• Krátkometrážní

Iveta (2022) (seriál)

Jsem zvědavá na další řady. Vsuvky s mladým vojákem doufám nabydou smyslu ve 2. řadě. Pokud ne, tak dám je to na ***.

Paříž, 13. obvod (2021)

Hodně silný zážitek, Vynikající herecké výkony, kamera, hudba... Oceňuju, že film nabízí i "osobní momenty" sobecké Émilie, i když by takových detailů mohlo být víc.  4-5

Girls5Eva (2021) (seriál)

4-5 // Bála jsem se hodně, ale zbytečně. Je to opravdu vtipná záležitost, plná odkazů, ty texty šíleně chytlavých a vlezlých songů jsou tak promyšleně blbé, že to je prostě geniální ("Gonna be famous 5eva, cause forever's too short, so what are you waiting five? Girls5eva", "We're dream girlfriends, cause our dads are dead, so you never have to meet them, and gеt asked why you left school"). Velmi doufám ve 2. řadu! (update 14. 6.: BUDE!!) https://www.vulture.com/article/girls5eva-pop-songs-behind-the-music.html

Toast of London (2012) (seriál)

1. řada 4/5, 2. řada 5/5. Matt Berry je Bůh.

Kommissarie Winter (2001) (seriál)

Viděny zatím 2 díly a podepisuju komentář níže. Je to pro mě krimi objev jak hrom. Pozor, neplést se seriálem z roku 2010! K vidění na SVT (https://www.svtplay.se/kommissarie-winter). Stačí pořešit VPN a nastavit angličtinu v prohlížeči.)

Ikarus. Legenda o Mietku Koszovi (2019)

4-5 // Viděno online na Kino na Granicy, V kině by to byla jízda. O něco delší, ale i tak fenomenální!

Naděje (2019)

4-5 // Doporučuju vidět v kině. Video úvod/pozdrav režisérky potěšil. Nemám co vytknout. Není tam patos, je to civilní, komorní, pravdivé. Herecké výkony chvílemi až dechberoucí. Andrea Bræin Hovig bezchybná, Stellan Skarsgård výborně sekunduje, nestrhává na sebe pozornost. (FEBIOFEST)