamrazia, výborný soundtrack, bez ktorého by tieto momenty nefungovali, perfektne napísané postavy, ktoré nás sprevádzajú dejom, vysoko inteligentný scenár, ktorý má logiku, geniálny príbeh, ktorý stále prekvapí,.. Death Note je skrátka seriál, ktorý veľmi pekne reprezentuje japonskú kultúru a aj vďaka nemu anime smeruje niekde, kde by to pred dobou vzniku ešte nečakali. Na záver by som ešte rád, ako verný a trvalý fanúšik seriálu spomenul, ako veľmi spadla kvalita tohto anime dolu. Problém nie je v druhej polovici. Teda je, ale tá by pochopiteľne bola navzdory všetkému stále dobrá, keby sa nezmenila jedna jediná vec - postavy. Nie že by som bol akýmsi priaznivcom L-a (vždy sa mi páčil viac Light, navzdory jeho god komplexu), ale celú sériu nás sprevádzal súboj medzi dvoma rovnako inteligentnými, no prakticky úplne odlišnými indivíduami a jedna z nich odíde, už to nebude fungovať tak, akoby malo. Teda mohlo by to byť zachránené, ak by na scénu prišiel rovnako zaujímavý charakter - nestalo sa tomu tak. Proti Lightovi sa postavil síce ešte inteligentnejší protivník a dostal ho do slepej uličky, jeho charakter bol slabo rozvinutý. Dve postavy vychovávané Watarim, tak isto ako aj L. Jeden sa síce podobá na L, ale len výzorom, nezaujímavý, nedobrý. Druhý je ukážka totálne pokazeného charakteru - nezaujímavý grázel, žiadny charakter, cholerik, egoista, žiarlivec,... Nefungovalo to. Prebehla aj zmena chovania u Lighta, nudné zvraty, žiadny veľký "šach". Akoby na tom začal pracovať iný človek. Aj tak si ma však Death Note 100% získal. Bez ohľadu na to, či koniec dopadol dobre či zle, práve on mi ponúkol možnosť pozrieť do sveta anime a zaslúži si pozornosť každého diváka. No masterpiece, but actually great..

Kirepapa (2008)

Môj druhý stret s Yaoi žiaľ neskončil podľa mojich predstáv. Animácia je miestami priemerná, miestami obrysy tváre pripomínajú postavy z iných anime svetov. Postavy sú celkom sympatické, ale charaktery postáv už veľmi dobre napísané nie sú. Príbeh ma moc nezaujal. Točí sa síce okolo sympatických, no inak nezaujímavých a nudných postáv a ich vzťahu, časom sa ku nim pridávajú ďalšie dvojice a.. nie, neprišlo mi, žeby toto anime malo akýsi hlbší zmysel. A aj keď, bol zobrazený veľmi špatne. Ako heterosexual sa mi celkom ťažko pozeralo na niektoré intímnosti a "nežné" scény (i keď podľa komentárov to pochopiteľne nebol žiadny extrém a je toho málo), ale zvládol som to, nejako. S humorom som mal trošku problém. Nie preto, že by bol zlý, ale z nejakých dôvodov som sa ani raz nezasmial. Nesadol mi, nesplnil svoj účel. Soundtrack je zlý. Pár not, hudba ktorá sa k tomuto anime vôbec nehodí, pocit, že celú hodinu počúvame jednu a tú istú skladbu. U mňa na lepšiu 1 hviezdu.

Nicky, Ricky, Dicky a Dawn (2014) (seriál) odpad!

Spočiatku nádejné televízne stanice po dobe obsadili nepoučné, nevtipné a nedobré seriály určené pre maloletých divákov. Vrchol odpadovej americkej teen seriálovej scény..

Repo: Genetická opera! (2008)

Veľmi originálny, nápaditý a dobre spracovaný muzikál. Miestami to je vtipné, miestami krvavé, miestami smutné. Účel sa tvorcom však darí plniť - divák sa pri tom baví. Teda aspoň ja.

Anihilace (2018)

Annihilation je dobre natočený, spracovanie je veľmi dobré a vizuálna stránka je výborná (na prostredie sa pozeralo fajn, no čakal som predsa len väčšie nadšenie). Celkovo však na mňa film pôsobí neutrálne. Dobré momenty sa tu striedajú so zlými, niektoré sú z menšej časti náročné, iné vôbec a veľa nejasností ostalo otvorených. Miestami je (hlavne z prostredia) cítiť výborná atmosféra, ktorá je však po chvíli zavrhnutá debilným scenárom (jednanie postav je nereálne a skoro nič tam nedáva zmysel) a zbytočnou dĺžkou, ktorá mohla byť kľudne kratšia. Actually priemerný film s takmer nevyužitým potenciálom.