Nejsledovanější žánry / typy / původy

• Drama
  • Animovaný
  • Sci-Fi

Ženy v pokušení (2010)

Jedna z mála pohodových a i relativně vtipných komedií, co mi nepřijde plná trapného a nuceného humoru a uječených archetypů postav. Není to žádný zázrak, ale na pohodové odpoledne je to dostačující, má to tak akorát humoru, nějaké to drama a sympatické herce. Pro takový film naprosto dostačující.

plakát

Furiosa: Sága Šíleného Maxe (2024)

Origin Furiosy mě zajímal už od prvního momentu, kdy se objevila v předešlém filmu a tak jsem se docela těšila. Ale výsledek mě až tak neuspokojil. Nepovažuju ho za špatný, ale není nijak lepší než předešlý Max. Vizuál by byl super, kdyby mi to tam nekazily ty efekty. Místy mi přišly podivné trhavé a trošku mi to kazilo dojem z těch akčních scén. Sama Furiosa byla zahraná dobře, i když mi přišlo, že její  příběh má pár logických děr. Hlavně pak při jejím dospívání v citadele. Vlastně mě to až do toho bodu moc nebavilo, přišlo mi to natahované a bavit jsem se začala až v momentně, kdy se konečně objevila na cestě s tahačem. A taky jsem měla trošku problém s postavou Hemswortha, který mi zkrátka na toho záporáka přišel lehce parodický a moc jsem mu to nežrala. Ale jinak mě to vcelku bavilo, má to super lokace i vizuál toho světa mi sedl. Jen to zkrátka mělo na můj vkus zbytečně dlouhou stopáž a pár scén, které moc nefungovaly.

plakát

Vikingové: Valhalla - Série 3 (2024) (série)

Vzhledem k tomu, že konečně začaly příběhy gradovat a postavy začaly být zajímavé, mi to přijde prostě useknuté. Místy se to navíc lehce táhlo a některé vedlejší postavy bych s klidem oželela. Ale klidně by to mohlo mít nějaké pokračování, tady mi přišlo, že se to snažili rychle uzavřít v posledních pár minutách a působí to akorát nevyužitě.

plakát

Výbušná koťátka (2024) (seriál)

Má to sice pár (opravdu jen pár) vtipných momentů, ale celkově vzato je to vážně tak nějak blbý. Jiný slovo, které by to vystihovalo, se mi najít nedaří. Z řad animovaných seriálů s podobným typem humoru je tohle docela slabota.

plakát

Ehrengard: Umění svádět (2023)

Marně jsem přemýšlela, jestli se film snaží být vtipnou limonádou, romancí nebo jakousi historickou satirou. Ale nebylo to ani vtipné a celé to působí jako podivná splácanina s kostýmy, jak z laciné německé pohádky. A vlastně i ty výkony byly dost chabé, přehrávající a postavy byly nesympatické. Bod za exteriéry, ale jinak to nestojí za řeč.

Rodinná aféra (2024)

Netflix opět ukázal, že mu romantické komedie vůbec nejdou. Používá totiž ty stejná klišé, stupidní fráze a pomalu i stejný scénář, jen s jinými herci. Tady se akorát herci z The idea of yout vyměnili za dvě vyplastikované zrůdičky. Nikdo mi totiž nenamluví, že takhle vypadají dva lidi, co stárnou přirozeně. U Nicole mě to nepřekvapuje, ta vypadá děsně už roky. Ale Zac vypadá, že ho celou dobu kamera snímala přes deset filtrů a nikdy bych nevěřila, že je mu 36. Člověk jen čeká, kdy mu ten napnutý obličej praskne. A Joey snad Netflix ty hysterické otravné holčičky píše přímo na tělo. Celé to působí uměle, škrobeně a herci prkenně. Škoda času, zítra si nejspíš nevybavím o čem to bylo.

plakát

Labužníci v kobce (2024) (seriál)

I když se tu objevují víceméně všech prvky, které mě baví, od jídla, přes fantasy svět, až po prvky z dračáku, tak mě to zhruba od poloviny začalo spíš ukolébávat. Nápad s vařením potvor pohybujících se v kobkách je zajímavý a skvěle zpracovaný a je to takové milé a hřejivé. Až člověk čeká, kdy vyjde i kuchařka. Ale dějově mě to zkrátka až tak nechytilo.

plakát

Mrtví mladí detektivové (2024) (seriál)

První díl mě kdo ví jak nezaujal, ale postupně mě to začalo docela bavit. Je to svěží, má to nápad a je to většinou i docela vtipné. Není to ani moc hororového, je to cílené na teen publikum a je to znát. Jak ze situací, dialogů, tak i z chování hrdinů. Odpovídá tomu i ten slovník a kupodivu mi tady ty vulgarity ani nevadí. Je to fajn oddechovka. Oba detektivové jsou celkem sympatičtí a jejich kontrast stylu i přístupu se překvapivě dobře doplňuje.  Kupodivu mi tady ani nevadila ta lgbt agitka, bez které už netflix neumí natočit snad nic. Ale tady mi to pro jednou nepřišlo, že je to tam nacpané na sílu.

plakát

Láska klepe na dveře (2020) (seriál)

Občas se ráda podívám na nějakou obyčejnou jednoduchost, obvykle spíš kvůli humoru nebo kvůli hercům a jejich chemii. Ale tady to hrozně kolísalo. Byly chvilky, kdy mě to opravdu bavilo a popichování Edy a Serkana se trefilo přesně do té správné struny. Jenže pak byly chvilky, kdy mi to přišlo nechutně natahované, plné klišé a říkala jsem si, proč by někdo vůbec byl s takovým arogantním blbem a workoholikem, hlavně pak vcelku sympatická a skromná holka, která je jeho přesným opakem? Hlavně to ale kazí pár těch hrozně klišoidních a typicky telenovelových plot twistů, které to celé dost sráží.

plakát

Vítejte doma! (2003) (pořad)

Tenhle pořad si pamatuju, když jel pravidelně v televizi a už tehdy jako puberťačka, jsem k tomu měla dost výhrad a přišlo mi to těžce neuvěřitelné. Aby základy na dům stály tak brzo a byly pevné, aby všichni opravdu byli tak spokojeni s přehnanou rekonstrukcí domu atd. Přeci, jen stačilo, aby pětiletý kluk řekl, že by má rád dinosaury a bum, jeho pokoj  vypadal jako jurský park. A co teprve holčičky, co by rády jednou byly princezny. Jo, za pět let tu růžovou hrůzu určitě hrozně ocení. Obecně celé přestavby doprovázel příšerný nevkus a kýč a i z krabic na dvorku byste postavili stabilnější budovu.  Přidejme klasické americké přehrávání a wow v každé větě a příšerné herecké výkony, které mají působit hrozně srdceryvně a máte falešnou frašku jak vyšitou. Hlavně, když potom na show prasklo, co všechno tam bylo špatně a vymyšlené a že pro některé rodiny to byl spíše danajský dar, protože je daně a poplatky totálně zruinovaly. Jo, americký sen.