• Krátkometrážní

Gerald's Game (2017)

Nemám nic proti konverzačkám když mají co nabídnout a někam směřují. Tohle ale bylo nudný a debilní zároveň. Ve filmu stojí za zmínku jen jedna vydařená gore scéna. Ale ani kvůli té se nevyplatí protrpět těch 103 minut nudy.

These Final Hours (2013)

Smutnej depresivní film plnej paniky, strachu, úzkosti, utrpení, zoufalosti, bezmoci, hněvu, zlosti a beznaděje. Tenhle film sice zcela určitě na dobré náladě nepřidá ale pocit z dobře odvedené filmařiny nechá zcela určitě. Hodně silný 4 hvězdy.

Pozdě na hněv (2016)

Na film jsem narazil čirou náhodou když jsem hledal Film Le Patient(2020). Omylem jsem zadal La Patient a vyskočil na mě tenhle film. Jestli můžu podotknout tak z mýho původně hledanýho filmu Le Patient se vyklubala nuda jako prase. Kdežto tenhle film celkem překvapil. Nejde sice o nic novýho pod sluncem a tenhle revenge určitě neoslní ani svou krvavostí(téměř bez krve). Navíc má snímek i pozvolnější tempo což bude možná někomu vadit. Na druhou stranu ale působí lidsky a hlavně uvěřitelně. Oceňuji i to, že José (Antonio de la Torre) není žádnej akční hrdina ale prachobyčejnej člověk.

Pacient (2022) (TV film)

Uff. 91 minut nudy. Za mě ztráta času. Téměř odpad.

Noční zvířata (2016)

No popravdě jsem čekal, že tyhle "zvířata" budou o něco dravější. Ale, jo. Film má dvě linie vyprávění a to děj knihy a samotnej příběh filmu. Když se člověk vžije do příběhu knihy a měl by to zažít na vlastí kůži tak je to masakr a rozhodně nápor na psychiku. Za sebe musím říct, že zakončení knihy se mi nelíbilo tak jako zakončení filmu. Mnohým se asi bude zdát zakončení filmu nic nevysvětlující. Já jsem ho ale očekával a za mě je ten konec všeříkající. Na to si ale musí přijít každej sám. Slabší 4 hvězdy. PS: Už dlouho jsem neviděl takový WTF úvodní titulky.

Cena za slávu (2014)

Začátek filmu je takovej vlažnější a nic moc zajímavýho nepřináší. Vše se začíná měnit když přichází rozklad(tělesnej i ten duševní). Film vrcholí v poslední půlhodince, která se nese v podobě krvavých orgií. Film lze samozřejmě vnímat i jako podobenství. Slabší 4 hvězdy.

Trol (2022)

Z kamenů a zeminy přišel z hor, ze země se zvedl obrovitý tvor... Takovýhle filmy nejsou zrovna šálkem mýho čaje ale Trol nedopadl vůbec špatně. CGI efekty jsou vydařený a i samotnej Troll je povedenej. Líbil se mi i fotřík houmlesák. Napínavý a atmosferický je to spíš ze začátku než se Troll ukáže v celé své kráse. Pak už je to spíš o akci než nějakým napětí. Místy tam jsou i vtipný hlášky. Ikdyž filmy tohohle typu zrovna nevyhledávám tak za mě určitě lepší jak Godzilla či King Kong. Takže proto se přikloním ke slabší 4 hvězdám. PS: Příběh mluvčího premierky o mnichovi bych klidně uvítal ve filmový podobě. To by mohla být dobrá chujovina.

Breeder (2020)

Film jsem měl delší dobu na externím disku ale jak to tak bývá člověk v té záplavě filmů prostě některý kousky odkládá až na ně zapomene úplně. Což je i tento případ. Za tip a tím pádem znovuobjevení filmu vděčím uživatelce Ratchetka. Díky. Teď už k filmu. Začátek mě moc nechytil ale po necelých 30 minutách jsem pomalu ale jistě začínal tomuhle kousku přicházet na chuť. Né, že bych z toho byl úplně odvařenej, protože jako celek to na mě působilo spíš průměrně ale má to pár vyloženě vydařenejch scén a momentů. Za všechny jmenuju třeba přeplněnej "Babybox". Když to shrnu tak jde o film kterej neurazí ba naopak vytasí pár Wow momentů. Slabší 4.

Stůj při mně (1986)

Film sleduje partu kamarádů na cestě za mrtvolou. Místy vtipný, místy smutný. Nechybí ani emoce, hádky a vyhrocený scény. Potěšil i mladej K. Sutherland a J. Cusack. Konec je výstižnej a jako bych v něm viděl sám sebe. Ani já v podstatě svoje kamarády z dětství nevídám ale nikdy na ně ani na to co jsme spolu prožili nezapomenu. Tady nejde asi hodnotit jinak než plným palbou. PS: Povídka o špekounově pomstě pobavila možná ještě o to víc, že něco takovýho bych v tomhle filmu nečekal.

La noche del Virgen (2016)

Film není určitě určen pro běžný diváky ale milovníci nechutností by si mohli přijít na svý. Nebylo to sice vtipný tak, že bych si uchcával do textilu a nebylo to ani hororový tak, že bych si strachy ukákl ale 100% to bylo ujetý. Jen by to chtělo vměstnat do přijatelnější stopáže. Začátek je slibnej ale střed filmu je místy nudící. Vše vygraduje v poslední půlhodince kdy se na diváka valí proudy krve, zvratků, sraček a jinejch tělních tekutin. Jen toho gore je tady jako šafránu. Mám to mezi 3-4 hvězdami. Tentokrát se hlavně díky stopáži přikloním k nižší variantě.