• Thriller

Partie krásného dragouna (1970)

Ano ty filmy ze serie Hrisnych lidi mesta prazskeho, jsou skutecne neco jineho nez samotny serial. Ale musim rici, ze kvalitou u me nestradaji. Mozna jim chyby serialova vecnost a dejova (zanrova) semknutost. Nadruhou stranu nabizeji skutecnou filmovou atmosferu, ktera mozna neprinasi, hlavne pro dobu sveho vzniku, ten vzpominany efekt ktery s sebou nesou adaptace detektivnich povidek. Jenze je to prave ten prostor celovecerniho (a tentorat i barevneho) snimku ktery dava na druhou stranu vyniknout jednotlivym charakterum a tim jeste vice tem uzasnym hercum bez niz by cela (a i ta serialova cast) nedosahla takove - pro mne dodnes - tezko jen napodobitelne kvality. A to nemluvim o tom jak skvele je zde zachycena atmosfera stare Prahy, plna nezamenitelnych povah, natur, barev, tonu a odpuste i vuni. Nekdy si presne na tu atmosferu v tomto filmu vzpomenu, treba na svych toulkach v stranich pod Prosekem nebo u byvalich poli u Zabehlic.

Záře (1996)

Pribeh - v pravde klasika, mozna nic noveho pod sluncem - dalo by se rici. Ale je zde jeste neco vic ... a akademie na nej tentokrat prekvapive nezapomela.

Alžbetin dvor (1986) (seriál)

Televizni skvost rekl bych. Herci, vyprava i kamera a k tomu poutavy romantizujici dej, jsem velmi mile prekvapen.

Švestka (2001) (divadelní záznam)

6.6.2010. Pane Smoljak, za vsechno moc dekuji. Tohle mi nevyrve ani samo peklo. Diky.

Exotica (1994)

Jini uzivatele odpusti, ale pro me: " Nepekna sonda o peknych lidech". Takhle to vidim ja.

Barton Fink (1991)

Pro me po vsech strankach fenomenalni. Nadhera!