Reklama

Reklama

Nejsledovanější žánry / typy / původy

  • Drama
  • Komedie
  • Dokumentární
  • Krimi
  • Krátkometrážní

Oblíbené filmy (10)

Život je pes (1933)

Podle počtu hodnocení méně známá komedie než by si zasluhovala. Je to PERLA, stejně jako Ať žije nebožtík.

Malý řezník (1997)

Komentář po x letech od několikerého zhlédnutí. Jeden z mých vůbec nejoblíbenějších filmů, který jsem poprvé viděla tuším na ČT a HBO s dabingem. I když mám DVD s pův. verzí, tak dabing se mi tak "zaryl", že ho preferuju. V malé, ale zásadní roli Sinéad O'Connor. Titulní píseň Butcher Boy je skvělá, stejně jako celý soundtrack. Výborně zadaptovaná knižní předloha, která je taky dost povedená. Herecky nesmírně silné. Stephen Rea, Fiona Shaw, dětští herci... Vykreslení irského zapadákova a katolických kněží, kteří nejsou tak úplně v pořádku. Výborná kritika pánbíčkářství. Jo a hlavní hrdina je vlastně sympaťák. Je to děsivé, ale je to tak.

Zodiac (2007)

Zvyšuji po několikerém zhlédnutí na 5 hvězd. Protože ani jednou mě to nenudilo. Nevím, jak je to možné, ale je to tak. Skvělý film.

Okresní přebor - Poslední zápas Pepika Hnátka (2012)

Viděno 2x na Finále Plzeň. I napodruhé film fungoval a bavil. Ještě více než v případech dalších filmů (Alois Nebel a Dům) je Okresní přebor výrazně vystavěn na fantastickém minimalistickém herectví Miroslava Krobota. Fenomén.

Jáma (2014)

Výborný dokument. Nataše fandím a doufám, že se v září vypravím do Kyjeva a Pozniaki navštívím (pokud to tam mezitím strejda Putin nezabere). Víc o dokumentu v recenzi tady: http://25fps.cz/2015/jama/

Reklama

Reklama