Guran

Česko

4 body

<< předchozí 1 2 3 4 10 18 27 35
    • 10.1.2017  14:01

Očekávání jsem na tento film neměl žádná, poněvadž tvorbu Petera Berga znám moc dobře. Jeho filmy mě nikdy neoslovili a ani tento není výjimkou. Snímek je považován za katastrofické drama, přitom katastrofa je tam pouze ve dvaceti minutách. Triky také nejsou zrovna ukázkové a kamera se opravdu nepovedla. Scénář je klasické klišé... hodní vs zlí. Snímek ničím nepřekvapí, jenom naštve málo akce a Bergova příšerná režie. Škoda, že Wahlberg ani O´Brian se mu na tento film nevykašlali. Berg by se neměl do filmového průmyslu vůbec pouštět. Pro mě je to odpadlík.

• 8.12.2016  09:52

Film měl rozhodně větší potenciál, než jeho režisér předvedl na plátně. Herci mi sedí, až na Afflecka, u kterého mi vrtá hlavou, proč takový neschopný herec pořád dostává role. Dle mého názoru, on prostě hrát neumí. Jeho kolegyně Anna Kendrick mohla dostat více prostoru, těšil jsem se na zamilovanou dvojici, které se však nedočkáte. Snad tuhle roztomilou ženu v budoucnu uvidíme v mnohem prestižnějších rolích. S J.K. Simmondsem se po skvělém výkonu ve Whiplashi roztrhl pytel a dobře se v každém jeho dalším filmu poslouchá. V příběhu jsem byl chvílema trošku zamotaný, ale skládačka nakonec bude vyřešena. Jak jsem řekl, příběh měl potenciál, který však mohl být natočen lépe. Film se považuje za akční, přitom akce v něm moc není a spíše se zde točí časová smyčka okolo této akce. Špatná režie, špatný hlavní herec. Toto jsou faktory, které ovlivnily mé hodnocení na 3/5. Průměr. Film neurazí, nenaštve, částečně pobaví, ale žádná pecka. Pokud takhle bude Affleck předvádět i Batmana v Justice League, tak si ho v komentáři mnohem více vychutnám, než tady.

• 15.11.2016  09:57
    REC (2007)

Zde vidíte rozdíl, mezi Hollywoodskými a zahraničními horory. Španělé se s tím vůbec nepářou. Dítě, nedítě, prostě bude zombie a bude umírat stejně brutálně, jako jeho dospělí kolegové. Found footage horory jsou dle mého názoru mnohem lepší a uvěřitelnější, než klasické horory. Dojem uvěřitelnosti dodává hlavně jenom ta jedna kamera a samozřejmě výborně odvedená práce, co se týče efektů. Film si musím vynachválit a ikdyž v úvodu chvíli trvá, než se začne něco dít, tak pak to stojí za to. Už vím, kde tvůrci hry Outlast brali hororové prvky. Kam se hrabou ty Hollywoodské slátaniny poslední doby. Španělé vzali tento žánr do svých rukou a natočili jeden z nejlepších zombie filmů. Palec nahoru!

• 31.10.2016  20:55
    Anthropoid (2016)

Na film jsem se dost těšil. Hned mě potěšilo, že zahraniční filmaři vzali naše dějiny do svých rukou. Bohužel film nedopadl nějak přesvědčivě. Kdyby se snímek zkrátil a nebylo v něm tolik zbytečných dialogů, dopadlo by to mnohem lépe. Herecké obsazení je skvělé. Murphymu i Dornanovi jejich role věřím. Scénář má spousty bugů a kromě atentátu na Heydricha a přestřelky v kostele se ve filmu vlastně nic neděje a postavy jenom mluví a mluví. Ale když už dojde na akci, je z toho pěkná podívaná, které je bohužel jak jsem zmínil hodně málo. Historická Praha se také povedla a čeští herci, jako Aňa Geislerová také ostudu neudělali. Škoda režiséra Ellise. Kdyby film režíroval např. Steven Spielberg či Clint Eastwood, byl by to jiný kalibr. Snímek se dá ale zkouknout a o propadák se zase nejedná. Prostě čistý průměr.

• 21.10.2016  09:15

Už v jednom komentáři jsem zmínil, že filmy s tématem internetových sítích mají v dnešní době zelenou a já je vítám s otevřenou náručí. Tento film je jedním z nich. Vynikající nápad, který je výborně zfilmovaný. Herci hrají, scénář je skvělý a film si užíváte jak jen to jde. Škoda, že nemá lepší hodnocení zde na CSFD. Takovýto film by si to zasloužil. Neumím si představit sebe v kůži hlavních hrdinů. Hra, kde se můžete zranit, či při nejhorším přijít o život. Opravdu jsem se bavil. Výborný film.

• 8.10.2016  23:18

Napadá mě jen jediné.Dnešní doba plná sociálních sítí je naprostým rájem pro hororové náměty. Unfriended sice není horo úplně horor, ale námět je to prostě dobrý a pro film, který je točen tím způsobem, že z pohledu počítačového monitoru sledujete online osudy mladé partičky lidí, které jednoho po druhém vraždí duch dívky, která spáchala sebevraždu. Námět je tedy výborný. Herci nejsou úplně herci, ale na takovýto typ filmu jejich výkony stačily. Atmosféra je dobrá. Ikdyž duch toho moc nenastraší. Konec je ale překvapivý a film rozhodně baví. Musím si snímek vynachválit a upřímně nechápu tak nízké hodnocení. Viděl jsem i slabší horory.

• 9.9.2016  22:28

Už jsem se těšil, až dám pět hvězdiček, protože ten začátek mě opravdu překvapil. Zpracování bylo výborné, herci skvěle hráli, ale poté, co bude naše hrdinka znásilněna se děj přesune do posledního domu nalevo a začnou z toho být pořádné blitky. Přitom snímek byl fakt skvěle rozjetý. Holky jsou fakt pěkné a padouši opravdu padouši. V každém případě se to rozhodně nedá srovnávat s Cravenovou verzí, jehož film je jeden z nejhorších, co jsem kdy viděl. Tento film mohl sice dopadnout lépe, ale není to nejhorší snímek. Škoda, té zpackané druhé poloviny filmu. to scénáristé opravdu zvorali. Jo a ještě maličkost. Horor tohleto není v žádném případě. Kvůli tomu však body neubírám.

• 27.8.2016  14:33

Docela jsem byl na tento film zvědav, poněvadž jsem o něm slyšel, jak byl v mnoha zemích zakázán kvůli svému obsahu, drsných scén, atd. Nejsem žádný sadista, ale filmy s drsnou tématikou mě lákají, protože jsem vždycky zvědav na jejich zpracování. I spit on your grave je film, natočen amatérem s amaterskými filmaři. Jeho slaboučký námět a scénář je doprovázen šílenou kamerou a nudným dějem, ve kterém vás nic kromě nahé Camille Keaton nic nezaujme. Jedinou hvězdičku dávám za hezkou hlavní představitelku a dobře natočené násilné scény, na které bylo i místy hodně těžké se na to dívat. Když se nad tímto filmem zamyslíte, zjistíte, že je vlastně o ničem a že vám kromě nahoty a utrpení Camille nic jiného nedal. Film je vlastně zbytečný. Amatérismus, který vypadá, jako kdyby ho natočili studenti erotické školy.

• 17.8.2016  23:23
    Jason Bourne (2016)

Jason Bourne už opravdu v ničem nevyniká. Scénář je stokrát omletý. Zvraty jsou předvídatelné a celkově film působí dojmem, že je celý zbytečný. Herci hráli a příběh ikdyž je moc nepřekvapí, dokázal zaujmout a film i v celku pobaví. Nečekal jsem žádnou pecku, tak ani nejsem zklamaný. Prostě typický průměr.

• 1.8.2016  20:46

Tak začátek je slušně rozjetý. Děj nás seznámí se silným tvrďákem Crowem a sbabělým nemehlou Goslingem. Kostky jsou vrženy, ale film minutu od minuty ztrácí kvalitu a začíná se dostavovat nuda. může za to hlavně šílená zápletka, která je na úrovni i céčkových filmů a místy nepovedené vtípky, které se staly pouhými pokusy. Od filmu jsem čekal víc, rozhodně, když v hlavních rolích hrají takoví borci.

• 28.6.2016  13:55

Tak, přátelé... Warcraft je má oblíbená hra a na jeho filmové zpracování jsem se těšil, jako nikdy na žádný jiný film. Z traileru zřejmě každý postřihne, že efektama film rozhodně nebude šetřit, ale zde se znova ukázalo, že kvalitní trailer není ani z daleka zárukou pro kvalitní film. Film Warcraft zrovna nečíší známými herci, to je ale jedno. V tomto případě mi však z herců vadil představitel hlavního hrdiny Travis Fimmel, kterému jsem neměl chuť fandit. Jeho postava byla zahraná hrozně nesympaticky, neherecky. Hrdina, který ví všechno a všechno udělá. Jako v pohádce. Tím se dostávám k hlavnímu problému filmu. Snímek není rozhodně žádný blockbuster. Je to ve zkratce pohádka, která špatně začíná a dobře končí. Totální selhání je však scénář, který snad napsaly malá děcka. Jestli se těšíte na pořádné bitvy mezi lidmi a orky, tak se raději netěšte, poněvadž zde nic takového není... tedy, pokud nepočítám ty úsměvné pokusy o bojové scény, které mě spíš rozčilovaly, než potěšovaly. Ve filmu dále nefunguje vztah mezi divákem a herci, který tam prostě není. Již zmíněný hlavní hrdina je tragický, Medivh předvídatelný, král je zbytečný a postava Pauly Patton byla ve filmu víceméně zbytečná. Nekoná se zde ani žádná love story. Film vás ani pořádně neseznámí s fiktivním světem Azeroth. Záběry na města ze shora jsou vyloženě kopírkou z Pána prstenů. Film vlastně vám nedá nic nového. Orkové jsou výborně stvárnění, to je ale všechno. Nic víc tu není.... žádný scénář, žádní herci, žádné zvraty, žádná zápletka, prostě nic. Celý děj je předvídatelný. Z mého pohledu se jedná o čistý propadák, který bych nechal filmaře zaplatit. Blizzard se u mě rozhodně zhoršili, když značku své největší hry prodali takovýmdle neumětelům.

• 4.6.2016  14:23

Tušil jsem, že film nebude stát za nic, ale že to zase bude taková kravina a ještě větší, než jednička, tak to bych fakt nečekal. Když se na scéně začali objevovat hlavy význámných států, jako francouzský, či itelský prezident, říkal jsem si, že v tom filmu budou hrát větší roli, ale světe div se, filmaři je všechny zabili, teda, kromě AMERICKÉHO prezidenta. Po této scéně jsem odmítl se na film dál dívat. Akce nepřinese nic nového, příběh je naprosto debilní a nezajímavý. Prostě stokrát omletá kaše, kterou známe v béčkových akčních filmech od natočení Smrtonosné pasti. Tohle je jeden z nejhorších akčňáků všech dob. Mrzí mě, že Butler si musí kazit jméno kvůli lákavým akčním trikům a vysokému honoráři.

• 27.5.2016  08:46
    RocknRolla (2008)

A já myslel, že se bude jednat o komedii, ale místo toho jsem shlédnul další gangsterskou trapárnu Guye Ritchieho. Od Podfu(c)ku až po tohle si můžete všimnout, že Ritchie gangsterkám vůbec nerozumí. Opět jako v Podfu(c)ku i zde si můžeme všimnout dementních dialogů postav, nesmyslného děje, hrozným scénářem a nudnou výpravou. Kromě herců, jako Karel Roden, Gerard Butler, Mark Strong či Tom Wilkinson mě na tomhle filmu upřímně nenadchlo vůbec nic a proto dávám jednu hvězdičku. Ti herci si ji zaslouží.

• 22.5.2016  23:06

První film z pohledu první osoby. První film, u kterého je vám jedno, kdo hraje hlavního hrdinu. Ten sice za celý film nepromluví ani slovo, ale způsob zfilmování vás doslova nadchne. Hardcore Henry přesto není žádný revoluční snímek. Film na vás sice chrlí jednu akční scénu za druhou a užíváte si každou bojovou scénu pana Henryho, jenže scénář je hodně kostrbatý a předvídatelný. Brutalitou filmaři rozhodně nešetřili. Užijete si tu spoustu brutalitou ozdobených scén, včetně lámání kostí. Na chvilku jsem si připadal, jako kdybych hrál nějakou PC hru, či byl dokonce součástí filmu, ale dojem mi kazili jak scénář, tak spoustu béčkových prvků, které se tvářily, jako akční, či bojové scény. Za brutalitu body nubírám. Dokážu se na krev dívat, ale někdy ji prostě bylo až moc a film to pomalu posouvalo do béčkové kategorie. Zkrátka nečekejte Oscarový počin. Jednou zhlédnout to stačí, ale přece jenom jsem čekal o malinko víc.

• 4.5.2016  11:55
    Bod zlomu (2015)

Původní Bod zlomu od Catrin Bigelow byl dokonalý. Doufal jsem, že podobně dopadne i tento remake a opravdu se tak stalo! Tento film je i v jistých ohledech lepší, než jeho předchůdce. Jedná se zejména o efekty a hlavně krásné záběry krajiny. Vidět tento film ve 3D, tak se cítím, jako Utah. Film je akční, efekty dechberoucí a herci jsou sympaťáci. Největší + dávám za Teresu Palmer, která svým dokonalým tělem a obličejem film jenom vylepšovala. Snímek je perfektní. Ten, kdo viděl první Bod zlomu, tak tento bod se mu rozhodně bude líbit také.

• 27.4.2016  21:33

Pro mě velice očekávaný film roku 2016. Jsem rád za režii JonaFavreaua, který této práci hodně rozumí. Kniha džunglí je světoznámá kniha o Indickém chlapci žijícím mimo lidské zákony - v džungli, kde ho místní zvířata vzala mezi sebe. Musím vyzdvihnout skvělé efekty, které stvárňovaly všechna zvířata ve filmu. Vůbec sem i nelíbilo, jak scénáristi odflákli příběh, dějové sekvence a zvraty, které nebyly ničím překvapivé. Čekal jsem od příběhu víc. Je to bohužel taková jednohubka, která neurazí, ale na druhou stranu ani moc nepobaví, poněvadž většina dějových zvratů čekáte. Přiznám se, že od chvíle, kdy se na jevišti poprvé objevil tygr a začal tam plkat ty bláboly o tom, že je Mauglího nepřítel, hned jsem věděl, jak film skončí a nemýlil jsem se. Mauglího chování mi ke konci filmu také nedávalo moc smysl. Je zde i spoustu dalších zbytečností a zbytečných postav, ale nerad bych v komentáři spoilroval... proto se nafilm určitě podívejte a posuďte sami. Čekal jsem víc. Filmu chyběl šmrnc, zápal, překvapení... takhle je každému divákovi jasné, jak vše skončí a z ničeho překvapen nebude. Chápu, že e to rodinný film, ale nutně musím podotknout, že v posledních letech začínají scénáristé svou práci hodně flákat.

• 26.4.2016  17:35

Film bez kladů. Námět je více než zajímavý. Příběhy podle skutečnosti obdivuji a na tenhle jsem byl zvědavý, ale poté, co jsem viděl to zdejší hodnocení 50%, tak jsem trochu ubral. Nicméně jsem se na film stejně podíval. Herci jsou otřesní, ikdyž si lépe vedlDaniel Travis, než jeho sice krásná, ale herecky hodně špatná kolegyně Blanchard Ryan. Film je už od prvního střichu hodně slabý a nízkorozpočtový. Je vidět, že na režiserském křesle seděl amatér a ne profík. Tento paskvil přirovnávám k Wiseauovo The Room. Zápletka filmu je tedy v pořádku, ale zpracování co se týče scénáře, herců a celého filmového štábu je na bodu nula. Dialogy postav mi seděly, stejně, jako záběry žraloků, které nebyly digitálně upraveny, což na druhou stranu oceňuji. Ale film je tak strašně nudný, že jsem ho prostě musel přetáčet. Nejlepší scéna je pohled na nahé tělo Blanchard Ryan. Ostatní už jde ke dnu, stejně, jako naši hlavní hrdinové. Škoda. Tento skutečný příběh by si zasloužil mnohem lepší zpracování, už jenom kvůli tomu, že jejich těla nikdy nebyla nalezena.

• 14.4.2016  20:44

Já hlupák kdysi tvrdil, že český film nikdy nemůže dosáhnout kvality podobné té Hollywoodské. Tento film mi můj názor vyvrátil. Je totiž naprosto skvělý! Jan Svěrák je po Formanovi nejlepší český režisér. Tmavomodrý svět je skvělé drama podle akutečné události. Ukazuje na lidskou lásku ke své vlasti a zároveň lásku k druhým. Co všechno jste schopni udělat pro lásku? Nasedli byste do bojového letounu a ve jménu své země byste stříleli po nepříteli? Riskovali byste rozpad přátelství kvůli ženě? Kromě výborného příběhu tu máme také skvěle zmáknuté efekty a bojové letecké scény. Herci podali bravurní výkony. Vetchý a Hádek patří mezi českou hereckou elitu. Musím říct, že Americký Pearl Harbor natočené ve stejném roce režisérem Michaelem Bayem je český Tmavomodrý svět.

• 10.4.2016  21:50
    Moonwalkers (2015)

Příběh ujde. Zpracování je hrozný. Ron Perlman alias Hellboy už hodně zestárnul, ale stále mu věřím a rád ho sleduji ve filmech. Rupert Grint si mě nezískal. Jeho ksicht se dle mého názoru hodí pouze na Rona Weasleyho. Film je jinak hodně slabý. Celou dobu se nic neděje. Scény, které mají rozesmát, spíše zamrzý. Opravdu hodně zbytečný film.

• 28.3.2016  13:02

Hodně velká kravina, kde kladně se dá hodnotit jedině ženská podoba Eddieho Redmaynea. Jinak je to hodně velká blbost. Nevím, co víc k tomu napsat. Jenom prostě radím - nemarněte s tímto filmem čas.

• 27.3.2016  11:22
    Vetřelec (1979)

Začátek. První Vetřelec je zároveň ten nejhororovější z celé série. Film, který proslavil celý filmový štáb, včetně režiséra, herců a samotného designera mimozemšťana Vetřelce. Atmosféra je výborně vystižená. Tlukot srdce v temných prostorách lodi Nostromo jsem cítil stejně, jako postavy ve filmu. Masky a triky na tu dobu jsou na výbornou. Legenda žánru sci-fi. Takový je Vetřelec.

• 26.3.2016  13:13

Film je na tak známé a rozsáhlé téma až moc krátký. Řekl bych, že Anderson mohl těmto dvěma mimozemským záporákům dát více prostoru. Při nejlepším, mohl režii uvolnit lepšímu režisérovi. Riddley Scott by mi vůbec nevadil. Všechno se ve filmu děje tak rychle, že si ho ani nestačíte vychutnávat. Hororová atmosféra je zde ale výborně nastíněná a vizuální efekty jsou taktéž na vynikající úrovni. Film je pěkný, dobře se n něj dívá, ale chybky to má a ta největší je v režii.

• 26.3.2016  13:01

Dlouho očekávaný film, jehož režie se opět ujmul Zack Snyder. Dva velcí superhrdinové stojí proti sobě, jako nepřátelé. ale nenechte se zmást. Batman a Superman se ve filmu proti sobě utkají jen jednou, zbytek jsou jenom keci sem tam nějaká laciná akční scénka. V tomto ohledu mě film zklamal. Možná až přehnaně jsem čekal, že se tihle dva týpci budou řezat snad už v úvodu, ale místo toho čekáte celý film a až se konečně dočkáte, tak si boj užijete jenom párm inut. Pak najednou uhodí blesk z čistého nebe a z nepřáel jsou největší kamarádi. Co se týče scénáře, tak Terriovi a Goyerovi bych dal po tlamě. Je vidět, že filmaři s penězi šetřili. Scénář je ukecaný a akčních scén si ve filmu také moc neužijete. Navíc obsahuje spoustu nedodělávek. Vůbec jsem nepochopil účel vozíčkáře. Když namaloval ten červený znak na tu sochu, čekal jsem, že nám ještě něco předvede, ale nestalo se. Naprosto zbytečná postava. A takových přehmatů je ve filmu více. Prostě scénář děravý. V dnešní filmařině scénáristé na svou práci z vysoka kašlou. Herci se mi líbili, kromě Bena Afflecka. Opět nezklamal, jakožto šílený herec. Záporák Jesse Eisenberg mě bavil víc, než naši dva slavní hrdinové. Na Amy Adams a Gal Gadot se hezky dívalo. Ve filmu nechybí ani odkazy na další superhrdiny. Mám na mysli Aquamana v podání Jasona Momoay. Abych to na závěr shrnul. Batman vs Superman je z hlediska vizuální stránky krásná podívaná. To je také největší klad. Jinak scénář je bída. Affleck hrozný herec. Akčních scén je minimum. A bitva: Batman vs Superman se odehraje jen jednou a to si myslím, že mohla vypadat ještě líp.

• 20.3.2016  14:54
    Re-Animator (1985)

Taková blbina s neznámými herci, špetkou hororu a komedie. Ikdyž u spoustu scén jsem našel spoustu nelogických chyb, chování, které by normálně člověka v dané situaci rozhodně nenapadlo. Nebo samotná mluvící utnutá hlava toho vědce. Nevím přesně, kde máme uložené hlasivky, ale pochybuju, že kdyby se "tělo + oddělená hlava" oživila, rozhodně by hlava nemohla mluvit a už vůbec né dýchat. Běčkové prvky jsou však obohaceny krásnou Barbarou Cramptonovou, která si však svou největší krásu nechala až ke konci filmu. Snímek má jeden jednoduchý děj a toho se drží. Herci v něm hrají a podávají celkem uvěřitelné výkony. Hororové prvky + efekty jsou na dobré úrovni a celkem vám film přijde k chuti. Rozhodně nenudí. Byla to přece jenom pěkná podívaná, avšak hodnocení sousedí s průměrem. Rozhodl jsem se film ocenit 4/5.

• 18.3.2016  20:38
    Ed Wood (1994)

Film o největším filmovém průseráři. Ed Wood se navždy zapsal do filmové historie, jako režisér těch největších béčkových výtvorů. Film hodně věrohodně kopíruje dobu padesátých let minulého století, hlavně díky svému čenobílému plátnu. Johnny Depp se pro roli Wooda náramně hodil, stejně, jako Martin Landau v roli Drákulova představitele Bely Lugosiho. Burton film pojal velmi komediálně. Tak asi ani jinak film o Woodovi pojat nejde. Časem se ale film začíná opakovat a sledování Woodovy pokusy o vytvoření filmů vás už nebude tolik bavit. Děj je pak velmi pomalý a vy už jen čekáte, kdy film skončí. Snímek není žádný zázrak. Nemůžu říct, že to byl suprový zážitek. I přes Deppovo skvělé hraní, jsem nedokázal Woodovi fandit. Později mi už přišel otravný a směšný. Jeho styl filmování byl trestuhodný. Ale někdo holt musí být poslední. Ve filmové režii to je Ed Wood.

• 16.3.2016  21:38
    Pokoj (2003)

Odpadem hodnotím filmy, ve kterých se nevyskytuje žádný kladný bod. Ačkoliv jsem takto ohodnotil The Room, musím říct, že je tento snímek nejlepší stupidním filmem, co jsem kdy viděl. Snaha o záchranu je alespoň v tom sexu, kterého je tady více, než v áčkovém pornu. Film je ale v abecedě ještě výše, než béčko. Možná tak zetko. Tommy Wiseau sehrál ten nejhorší herecký výkon. Zlatá malina je jednoznačně jeho a to navěky! Z ostatních postav také nečíší žádné herectví. Práce s kamerou je stejně zoufalá. Ve filmu chybí tolik věcí, že bych to tady ani nestihl vyjmenovat. Obrovská prkotina a výsměch ostatním filmům i hercům. To, co předváděl Wiseau jsem chvílema nemohl věřit. O tom člověku nic nevím, ale už od prvního pohledu vypadá nenormálně. Jednoznačně nejhorší herec na světě, ale dokázal natočit nejlepší stupiditu. I to cením.

• 16.3.2016  16:37

Zní to zajímavě a herecké obsazení vás nadchne. Představte si místo tehdejších emailů dnešní facebooky jsme v dnešní době, ve které to s tou láskou nechodí tak skvěle, jako v tomhle filmu. Jenom škoda, že mě skrytá láska mezi Hanksem a Ryanovou tolik neohromila. Příběh mi kromě těch dvou hrdliček přijde dost prázdný. Doufal jsem v nadprůměrný romantický snímek, ale shlédl jsem ojetinu, která mi nic nedala. Škoda. Tu třetí hvězdičku navíc dávám jenom díky hercům, jinak mi je snímek dost ukradený.

• 11.3.2016  22:55

Bohové Egypta je skvělá podívaná s vynikajícími herci a krásnými ženami. Film je plný vynikajících efektů a skvělých dialogů. Hlavní hrdinové jsou mi velice symptatičtí a Gerard Butler jako krutý záporák se mi také velice zamlouval. Příběh je sice klišovitý a některé scény a zvraty jsou očekávané, ale to vše je vynahrazeno skvělou akční podívanou s nádhernými pženskými představitelkami Elodií Yung a Courtney Eaton, z jejichž krásy v tomto filmu jsem měl po celý film spadlou čelist. Film se velice povedl. Proyasovi tleskám. Film, který je sice podobný mnoha filmům s podobnou tématikou mě velice bavil. Čekal jsem, že to nebude nic moc, spíš takový průměr, ale opravdu velice chválím za dobře odvedenou práci. Škoda, že Proyas netočí častěji.

• 9.3.2016  12:22
    Svět ve válce (TV seriál) (1973)

Dnes už hodně starý dokument o nejděsivějším válečném konfliktu, druhé světové válce. Dokument obsahuje cca 30 epizod a rovnou se přiznám, že jsem neviděl všechny. Co zde velice chválím je do detailu zpracovaný každý díl, z nichž má každý své téma a dopodrobna je zde vše vysvětleno. Jenže mnohdy vás dokument nebaví a může za to hlavně práce s přeživšími války, kteří vypráví své zážitky. Takovýchto scén je zde až přespříliš a pořád dokola poslouchat ty jejich řeči je prostě nudné. Archivních záběrů z války je zde pomalu méně. Z tohoto důvodu má dokument slabší zpracování a jen průměrné hodnocení. Viděl jsem lepší dokumenty o druhé světové válce. Tento je však dle mého názoru ten slabší.

• 6.3.2016  12:22
    Spotlight (2015)

Tak Oscar, jo? Nezlobte se na mě, ale nevím přesně za co... Obsah zde na CSFD u tohoto filmu vypadá hodně slibně, jenomže ve skutečnosti zkutek utek. Celý film se nic neděje (teda, myslím si, že celý, poněvadž jsem to musel po 30ti minutách vypnout). Herci furt jenom mluví a krafaj o ničem. Jejich postavy vás vůbec nezajímají. Je to zbytečný film, který však v USA zřejmě úspěch měl, ale u mě nikoli.

<< předchozí 1 2 3 4 10 18 27 35