Apokalypsa (1979)

Opravdu hutný filmový zážitek, od polokomedie v úvodu doplujeme až k psychóznímu ultradepresivnímu konci. Není to film o Vietnamu, je to film o hrůze a šílenství, o tom co válka může udělat s lidskou psychikou. Existuje určitá hranice, kterou lze překročil, ale cesta zpět již není. Závěrečná hodina je neuvěřitelně tísnivá a díky dechberoucí režii a vynikajicím hereckým výkonů povyšuje tento snímek tak trochu mimo kategorie. Copola ukázal svoji jednečnost, vystupňoval atmosféru až do meditativních rovin a vše podtrhuje závěrečná vražda plukovníka Kurtze prostřihaná s porážkou býka.

Apokalypsa v Hollywoodu (2013)

Hlína jako prase. Děkujme bohu za Setha Rogena a jeho odvahu stále předvádět svůj jedinečný, totálně vulgární, úchylný a trapný humor.

Argo (2012)

Ben Affleck už mně dávno nemusí přesvědčovat o svých režisérských schopnostech. Argo je oslavou minimalistického stupňování napětí.

Armageddon (1998)

I don't wanna close my eyes I don't wanna fall asleep 'Cause I'd miss you, baby ...

A-Team: Poslední mise (2010)

Akčňáky se vracejí! A -Team je jako vzpomínka na dětství, na filmy, na kterých jsem vyrostl, oblečená do nového efektního kabátu. Důležité je, že snímek neztrácí nadhled, že všichni členové týmu jsou megadrsní a cedí mezi zuby jednu hlášku za druhou. Velmi oceňuji režisérovu snahu neponechat žádné dvě minuty snímku nezůstali bez exploze. Kdybyste viděl můj pohled při scéně s tankem, nemusel bych vám své plné hodnocení vůbec vysvětlovat:).

Atlas mraků (2012)

Geniální dílo. Absolutně nechápu, jak dokázali tvůrci příběhy poskládat způsobem, že dávají smysl a svým poselstvím přesahují celek. Jednou se o Atlasu mraků bude psát v učebnicích filmografie, tím jsem si jist.

Austrálie (2008)

Hranice mezi působivostí a kýčem může být někdy hodně tenká, v Austrálii jí občas překročíme, vidíme jak moc se Australané snaží o propagaci své země, ústřední duo v absulutním klišé, ale na druhou stranu jedná se o velkofilm se všemi svými klady i zápory s velkou výpravou, která si zaslouží velké plátno a kochat se rozhodně budete, kdyby občas obrazy nevypadali až uměle a ubralo se trochu slow - motion záběrů při útoku Japonců, byly by to čísté 4.

Avatar (2009)

Pro mě největší kinozážitek od prvního Pána prstenů, ano příběh je postaven na základních principech amerického hrdinství a netají se lehkou inspirací (od Pána prstenů, přes Posledního samuraje až po World of Warcraft), ale to s v případě Avataru v žádném případě nerovná tuctovosti či vykrádání, spíš to působí jako povznesení filmového média někam jinam, někam daleko, nevzpomínám si, kdy naposled byl pro mě film takovým únikem z reality, po opuštění sálu byl svět mdlý a šedý a já bych se nejradši vrátil na Pandoru, jejíž vyobrazení a celkovou vizuální stránku filmu lze označit pouze jako geniální. Půl filmu jsem koukal s otevřenou pusou a za nejlepší pasáž považuji první noc v lese, kdyby film trval čtyři hodiny a jenom se takhle chodilo, tak bych na to koukal, fosforově podmořský svět přenesený na souš, který působí živě a uvěřitelně, úplně cítíte tu symbiózu, chcete se všeho dotýkat a fandíte tomu světu, kdybyste byli na místě Sama Worthingtona (btw opět skvělý), zůstali byste tam... je to jasné James Cameron neusnul na vavřínech a po patnácti letech na nás opět vytáhl film, který posazuje na prdel, po dnešku věřím tomu, že kdyby natočil Jurský Park, tak nás dokáže přimět fandit dinosaurům. A ještě jedna věc, po dlouhé době musím ocenit český dabing, za prvé nebyl tak špatný a za druhé titulky ve 3D bych fakt číst nechtěl.:) ... Po druhé návštěvě kina nadšení rozhodně neopadlo.

Avengers (2012)

Zcela podle očekávání se jedná o slušnou porci zábavy, která je nabitá akcí a nablýskanými efekty a divák není ochuzen ani o Downeyho hlášky. Přesto se jedná o takový ten zastaralý klasický typ superhrdinského filmu, takže nečekejte žádný myšlenkový přesah, na pobavení ovšem více než dobré.

Avengers: Age of Ultron (2015)

Přeplácané a zmatené. Pár dobrých a vtipných momentů opravdu nestačí. Myslím, že by nebylo složité vymyslet lepší způsob, jak utratit 250 milionů dolarů, než tvorba této bezpohlavní všechnydiváckéskupynuuspokojící slátaniny.