Chilly00

4 body

<< předchozí 1 2
    • 7.11.2017  22:55
    Milada (2017)

Milada nefunguje v narativní ani stylistické rovině. Je znát, že se při postprodukci hodně stříhalo a jednotlivé scény na sebe nenavazují, nebo jen odkazují na události, které si musíme domyslet. Čímž selhává tempo vyprávění a jakékoliv napětí se vytrácí. Výsledný dojem působí jako za sebou náhodně poskládané scénky bez pointy, ve kterých je styčným bodem pouze chladně působící postava Milady. Na stylistické úrovni pak máme množství zastaralých a neobratných prvků – zatmívačky, berličky v podobě novinových zpráv, přehnaně ilustrativní hudba, toporné a šablonovité herectví. Všechno dohromady pak ve výsledku vytváří nepovedený film, který se režisérovi rozpadá pod rukama a v divákovi nevyvolává žádné emoce, svou upachtěností a zmateností možná jen únavu. Camea českých hereckých hvězd pak jen posilují dojem snahy lacině zaujmout a rozhodnutí snímek promítat v anglickém znění s českým přízvukem je vyloženě nešťastné. Jaký má smysl vytvořit černobílé rádoby archivní záběry a nechat v nich promlouvat prezidenta Gottwalda lámanou angličtinou k českým občanům? Jakkoliv může být snaha natočit poctivý film o důležité ženě českých dějin velká, někdy prostě nestačí. A tak mě jen napadá, kolik podobných osobností v naší historii máme, aby se jejich osudy mohlo podobným způsobem plýtvat.

• 7.11.2017  22:41
    Lajka (2017)

Pro koho film je? Opravdu nevím (vzhledem k promítání v odpoledních hodinách, bych tipla, že pro děti). Pro dospělé je to nudné a infantilní, pro děti taky nudné a navíc i nevhodné. Dějová linka vícemeně absentuje, fikční svět je obydlený nesympatickými a ošklivými postavami... vtipy jsou nevtipné, často nevhodné - ať už rasistické nebo prostě fakt úchylné.Film působí celkově hodně úchylným dojmem a to, že někoho rozesměje je pro mě nepochopitelné. Rusové jsou vykreslení jako neustále opilý a neschopný národ - nechápu, jak se jim podařilo dostat Lajku do vesmíru? Politické narážky krajně omšelé a pro děti samozřejmě naprosto nepochopitelné. Ani hudba nepomůže, protože jen koresponduje s neschopností filmu něco vyprávět, kromě divného soupeření zvířat a lidí. Je to fakt děsný.

• 11.10.2017  10:46

Smála jsem se skoro celou dobu... i když bych se za to možná měla stydět. Všechno je tak strašně absurdní a hlavní postavy pronášejí po celou dobu tak neuvěřitelné věcí, že to prostě jinak nešlo. Od začátku do konce vyrovnané tempo, kterému vévodí herecký výkon Barryho Keoghana. Chápu tíhu morální volby a že by to vlastně mělo být hrozně těžké a depresivní, ale nějak jsem to cítila spíš jako velmi černý humor. Pro mě zajímavější film než Lobster.

• 9.9.2017  23:48
    Tvář vody (2017)

Poetická sci-fi pohádka pro dospělé, hodně barevně "del torovsky" stylizovaná, která se neštítí ukázat i ty ne vždy vizuálně hezké stránky našeho každodenního života. Film si sympaticky na nic moc nehraje, složitě nic nevypraví...kouzlo tkví v jeho fantaskní chytlavé poetice a prosté myšlence, že nikdo nechce být na ten život sám a i ten největší outsider touží jen po blízkosti někoho (nemusí to být úplně člověk :)), kdo ho bude mít rád.

• 17.7.2017  12:54

Film, který využívá motivu časové smyčky - hrdina se probouzí do stále stejného dne, což známe z mnoha jiných filmů. Snímek ohranou strukturu příliš neaktualizuje, ale na jeho hru divák stejně přistoupí, protože ví, že hlavním cílem je přijít na to, co má hlavní postava v koloběhu jednoho dne změnit, aby se ze smyčky dostala ven, čímž snadno buduje naši zvědavost. Jak bude ten ideální a zlomový den vypadat a co pro to musí hlavní hrdinka udělat? Jaká vnitřní proměna ji čeká? Atmosféra filmu je poněkud ponurá a rozhodně se nejedná o veselý film, spíš naopak. Klišé v podobě tvrzení, že bychom měli žít každý den, jako ten poslední aj. jsou nám dávkována ve velkém. Přesto se v rámci teenage filmů jedná o docela fajn snímek s kvalitním hereckým obsazením.

• 1.7.2017  22:56
    Arytmie (2017)

Taková lepší Ordinace v růžové zahradě. Hlavní linka sledující nefunkční vztah mladých manželů je protkána příhodami z jejich lékařské praxe. Jakkoliv mám vztahové filmy ráda, tenhle byl vyloženě otravný a proč spolu ti dva byli/nebyli mi v závěru filmu bylo už úplně jedno.

• 9.4.2017  11:27
    Raw (2016)

Příběh o dospívání. Potřeba se včlenit mezi ostatní probudí v hlavní hrdince skryté tužby a chutě. Námět starý jako lidstvo samo, akorát aktualizovaný o prvky kanibalismu. Proměnu hlavní hrdinky v ženu (potažmo kanibalku) doprovází množství opravdu nepříjemných věci, které se režisérka nebála velmi sugestivně zachytit. Probouzející sexualita může mít mnoho podob a nemyslím si, že zasazení příběhu do veterinární školy je náhoda. Hrdinka na začátku příběhu přirovnává opice k lidem, přičemž se sama pak tak trochu ve zvíře mění. Film by se dal rozebírat do nekonečna a myslím, že by se našlo množství různých teorií, o čem film vlastně vypráví. Upřít se ale nedá živočišná vášeň a napětí, které na mě z plátna sálalo. PR samozřejmě přehání a podle mě i filmu tak trochu škodí.

• 27.3.2017  11:28

Jak už bylo řečeno - technicky trochu fail. Ale celá ta interaktivita mi zase tak nevadila, jako spíš naprosto nezvládnutý a tuctový příběh, který místy vůbec nedával smysl. Jediná zábava byla sledovat, jakým způsobem se diváci rozhodovali, i když samotná rozhodnutí často zase tak velký dopad na chod událostí neměla. Zajímavý, ale velmi nedotažený experiment, který by si zasloužil daleko víc péče... hlavně v oblasti scénáře.

• 27.3.2017  11:07

Názor hned po zhlédnutí byl na **, ale přes noc se mi to trochu rozleželo v hlavě a ve finále to na mě nějakým způsobem zapůsobilo, protože jsem nad tím ještě dnes ráno přemýšlela. Atmosféra beznaděje, chytlavá hudba, přirozené herecké ztvárnění... Dějově je to slabé a chvílemi dost nuda, ale jistá "přitažlivost" se filmu upřít nedá.

• 4.2.2017  23:10

Strašně heavy stuff... a nedokážu si představit, že bych na to koukala z pozice rodiče od dětí. Affleck je v tom neskutečný a cítila jsem s ním v každé scéně a totálně mu rozuměla. Smutná krása.

• 28.1.2017  12:48
    Paterson (2016)

Na mě bylo té každodennosti až příliš a jednoduše mě to nebavilo. Nechala jsem si od filmu odstup pár týdnů a stále si musím stát za tím, že pro mě byl Paterson docela vyprázdněný a jeho lyrika se tentokrát s mým cítěním míjela. Film je dobře natočený, zahraný, všechny složky jsou v souladu, ale nedýchlo na mě z plátna zkrátka nic.

• 7.1.2017  18:33

Snůška zrecyklovanych klišé. Hezky se dívalo na hlavního představitele, proto ty dvě hvězdičky :)

• 28.12.2016  19:25

Pohodovka od Linklatera, přesně v jeho stylu. Sledujeme partu vysokoškoláků-baseballistů v období 80. let, na začátku školního roku. Náladotvorná feel-good oddechovka, při jejímž sledování jsem chtěla být zase v prváku na vejšce. Ve filmu se toho moc nestane, ale vtipní mladíčci v kombinaci se stylovou mizanscénu mě prostě bavili. Dazed and Confused 2.

• 11.12.2016  10:36

Vizuálně (pro mě) dokonalý film. To, že je Tom Ford navrhář je na filmu prostě znát (barvy, materiály, čistota stylu). Ale ani samotný příběh nezaostává, tři dějové linky (příběh v příběhu), neustálé paralely. Balada o zločinu a trestu. A jo, ta posedlost vizuálem trochu připomíná Refna, ale navzdory některým kritikám mi tenhle film přijde mnohem méně zahleděný sám do sebe. Snobárna to možná trochu je, ale za mě super.

• 21.11.2016  18:13
    Revizoři (2003)

Škoda, že se podobné filmy netočí u nás... Skvělý atmosférický horror/komedie/thriller... žánrově těžce zařaditelný. Padlo tady slovo Lynch, až tak bych to tedy neviděla - film je více "dějový" a srozumitelný i pro běžného diváka, což se o všech Lynchových filmech říct nedá. Tady se režisér přeci jen držel více "při zemi". Atmosféra by se však dala krájet a množství symbolů si každý divák vyloží po svém. Nechybí ani romantická linka, která dodává snímku na bizarní "romantičnosti". Skvělé herecké obsazení, kamera, střih, hudba.

• 15.11.2016  21:21

Doctor Strange mě velmi příjemně překvapil. Narozdíl od většiny marvelovek nepotřebuje k silnému závěru žádné bombastické akční scény. Jednoduše si vystačí s chytrým "vtípkem", který koresponduje s celkovým vyzněním filmu, protože ten zaměstnává především vaši pozornost a svým způsobem i intelekt. Benedict Cumberbatch je skvělý Doctor Strange (přestože nepatřím mezi hercovy fanoušky), samolibý frajer, kterému jsem věřila od začátku do konce, a zdatně mu sekunduje i Tilda Swinton (k čertu s rasovou vyvážeností), Chiwetel Ejiofor a samozřejmě zajímavý záporák Mad Mikkelsen. Komiksovou předlohu jsem bohužel nečetla, tudíž nemám srovnání, ale příběh je dle mého zpracovaný svižně, přehledně, poutavě.

• 15.11.2016  21:04

Pomalý, pooomaaalllýýý film zdůrazňující repetitivní koloběh života směřující jen k jednomu vyústění. Ale finále grandiózní a jen lituju, že jsem snímek neviděla v kině, ale na monitoru PC, což celkový zážitek velmi degraduje.

• 15.11.2016  20:59
    Semestr (TV seriál) (2016)

I když už mi není 20, ani 25, přijde mi téma svým zpracováním velmi aktuální, nápadité, blízké. Je velmi lehké utvořit si na této zábavičce závislost. Za mě teda super nápad a fajn zpracování. Samozřejmě, že už tady podobné seriály někdy byly (zahraniční produkce), ale v českých vodách je to vítané zpestření! Plus kladně hodnotím i věci kolem seriálu - facebookové profily, apod.

• 15.11.2016  20:50

Klasický duchařský horor, na který se bohužel brzy spíš zapomene. Není mnoho co vytknout (napětí, lekačky, herci), ale ani extra pochválit. Trochu film připomene svým "psychologickým" pojetím snímek Babadook, který mě ale bavil bohužel mnohem víc. Původní režisérův kraťas má atmosféru, kterou celovečerák nedokázal zcela přenést.

• 15.11.2016  20:40
    Smrt ve tmě (2016)

Zajímavě vystavěný horor, který sice nevybočuje ze zavedených žánrových mantinelů, ale nálepky oběť/vrah umně střídá. Důvtipné využití motivu peněz, jako hlavního spouštěče zkázy všech postav. Za poslední dobu opravdu napínavý thriller/horror. Super.

• 9.11.2016  13:15
    Příchozí (2016)

Zdálo by se, že se jedná o klasický sci-fi film o mimozemšťanech á la Blízká setkání třetího druhu apod., ale tak to není. Ano, dojde na očekávané setkání, způsob dorozumívání se může jevit trochu podobně, ale hlavní myšlenka, schovaná za samotným příjezdem mimozemšťanů, je odlišná od většiny příbuzných filmů. Jedná se o komplexní a chytrý snímek s pointou na konci, převracející vše, co jste od začátku viděli. Závěrečný twist trochu připomene i Šestý smysl. Villeneuve mi opět dokázal, že umí točit chytré filmy, u kterých se vám lehce zavaří mozek, ale nakonec do sebe všechno krásně a logicky zapadne. Amy Adams si svým umírněným herectvím ukradla většinu filmu pro sebe a nebudu se divit, pokud jí role vynese nominaci na Oscara.

• 8.10.2016  20:09

Souhlasím s komentářem @Tsunami_X. První polovina snímku celkem fajn - budování zvědavosti a napětí ohledně podoby Clarie, svižně natočené scény z aukční síně, vykreslení postavy Virgila. Poté, co se Claire poprvé objeví na plátně, napětí začne polevovat a film se začne zvrhávat do nepravděpodobné a kýčovité červené knihovny. Závěr v podobě, alespoň pro mě, celkem předvídatelného twistu můj dojem z filmu možná nakonec ještě zhoršil. Možná bych radši snesla tu červenou knihovnu, než neoriginální zvrat. Tři hvězdy dávám za Geoffreyho Rushe, který mě bavil, za snesitelnou první polovinu filmu, za hudbu.

• 23.9.2016  13:12

Za mě slabší Allen tentokrát. Chemie mezi Jessem Eisenbergem a Kristen Stewart nulová, jak by jim pak člověk mohl věřit osudovou lásku? Chemie mezi Jessem Eisenbergem a Blake Lively taky nulová, nepochopím co by taková kočka viděla na týpkovi jakým byl Bobby. Mám obecně problém s herectvím Eisenberga, a i když chápu, že v Cafe Society má představovat typického allenovského neurotického hrdinu, tak mě svým "žvatláním" vytáčel. Prostředí Hollywoodu i New Yorku super, všechno zalité ve zažloutlém odstínu a s příchutí nostalgie. Příběhově nic moc, hlavní linka jakžtakž, vedlejší s osudy Bobbyho rodiny pro mě nezajímavá, občas až nudná. Těšila jsem se na Blake Lively, ale ve filmu skoro nedostala prostor, hodně ji zastiňuje Kristen Stewart, která to charisma tentokrát uměla prodat (i díky tomu, že její postava byla zajímavěji napsaná). Film ve mně nic moc nezanechal a znovu se na něj už nepodívám.

• 21.9.2016  14:19
    Neon Demon (2016)

Vizuální lahůdka a pastva pro oči. Všechny záběry (i ty nechutné) jsou barevně komponované tak, aby zkrátka vypadaly dobře a zaujaly. Ano, vizuál je tady na úkor příběhu, ale přesně to byl podle mě režisérův záměr. Film je oslavou krásy a dokonalosti, která dokáže skrýt i to shnilé uvnitř. Nablýskaný svět modních ikon působí navenek jako něco nadpozemsky krásného, pod pokličkou se ale skrývá pravý opak. Film bych brala jako i takovou parodii na modní branži, její hloupost a povrchnost. Čekala jsem Refnův film šokoující, už podle dosavadních ohlasů,ale nic zase tak nepřekonatelně odpudivého jsem v něm nenašla. Příjemně překvapila Jena Malone, možná i více než kvalitní Elle Fanning. Jsem ráda, že existují režiséři jako je Refn, kteří posouvají hranice diváckého vkusu. Pro mě je to čerstvý vzduch a doufám, že bude v podobné tvorbě pokračovat. Asi jsem holt na ty třpytivé cetky.

• 20.9.2016  10:02

K věci a bez zbytečných "kudrlinek" natočený film o jednom zázraku a jednom hrdinovi. Námět je sám o sobě silné téma, které nepotřebuje jakékoliv přikrášlování a Eastwood ho nechal vyznít naplno. Tom Hanks je jako vždy bezchybný, ale hodně se mi ve filmu líbil i Aaron Eckhart, v roli jeho parťáka. Natočený pád letadla je pak naprostá špička, kterou máme možnost vidět ve filmu několikrát a ani jednou neomrzí. Eastwood si tentokrát nemusí vypomáhat patosem, ani přehnaným patriotismem (jako třeba ve Sniperovi) a film stejně dojme. Za mě teda super podívaná.

• 15.9.2016  09:48

Životopisný film o neschopné zpěvačce ve mně zanechal trochu rozporuplné pocity, i když nakonec asi převažují ty pozitivní. Meryl Streep mám ráda, i v tomhle filmu mě bavila a nedovedu si představit, že by na někoho role sedla líp. Hugh Grant, představující jejího manažera i souputníka životem, byl pro mě trochu sporná postava, jako nakonec i námět celého filmu a důvod, proč zfilmovat právě osud Florence. Když poprvé začne Florence trylkovat a kvílet, je to zábava. Když už je to po páté, tak trochu méně a nemohla jsem se zbavit dojmu, proč jí to její milovaný manažer/manžel zkrátka nerozmluví. Pokud máte někoho rád, necháte ho ztrapňovat se před celým městem? Přestože pro Florence její láska k hudbě znamenala všechno, občas mi připomínala nesoudné zpěváky v první fázi superstar. A myslím, že zrovna její tvrdohlavost a snaha jít si za svým není úplně hodná následování. Z toho hlediska mám teda trochu problém. Za mě problematický námět je jinak zpracovaný velmi dobře, děj má spád, skoro dvě hodiny uběhnou rychle a opravdu bych asi tu hlavní přednost celého filmu směřovala k Meryl. Pokud ji nemáte z nějakého důvodu rádi, pak na film raději nechoďte.

• 6.9.2016  10:15

Řekla bych jeden z mých nejoblíbenějších (ne)romantických filmů. Netuctový děj, skvělé obsazení, chemie mezi Gordon-Levittem a Deschanel, parádní hudba. Navíc si osud obou hlavních postav může nejeden z nás vztáhnout ke svému vlastnímu životu, vždyť komu se něco podobného v životě nestalo a kdo někdy podobnou Summer (ať už v ženském nebo mužském provedení) neměl tu čest potkat. Film je o hledání a ztrátách a o tom, že na každého čeká někde ten pravý...jen to možná není ten, o kom si to zprvu myslíte.

• 6.9.2016  09:37

Původně jsem to ani nechtěla vidět - četla jsme knížku,která byla fajn a trailer k filmu mě hodně odrazoval. Nakonec jsem se ale jednoho večera rozhodla film zkouknout a byla jsem příjemně překvapená. To, co z traileru není příliš vidět, je opravdová chemie mezi Samem Claflinem a Emilií Clark. Ačkoliv tito herci nepatří mezi mé nejoblíbenější, tady jim to spolu fakt sedlo a hlavne Claflin pro mě film pozvedl výš. Děj není nikterak originálně zpracovaný a sama Clark mě občas svým herectvím trochu štvala, ale snímek celkově byl OK a konec mě i nečekaně dojmul.

• 5.9.2016  19:34
    Mělčiny (2016)

Minimalistický survival thriller, který mi přinesl přesně to, co jsem očekávala - fajn letní zábavu. Nic víc, nic míň. Ovšem letní zábavu, která je kvalitně natočená, má spád, hezky se na ni dívá a nenudí. To, že jsou ve filmu věci, které by se normálně nestali mi nevadilo - jedná se o žánrovku se žraloky a myslím, že na kvalitě nikterak neubírá ta nepravděpodobnost. Některé romantické filmy jsou stejně nepravděpodobné a nikdo se nad tím nepozastaví. Na Blake Lively se hezky kouká, i když občas to bylo už trochu na hraně (soukání se do neoprenu), v žádné scéně mi vyloženě nevadila. Jak už tady bylo zmíněno - letní jednohubka, která mě v nejmenším neurazila, naopak jsem si ji v letním parnu užila.

• 5.9.2016  15:15
    La La Land (2016)

Viděno na festivalu v Benátkách. Chytlavý a líbivý muzikál, jehož písničky si jen tak nevymažete z hlavy, zpívala jsem si je ještě další čtyři dny. Soundtrack boží. Gosling i Stone zahráli naprosto přesvědčivě dva začínající umělce, velmi mě překvapil i jejich zpěv. Ačkoliv se děj odehrává v současném L. A., působí film hodně retro a vzdává holt minulosti, starým filmům, klasickým muzikálům, jazzové hudbě... I pokud nemáte rádi muzikály, věřte, že tohle bude výjimka. Okouzlující příběh o cestě za štěstím, o tom, že se vyplatí jít si za svými sny a neuhnout, a taky o té jedné životní lásce, na kterou se nezapomíná, i když už je dávno pryč. Finální snová sekvence je TOP. Režisér Chazelle je pro mě velkým objevem, protože už Whiplash byl naprosto dokonalý. Doufám, že se vyplní predikce a film nějaké nominace na Oskara získá, zasloužil by si to. Nejen pro to, že podobný muzikál se skvělou hudbou tu nebyl už dlouho.

<< předchozí 1 2