Reklama

Reklama

Nejsledovanější žánry / typy / původy

  • Horor
  • Krátkometrážní
  • Komedie
  • Drama
  • Akční

Recenze (3 483)

plakát

Uteč! (2022) 

Utahaná nuda z Norska hrající si na horor přitom s hororem to má pramálo společnýho. Blíž to má spíš dramatu/thrilleru. Tohle pomalý(ale opravdu pomalý) odrývání minulosti mě fakt nebavilo. Těšil jsem se na horor a místo toho jsem dostal hodně nudnej lehce mysteriózní drama/thriller. Tady mě Norové hodně zklamali. Čekal jsem od nich podstatně víc. Měl jsem poslechnou název a od toho snímku raději utéct. Udělal bych líp. Lepší 1hvězda.

plakát

Holy Motors (2012) 

Holy Motors je přesně ten typ filmu o kterým by se dalo dlouze polemizovat. Zároveň je taky krásným příkladem toho jak dokáže být tenká hranice mezi 5hvězdičkami a odpadem či pochopením a nepochopením tohoto filmovýho dílka. Ale to už je na každým divákovi ať si to přebere jak chce. 5hvězd.

plakát

Drak se vrací (1967) 

...Ty tomu nechápeš. Sú ľudia, ktorí aj keď žijú s ostatnými, zostanú sami... Martin Lepiš(Drak) se po letech vrací do své domoviny. Nedá se ale říct, že by ho tady vítali s otevřenou náručí. Právě naopak. Je zde stále cítit nenávist a staré křivdy. Drak sa vracia je filmem kterej se mi rozhodně zaryje do paměti. Scény s naháněním krav hořící krajinou nebo pohanské rituály jako pálení chleba či podřezávání beránka mi v paměti utkví určitě. Jde o film kterej potřebuje jen minimum slov k tomu aby vyjádřil svůj obsah a přesto je vše jasně čitelný. Kamera je dechberoucí. Nesmím opomenout pochválit ústřední hereckou trojici E. Vašáryovou, G. Valacha a všem tu jasně gazdoval Drak R. Lukavský. Tip na tenhle film jsem dostal od kolegy darkrobyk za což mu tímto velice děkuji.

plakát

The Breach (2022) 

Komentář může obsahovat menší SPOILER. Začátek nebyl vůbec špatnej a vypadalo to hodně nadějně. Zmrzačený tělo, hluboký pustý lesy, opuštěný dům. Jenže právě opuštěný dům je kámen úrazu. Myslel jsem, že film primárně využije nádherné přírody hustých lesů a že se většina děje bude odehrávat právě v lesích. Mýlil jsem se. Hodně se toho odehrává v domě a les(příroda) moc prostoru nedostane. Dalším překvapením bylo to co se nacházelo v domě. Urychlovač částic. To bych tady v opuštěném domě v hlubokých lesích potažmo v tomhle filmu opravdu nečekal. Což o to nápad s urychlovačem částic nebyl úplně špatnej. Do opuštenýho domu v hlubokých lesích se mi prostě nehodil. Navíc tento nápad s urychlovačem(jakkoliv byl dobrej) nebyl vůbec využit. Nebo alespoň né tak jak by mohl. Takže z The Breach vzniklo něco co by možná určitej potenciál mělo, muselo by to být ale pořádně dotaženo. Což v tomhle případě nebylo ani náhodou. Velká škoda. 2hvězdy.

plakát

Elevator Game (2023) 

Námět nezněl zas tak blbě a úvodní scéna celkem navnadila. Měla atmosféru a byla napínavá. Škoda, že se to nepodařilo přenést i do zbytku filmu. To už byla těžká zívačka. Možná si Elevator Game svý diváky najde já jsem to ale dokoukával spíš se sebezapřením. Lepší 1hvězda.

plakát

Kuciak: Vražda novináře (2022) 

Přiznávám, že jsem tuhle kauzu znal jen okrajově. Díky tomuhle dokumentu jí už znám dopodrobna. Je to hnus jak je to všechno prolezlý a zkorumpovaný. Nedělám si iluze, že u nás v ČR je to jiný. Je sice hezký, že Kočner s tou pizdou sedí(za jiné věci) ale vražda jim prokázána zatím nebyla...

plakát

Noční host (1961) 

Příběh tohoto filmu nás zavede do motelu u silnice. Zdejší hostinský už za ty roky poznal nespočet hostů. Na tohohle hosta ale jen tak nezapomene. Při rozhovoru s ním se mu totiž vrací vzpomínky na svého trýznitele a koncentrační tábor v němž strávil část svého mládí. PS. Vše ve svém komentáři pěkně vystihl uživatel PetrPan.

plakát

Blood Hunt (2017) 

Nízkorozpočtovej hixploitation, kterej prakticky nemá čím zaujmout ani překvapit. Nízkej rozpočet je znát ve všech směrech. A přestože má tenhle kousek poměrně krátkou stopáž asi půl filmu se tam nic záživnýho neděje. Poté už přichází aspoň pár minut kvůli kterým divák do filmu šel ale nejde o nic co by znalého diváka mělo uspokojit. Finální revenge je pak slabým čajíčkem. Díky svý krátký stopáži se na to podívat určitě dá. Pokud ale hledáte nějakej kvalitní hixploitation doporučuju poohlídnout se po něčem jiným. 2hvězdy

plakát

Nikdo tě nezachrání (2023) 

Šmejdi z vesmíru zavítali na zemi. Mimozemská invaze podaná celkem originálně a hlavně bez zbytečnějch keců. Proč ne. Jen jsem si celou dobu říkal kde se kurva flákají Muži v černém😁 3hvězdy

plakát

Podezření (1970) (TV film) 

Čtyři muži se po letech vrací znovu do školních lavic. Učit se zde ale nebudou. Nejsou zde totiž dobrovolně. Strach z možného výslechu rozpoutá psychologický nátlak na nejslabší článek(jedince) z nich. Podezření je mrazivým psychologickým dramatem jistou dobu i trezorovou záležitostí ve které o5 exceluje(jak jinak) R. Hrušínský. Neméně povedený herecký výkony předvedli i jeho herečtí kolegové. Tady není o hodnocení pochyb. 5hvězd.