Génius (2017) (seriál)

Zatiaľ som videl (paradox, ktorý nevadí) iba druhú sériu o Picassovi a som veľmi milo prekvapený.

Kandidát (2013)

Výborné! Naozaj. Na prvý krát musím ohodnotiť 4*, po čase sa k tomu určite vrátim. Plný počet však určite nie. Vyzdvihnem hlavne do oči bijúce "prereklamovanie" v každom druhom zábere. Všetky produkty otočené a jasne čitateľné. Viem, viem, možno bez toho by ten film ani nebol, ale.. jednoducho mi to vadí. Bodka.

Rychle a zběsile 6 (2013)

Jednoslovná otázka, ktorú si m u s í t e položiť znie: TANK? Toto by bolo veľa aj na Jokerov chaos...

Bídníci (2012)

Pozívame vás na súboj Wolverine vs. Maximus Decimus Meridius. Boj hlasov, charakterov a melódií. Rozhoduje Borat. Treba vidieť (ale s poznámkou, že postačí len raz).

Rebelka (2012)

Tie napäté dievčatká, ktoré sedeli vedľa mňa v kine a modlili sa za šťastný koniec, mi pomohli prihodiť o hviezdičku viac.

Černobílý svět (2011)

Je ľahké hodnotiť, je ťažké si vybrať - koncert ženských hereckých výkonov. Ale nevidím to čiernobielo ;)

Děti moje (2011)

Za Georgea a Shailene..

Koupili jsme ZOO (2011)

Nič čo by ste nevideli inokedy. Narozdiel od inokedy však naozaj kúpili ZOO :)

Muži, kteří nenávidí ženy (2011)

Stalo sa mi to už pár krát. Napríklad pri Krstnom otcovi, pri Prelete nad kukučím hniezdom ale i H. Potterovi. Ten moment, keď dočítate knihu a vidíte sa ako bravúrne režírujete herca a vravíte mu ako zahrať tú a tú pasáž. Kniha Muži, ktorí nenávidia ženy ma k tomu "prinútila" (aj keď to nie je najlepší výraz) rovnako. Pôsobila ako antibiotiká, ktoré musíte dostávať v pravidelných dávkach. Ani neviem kedy (dobre možno viem - keď zabili Sonnyho) vo mne kniha neustále vyvolávala pocit, že to čo čítam sa práve deje a chem to urobiť inak. Musím to urobiť inak! Stieg Larsson je výborný poháňač deja, aj keď občas to zaškrípalo a ja som nevedel ako režírovať ďalej prišiel s dejom, ktorý očakávate ale zároveň nie. Viem, viem, toto je stránka kde píšeme o filmoch. Ale dobre mi tak. Že poviem niečo aj ku knihe. No porovnávať nebudem. Dúfam! A teším sa až čoskoro čosi napíšem aj k filmu. Ale to si ho najprv pozriem druhý krát. No nie v mojej fantázii.. ____________________________________________________________________________________________ Na začiatok jeden veľký povzdych. Veru. No zdá sa, že to inak nešlo. Film som si pozrel s veľkou chuťou deň po prečítaní knihy. Bohužiaľ tento snímok sa dopustil chyby a tou je, že film ako celok úplne stratil pointu. Druhá vec, ktorú by som vytkol je, že človek si za 158 minút (158 minút !!) nenájde čas vypracovať si akýkoľvek vzťah k postavám a predovšetkým k Lisbeth. The Girl with the Dragon Tattoo? Muži, ktorí nenávidia ženy? Problém vážení a milí, tí čo pozeráte film a čudujete sa, kde je kurva (kurva ako citoslovce) ten drak? Čo je ten drak? Akí muži? Ako som spomenul, asi to inak nešlo, ale pán Fischer, ani náznak strachu? Žiadny znepokojivý pocit? Na koniec jeden veľký povzdych.. Škoda.

Nikdy se nevzdám (2011) (TV film)

Film išiel v nedeľu popoludní a presne tam aj patril. Do vysielacieho času, keď sú všetci vonku, pijú pivo a nesledujú TV. Ak by ste sa však nudili a jedno popoludnie obetovali, tak to nebude strata času. Po 10 minútach zistíte o čo ide a môžete vypnúť telku ísť na to pivko.