• Rodinný

Hitch: Lék pro moderního muže (2005)

Will Smith utáhne svým charismatem opravdu kdeco, tohle navíc nebylo zas tak špatné, chtělo by to trochu zkrátit, vypustit některá rádoby moudra do života a nejprve patetické a pak nechutně rozjásané finále a bylo by to lepší. Takhle jen fajn a za silnější 3*.

Stalo se (2008)

Tenhle film není vůbec tak hrozný, jak to ze zdejších hodnocení vypadá. Předně - Shyamalan už očividně našel svoje dno ve formě nezáživné "Ženy ve vodě", takže horší už to být nemůže. "Stalo se" má obrovský potenciál ve velmi zajímavé zápletce. Je fakt, že mě při sledování filmu nemrazilo až tak, jak by asi mělo - z tématu se dalo vytěžit mnohem víc (napětí, hrůzy, hororu), to ale neznamená, že by byl výsledek špatný. Katastrofa zasáhla nejprve, jak jinak, New York, a my sledujeme útěk Marka Wahlberga a jeho rodiny ze zasažené oblasti. Nečekaně nikdo se tu nesnaží zachránit svět nebo hrdinsky odvrátit hrozbu, kterou si na nás matka příroda připravila, jen se snaží zachránit život svůj a svých nejbližších. Některé pasáže filmu jsou opravdu povedené (sebevraždy v úvodu filmu nebo pobyt v domu šílené stařeny), některé průměrné, ovšem jako celek je z filmu cítit velký potenciál a bylo by jen dobře, kdyby Shyamalan pokračoval nasazeným směrem. 70% a možná si dám časem repete...

Na stojáka (2004) (pořad)

Kolísající úroveň nejen v závislosti na tom, kdo se zrovna u mikrofonu objeví, ale i v rámci těchto jedinců. Jedinou jistotou tohohle pořadu je Iva Pazderková a její úžasná Blondýna.

9 (2005)

Hadrový panák na zip ve postapokalyptickém thrilleru? Ať to zní sebepodivněji, výsledek je velmi atmosferický, nápaditý, zajímavý a originální, nemůžu se dočkat celvoečerního pokračování.

Šifra mistra Leonarda (2006)

Knížka Dana Browna mě celkem zklamala - mám ráda tajemno, mám ráda odkrývání záhad a luštění hádanek, navíc poprask, který po celém světě vyvolala, sliboval nevšední zážitek. Bohužel, přestože byla vcelku čtivá a děj dobře ubýhal, nemohla jsem se z ní zbavit pocitu velké vykonstruovanosti, na spoustu tajemných hádanek jsem přišla sama mnohem dřív, než nám řešení autor sám odhalil, moc se mi ani nedařilo ztotožnit se s nějakou postavou a závěrečné "velké" odhalení bylo jasné snad půl knihy dopředu (a že ta kniha nebyla z nejtenčích). Scénář filmu Rona Howarda velmi věrně kopíruje knihu, pouze s tím rozdílem, že máme ještě mnohem míň času seznámit se s jednotlivými postavami, takže kdybych nečetla knihu dřív, byly by mi ještě víc lhostejné. Takže film se dá v podstatě ohodnotit úplně stejně, jako kniha - zábavný, místy i napínavý, ale také ukecaný, nepřekvapivý a navíc na to množství děje, které se v něm odehrává má poměrně i krátkou stopáž (věřím, že rozšířená verze bude o něco lepší, ovšem mně jedno přečtení knihy a jedno shlédnutí "normální" verze bohatě stačilo). Abych ovšem nezapomněla - nachází se v něm výborná hudba Hanse Zimmera - jedna z jeho nejlepších za posledních pár let.

Ženy (2008)

Blábol, nad kterým skoro všechny ženy budou kroutit hlavou a muže to přestane bavit po 20-ti minutách. 2* jen za příjemné herecké obsazení v čele s výbornou Annette Bening a dobrou Meg Ryan.

Nebe nad Berlínem (1987)

Musím říct, že jsem k tomuhle filmu přistupovala značně skepticky. Po přečtení některých zdějších komentářů a vyslechnutí některých názorů jsem si říkala, že to bude určitě hrozná nuda, ale že se na to už jen kvůli věhlasu a doporučení některých kamarádů podívám. Nakonec přesto, že jsem si film pouštěla mezi 12. a 2. hodinou v noci, navíc v posteli, ani jedinkrát jsem neměla tendenci usnout a v žádném případě nemůžu říct, že by mě nudil. Přesto z mého pohledu měl pár hluchých míst a já osobně bych asi hodně zkrátila některé to "poslouchání myšlenek" stylem monologů, aby měl film trochu lepší spád. Jako ostatní musím pochválit výbornou kameru a herecký výkon Bruna Ganze (přestože si nemůžu pomoct a při každém detailním pohledu do jeho tváře jsem viděla spíš toho Hitlera z "Pádu třetí říše", než anděla...). Celkový dojem je ale přesto tak nějak spíš průměrný, protože určitá místa (bylo jich povícero) mi přišla spíš tak nějak pseudopoetická, než cokoliv jiného. Rozhodně si ale myslím, že by se na tenhle film měl jednou podívat asi každý, aby si udělal vlastní názor na tohle bezesporu originální dílo.

Jistě, pane ministře (1980) (seriál)

"Jistě, pane ministře" není vůbec špatný sitcom, jeho téma i zpracování je hodně nadčasové, bohužel z mého pohledu je to vtipné tak, abych se zasmála opravdu jen málokdy. Spíš než vtipné bych to bohužel nazvala slovem "pravdivé". Často si říkám, že tohle se jim povedlo, že tohle bylo dobré, nebo jo, tohle se fakt asi doopravdy děje, ale na smích to opravdu není. Navíc při některých slabších dílech jsem pak už měla i trochu tendenci usínat, takže pro mě fajn jako večerní ukolébavka, ty lepší díly i něco víc, celkově za takových nějakých 60%...

Quantum of Solace (2008)

Silné 4*, tenhle Bond vůbec není špatný a mám takový dojem, že po dalším shlédnutí může být ještě lepší. Jak bylo Casino Royale o 180° jinde než předchozí bondovky, i Quantum of Solace se zase posunulo do úplně jiných rovin a přináší tak úplně jiný pohled na starého známého agenta MI5. Přestože je tenhle film opravdu trochu víc "umělecký", nezapomíná na pořádnou akci ani na ostatní věci, co k Bondovi patří a nedělá svému jménu ostudu a já bych se ráda těšila, co si na nás Marc Foster a Daniel Craig připraví příště, což bohužel nemůžu, protože prý tohle byla asi Fosterova nejen první ale i poslední Bondovka. ___ Po druhém shlédnutí se mi film opravdu líbil mnohem víc, navíc když jsem ho shlédla v sérii s ostatními a bylo jednak s čím porovnávat a jednak do sebe všechno tak nějak lépe zapadalo.

Domino (2005)

Takhle to dopadne, když forma vyhraje nad obsahem 10:0, ale s tou formou bohužel zrovna nesympatizujete...