Galadriel

homepage

<< předchozí 1 2 3 4 13 25 37 49
    • 27.11.2016  09:24
    Marťan (2015)

Ridley Scott v plné formě nám představil inteligentní sci-fi dokonalé po stránce audiovizuální (Disco pecky 70. podkreslující kolonizaci Marsu? Proč ne!), odlehčené nejednou humornou scénkou a velkou show Matta Damona. Ani na okamžik jsem se nenudila a neměla čas přemýšlet nad tím, jestli tam náhodou nejsou nějaké blbosti, jak se mi často u jiných filmů stává, když umožní mým myšlenkám těkat (mimochodem ano, chyby tam jsou - třeba gravitace na Marsu je 2,5x menší, než na Zemi).

• 31.12.2015  10:06

Možná se děti budou bavit královsky, ale to já ze své pozice posoudit nedokážu. Pro mě je tenhle film zbytečná blbina na n-tou, která vznikla jako přeplácaná komerční slátanina bez většího smyslu - tučňáci jsou mistři chvilkových gagů a ne postavy, které by dokázaly utáhnout celovečerní film.

• 30.12.2015  14:41
    Gravitace (2013)

Audiovizuální bomba plná nádherných předlouhých záběrů bez jediného střihu ve mě bohužel nezanechala to, co ve většině ostatních diváků. Prázdnota a nesmyslnost příběhu - na to si vzhledem k pojetí a žánru nemůžu stěžovat, herecké výkony byly také skvělé, ale víc než krásné pohledy do vesmíru a na matičku zemi jsem ve filmu bohužel nedokázala pro sebe najít, žádný emocionální přesah, žádný "wow" moment, žádné fantastické vyvrcholení...

• 29.12.2015  12:37
    Stále spolu (2014)

Dokument, jehož tvůrci se bojí zasáhnout, konfrontovat, vyvolat jakýkoliv zajímavější rozhovor kladením zásadních otázek a třeba i větším tlačení na pilu při snaze získat na ně odpověď. Rodina ujetého Petra, který o sobě tvrdí, že žije v souladu s přírodou a ztracenými ideály, přitom posílá své děti vydělávat (nejen) na naftu (!), chodí si na úřad pro dávky a o soběstačném životě nemůže být ani trochu řeč. Nabízí se tolik otázek, na které by divák chtěl znát odpověď, ale bohužel režisérka je nepoloží a jen z uctivého odstupu sleduje to zvláštní šumavské a španělské divadlo o jednom otci, který uklidil svoji rodinu na samotu, aby nad ní mohl mít absolutní moc.

• 12.12.2015  18:08

Film, který do puntíku splní to, co od něj divák očekává. Zábavu, u které není třeba moc přemýšlet, spoustu akce, skvělé triky, postavy, které jsou od prvního objevení na plátně odsouzeny k záhubě a děj, který odsýpá. Opravdu skvělý blockbuster, který asi v návaznosti na své předchůdce nešlo udělat lépe a s větším respektem ke Spielbergovu prequelu.

• 10.7.2015  09:30
    Mimoni (2015)

Mimoni jako vtipný doplněk filmu nebo mimoni jako krátké grotesky nemají chybu. Neutáhnou ale celovečerní film, resp. rozhodně ne tak, aby tím uspokojili dospělého diváka. Celá hodina a půl se žlutými kindervajíčky je v podstatě sledem pospojovaných gagů a krátkých grotesek slepených v předvidatelný příběh. Nutno říct, že dobrých gagů, ale to jedoduše na skvělý celovečerák nestačí. Audiovizuální stránka je dokonalá, navíc s mojí slabostí pro Londýn a 60. léta se mi trefili tvůrci do noty a spousta drobných odkazů a detailů (Beatles, Excalibur, Vlasy) opravdu pobaví.

• 10.3.2015  12:13
    Eurotrip (2004)

Žánrový film se vším všudy - ideální na opilecké večery, který jednak krásně ukáže, jak vidí američané Evropu, skvěle si utahuje i sám ze sebe, předvede nám, že Praha dokáže suplovat nejen Paříž, ale třeba i Amsterdam a taky přijde Matt Damon a "Scotty doesn't know!". Ujetá teenagerovská komedie, která si na nic nehraje a splňuje vše, co se od ní očekává.

• 11.2.2015  10:08

Nápad, který bych byla ochotná akceptovat za předpokladu, že se tvůrci budou držet na začátku jasně stanovených pravidel. Bohužel tohle neplatí, jeden logický nesmysl stíhá druhý minutu co minutu a protože příběh opravdu za moc nestojí, tak divák dostane víc než dost prostoru pro to, aby logické kiksy ještě sám cíleně vyhledával. Audiovizuálně nádherná podívaná, kterou potápí neskutečně pitomý scénář.

• 4.1.2015  13:23

První polovina skvělá - krásně ukazující zaprdlost amerických předměstí, sousedských vztahů a vůbec kulturu tak blízkou a přitom tak vzdálenou té naší. A hrozně jsem fandila hlavním hrdinům, aby svůj vánoční cíl splnili. Po telefonátu dcery se to ale celé zvrtlo v bláznivou taškařici, kterou jsme už viděli stokrát v jiných filmech a mnohokrát i lépe. Ale jako oddych při vánočním přežírání, pečení cukroví nebo zdobení stromečku je to dobré... 50%

• 4.11.2014  11:05

Oddechových 50% - film, který pobaví, neurazí a díky Sandře Bullock (a ne jen kvůli těm červeným botám) si na něj vzpomenete i za týden.

• 3.11.2014  15:08
    Show! (2013)

Dokument zajímavý hlavně námětem, ne zas tak zpracováním. Režisér měl dobrý čich na téma a díky tomu v podstatě jednoduchou práci, protože podnikatelský (nebo snad rodičovský?) záměr pana Mertla je tak obskurní, že stačilo přijít s kamerou a sledovat jeho kroky a počiny a nestačit se divit. Tatínek, který diktuje své dceři své sny od jejích tří let a udělal by pro její slávu cokoliv, dle mého tomu všemu z celého srdce upřímně věří a nemá sebemenších pochyb, že třeba nedělá něco správně. Co mě fascinuje ještě víc je to, kolik lidí jim tuhle srandu dokáže sežrat, zaplatit za lístky, soukromou oslavu, ba dokonce kolik lidí z českého showbusinessového rybníčku dokázalo vycítit peněžní potenciál a přispět svoji troškou do mlýna kýče a falešného pozlátka. Ale vlastně - dobře jim tak! ... Zajímaly by mě po lidské stránce dvě věci - to na to paní Mertlová, o které se mluví, ale ve filmu ji nezahlédneme a také jestli panu Mertlovi alespoň po shlédnutí tohoto filmu může vyvstat alespoň jiskřička pochybností, jestli opravdu vše, co dělá, je správné.

• 3.11.2014  12:48

Zvláštní směs hořké komedie a tvrdé reality života. Příběh ženy, která ač na prahu čtyřicítky, stále létá v oblacích své dávné středoškolské slávy, nedokáže se smířit s tím, že její život ale hlavně život těch, které na prahu dospělosti znala a kteří ji obdivovali, už se dávno posunul. Charlize Theron se skvěle snaží dát své hrdince lidskost a hloubku, ale scénář jí bohužel nechává těsně za hranicí uvěřitelnosti a chvílemi tlačí na pilu až moc. Možná existují lidé, kteří žijí v takovéhle iluzi, ale ti už pak patří spíš do zdravotnického zařízení než do amerického komediálního filmu.

• 13.10.2014  16:00

Průměrný sportovní film, který neurazí, nenadchne, u kterého už po pár minutách bude každému jasné, jak to všechno dopadne. Ale u kterého se díky zajímavému vizuálu a výbornému střihu nebudete ani chvilku nudit.

• 25.8.2014  08:48

Hodně slabá disneyovka, držící se všech zaběhnutých klišé, které ale nefungují jako dobře promazaný stroj, jak tomu bývalo zvykem. Pár dobrých momentů, jedna pěkná písnička a krásné prostředí na dobrý film nestačí. Uvažovala jsem i o dvou hvězdičkách, ale nakonec děti se asi pobaví a Olaf byl prostě fajn.

• 5.5.2014  09:00

Sugestivně a po technické stránce naprosto perfektně natočené drama, které sice je příběhově tak trochu o ničem (při vší úctě), ale přes to uteče jako voda a nenechá diváka ani vteřinu odpočinout. Některé syrové záběry bych možná raději vidět nemusela (dětailní záběry na dávení krve, prorážení těla různými předměty apod.), ale vím, že šlo režisérovi o maximální autenticitu a jen díky těmto pohledům si dokážu přestavit, jaký neuvěřitelný živel taková tsunami vlna dokáže být a jak z lidí udělá pouhopouhé loutky, se kterými příroda dělá co se jí zachce. Rodina, které se během vteřiny otočí život naruby, malé děti, které se najednou musí postarat sami o sebe a kterým katastrofa mžikem obrátí žebříček hodnot, milující rodiče, kteří by udělali cokoliv za záchranu svých dětí... Mnoho emocí, výborné herecké výkony a dechberoucím způsobem natočený boj o přežití - přes všechna tato superlativa mi stačilo vidět to jednou... 70%

• 25.3.2014  16:21

Oproti prvnímu dílu přidali scenáristé spoustu vlastní invence, přestali jen tupě opisovat slovo od slova z knihy a díky tomu vznikl film, který mnohem víc odsýpá, baví a hlavně překvapuje! Mám to potvrzeno i od lidí, kteří předlohu neznají a oba dva filmy viděli. Mně, která jsem čtla knihu už nejmíň třikrát, přidané a sebrané části vůbec nevadily, všechny sloužily příběhu a scény od Medděda nebo z Jezerního města mě jednoduše nadchly. Jen si tak nějak nedovedu představit, čím chce pan režisér naplnit díl třetí, do kterého mu z knížky zbyla asi tak jedna kapitola...

• 21.2.2014  14:35

Tenhle film mě naprosto minul, nechal chladnou, zůstal absolutně nepochopen, chvílemi mě svým pomalým tempem přiváděl skoro k šílenství a ve výsledku působil neskutečně samoúčelně a neuvěřitelně. Možná je to moje chyba, že jsem se nedokázala naladit na jeho vlnu, nebo proto, že jsem jednoduše odpůrce prázdných filozofických diskuzí. Každopádně za přenádhernou kameru, vizuální stvárnění a výborného Seana Penna dám alespoň 2* s tím, že tohle opravdu není film pro každého - mně většinu času silně lezl na nervy.

• 2.1.2014  16:13

Tahle Bondovka není zdaleka tak špatná, jak se o ní traduje. Pravda, George Lazenby není pro mě ideálem krásy ani ideáním představitelem 007, ale scenář patří k těm nejpovedenějším z celé série. Nadchly mě i zvolené lokace ve Švýcarských alpách a změna v představiteli No 1 slavné padoušské organizace SPECTRE - Telly Savalas působ konečně jako někdo, kdo je schopný zavařit i nejslavnějšímu agentu z MI5. Jako celek to funguje a příběhem se jedná skutečně o jednu z nejpovedenějších Bondovek. A nic na tom nedokáže změnit ani Bondův kanýrkovaný bryndáček.

• 2.1.2014  15:23
    Duch nad zlato (TV film) (2013)

Trapnost až na půdu, kterou z pekelného odpadu zachraňuje opravdu jen postava a herectví Viktora Preisse. Odpustila bych televiznímu filmu laciné kulisy, levnou výpravu a mizerné herce. Jenže tady jsou i prvoligoví herci neskutečně protivní a otravní (Bohdalová, Hrušínský), princezna nesympatická a král tak pitomý, až by z toho jeden brečel. Navíc natahovaný děj, který by bohatě vystačil na svižný dvacetiminutový krátký film, se neuvěřitelně vleče, nudí a na nejednom místě nedává ani trochu smysl. Úpadek české pohádky v přímém přenosu.

• 10.12.2013  17:38
    Nevědomí (2013)

Příběh, který už jsme sice několikrát viděli, ale podaný čistě, odlehčeně, z velké části velmi komorně a hlavně s tak dokonalým audiovizuálem, že jsem prostě spokojená a po dlouhé době mě zase někdo dokázal přesvědčit, že sci-fi stále žije.

• 10.12.2013  17:35
    Rebelka (2012)

Rebelka je, stejně jako ostatní Pixarovské počiny, technicky dokonalá a nápaditá v detailech a stejně jako Disneyovské filmy patřičně uhlazená a předvidatelná. Už neposouvá žádné hranice, nevymýšlí nové světy, ale i to v tomhle případě stačí na nadprůměr v dnešním animovaném filmu. Vedlejší postavy a dětské vtípky nejsou trapné, narozdíl od takového Turba a na (moje oblíbené) keltské fantasy prostředí vypiplanané do nejmenšího detailu je prostě radost pohledět. Navíc hlavní hrdinka je sympaťačka až na půdu a film ani na vteřinu neztratí spád.

• 11.11.2013  08:58

Nesplněná očekávání... Náboženský úvod působil jak z nějakého nepovedeného agitačního videa, až jsem si říkala, že jestli v podobném duchu bude i zbytek filmu, dvě hodiny ho určitě nevydržím sledovat. Naštěstí byl začátek brzy za námi a nastoupila odyssea s tygrem na moři, která byla místy velmi napínavá, vizuálně bezesporu neskutečně zajímavá a líbivá a jako taková by jistě mohla fungovat i sama o sobě. A fungovala by mnohem lépe, než zabalená do rádoby duchovním přemítání a hledání boha. V tomhle balení nevím, co tím chtěl autor vlastně říct. Závěrečné "A bylo to opravdu tak?" také celkovému dojmu nepřidalo a jako celek to na mě celé působilo dojmem krásného vizuálního díla, které vzniklo opravdu jen a pouze pro to, aby bylo krásné (a ve 3D asi ještě krásnější).

• 23.7.2013  08:32
    Pearl Harbor (2001)

Nudný a předvidatelný milostný příběh s toporným Affleckem a sympatickým Hatrnettem je střídán perfektně natočenými akčními scénami - tím jediným co Michael Bay umí. Ty ale nedokážou zaplnit téměř tříhodinovou stopáž, takže jsou střídány nudnými pasážemi s prázdným povídáním plným neuvěřitelných a velmi kýčovitých dialogů. Navíc se nemůžu zbavit dojmu, že tenhle film fandí válce a americké armádě víc, než by bylo zdrávo a ani trochu se mi to nelíbí.

• 29.5.2013  21:56
    Prometheus (2012)

Perfektní audiovizuální stránka, zajímavý námět, ani krásně temná a tajemná (a díky tomu i rychle odsýpající) první polovina filmu ze mě nedokázaly dostat pocit lehce promarněné šance a hlavně velmi špatného scénáře. To tajemno, kdy není nic vidět a člověk jen sedí zaražený strachy do židle, to Ridley umí. Stejně tak nadhazovat chytré otázky, které si může bystrý divák zodpovědět sám, ale ten méně vnímavý asi nebude nadšen, že nedostal pointu naservírovanou na zlatém podnose. Bohužel ale druhá polovina sklouzává někam do hlubokých béčkových vod, co se příběhu a chování postav týče, a dokázala mi zkazit poměrně dobře rozjetou podívanou. Je to velká škoda, protože našlápnuto bylo, ale dotáhnout do zdárného konce se nepodařilo.

• 15.5.2013  08:31

Takovou audiovizuální nádheru a poctivé vyprávění, které Scorsese předvedl, už jsem hodně dlouho neviděla. Jak lépe připravit poctu největšímu rannému filmovému inovátorovi, než dalším filmem plným záhad a tajemna. Tepající prostředí pařížského nádraží vám od první minuty vtáhne do děje, do říše snů a na další dvě hodiny nenechá oddychnout.

• 5.3.2013  09:42
    Jig (2011)

Tenhle výborně natočený a ke konci značně napínavý dokument bych nedoporučila jen milovníkům a tanečníkům irského tance, ale každému, kdo chce poznat něco nového a zajímavého. Stejně jako já se ráda podívám na zajímavý film třeba z prostředí baseballu, o kterém nic nevím, stejně tak si myslím, že Jig je natočený tak, aby mohl zaujmout i nezaujaté diváky. Sledujeme příběh několika tanečníků, jejich trenérů, rodin, posloucháme, co všechno děti i jejich rodiče musí obětovat pro to, aby byli možná ti nejlepší na světě. Popravdě by mě docela zajímalo, jak filmaři vybírali ty, o kterých natočí jejich cestu na světový šampionát a jestli třeba neměli v záloze ještě další adepty a pak nevybrali jen ty nejzajímavější. Nicméně cesta z drsných tréninků vede až na šampionát do Glasgow, odkud i někteří z nejlepších musí bohužel odejít poraženi v nervydrásajícím souboji.

• 21.2.2013  16:29
    Hambuster (2010)

Surrealismus žije - aneb do nechutných extrémů dovedená parodie na všechny katastrofické filmy světa. Je to odporné, drzé a odvážné, ale úplně si nejsem jistá, co tím chtěli tvůrci vlastně říct.

• 7.1.2013  09:54
    Drive (2011)

Perfektní atmosféru a zajímavé zobrazení současné americké mafie (která je reálnější, než si většina lidí připouští) v mých očích kazí zejména nesmyslně nechutné scény vražd a doslova "poprav" - už se mi dlouho nestalo, že bych musela odvracet zrak od televize, ale Drive to dokázal. Napětí se dá ale krájet (hlavně hned v úvodní scéně) a tichý hrdina Ryana Goslinga rozhodně zaujme, ale jako celek to tak trochu vyšumělo v mých očích do ztracena. Což dohormady s pro mě samoúčelným extrémním zobrazením násilí (pohled na rozdupanou hlavu bych opravdu vidět nemusela a nemyslím si, že by filmu dodal nějakou přidanou hodnotu) hodně silně sráží výsledný dojem. Moje značně přehnaná očekávání nebyla splněna a o to větší je pro mě zklamání z díla, které je originální, opravdu pěkně natočené (co se týče audiovizuální formy), ale na můj vkus hodně roztahané a prostě a jednoduše mi nesedlo.

• 20.12.2012  11:09

Velmi nenáročná akční komedie, nicméně bohužel komedie asi v úplně jiných místech, než bylo tvůrci zamýšleno. Naivní příběh, velké výbuchy, spousta krve, plané silné hlášky... Ovšem obnovením klasického akčního žánru bych to nenazvala ani náhodou. Chybí tomu ta naivní béčkovost osmdesátek a velmi nedotažené počítačové triky mi k drsnému akčňáku seděly ještě míň, než plastický Sylvester. Rozleptaný Rourke je slabý odvar toho, co ze sebe dokázal udělat slavný Sly, který se snaží být tak drsný, že už se ani nedokáže usmát, ani srozumitelně mluvit, i když se snaží zuby nehty být strašně cool a sází jednu drsnou hlášku za druhou. Takhle si opravdu nepředstavuju stárnoucí akční legendu snažící se o důstojný odchod (nebo ne?). Rozhodně jsem se ale nenudila a musím tvůrcům přiznat že přes to všechno, co filmu vyčítám, je to nejlepší akčňák, který jsem za dlouhou dobu vyjma Jamese Bonda viděla.

• 20.12.2012  10:59
    Futurama: Fialový trpaslík (video kompilace) (2009)

50% - Futurama na hodině a půl jednoduše nedokáže fungovat, zvlášť když začne hrát na ekologickou notu. Stejně jako Simpsonovi měl tenhle seriál zůstat na svých dvacetiminutových epizodách a nehnat se do vod, do kterých se prostě nehodí. Nejen, že jsem se moc nezasmála, ale dokonce jsem se místy i dost nudila. Asi nejslabší z Futu-filmů.

<< předchozí 1 2 3 4 13 25 37 49