Všude dobře, proč být doma (2009)

Nemám u něj sice vždy za 5*, ale i tak je Sam Mendes režisérem, jehož filmografie by neměla nikomu utéct a dohnáním tohodle procítěného dramedy jej mám (až na novinku Empire of Light) skompletovaného. Away We Go těží z naprosto lidských výkonů ústřední dvojice, co řeší nejbanálnější, přesto nejdůležitější otázky života a vedle pár velmi vtipných situací několikrát skoro až dojme k slzám. Těhle vztahových kousků víc prosím. [viděno na SkyShowtime 5.3.2023]

JFK (1991)

Jestli vedle útoků 11. září 2001 existuje v historii USA (a asi i světa) více diskutabilní konspirace, je jí rozhodně atentát na Johna Fitzgeralda Kennedyho. Jelikož se bohužel spletité dějiny USA od občanské války Severu proti Jihu v našem školství zcela opomíjí, celé 20. století je mi v Americe kromě Velké hospodářské krize pořád dost vzdálené. Přesně proto ale existují velkolepá dramata jako JFK. Ta mi totiž na poli slušně nahuštěné stopáže mohou přiblížit důležité milníky světové (geo)politiky, z jejíchž nejdůležitějších událostí dost těží i vývoj současného světa. Jen je třeba to vnímat a neházet za hlavu. [viděno na HBO Max 5.3.2023]

50x a stále poprvé (2004)

Milá romance s milou dvojkou, co spolu spáchala nejeden film a k tomu i v milém prostředí, v němž by chtěl takovouhle lásku zažívat asi kdekdo. K tomu tehdy ještě ne úplně otřepaná myšlenka chronického zapomínání jako motor k tomu, že láska nejde získat jednorázově, ale musí o ní být bojováno dál i v případě dosažení mety jménem vztah. Jen chudák Henry měl ty podmínky o dost tíživější. [viděno na HBO Max 4.3.2023]

Ztraceno v překladu (2003)

Billy Murray je tím typem herce, co se nemusí moc předřít a stejně si vás dokáže vtáhnout na celý film takovým způsobem, že mu žerete každičkou hereckou polohu, Scarlett Johanson hrála příjemně už ve svých začátcích. Tahle romance si určitě pravoplatně zaslouží svůj skoro už kultovní status, jen na mě osobně neměla až takový dopad. Vlastně ani nechápu, že tu nevisí žánrové zařazení Romantický. [viděno na SkyShowtime 3.3.2023]

Mimoni 2: Padouch přichází (2022)

Banda oblíbených animovaných postaviček je zpátky už v pátém filmovém kabátě a byť je to furt velká sranda, třeba přiznat, že všeho už je někdy příliš. Sice jsem se nad mnoha situacemi od srdce zasmál, ale jakožto náročnějšímu divákovi mi v generických animácích chybí ta tvůrčí hravost, co ráda přinese něco nového, neokoukaného. Druzí Mimoni jsou prostě jen Já, padouchem 4 s tím, že recyklují všecko už víckrát viděné. [viděno na SkyShowtime 1.3.2023]

Čestmír Strakatý podcast (2022) (pořad)

Na poli neutichající kadence rozhovorových podcastů mě v poslední době začal Česťa fakt bavit a jeho vlastní pořad bokem od Prostoru X se mi dokonce strefuje do noty ještě o ždibec víc. K poslechu při práci nebo do auta naprosto ideální.

Farzar (2022) (seriál)

Tvůrci nekorektního Brickleberry a totálně ujetého Paradise PD tentokrát vyměnili jen prostředí, nikoli stanici, pro níž tvoří a v naprosto přiblblém fantasmagorickém světě, kde je možné fakticky všechno, vytvořili 10 epizod plných silně idiotského humoru, který rozhodně není pro každého. Pokud si ale někdo užil výše zmíněné seriály stejnou měrou jako já, bude se bavit i tady. Teda alespoň u těch dílů, co nejdou za tu velmi tenkou hranici snesitelnosti. Proto celkově radši za dobré tři hvězdy. [viděno na Netflixu]

Docent (2023) (seriál)

Další generická blbost od ČT dojela do svého konce a i ta trojka je u mě tentokrát silně hraniční. Vlastně jsem tak znavený těmato lehce zapomenutelnými minisériemi, že se mi nechce ani moc nadávat na to, co tu mohlo být všechno mnohem lépe uděláno a radši budu držet hubu a krok s přesvědčením, že u pokračování rozhodně nebudu.

Yellowstone - Season 1 (2018) (série)

Mnou nejočekávanější seriál posledních několika let konečně doklusal do našich luhů a hájů a přestože to prozatím není na vymodlenou plnou palbu, už teď jsem ponořený v navazující sérii a mít víc času, tak jedu mnohem zběsilejším tempem. Tahle rodina a hlavně tohle prostředí je totiž něco, co chcete sledovat každý den. Sheridan je fakticky bůh současné televize! [viděno na SkyShowtime]

Wednesday - Season 1 (2022) (série)

Občas to chce uhnout i ke klasické rodinné zábavě a vzhledem k tomu, jaký kult Addamsova rodina představuje, nešlo Wednesday alespoň nezkusit. Málokdo z nás ovšem čekal, jak moc dobrý seriál Burton vlastně doručil a jaký úspěch si červený gigant streamingu zase může připsat. Asi nemusím sáhodlouze rozepisovat, jak efektní je tenhle seroš hlavně kvůli její představitelce, to tu přeci jen stojí ve všech obdobně nadšených komentech pode mnou. Já k ní vyzdvihnu ještě její blonďatou kolegyni, která je trochu neprávem opomíjena. [viděno na Netflixu]