Výměna (2008)

Mrazivé, nervydrásající a až do konce napínavé drama. V premiere film ztrhali s tím, že se Eastwood podbízí a příliš hraje na oskarovou notu, příjde mi to nefér, možná jim to přišlo až moc neuvěřitelné, nevím... Já z filmu žádnou umělost necítil, Clint opět natočil skvělý film, který vám nedovolí se na dvě hodiny vzdálit od obrazovky a dokázal abyste trpěli s hlavní hrdinkou, říkáte si, jak je tohle sakra možný, je, bylo, snad jen bylo.

Pan Rosnička (2005)

Ze začátku skvělá atmosféra, netradiční zpracování, nápad, ovšem ačkoliv se Cage snaží, film nemá pointu a končí tam, kde začal, zajímavých myšlenek a úvah proběhne mnoho, ovšem chybí návaznost a propojení mezi nimi, motiv luku rovněž nepochopen, pořád čekáte a najednou je konec, film se tak nějak proplouží, podobně jako ztroskotalý televizní moderátor a jeho dcera. Bohužel průměr.

Oko dravce (2008)

Pokud přistoupíte na režisérovu hru, zábava je zaručena. Napínavý thriller se skvělými herci, který těží prakticky ze všech současných paranií (terorismus, UI). Žádné fylozofování se ovšem nekoná, Oko dravce je jedna velká akční jízda s rychlými střihy kamery, přestřelkami a špionážním letadlem v dálníčním tunelu, mno já se rozhodně nenudil.

Tráva (2005) (seriál)

Nechytí vás to po prvním díle takovým způsobem jako třeba Californitation, ale po 2-3 shlédnutých epizodách už vás neoddělí od obrazovky ani jaderný výbuch, těžko říct, čím je tráva tak fascinující, ale způsobuje závislost, máme možnost nahlédnout do prostředí, které se v seriálech běžně neobjevuje a to z pohledu, který se už se vůbec neukazuje a krutě boří americké puritánství, navíc si Tráva zřejmě moc nevymýšlí + zajímavý charaktery ,největším kladem ale je stále zvyšující se kvalita a naprosto geniální ústřední melodie.

Vicky Cristina Barcelona (2008)

Woody zraje jako víno, i já byl v Barceloně a rovněž mi učarovala, líbilo se mi s jakou lehkostí vystihl tu letní uvolněnou, lehkomyslnou atmosféru, ano jeho pohled je turistický, ovšem na nic si nehraje a příběh kontrastu západní jistoty a jižanské uvolněnosti rozhodně zaujme, kvalitní dialogy, herecké výkony, krásné extreriéry... tak zase za rok Woody.

Horší než smrt (2007)

Kurva tohle je masakr, absulutně nechápu, jak se mi to tu mohlo válet půl roku bez povšimnutí. Britové černý humor zkrátka umí a Frank Oz natočil perlu, která se nezastavuje před ničím a ukazuje nám, co vše se může stát na pobřbu (mrtvý trpaslík v rakvi, posraná ruka od strejdy Alfího, záměna vália s LSD - hlavní a geniální motiv), pokud je tohle váš šálek čaje, neváhejte, po půl hodině si řeknete, no ty krávo to je nářez a budete postupně bublat smíchy, dlouho sem se takhle zlomyslně nebavil:)

Nouzový východ (2008)

Beznaděj, prázdnota, stereotyp zabíjí, film o nenaplněných snech, o ztrátě ideí, o tom, že se lze udeptat k smrti, ale bohužel film o depce většinou opravdu deptá, místy působí až moc komorně a opravdu Vás chytne tak půl hodinu před koncem, nicméně DiCaprio i Winstet hrajoí fantasticky krutý závěr Vás donutí se na chvíli zamyslet, zda jste opravdu šťastní.

Podivuhodný případ Benjamina Buttona (2008)

Nádherný a dokonale odvyprávěný příběh, neuvěřitelné dobrodružství, celoživotní láska, poezie, meditace nad smyslem života, nad jeho pomíjivostí, o okamžicích štěstí i krutých zkouškách, dlouho mě žádný film takhle nedojal, Finscher odvedl precizní práci, film je plný originálních nápadů a úžasných obrazů, dobře strávených 160 minut, oskar by mu rozhodně slušel. A navíc precizní i po trikové stránce, kdybych si nepřečetl dnes v Premiere, že 52 minut nehrál Pitt, ale digitální hlava, nejspíš by mi to ani nedošlo.

Californication (2007) (seriál)

Nikdy by mě nenapadlo, že David Duchovny se někdy vyrovná svojí životní roli v Aktech X, ovšem přišel Californication, jako blesk z čistého nebe je tu seriál, který mě takovým způsobem dostal, že sem za den skouknul prvních 6 dílů a kdybych zítra nevstával v 6 na zkoušku, čumím celou noc, Hank Moody je ultrahustej týpek, hláškuje jak Bruce Willis v Posledním skautovi, chlastá, hulí a vopíchá, co chodí, při tom všem sní o své životní lásce a vychovává dceru, to není vše, tenhle seriál má myšlenku, melodii, zvuk, co se mi vrývá pod kůži, nářez, nářez, nářez, Rock and Roll.