Agentky D.E.B.S. (2004)

Těžko říct, pro kterou cílovou skupinu je film určen, z počátku jsem měl jasno - dvanáctileté bravo girls, ale zápletka, kde zvítězí lesbistická láska a členka debs Devon Aoki hulí jednu cigaretu za druhou, mě malinko vyvedla z přesvědčení, film je tak debilní a stupidní, že mě bavil, do dialogů se raději nezaposlouchávejte, berte to jako relax a budete odměněni dívky jsou opravdu půvabné a nejlepší je záporňačka;)

Akta X: Chci uvěřit (2008)

Ubohé vaření z vody někdejší slávy, Akta X bez mimozemšťanů jsou poloviční, dejme tomu, přesto bych se dokázal přenést, ale ani jako napínavý thriller úplně nefungují, jelikož scénář je opravdu podprůměrný a ono nepříjemné mrazení, které pamatujeme ze seriálu se nedostavuje, pár trefných narážek a odkazů na seriál už toho moc nezachrání, nicméně doufám, že se natočí další film, že bude o mimozemšťanech, a že bude dobrý.

Ally McBealová (1997) (seriál)

Naprosto unikátní seriál s osobitým stylem humoru, podobný jsem pravděpodobně nikde neviděl, skvěle kombinuje soudní případy se vztahy způsobem, který nemomrzí... Moc se mi líbí taková ta nenucená muzikálnost a místy sem měl ze seriálu až impresionistický dojem, za kterým stojí nejvíce ústřední postava Ally - připadá mi jako největší snílek a romantik na světě a režisérům se dokonale daří přenášet její pocity na diváka. Další složkou seriálu je již zmíněný osobitý humor - John Cage a jeho škleby, Fish a fishismus, scény ze společných záchodů... mohl bych pokračovat, vynikající výběr postav, jak ústředních tak epizodních, nikdo zde není úplně normální, každý je tak trošku správně švihlý a tím si mě získali. Popojedem.

Alois Nebel (2011)

Hodnotím vysoko, přestože jsem jako čtenář komiksové předlohy byl zklamán brutálním zestručněním děje trilogie, prakticky až na dřeň. Nicméně bych zde, na české poměry, rád ocenil odvážnou vizuální stylizaci, která kvalitně koresponduje s atmosférou knihy. Herecké výkony těžko hodnotit, nicméně Krobot na mě působil skvěle.

Amadeus (1984)

Forman, nejlepší životopisný režisér na této planetě a jeho veledílo. Strhující je zejména fakt, že i lidé, kteří nemají operu v lásce sledují se zaujetím a hltají melodie, které naprosto dokonale podbarvují film.

Amélie z Montmartru (2001)

Strašně holčičí film, který ve starých pannách ještě přiživí naivní naděje na jejich prince na bílém koni, ale snímku nelze upřít skvělou impresionistickou atmosféru, kouzelné postavičky.. a celé je to prostě takové milé až dojímavé.

American Honey (2016)

Hodně mě bavil ten pohled na Ameriku, která se neukazuje. Skvěle úchylný Shia LaBeouf. Nezávislá atmosféra. Ovšem umění je i včas skončit. Tohle není materiál na dvě a pul hodiny.