• Krátkometrážní

No Escape Room (2018) (TV film)

Když jsem narazil na No Escape Room říkal jsem si paráda. Nějaká málo známá únikovka. K dnešnímu dni jen 257 hodnocení. Po dokoukání musím konstatovat, že teď už se ani nedivím, že má tenhle film tak málo hodnocení. Jde pouze o x tou variaci na filmy o únikových hrách, která divákovi nenabídne nic zapamatovatelnýho. Ti co mají rádi únikovky nechť to klidně zkusí ale žádnej zázrak od toho opravdu nečekejte. Za mě spíš ztráta času.

Eating Miss Campbell (2022)

Nevěděl jsem moc do čeho jdu ale už když film začínal a já jsem zjistil, že za tím stojí TROMA bylo mi jasný, že to bude něco pro mě. Hned od úvodních minut mě film hodil do dobré nálady, která mi vydržela až dokonce. Pečlivej divák jistě na krátkou dobu zaznamená i samotnýho otce TROMY Lloyda Kaufmana. Potěšila i účast Laurence R. Harveyho. Hlavního aktéra The Human Centipede II (Full Sequence) - (trilogie Lidské stonožky je mojí sdcovkou). V tomhle případě je hodnocení jednoduchý. TROMA ujetosti miluju a i tentokrát jsem se bavil. Ti co též mají rádi TROMU by zklamaní být neměli. Ti co TROMU neradi ať to raději ani nezkouší.

Lou (2022)

Lou je starší žena skrývající tajemnou minulost. Je samotářka a společnost jí dělá jen její čtyřnohej přítel Jax. Jednoho krásnýho dne(on zase tak krásnej den nebyl měla přijít bouře) se Lou rozhodne skoncovat se životem. V tom jí ale do baráku vtrhne sousedka(podnájemnice) Hannah s tím, že její údajně mrtvej manžel unesl její dceru Wee. Díky bouři je telefon hluchej a tak nezbývá nic jinýho než aby se Lou společně s Hnnah vydali po stopách únosce sami. Postupně na povrch začne vyplouvat Louina tajemná minulost(na povrch vyplavou i další skutečnosti), která jak se časem ukáže jim bude jen ku prospěchu věci. Únosce(manžel Hannah) není totiž žádný ořezávátko ale bejvalej člen armády specializující se na výbušniny. No nevím, nevím jestli se tenhle Old Schoolově laděnej film trefí do chuti dnešním rozežraným mainstreamovým divákům. Nejspíš ne. Mě tenhle snímek ale bavil. Má to svou atmosféru je to napínavý místy i akční a sedlo mi i herecký obsazení. Zejména pak Allison Janney v roli Lou. Která se své role zhostila výborně a hlavně uvěřitelně. Slabší 4hvězdy.

The Rotting of Casey Culpepper (2022)

Obstojnej krátkometrážní film, kterýmu se na ploše 13minut podařilo vybudovat i nějakou tu hororovější atmosféru.

Itsy Bitsy Spiders (2013)

Tak pěkně vyzdobil stěny bytu to se musí nechat. Tohle se fakt povedlo.

Neduživý gurmán (2022)

Zjistil jsem, že jsem měl film ve chci vidět ale v té záplavě filmů, který si tam házím prostě zapadl mezi ostatními. Za tip a tím pádem i znovuobjevení tohohle větrem ošlehanýho gurmánskýho snímku vděčím uživatelce Ratchetka. Teď už pár slov k filmu. Dle očekávání jde o kousek, kterej je určenej pro hodně okrajový publikum. Už dle obsahu je jasný, že půjde o bizarnost. Takže normální filmožrouti by to neměli ani zkoušet. Pro ty to bude ztráta času. Nicméně tahle absurdnost s artovým nádechem je audiovizuálně určitě na úrovni. Jen po té obsahové stránce to pro mnohý bude větší a těžko rozlousknutelnej oříšek. Popravdě nevěděl jsem co si mám pod pojmem zvuková gastronomie představit. Teď už to vím.  Kdo to chce zkusit taky tak nechť to zkusí ale jen na vlastí nebezpečí....Odkud pochází ten vzduch jež vane mými útrobami jako balón?....

Carnifex (2022)

Viděl jsem, že na film vylezli český titulky tak jsem to prubl aniž bych věděl o co půjde. Navnadil mě už samotnej název. Znám totiž Deathcorovou kapelu Carnifex a to je dobrá sypačka. Mimochodem Carnifex lze taky přeložit jako řezník. Ale to je jen tak mimo řeč. Teď už k filmu. Nakonec se z toho vyklubal horor řízlej Animal Attackem. Tenhle subžánr sice nepatří vyloženě k mým oblíbeným ale tohle mi celkem sedlo. Mnozí sice budou namítat, že se tam toho až tak moc neděje, akce je pomálu a šetří se i s krví. Nevím proč mě ale film udržoval v napětí až do samotnýho konce. Líbil se mi výběr lokace. Celej film se odehrává v přírodě takže nabízí spoustu záběrů fauny a flóry a sedli mi i samotní herci. Bacha menší spoiler. Plusem je i to, že přežije chlupatej čtyřnohej kamarád.

Atomic Ed (2018)

Po Game o f the Dead druhej Hugonův kraťas. Kdyby se Hugon víc odvázal bych bych určitě spokojenější. I tak ale ty 3slabší hvězdy dám.

Game of the Dead (2009)

Game of the Dead aneb když zombie hrajou ruskou ruletu.

The Dinner Party (2020)

Těžko něco psát abych nespoileroval ale budu se snažit. Jde o takovou tu klasiku kdy je páreček pozvanej na večeři a něco se posere. Ze začátku to mělo určitě něco do sebe. Divnej barák. Ještě divnější hostitelé a taková ta dusná atmosféra kdy pořád něco visí ve vzduchu. Jenže pak se to až moc rozkecá a začíná to spíš nudit. Menší zvrat přijde až při podávání hlavního chodu(né že bych to nečekal). Nějaké větší akce se divák dočká až v posledních 20minutovce. Co se z toho ale nakonec vyklubalo tak s tím rozhodně spokojenej nejsem. Mě osobně ani nesedla vykulená hlavní hrdinka. Když to shrnu. Určitě se najdou diváci kterým film sedne a ocení ho. Na můj vkus je to ale zbytečně dlouhej a ukecanej film s pro mě neatraktivním vyústěním(pointou).