Andrew94

Ondra P.

okres Brno

1 bod

• 26.5.2019  17:02
    Tidying Up with Marie Kondo (TV pořad) (2019)

Ne že bych po zhlédnutí všech epizod zůstal z tohoto seriálu nějak odvařený, ale i já sám jsem byl překvapen, jak se mi zalíbil. V každé nové epizodě se seznámíme vždy s novou domácností, která se nachází v jiné situaci než ostatní. Jednou je to vdova, která se potřebuje zbavit věcí po zesnulém manželovi, jindy zase studenti s mnoha studijními materiály, pár se psy nebo rodina s dvěma malými dětmi. Díky tomu, že každá z těchto domácností má podle této své odlišné situace jiný majetek, se tak v každé epizodě dovíme tipy, jak třídit a organizovat věci, které si chceme nechat a které ne, a jak je ukládat, aby zabrali co nejméně místa vč. takových maličkostí jako jsou kravaty nebo papíry. Bohužel mi zde ale na druhou stranu chybělo více informací o tom, co pak dělat s věcmi, kterých se chceme zbavit.

• 24.5.2019  15:16

Jiný kraj, jiný mrav. V Americe lidé myslí úplně jinak, než např. my, kteří bydlíme v paneláku v post-komunistickém Česku. Už jen někdy až drastické záběry z šílenství Black Friday a čekání na nový iPhone mluví za vše. A to mi tam právě chybí. Pohled na různé stupně minimalismu v jiných zemích, kde nejsou lidé zhýčkaní a váží si toho, co mají, i když to není kvalitní, kde nemají tak vysoké příjmy jako jeden z hlavních aktérů dokumentu, který si podle svých slov brzy po dvacítce vydělával 50.000 dolarů ročně, a kde nemají tolik značek a produktů, které si lze koupit. Proto si v Americe, jako dva z řečníků v dokumentu, klidně můžete odmítnout povýšení ve firmě a dát výpověď nebo být „bezdomovcem“ a cestovat jen s 2 batohy. Paradoxně se mi proto nejvíce líbil „obyčejný“ pár, který čeká dítě, ale bohužel dostal nejméně prostoru se vyjádřit a poradit, jak i my můžeme jednoduše vyhodit pár zbytečných věcí. Místo toho jsme ale od všech po většinu času slyšeli jen osobní příběhy, které je k minimalismu dovedli, např. od moderátora zpráv (o kterém víme jen to, že po závislosti na lécích teď medituje) a 2 minimalistů – spisovatelů, kteří si můžou dovolit 2 roky jezdit po celé Americe a přespávat v pěkných hotelech. Dokument je ovšem jinak velmi zajímavý a s větším ohledem na „obyčejnější“ lidi a s mnohem více praktickými radami by byl určitě přínosnější. Lepší 3 hvězdy

• 18.5.2019  00:31
    Haunted (TV seriál) (2018)

Jako fanoušek žánru hororu jsem se i přes zdejší ne příliš pozitivní hodnocení rozhodl dát české tvorbě na Netflixu šanci. Obzvlášť pak když jsou epizody krátké a hraje v nich několik známých českých tváří jako např. představitelka tiché Venduly z Rafťáků nebo Mázlova dcera v Ordinaci (v hercích zmíněnou Kadeřávkovou z Kouzelníka Žita jsem navíc v epizodě, kde měla hrát, ani nezahlédl). Bohužel se mi to nevyplatilo. Potenciál měla tato minisérie velký, ale vůbec ho nevyužila. První tři epizody jsem viděl celé, u zbylých tří jsem už musel hodně přeskakovat. Pokud se někde nestala chyba na mém přijímači, tak co víc také čekat od série, kde na závěr 4. epizody přidají titulky se jmény postav a herců, kteří ovšem vystupují až v epizodě 6.

• 21.4.2019  22:51

Bohužel jsem vzhledem k velkému hodnocení 84 % očekával mnohem více. O tom, že má chov dobytka a speciálně krav velký vliv na životní prostředí jsem už věděl z jiných dokumentů, ale kromě mnoha čísel, grafů a srovnávání, kdy v mnohých z nich se dalo těžko orientovat, jsem se nic moc nového nedozvěděl. Možná až na překvapující fakt, že velké společnosti jako Greenpeace se bojí o tomto tématu mluvit, protože by tím narušily business chovatelů dobytka a ztratily tak příjmy z dárcovských fondů. Také mě zklamalo jediné východisko dokumentu, na které cílí zhruba jeho celá poslední půlhodina, a to je veganství a vegetariánství, které hojně s mnoha jejich výhodami propagují někteří řečníci s velkými a moudrými hesly typu: "You can change the world. You must change the world."

• 2.3.2019  12:39
    Grinch (2018)

I přes to, že už Jim Carrey není v posledních letech ve formě, nelze mu upřít jeho komediální talent, který nám hlavně v 90. letech a na přelomu milénia ukázal v mnoha filmech vč. hrané verze Grinche z roku 2000. Nevím jestli je tu vůbec vhodné srovnávat hraný film s animákem, ale právě skuteční herci dodávali Carreyho verzi jakousi reálnost, sympatičnost a uvěřitelnost, kterou jsem zde bohužel postrádal, především pak při Grinchově závěrečném prozření, které zde bylo odfláknuté a oproti Carreymu mě vůbec nedojalo. Párkrát jsem se při této nové adaptaci přece jen pousmál, ale i přes to, že jsem starého Grinche viděl mnohokrát a pouštím si ho již tradičně každé Vánoce při zdobení stromečku, ho určitě nikdy nenahradím touto verzí.

• 6.2.2017  23:42
    Prostřeno! (TV pořad) (2010)

Ještě v dubnu 2015, kdy jsem Prostřeno hodnotil 2 hvězdami, byl tento pořad i po 5 letech docela slušným a koukatelným formátem. Po dalších 2 letech jsem ale musel hodnocení radikálně změnit. Celé ty roky je to pořád o tom samém, a o vaření to už vážně není. Především mě k této změně ale donutily poslední zhlédnuté týdny. Začalo to jůtuberem Metadonem, u kterého si nejste jistí, jestli se přihlásil sám, aby dovedl víc hloupých děcek k závislosti na mobilu nebo ho najala produkce Prostřena. Další hřebík do rakve si zatloukla ve formě prozrazení zákulísí tohoto pořadu najatým Karlem Ondrkou s Tourettovým syndromem, slepicí Babiš a zálibou v obnažených babičkách. Stejně jako nekonečné seriály na Nově, i tento pořad bych směle pojmenoval jako (bohužel) nekonečný. Vzhledem k tomu, že se zde mění maximálně čím dál otřesnější a zákeřnější neumětelové, je podle mě 7 let vysílaní dostatečně dlouhá doba na to, aby to zabalili. A na Primě jsou si tohoto rizika vědomi, jinak by každý rok podezřele nenavyšovaly výhru, či sami na sebe neustále upozorňovali inzeráty, ve kterých hledají nové soutěžící. Odpad jak vyšitej!

• 15.1.2017  19:06

Pseudokomediální dvojice Hill-Rogen, jejichž filmy už z první vlastní zkušenosti raději nesleduju, nám tentokrát v překvapivým animáku naservírovala doslova celý hypermarket nadrobno a na kusy rozkrájených, roztržených, uvařených, snězených a hlavně neuvěřitelně sprostých hovadin, u kterých až oněm filmovým Bohům děkujete za to, že to trvalo jen necelou hodinu a půl. Úplný odpad to ale ovšem nebyl. Můj totálně nevěřícný pohled na poslední scény vem čert a pokusil jsem se najít nějaké klady. Za ty největší můžu považovat hlavně délku filmu, která je vzhledem k obsahu dostačující, nápad animáku s mluvícím jídlem a hlavní zápletku.

• 17.9.2016  18:05
    Nebezpečné vztahy (TV pořad) (2016)

Po odvážném zhlédnutí dnešního senzačního dílu můžu říct jen že tento pořad doslova dostává svému názvu. Nejen že to co se v něm odehrává je nebezpečné, ale i jeho zhlédnutí je pouze na vlastní nebezepečí!!! Stanice TV Barrandov nezklamala.

• 17.9.2016  13:02
    Lucy (2014)

Z tohoto filmu mám velice smíšené pocity. Než sem se na něj podíval, líbilo se mi obsazení Johansson a Freeman, ovšem jejich role byly trochu zvláštní. Freeman jako vědec-teoretik, fascinovaný lidským mozkem, byl ještě docela v pohodě, ale ke Scarlett mi role ‘nedokončenýho robota‘ nesedla. Před zhlédnutím mě hodně zaujal i trailer a popis, a i přes to, že byl film celkově zajímavý a akční, některé sci-fi prvky byly i na mě moc.

• 1.8.2016  20:13
    Avengers (2012)

Neskutečně moc vděčím Jossi Whedonovi a celému jeho štábu, že tenhle film tak parádně natočili. Protože asi jako spousta dalších fanoušků sem se o MCU začal zajímat až teprve po shlédnutí Avengers. Sice sem už před tím viděl Iron Mana nebo Thora, na kterým sem dokonce byl i v kině, ale podívat se na sólovku Hulka, Captaina nebo další adaptace komiksů – to pro mě do té doby bylo takřka nepředstavitelný. Ne jen tak pro nic za nic se o Marvel Univerzu mluví jako o něčem, co do té doby nemělo obdoby. Protože provázanost, chronologie všech filmů a sloučení všech postav z jejich vlastních sólovek do jednoho megafilmu, to je právě to co mě na tom tak prvotně moc nadchlo. Hodně o tom taky svědčí, že se zatím nikomu nepodařilo tento ‘vesmír‘ napodobit. Nevím co víc k tomu dodat, výtečná práce ;)

• 1.8.2016  00:33

Popravdě docela nechápu, proč je to tak negativně hodnoceno a kritizováno. Sám jako velkej fanoušek Marvelu sem se hodně dlouho zdráhal na BvS podívat, ale nakonec mě to překvapilo! Podle mě to dost možná bylo i lepší než Muž z oceli, kterej má paradoxně lepší hodnocení. Nebýt několika samozřejmých chyb, které tu již jistě byly zmíněny, tak bych tomu klidně dal z fleku i plnej počet. Affleck jako Batman nebyl zase tak špatnej, ale musím souhlasit, že mi k této roli moc nesedí. Docela na dvě věci pak byl i zvrat, resp. důvod, proč se ti dva nakonec spojili. Další perličkou je podle mě i napodobenina Hulka. Velký plus za kočku Gal Gadot, casting se při menším průšvihu s Affleckem překonal =D

• 23.7.2016  22:26

Stručně řečeno, mělo to slušný grády! Dokázal bych to tak mírně srovnat s jedničkou The Conjuring, ale na dvojku to určitě nemá. Hodně scén bylo dopředu prokouknutelných, ale u některých se mi stejně jako u Conjuring zastavil můj krevní oběh. Na to, že to bylo tak krátký (mohlo to být určitě i delší), to byla slušná a v celku rychlá odreagovačka nudného sobotního večera. Rád bych se klidně podíval i na nějaký pokračování.

• 31.5.2016  00:13

Celkem slušný a podařený zakončení další X-Menovské trilogie! Mělo to sice vše, co lze od filmů s mutanty čekat, ale přesto se mi Apocalypse místy zdál až takový chaotický a rychlý. Protože většina akčních a poutavých scén, na které lákaly trailery, tvořily v podstatě velkou část všech takových scén a i od té dějové linky sem čekal trochu něco jiného. Na to, jak sem se na tento díl těšil, protože má být údajně poslední s postavami této trilogie, mě to bohužel moc nenadchlo, ale rozhodně ani nezklamalo. Proto dávám 5 hvězdiček stejně jako První třídě, i když s velice odřenýma ušima! A Days of Future Past u mě zatím zůstává nejlepší částí.

• 6.5.2016  23:04

Na tenhle film sem se těšil jako malej na Vánoce! Co se týká všech marvelovek, celkově to pro mě asi nebylo nejlepší, ale co se týká filmů s názvem Captain America:....., se dle mě jedná asi o nejlepší díl. Že se velká část věnovala story s Capem a Buckym mi nevadí, od toho to taky bylo zařazeno do filmu s Captainem, ne s Avengerama jako takovýma. Prolínání scén akčních s těma, kde se vyloženě jen kecá, bylo celkem dobré a udržovalo diváky vzhůru. Co bych ovšem vytkl, byl Spider-Man! I přes jeho docela slušný vstup do univerza určitě zůstanu u těch fanoušků, kteří za nejlepšího Spideyho považují Tobeyho Maguira. 85, podle mě, zasloužených procent.

• 20.4.2016  22:23
    San Andreas (2015)

V určitých scénách sice hodně přitažené za vlasy a kvůli ‘The Rockovi‘ v hlavní roli sem nejprve neměl moc velké nadšení se na film podívat, ale nakonec to byla skvělá podívaná. Určitě se nedá říct, že bych se nudil – od začátku do konce se stále něco dělo a chvilkami mi dokázal nad některými efekty běhat mráz po zádech, byť by o nich hodně ‘odborníků‘ na CSFD řeklo, že byly, a teď cituji z diskuze “do očí bijící“ =D

• 10.4.2016  17:03
    Tvoje tvář má známý hlas (TV pořad) (2016)

Ukázka, že ne vždy se vyplatí házet pořady a seriály TV Nova do jednoho pytle =D Samozřejmě to nebude pořad století, ale přece jen se na něm, na rozdíl od ostatních, najde pár kladů. Především nápad imitace známých songů známými osobnostmi, i přes to že jde v podstatě o převzatý nápad ze zahraničí. Musím také ocenit jejich proměny a kostýmy, provedení některých choreografií a určitě i takové výkony, které jsou možná lepší než výkony některých finalistů čím dál tím víc upadající Superstar. A co se týká srovnání se slovenskou verzí = viděl sem sice jen pár vystoupení, ale i tak ta česká má určitě o něco navrch.

• 7.4.2016  11:58
    Žralokonádo (TV film) (2013)

Jako u všech filmů v databázi, i u Žralokonáda se najdou takoví, kteří tomu dají buď 5 hvězdiček, nebo Odpad! Ovšem na rozdíl od všech ostatních filmů je k tomuto hodnocení zázračně spojuje jeden a ten samý důvod – že něco tak neuvěřitelně stupidního ještě v životě neviděli!!! Já patřím k těm, kteří si z morálního hlediska bohužel neodpustí dát tomu něco lepšího než Odpad!, ale přiznávám, že u žádného jiného hororu nebo katastrofického filmu sem se tak od srdce nezasmál, jako u tohoto filmového ‘klenotu‘. A Oscara Zieringovi za jeho skvěle odvedenou práci s motorovkou – kam se hrabe Leatherface z Texaskýho masakru! =D

• 29.3.2016  00:15

Na to, že sem netrpělivě čekal epický závěr, sem byl bohužel docela zklamán! Pořádných akčních a napínavých scén bylo oproti prvním dvoum dílům nepřehlédnutelně málo. Na druhou stranu, oba režiséři se hodně drželi knižních předloh, což především Lawrence u tohoto dílu docela znevýhodňovalo v přidání více akčních scén, které myslím že právě z celého HG udělaly takovou senzaci (viz první dva díly s arénami). Dle hodnocení i komentářů se musím přidat k těm fanouškům, které na celé sáze zaujalo ono posílání puberťáků do 'boje na život a na smrt' v uzavřené aréně, které jak už jsem zmínil, určitě přilákalo tolik věrných diváků.

• 11.3.2016  20:56
    Případy 1. oddělení (TV seriál) (2014)

Není to nijak zvlášť geniální seriál, tím pádem se tak ani nestane mým oblíbeným, a to už i jen kvůli tomu, že detektivní seriály moc nesleduju. Ovšem v té nenasytné záplavě všemožných, nezáživných, rádoby vtipných seriálů, které nám neustále nabízejí, nebo respektive vnucují české TV stanice, se Případy 1. oddělení dají dokoukat až do konce a dávají české produkci alespoň malou naději na zlepšení. A to především díky dobrému obsazení, zajímavých dějových linkách jednotlivých dílů i několika vtipným hláškám.

• 26.2.2016  22:16
    Varieté (2010)

Film sem naposledy viděl už před nějakým časem, ale zážitek z některých choreografií, díky kterým se dokáže chlapům až zatajit dech, a Christiny Aguilery, jejíž nezaměnitelný hlas poznáte ihned, co jej uslyšíte, zůstává dodnes celkem silný! Ovšem kvůli jinak docela nezáživnému scénáři a předpovídatelnému ději nemůže samozřejmě konkurovat takovým muzikálům jako například Moulin Rouge, který na rozdíl od Varieté kdysi chytře vsadil na romantický příběh 'osudem stíhaných milenců' a dramatický konec.

• 26.2.2016  22:13
    Atlas mraků (2012)

Nádherný, obsáhlý a zajímavý děj. Skvělé efekty, kostýmy a ještě lepší obsazení, které si navíc střihne několik různorodých rolí zároveň! Knižní předlohu sem bohužel nečetl, tudíž ze začátku sem velice tápal o čem film vůbec je. Nakonec se mi děj a pointa celého filmu líbila. Stejně tak jako prvotní nápad sloučit několik vzájemně propojených příběhů, které dokonale ukazují, jaký vliv může mít v daleké budoucnosti to, co uděláme v současnosti. Co ovšem musím vytknout je právě onen prvotní 'chaos', než se divák zorientuje v jednotlivých příbězích, jejichž scény se bohužel až často střídají.

• 26.2.2016  22:11
    Godzilla (2014)

Možná že mám jen díky stejnojmennému hitu s Matthew Brodericem a Jeanem Renem spojenou Godzillu s nadměrně obrovským ještěrem, který si překvapivě jako vždy vybere za cíl velké město plné lidí, kteří raději stojí a nevěřícně hledí, co se to k nim dostalo, než aby se logicky utíkali schovat! Ovšem to, jak to filmaři v tomto remaku 'zdokonalili' se snad ani nedá popsat. Protože ve zhruba 38. minutě, kdy se na scéně objevilo cosi jako vetřelec křížený s netopýrem, sem měl velkou chuť to vypnout. Nakonec se ale pravý ještěr ukázal a vydržel sem se dodívat až do ne zcela povedeného fantasmagorického konce. Pro mě velké zklamání.

• 26.2.2016  22:00
    Lidice (2011)

Nemám moc v oblibě podobné násilné filmy a tím pádem tak ani ty z 2. světové války. Lidice mě ovšem totálně dostaly! Scénář byl naštěstí sepsán skvěle, nezaznamenal jsem žádné zbytečné scény nebo dialogy, vše bylo věcné a silné. Dojemnější a poutavější příběh, založený na skutečné události, sem snad kromě Titanicu neviděl! A Karel Roden si svou opět dokonale zahranou rolí zaslouží své čestné postavení mezi českými herci. Na českou kinematografii, která jde dle mě 'od desíti k pěti', je tohle skvělý výkon.

• 26.2.2016  21:34

Popravdě sem nejprve moc netoužil se na film podívat, ale po zhlédnutí musím říct, že DiCaprio byl v této roli skvělý – až se opravdu divím, že tu zlatou sošku nezískal dřív! =D Ze začátku jsem filmu moc nadějí nedával, a i přesto že děj ničím nevygradoval, tak nakonec jsem se v některých scénách zasmál. Na druhou stranu mi ale celý film a obzvlášť některé pasáže přišly až moc zdlouhavé, neměli něco, čím by mě doslova zaujaly. Také bych dal více prostoru McConaugheyovi.