Až do smrti (2007)

KONEČNĚ! Film měl napětí, akci a dokonce i solidní příběh. Doufam, že Van Damme bude ve zlepšující se tendenci pokračovat. Ta čtvrtá hvězdička je možná z nostalgie a z nadšení, ale co. Skutečný nadprůměr.

Až na krev (2007)

Po prvním shlédnutí můžu pouze říct, že tohle chci brzy vidět znovu, Daniel Day-Lewis hraje na hranici lidských možností, možná i trochu za ní, ten vztek, ta zloba, výraz ve tváři, změna hlasu, nevídané, to on ten film táhne, zejména jeho druhou polovinu, kdy ho postupně pohlcuje nenávist, vidíme muže, který získal moc a ztratil duši. Atmosféra je perfektní, pach ropy ve vyprahlé zemi. Magická hudba. Velkolepá podívaná.

Až vyjde měsíc (2012)

Překrásný únik z všední reality. Anderson dokazuje, že originalita stále existuje. Obdivuji jeho vizi a způsob, jakým si za ní šel. Natočil barevný, hravý, zábavný, zasněný a neuvěřitelně romantický příběh, jež mi vykouzlil široký úsměv na tváři. Dokonalý střih, který spolu s jedinečnou poetickou atmosférou snímku tvoří zábavnost, jakou už jsem dlouho nezažil. Režisér de facto vytvořil dokonalý dětský svět a zasadil jej do zromantizovaných 60. let. Kamera se mazlí s každým detailem (nástup na skautském táboře, vázání uzlů, natahování luku). Scény jsou vždy doplněny a ohraničeny ústředním hudebním motivem. Ten je mimochodem rovněž vydařený a charismatický. Dobrodružství, které touží zažít každý kluk. Vlastně nejen kluk. O budoucí kariéru Kary Hayward bych rozhodně neměl strach, už ve třinácti v sobě má jiskru, jakou by jí mnohé slavnější a starší herečky mohli závidět. Účast herců první ligy ve vedlejších rolích dokonale zapadá do konceptu snímku. Ve svém komentáři nejlépe vystihl Radek99.

Baader Meinhof Komplex (2008)

Dokonale ozvučené přestřelky, výbuchy, řinčení skla, rovněž jejich sirové a nemilosrdné zpracování se mi hodně zamlouvalo. Fantastická rekonstrukce, ale jako film to úplně nefunguje, většinou jen sled scén a ke konci místo gradování napětí pozvolné dobelhání k závěrečným titulkům.

Baba na zabití (2003)

Jednonápadová komedie, prvních deset minut sem se smál, ale ty 3 střídající se fórky za chvilku opravdu omrzí.

Babel (2006)

Už by to asi chtělo změnu, film má sice hodně silných momentů, ale Amores Perros to rozhodně není!

Babicovy dobroty (2008) (pořad) odpad!

Jiří Babica možná donutí naše babičky masturbovat před obrazovkou, ale ve mně vyvolává pouze žaludeční nevolnost.

Babovřesky (2013)

Tak jsem viděl Babovřesky a je to opravdu námrd.

Babovřesky 2 (2014) odpad!

V prvních Babovřeskách se Zdeněk Troška, když už nic víc, alespoň snažil udržet nějakou dějovou linii. Druhý díl už se ani nedá nazývat slovem film. Je to spíš téměř dvouhodinový teleshoping zkombinovaný s nejzoufalejšími pokusy o humor, jaké jsem za poslední roky viděl. Člověk se opravdu musí stydět za ten milion nadšených diváků, kteří si do kina dobrovolně přišli udělat lobotomii.

Balls Out: Garyho výzva (2009)

Je to sice hodně průměrná komedie, ale Seann William Scott utáhne i takový film, jeho přehnaná afektovanost mě neomrzela až do konce filmu.