Chilly00

Martina Vychy

okres Praha

<< předchozí 1 2 3
    • 6.10.2019  14:42

Podobně úchylný a opravdu vizuálně nechutný film jsem už dlouho neviděla. Atmosféru zachytil Akin naprosto dokonale... a ten zápach a špína z obrazovky cáká na všechny směry. Velmi sugestivní podívaná, od které člověk chtě nechtě nemůže odtrhnout oči a jen zírá, co všechno může ještě postava Honka přínést za bizár. Akin tady dost utržený ze řetězu a žánrově tentokrát úplně někde jinde, než v Odnikud. Až za hranu grotesknosti dovedený horor/drama/komedie (neumím se rozhodnout) o lidské spodině. Jo, bavilo. I na tu špínu a smrad.

• 6.10.2019  08:20
    Joker (2019)

Krásně maniodepresivní film. Tragický a smutný od začátku do konce. Občasné "komické" momenty a veselá hudba jen podtrhují a zesilují temné a depresivní vyznění celého snímku. Já mám ale takové filmy ráda. Přesto si myslím, že mnoho lidí bude s onou temnotou mít trochu problém. Do své one man show si Todd Phillips nemohl vybrat lepšího protagonistu, protože podobný herecký výkon jsem už dlouho nikde neviděla. Nekompromisní a velmi fyzické herectví Phoenixe je naprosto dechberoucí. Ať už jen rezignovaně kouká, hystericky se směje, nebo démonicky "tančí". Je to opravdu jeho démon, který z filmu dělá to, čím je. A myslím, že konečně někdo do postavy Jokera vdechl život. Nejedná se už jen o zlého a šíleného antagonistu. Jsem zvědavá, jak DC rozvede jeho příběh v dalších příbězích z Gotham City.

• 30.7.2019  07:59

Třetí řada a seriál nepolevuje, naopak. Staví především na postavách, které prostě divák musí mít čím dál raději. Nejvíce to jde pocítit v závěru série, kdy to emocionálně dolehne, což se mi v předchozích dvou řadách nestalo. Tvůrcům se podařilo seriál rozvíjet směrem dovnitř - tedy do nitra postav a jejich světů. Protože ano, seriál opakuje vzorce z předchozích sérií, ale současně se více upíná k postavám, protože to je to, co mají diváci na něm nejraději - zpočátku děti, nyní už komplikovanější teenageři. Trochu pomalejší rozjezd (tak jako v 2. sérii) kompenzuje silná druhá polovina seriálu. Má to svoje opravdu silné momenty, které v druhé sérii chyběly. Takže za mě lepší než 2.

• 21.7.2019  08:30
    Slunovrat (2019)

Velmi zvláštní film s famózním výkonem Florence Pugh, nápaditou kamerou, skvělou hudbou a celkově s neobyčejně silnou atmosférou. Už dlouho se mi nestalo, abych odcházela z kina takhle zamyšlená. Film není hororem v pravém slova smyslu... spíš psycho dramatem, nahlédnutím do lidské psychiky a současně do jedné zvláštní komunity. Otázkou je na kolik můžeme obrazu věřit, protože se na svět uvnitř koukame očima postav, které jsou permanentě pod vlivem nějakých "bylinek". To je to, co mě na filmu fascinovalo - ta hranice mezi tím, co by se dalo považovat za "reálné" a co je výplodem nespolehlivé mysli hlavní hrdinky. Které má navíc právo na to být poněkud "mimo". No zajímavý, takový halucinogenní trip na sever. A ty hýbající se květiny a celkově kostýmy... dobrý bizár.

• 16.7.2019  07:57
    Kořist (2019)

Super letní biják. Bavila jsem se královsky. Připomínalo mi to v lecčem film Mělčiny. A stejně jako Mělčiny mě bavila i Kořist. Od podobného typu filmu jsem dostala přesně to, co jsem očekávala - napětí, zábavu, rychlé tempo. Nadbytek krve k dobrému zážitku nepotřebuju. Ano, rozhovory otce s dcerou byly tak nějak nadbytečné, ale alespoň si člověk na chvíli oddechnul od atakujících aligátorů. Za mě super napínavý thriller, včetně perfektní práce kamery. Jinak herečka Kaya Scodelario mi hodně připomínala Emmu Stone. A opět některé námitky diváků, že film působí nereálně - ano, protože je to přeci film a podmínkou dobrého filmu není, že musí kopírovat skutečný svět se vším všudy. Tyhle typy komentářů opravdu nechápu :-)

• 26.6.2019  08:35

Booksmart je v Čechách strašně blbě prezentovaný publiku - někomu línému se nechtělo přemýšlet, a tak se film v češtině jmenuje velmi originálně "Šprtky to chtěj taky", což už předem připraví neznalé publikum na jednoduchý a přímočarý typ filmu Prcičky, Fakjů pane učiteli aj. Přitom tenhle film je jiný. Publikum, které by si snímek pravděpodobně docela užilo kvůli názvu do kina nepřijde a ti co přijou budou zklamaní, protože čekali něco jiného. Přestože děj svým průběhem víceméně kopíruje snímky podobnéhu druhu - středoškolský život, party, život outsiderů, přidává do mixu absurdní humor a nezvyklá rozzuzlení známých filmových situací. Človek si během sledování říká, že tuší, jak asi daná situace dopadne, ale je často vyveden z omylu. Ústřední duo protagonistek je správně švihlé a současně roztomile upjaté. Občas jsou situace tak přestřelené, že můžete uvažovat o tom, zda se nejedná jen o výplod fantazie úvodního dua? Jinak dream ballet Molly a Nicka je TOP. Za mě originálně, velmi chytře a svěže pojatá variace na téma teen filmu.

• 23.6.2019  08:39

Toy Story, můj nejoblíbenější animák, ani po čtvrté nezklamal. Opět je děj poháněný především záchranou jedné z hraček, tentokrát Forkyho (v češtině přeložené jako Vidlík :-)) ze spárů jiných "zlých" hraček. Nejedná se o nový přístup v rámci příběhů toy story, ale člověk se naopak rychle cítí jako doma - ve společnosti známých postav z předešlých dílů a podobné koncepce příběhu. Příběh ani na sekundu nenudí a lecjaký současný "akčňák" by mu mohl závidět jeho spád a dynamiku. Je to podívaná, jak pro děti, tak i pro dospělé, kteří ocení vtípky a leckdy docela překvapivé, v uvozovkách, hororové odbočky (vypreparování woodyho diktafonu :-)) Příběh nelpí na nostalgii z předešlých dílů, například mnohem méně než i tak výborná trojka, a nastiňuje další možný vývoj toy story univerza. Ano, trojka byla mnohem větší emocionální jízda, já jsem ale ráda, že jsem tentokrát nemusela tolik brečet :-) Toy story je pro mě legenda.

• 17.6.2019  14:45
    CO / KDYBY (TV seriál) (2019)

Pokud bych What if brala jako parodii tak možná ok. Ale na to je to ještě málo přitažené za vlasy. Tak že tedy věřím, že to parodie být nemá. Jako thriller to je překombinované, křečovité, neoriginální. René zbytečně teatrální a celkově neuvěřitelná. Tohle opravdu ne. Jako kulisa při žehlení budiž. Jako něco, co má smysl sledovat - ani náhodou. Scénaristé zde zabloudili do slepé uličky.

• 17.6.2019  14:39
    Rocketman (2019)

Nostalgický výlet do 60. let. Nikdy jsem Eltona Johna nějak zvlášť neposlouchala, ale díky filmu jsem si uvědomila, kolik dobrých písniček vlastně má :-) Ale to jen tak okrajově. Za mě řemeslně velmi dobře zvládnutý a soudržný film, kterému se navíc podařilo (alespoň na mě) přenést atmosféru své doby. Snímku se dá vytknout předvídatelnost a neoriginalita, ale jen těžko to je výtka opodstatněná, protože se jedná o biopic... tedy scénarista si zase tak moc vymýšlet nemůže. Jako správný muzikál obsahuje několik pasáží "mimo realitu", které dodávají příběhu na poetičnosti. Skvělý výkon Tarona Egertona, kostymérky a působivé hudební aranže. Závěrečná scéna, kdy jde Elton po chodbě mi připomněla Bohemian Rhap. Ale za sebe musím říct, že na mě zapůsobil Rocketman daleko více. Méně kýče, patosu, scén v dešti a tak nějak více upřímnosti. Nečekala jsem od filmu nic a dostala hodně, pro mě velké a příjemné překvapení.

• 1.5.2019  14:30

Timothée Chalamet je herecká hvězda budoucnosti. A tyhle “malé nenápadné” a náladu stimulující snímky mu strašně sedi. Křehkost, přirozenost, smutek, radost, mládí, nostalgie jsou slova, která mě ohledně filmu napadají. A hlavně život. Ze snímku sálá neuvěřitelná energie a přes všechny závěrečné slzy to pro mě bylo plné optimismu. A navíc úplně parádní soundtrack.

• 30.3.2019  18:32
    Dumbo (2019)

Mě dojímají skoro všechny disneyovky nebo filmy se zvířatama. Dumbo není výjimkou. Brečela jsem na začátku i na konci. Je to teda depka a znovu bych se na to asi nepovídala. Ale film pohromadě drží docela dost dobře, disneyho poetiku zachovává a současně je znát Burtonův rukopis, i když poměrně potlačený. Roztomiloučký slon ve mě pro tentokrát kritika zkrátka umlčel. Možná by akorát neuškodilo film trochu odlehčit, abych nemusela tolikrát brečet. Jinak dobrý.

• 26.3.2019  08:33

Příběhově strašně vyprázdněný, vlastně dá se říct film téměř o ničem. Vyprávění směřuje odnikud nikam, bohužel. Navíc kamera podbízivě předkládá divákovi výjevy z české krajiny, které působí spíš jak namalované, bez života. Jako herecké etudy českých hereček Ok, ale i jako televizní film by to byla slabota. Naprosto chybí nějaký vývojový oblouk, zkrátka film o ničem.

• 18.3.2019  15:23

Britská oddechovka, která pobaví a v závěru pozitivně naladí. Příběh outsiderky Paige se vyhýbá klišé svých filmových souputníků a ač nemám příliš ráda podobně "motivující filmy", tento je výjimkou. Asi i díky opravdu skvělému castingu, kdy člověk věří, že podobně "ujetá" rodina opravdu existuje. Psychologie jednotlivých postav a vztahů, především mezi sourozenci je poctivě vykreslená. Skvělý střih a choreografie soubojů navíc činí z filmu extra třídu. Možná bych dala těch hvězdiček i pět... asi kdybych byla chlap, který si ten pohled na zápasící dívky zcela určitě užije ještě mnohem víc :-)

• 20.2.2019  13:55
    Maniak (TV seriál) (2018)

Strašně přepálený miš maš. Přitom to mohlo být opravdu super, kdyby režisér trochu ubral a necpal do seriálu všechno, co ho zrovna napadne. Má to své "momenty" a celkově to dává smysl, ale asi jsem spíš přívržencem minimalismu. Seriál má něco z Gondryho, něco z Lynche, ale postrádá jejich charisma a jistou upřímnost - tohle je spíš takový cirkus a každý další díl se snaží překonávat svou absurditou ten předchozí. Too much.

• 20.2.2019  13:34
    Sexuální výchova (TV seriál) (2019)

Citlivě napsaný a zrežírovaný seriál, který chápe dnešní náctiletou generaci a něco o ní umí i říct. Hyperbolizované vyprávění vás rozesměje, ale zároveň není trapné, nebo na sílu sprosté (jako mnoho teen komedií). V závěru se seriál lehce nakloní do roviny takřka klasického romantického teenagerského filmu, ve kterém nechybí ani tradiční středoškolský ples, ale stále působí tak nějak správně "neohrabaně", jako jeho hlavní hrdinové. Herecky chytře poskládané, žádná z postav nepůsobí zbytečně nebo ploše a Gilian Anderson je tady opravdu skvělá. Plus zajímavá stylizace projektu do retra... Těším se na druhou sérii.

• 30.1.2019  15:54

Skvělý film. Ztřeštěný, ale současně s hlubokým přesahem a uvěřitelným přerodem hlavního hrdiny Perhana. Bezbřehá důvěra k autoritám, zde v podobě Ahmeda, je vděčné téma. Perhan se jako naivní mladík nechá zatáhnout do obchodu s lidmi a přijde mu to po chvíli už jako docela dobrá cesta k vydělání peněz. Avšak "bůh" zkratky ke štěstí neuznává a mladík špatně pochodí. Shledání se sestrou a rozloučení s jeho synem ve vlaku považuji za velmi emotivní scény. Skvělá hudba a melodie, které se opakují napříč Kusturicovou filmografií, stejně jako levitující osoby, tragické úmrtí během bouře a jiné "vychytávky".

• 29.1.2019  16:07
    Favoritka (2018)

V rámci Lanthimosovy tvorby trochu zklamání. Režisér hodně ubral ze své "ztřeštěnosti" a film se ubírá mnohem víc v Hollywoodském stylu bez nějakých větších výstřelků. Pořád tam jeho typické ulítlosti můžeme vidět (viz super zábavný tance Rachel Weisz), ale ve velmi zředěné podobě. Herecké výkony jsou bez debat suverénní, stejně jako krásné kostýmy a sugestivní hudba. Tentokrát ve mně ale film emoce příliš nevyvoval... jako třeba Jelen nebo Humr. Škoda.

• 10.1.2019  15:02
    Underground (1995)

Mikrosvět svérázných postaviček neustále se hádajících, milujících a zase se hádajících odkazuje k historii bývalé Jugoslávie a snaží se objasnit vztahy, příčiny a následky jejího rozpadu. Zběsilá jízda doprovázená skvělou hudbou ani na chvíli nezastaví a nenechá diváka vydechnout. Opět se zde objevují typické motivy pro Kusturicovu tvorbu – svatby, mrtvoly, studny, kolotoče. Všechno se točí dokola kruhovým pohybem, stejně jako bláznivé chování hlavních postav. Jenže jakmile se lidé v tom svém kruhu nedokáží už domluvit, tak se finálně a navždy rozpojí. Stejně jako bývala pospolitá země Jugoslávie.

• 10.1.2019  14:59

Podoba „romantického“ trojúhleníků v podání Emira Kusturici. Každý o něčem sní, akorát někdo se z honby za svým snem dokáže i dost dobře zbláznit. Stejně jako labilní Elaine a její nevlastní dcera Grace. Těžko říct, kdo je větší blázen. Je však radost se na takto nefunkční milostný trojúhelník koukat. Něco z nevyzpytatelné balkánské povahy tady rozhodně je, akorát tentokrát namixované s mexickou „dechovkou“. Bizarní honba za ještě bizarnějšími sny. Co by to však bylo za život bez snů.

• 27.12.2018  13:52

Pro mě, jako člověka neznalého Kusturicovy tvorby, to byl zpočátku poněkud šok a chaos. Zorientovat se v prostředí plném lidí, zvířat a nejrůznějších objektů dalo trochu zabrat. Mizanscéna mě však po celou dobu nepřestala fascinovat, protože tolik rychlého pohybu současně v několika plánech jsem ve filmu již dlouho neviděla. Přišlo mi to spíše jako po sobě jdoucí gagy a hyperbolizovaná charakterizace cikánského národa. Tak jako v záběrech několikrát zobrazovaný motiv kolotoče, jede i samotný snímek – dokola a šíleně rychle, lidé se baví, některým se udělá špatně, ale ve finále je to stejně velmi zábavná jízda. Těším se na jeho další filmy :)

• 15.11.2018  10:23

Barevná, příjemná, atraktivní romantika, na kterou se moc hezky kouká. Film skvěle balancuje na hranici kýče a sebeparodie a i díky tomu působí relativně svěže a neokoukaně. Prostředí Singaporu je bezesporu atraktivní a skvěle dotváří osobitý filmový styl. Není to žádná intelektuální filmařina, ale poctivá a v lecčem originální romantická komedie se vším všudy.

• 9.11.2018  13:09

Film drží nahoře hlavní výkon Ramiho Maleka a nesmrtelné písničky Queenů. Jinak Bohemian Rhapsody klouže strasně po povrchu, všechno jede jako po másle, Freddie je strašnej sympaťák a celé je to na mě až okatě podbízivé. Ale beru to tak, že to slouží především jako pocta Freddiemu a proto ***. Jedna za parádní herecký výkon Maleka, druhá za solidní tempo a třetí za schopnost cílit na emoce a probudit takovou tu správnou nostalgii po 70. letech. Celkově na filmu ale z vypravěčského hlediska nevidím nic výjimečného. Na mně až moc vypulírované.

• 26.10.2018  10:20

Zábavný černohumorný thriller, který stojí a padá s výkony hlavních představitelek, které jsou většinu času bezchybné. Kombinace Anny a Blake je tady dokonalá. Film se snaží být mermomocí neustále o krok před divákem, i když to ne vždy vychází a množství nelogičností se kupí. Ale zábavnost, odlehčenost, tempo vyprávění a skvělé kostýmy (Blake!) to vyvažují a dělají ze snímku velmi dobře stravitelnou jednohubku. Váhala jsem mezi 3 a 4*, ale nakonec jsem se opravdu dobře bavila a to někdy stačí.

• 15.10.2018  09:51

I když to občas trochu přepadá do sebelítostivého melodramatu tak se na to prostě moc hezky kouká. Lady Gaga překvapí svojí přirozeností a Bradley Cooper svou "ošklivostí". Písničky mi přišly občas vykradené odjinud (ale co je dnes originál), především tedy závěrečný song (alá Whitney Houston). Ačkoliv je to fikce, tak se to dá lehce vztáhnout k životu leckteré hudební hvězdičky a působí to tak velmi uvěřitelně, včetně neveselého závěru. Libatique předvádí parádní práci s kamerou.

• 21.8.2018  16:42
    Tully (2018)

Ve stylu Reitmana - svižné dialogy, vtipní lidé, důraz na mezilidské vztahy, zvrat na konci. Podobně jako ve filmu Lítám v tom nás čeká v závěru zajímavá pointa. Diablo Cody odvedla jako už s Juno skvělou práci a spolupráce s Reitmanem ji svědčí. Charlize Theron v roli životem ztahané matky exceluje. Nejvíc se mi ale na filmu líbí jeho hra s žánrem. Jak tenká je hranice mezi vnímáním snímku jako příjemnou a optimistickou komedii nebo relativně temné psychologické drama, čímž ve finále opravdu je. Moc zajímavě udělaný a svěží film. Ano, řešení problému hlavní hrdinky je naivní a až příliš rychle smetené ze stolu, ale mně to zážitek nezkazilo.

• 14.8.2018  12:43
    Léto (2018)

Melancholické ohlédnutí za undergroundovými 80. léty v Rusku. Moc příjemná změna oproti běžným vykalkulovaným muzikálům. Z Léta čiší režisérova upřímná láska k neučesané rockové/punkové hudbě, těžké a přesto v lecčem výjimečné době a k ikonickým předobrazům postav. Z filmu zkrátka dýchá život - bez falešného lesku, ale o to víc živočišný a strhující. Stopáž, ač přes dvě hodiny, odsýpá neuvěřitelně svižně a oceňuji umění tvůrce nenásilně střídat nálady ve filmu - od revoluční vzpurné bojovnosti až po tesknivou melancholii. Ruské písničky jsou skvěle doplněné tehdejšími západními hudebními vzory a vtipně zasezené do děje. Skvělá pocta tehdejším hudebníkům a jejich fanouškům. Plus silný závěr, který ve mně dokázal zarezonovat.

• 22.7.2018  08:19

Nechápu ten hype kolem tohoto filmu. Je to celkem ucházející thriller televizního formátu, který ale pro mě nepřináší nic moc nového ani objevneho. Finální zvrat mi přišel relativně neprekvapivy a udělaný totálně na efekt. Jako Ok, ale o žádný převratný film, jak se všude píše se nejedna.

• 2.7.2018  23:20

Možná to je tím, ze mám za sebou čerstvě zkouknuto 24 rumunských filmu (skola), ale tahle rekonstrukce mě teda hodně bavila. Vtipné, sarkastické a tragické, s množstvím intertextuálnich narážek, které si ale bohužel divák neznalý rumunské historie a kultury tolik neuzije. Jinak tady ani tak nejde o historickou rekonstrukci nějaké události, ale o tématický přesah do současnosti, který se netýká pouze Rumunska. Skvěle natočené a hlavně herečka v hlavní roli naprosto famózní. Zatím nejlepší soutěžní snímek na KVIFF. A ty odchody ze salu Thermalu si opravdu nezasloužil.

• 30.6.2018  22:08
    Dívka (2018)

Hodně fyzický film ve všech směrech. Mladá dívka a její fyzické tělo, se kterým si neví rady. Potřebuje ho k tomu, aby mohla tančit a zároveň by se určitých jeho částí velmi ráda zbavila.... trochu již postupem času omšelé téma a motivy (balet, zkrvavené prsty u nohou...), avšak zručně natočené bez patosu a skvěle zahrané hlavním hrdinkou/hrdinou. Brutální konec překvapil. (KVIFF2018)

• 19.4.2018  14:46
    Hastrman (2018)

Předně přiznávám, ze knižní předlohu jsem nečetla. Ale nemyslím si, ze by to zásadně ovlivnilo můj názor na film, který měl pro mě několik zásadních nedostatku. Předně absolutně nefunguje jakákoliv dynamika vyprávění, od čehož se odvíjí problematické tempo filmu a absence postupné gradace, což dělá film rozvleklým až nudným. Ústřední vztah hlavních protagonistů se nijak nevyvíjí... od začátku příběhu kolem sebe chodí, vrhají na sebe významné pohledy a to se vlastně nezmění až do zbytečně teatralni sexuální scény v závěru, která působí víceméně spis jako parodie. Další věcí je zvláštní psychologie postav, u kterých jsem v mnoha případech vůbec nechápala jejich motivaci (hlavně farář a Katynka). A za třetí mě vadilo až příliš expresivni a divadelní herectví hlavních představitelů, což se snažil občas scénář vykompenzovat vtipem, který byl ale často až příliš podbizivý a spis trapný. Plusem je určitě krásná kamera a slušný výkon Karla Dobrého (kdyby ubral na výrazu bylo by to hned ještě lepší).

<< předchozí 1 2 3