Nejsledovanější žánry / typy / původy

• Krimi
  • Dobrodružný

Recenze (1 117)

(Ne)zadaní (2013)

Neurazí, nenadchne. Univerzální romantická zápletka a pár povedených gagů. Tento styl globálního bezpohlavního humoru už podle mě nemá čím překvapit.

10 000 př. n. l. (2008)

Vizuálně zajímavý, ale jinak velmi prázdný a bezduchý film, napětí veškeré žádné, hlavnímu hrdinovi bych nevěřil ani nos mezi očima, historicky... no:), a ani ona závěrečná velkolepá akce mě nijak zvlášť nepohltila. Zbytečně utracené miliony.

12 let v řetězech (2013)

Pro mě je jednoznačným vítězem otrokářského duelu Nespoutaný Django. 12 let v řetězech je určitě zajímavé vidět, věřím tomu, že v Americe se stane součástí hodin dějepisu. Musím ocenit vynikající kameru. Nicméně příběh je poměrně banální. Mám pocit, že úspěch na Oskarech byl dopředu zajištěn výběrem tématu a nikdo již neřešil výslednou kvalitu snímku. Film sráží snaha ukázat - hodné otrokáře, zlé otrokáře, zlé bělochy, hodné bělochy a největší úlet je "Pitt ex machina". Brad Pitt v roli, kterou si pravděpodobně sám napsal, se zjeví jako Jesus a spasí hlavního hrdinu, to jako fakt ne.

127 hodin (2010)

Vysoké hodnocení a oskarová nominace mi zde poněkud nedochází, koukám, že k všeobecnému uspokojení stačí jméno režiséra. Jsem Boylovým velkým příznivcem, ale 127 hodin není materiál na plnohodnotný film. Kdyby se jednalo o 10 minutový krátký film, dostal by plné hodnocení, nevšední kamera, vyfiltrované prostředí kaňonu a především naprosto dokonalý řízný soundtrack by klípek utáhli na 100%. Takhle nás ale čeká 94 minut nudy. Týpek nezodpovědně vyrazí do přírody zavalí ho šutr, chvílí je uvízlej, hodíme tam pár flashbacků alá lost, uřízne si ruku a konec. Já vám nevím.

2 zbraně (2013)

Vybereme cool ústřední duo, dáme jim do úst hustý hlášky a vznikne parádní buddy akční jízda. Ani prd. Tahle zmatená slátanina nestojí za vaši pozornost.

plakát

2001: Vesmírná odysea (1968)

Vesmírná poezie. Představte si, že v roce 68 jdete do kina na něco podobného.. Z dnešního pohledu poněkud rozvleklé, ale až děsivě nadčasové. Geniální hudba.

2012 (2009)

Emmerich se zarytě drží žánrových pravidel, důraz na hrdinství a americkou rodinu, nicméně kvůli tomu nikdo z nás na 2012 nešel, ty hroutící se domečky vypadají zkrátka úžasně a poslední hodinku se režisérovi daří vcelku solidně stupňovat napětí, v žánru katastrofických filmů tedy patří tento k tomu nejlepšímu.

22 Jump Street (2014)

Stejná šílenost jako minule a to je dobře. Jonah Hill je pro mě komickou jedničkou současnosti, jeho fyzický humor mě zkrátka dostává.