Pierre

Člověk...asi....

Skype: hmmmmmmmm

<< předchozí 1 2 3 4 7 12 18 23
    • 18.1.2019  18:27

Bond zde už není pako a hází celkem hustý hlášky. Connery už ho má v malíčku. Jinak nějak dál nevím, co pozitivního napsat. Ty tři dám, ale bez mučení přiznávám, že jsem se celkem nudil a například od vlakové bitky jsem čekal mnohem víc. Snad mě Goldfinger zlomí.

• 15.1.2019  20:26
    Dr. No (1962)

V první půlce Bond chodí z místa A do místa B a hází pohledy. Jinak se toho moc neděje. Druhá polovina ovšem nabere celkem zajímavý směr. Stane se z toho jakési dobrodružné béčko, ale celkem zábavné. Ovšem, většinou nechtěně. Vždyť i ten Bond se tady chová jak pako a není vůbec prozíravý. Ale to nic proti Connerymu. A každý kult prostě nějak začal.

• 15.1.2019  16:01
    Pierre Richard (TV film) (2005)

Snesl bych i delší stopáž a větší přehled Pierrových filmů. Ale jinak o dost lepší než Pierre Richard - tichý muž. Dost prostoru tady dostávají Pierrovy kolegové a Pierre sám. A nezapomene se ani na Vladimira Cosmu, což mi udělalo snad největší radost.

• 11.1.2019  21:13

Příjemné překvapení hlavně oproti filmu. Jenovéfa Boková je moc hezká a milá. . Dokonce i sám Topinka není tak otravný , kriminální zápletka zas tolik nedrhne a jsem dost rád za Bartošku, který případně kdecos zachraňuje. Ale pořád to má dost vad a pořád je to tak nějak mimo realitu. Dá se to lehce shodit, ale je to celkem slušný rozjezd a zatím určitě lepší než film a druhá řada Martina. Hodnotit budu, až celý seriál.

• 10.1.2019  20:20

Všichni o tom mluví, všichni na to chodí, všichni to vychvalují, všichni u toho brečí. A tak prostě člověk čeká víc, než další tuctovy životopis o jedné slavné osobě (kapele) dělaný pro Oscary. Kolik je takových filmů jako tento??? Je to kvalitně natočené, dobře zahrané, celkem zajímavé, víc než koukatelné, ale ničím nepřekvapující, šablonovité, malinko zmatené a tak nějak nezajímavé . A bohúžel se zde víc kecá, než hraje. Z hudbou Queenů by tvůrci mohli dělat cokoli, mohla by hrát klidně celou dobu, ale místo toho jsou tady fakt takový kecací hluchý chvíle. Skoro až seriálové. Přitom když film nechá promluvit hudbu je hned všechno jinak. Hudba Queenů je chtě nechtě krásná, koncert Live Aid legendární a tak je závěrečná čtvrthodinka chuťovkou a když film skončil zase všichni brečeli. No, jo no. Tak vzlyk!

• 8.1.2019  22:12
    Narozena 1918 (TV film) (2018)

Tak paní Šrůtková si mě získala už v rozhovoru v DVTV. Na dokument jsem se těšil. Snad ani neměl čím zklamat a nezklamal. Moc pěkné a příjemné. Točené na jistotu, bez nějakých větších nápadů, ale to je v tomto případě spíš ku prospěchu věci.

• 8.1.2019  17:48

Blábol. A plný nebezpečných myšlenek. Jediným pozitivem je (možná překvapivavě) Polívka, který hraje opravdu dobře, i když těžko říct, do jaké míry hraje.

• 7.1.2019  15:16

Naprostý souhlas s Enšpíglem. V tomto případě opravdu nepotřebuju poslouchat řeči nějakých mudrlantů o definici roztržitého člověka, společnosti apod. Mnohem víc bych ocenil rozhovory s Pierrovými kolegy (Depardieu, Veber, Zdi, Birkin, Maccione atd.) A nezmínit se ani písmenem o Vladimíru Cosmovi je těžký hřích. Na druhou stranu mám velkou radost z ukázek z archivních rozhovorů s Pierrem, s pantonomických meziher a dabingu Petra Olivy. Ostatně, od té doby, co jsem před pár lety viděl Rozržitého mám pro Pierra slabost a je mým nejoblíbenějším komikem. A to tento dokument zachraňuje.

• 4.1.2019  22:27

Naprostá šíllenost mimo jakoukoli realitu se scénářem, jak od žáků pomocné školy. (dle očekávání.) Ovšem, ani zvlášností a bizárnosti nedokáže pobavit. To už je pak průšvih! I seriál byl lepší. Film na něj ani nenavazuje, je hlavně o příšerném Topinkovi, takže navíc podvod na diváky. Chtít za tohle peníze, v kině je nechutné. Dál se mi ani nechce nic psát, protože by to bylo nošení dříví do lesa. Další kritiku zajistí určitě ostatní, už se těsím. A že je něco takového blbost nejvyššího stupně pozná snad každy. Krom pana Záhradky a Končinského, ale o těch se radši nebavme. Akorát litujme, že se paní Štěpánková rozloučila v něčem takovém. Odpad jsem nedal, jenom díky tomu, jak ho dávám nerad.

• 4.1.2019  16:12

Jsem trochu zklamán, pánové. Asi tenhle žánr českých sci-fi komedíí pořádně rozjelo až o rok starší Pane vy jste voda! Einsteina můžu brát jako takovou ucházející předehru, která je v pasážích z budoucnosti nápaditá a zajímavá, ale při scenkách z minulosti se celkem táhne a je víc překombinovaná než vtipná. Možná kdyby dostal Čepkův Einstein víc prostoru byl bych ochoten jednu hvězdu přidat. Jako by si tady trénoval smích na Petrolejové lampy

• 3.1.2019  15:54
    La La Land (2016)

Klišé na každém rohu, žádná chytlavá písnička, nulová chemie mezi hlavní dvojkou, nulová sympatičnost hlavní dvojky. A hlavně je to celé hrozně americké. Asi jsem se přecenil, když jsem si to pustil. Na tohle opravdu nejsem.

• 2.1.2019  15:29

Nápad s rozvodem dobrý. Škoda, že se film postupem času promění v nepřílíš zábavnou smršť přestřelek, soubojů, honiček a rvaček, ve kterých navíc Belmondo tentokrát nic moc nepředvede. Pár frků je, ale celkem dobrých a Francouzi ukazují, jak si dovedou dělat srandu i sami ze sebe.

• 2.1.2019  10:26

Přírodovědné dokumenty mě uspávají a informace z odborného komentáře mi jsou vždy jedním uchem tam a druhým uchem ven. To asi Planeta Česko těžko změní. Nicméně mám radost, že někdo natočil první celovečerní dokument o české přírodě, že chtěl ukázat zvířata i na ne zrovna obvyklých místech (sídliště, nádraží) a že dokument obdařil i svou malou osobní rovinou, díky které to celé má i nějaký příběh. Pan Martín Polák má mé sympatie a já si tedy dovolím trochu nadhodnocovat.

• 1.1.2019  20:05
    Zelig (1983)

Můj první film v roce 2019 a můj první film Woodyho Allena. Velmi promakané, vtipné a věrohodné. Takhle by mohl vypadat i opravdový dokument, klobouk dolů.. Všechny detaily se nedají při prvním zhlédnutí ani postřehnout. Stopáž je rozumná, takže forma nestihne nudit a je zajímavá po celou dobu.

• 30.12.2018  21:59

Zahrávám si s odpadem. Neuvěřitelně nechutné, nevkusné a ubohé bez čehokoli pozitivního nebo hřejivého. Postavy se k sobě chovají hnusně, žijou hnusně a furt řeší jenom hnusný milostný vztahy. Prej rodinný Vánoční film. No, to určitě. Stydím se za tvůrce. Fujtajbl!

• 29.12.2018  12:10
    Lucky Luke (1991)

Terenceho mám rád, ale tenhle film připomíná prostoduché dětské video filmy béčkového ražení, co kdysi vydával Vapet a dneska se prodávají v trafikách za 10 kč v bledých zažloutlých papírových obalech mezi ženskými časopisy a bulváry. Hrozná blbost bez děje, bitek, humoru,. Dvě hvězdy pouze z úcty k Terencovi, jinak by hodnocení dopadlo ještě hůř.

• 27.12.2018  14:35
    Piráti! (2012)

Aardmani jsou řízci. Mám je radši než Pixary. Piráti vedle mého oblíbeného Spláchnutej! a Walliace Gromita trochu zaostávají. Někdy se moc soustředí na děj, na úkor humoru. Každopádně i tak dokážou solidně pobavit . A postavou skutečného Charlese Dalwina dostávají zase jiný rozměr než drtivá většina animované produkce posledních 15 let.

• 26.12.2018  23:36
    Kouzelník Žito (TV film) (2018)

Po dnešním nechutném mediálním výstupu pana Zelenky a hysterickém instagramovém příspěvku pana Šafáříka ubírám druhou hvězdu a nechávám to na té jedné. Když natočím propadák, měl bych mít aspoň nějákou sebereflexi nebo držet pusu. Teď mi těch 23 % příjde zcela zasloužených.

• 26.12.2018  23:27

Pan Zelenka mě svým dnešním mediálním výstupem rozzuřil natolik, že jsem se rozhodl Kováři jednu hvězdu přidat a Žitovi naopak jednu ubrat. Kovář Martin je oproti Žitu moc mílá a sympatická postava, která si svůj happyend zaslouží. A pohádka sama o sobě působí celkem výpravným dojmem a má velmi solidní vizuál. Hezky se na to kouká. Škoda jen, že je závěr hrozně uspěchaný. Nějakých 10 minut navíc by neuškodilo. Jinak, ale pěkné.

• 26.12.2018  19:15

Když dvojka přišla do kin, byl kolem ní děsný humburk. Všichni ji viděli a všem se líbila (snad krom Fíly, ale ten se nepočítá.) I mě se velmi líbila. Mezi hlavní dvojkou to neuvěřitelně funguje. Především, Dvořák je jako Uriáš úžasný a charismatický. Některé dialogy jsou jak od Formana (čučení) a Polívka (i když na něj nějak nedržím) si svého Košťála užívá. K tomu lokality Českého krumlova jsou jak z Disneyovky, vážně nadhera. Ale jednička je prostě nesrovnatelně lepší. Má nějaký větší příběh a je tak nějak celkově laskavější, čistší a pohádkovější. Dvojka je místy spíš takový katolický kameňák. Některé vtípky jsou trochu přes čáru. Bílá na konci zpívat vážně nemusela. A taky je škoda, že Petronel se nezměnil a má pořád stejné manýry. Nejsem tak nekritický nadšený, jako v době premiéry, ale pořád pěkné. Určitě jedna z nejlepších pohádek posledních let.

• 26.12.2018  12:38

Slovní přestelky mezi hlavním duem jsou geniální. Při nich jsem se vážně nasmál. Ale nebavil mě soused Victor a naštval poněkud kýčovitý, typicky americký konec. Paul byl geniální suchar a měl jím i zůstat.

• 24.12.2018  14:37

Pokud romanťák, tak takovýhle, černobílý, z padesátek a s krásnou Gregoríí Peck.

• 21.12.2018  22:40

Fajnová záležitost, která je pořád půvabná a vtipná. K tomu přičtu skvělý původní dabing s Cupákem, Brabcem a spol. a jsem navýsost spokojen. Přiští Vánoce si dám klidně repete.

• 21.12.2018  16:12
    Taking Off (1971)

V Hoří má panenko nastavuje Forman zrcadlo buranským Čecháčkům a tady zase pokryteckým Amíkům, kteří to prý nějak nevzali. Nad tím se jde jenom pousmát. Nicméně se bohúžel vše pořádně rozdeje ve druhé polovině a to ve velkém stylu. Do té doby mě, ale rušily scény z nějakého konkurzu. Zřejmě je to tím, že jsem Konkurz z roku 1963 ještě neviděl. Možná poté, změním hodnocení. Zatím to nechme na těch třech.

• 18.12.2018  19:30

Jestli to přežil, tak si zatančil. Ovšem, obavám se, že to nepřežil. Poslední scéna nemá chybu a do Dejdara by kdekdo takový výkon neřekl. Nicméně v devadesátkách celkem jel a jak vidno i dobře stepoval. Akorát mu mohli vybrat hezčí herečky a vypustit tu linku s divnou léčitelkou.

• 15.12.2018  18:55
    Čertí brko (2018)

Brko místy žánr pohádky přesahuje. Ať už politickou satirou (nadmíru trefnou a vtipnou) nebo i vedlejší zápletkou o manželech, které rozdělí politika a manžel ženu dovede až k šibenici. To by se neztratilo ani v seriózním dramatu, ale tvůrci to nakonec moc nevyužijí, Celkově všechna závěrečná vyřešení překombinované zápletky jsou pomerně odfláklá a závěr dost rychlý. Ale jinak to bylo moc fajn a pobavil jsem se. Herecká sestava parádní (hlavně Budař) a písnička o čertech je nářez roku. Nicméně jak to celé příjme konzervativní český divák je otázkou.

• 13.12.2018  12:50
    Oliver Twist (2005)

Knihu jsem nečetl. Toto filmové zpracování působí spíš pohádkově. Hodní jsou hodní a zlí jsou zlí, ovšem velmi přesvědčiví a náležitě odporní. Naopak, Oliver je trochu bez života. Ale i tak jsem mu držel palce a jeho příběh mě bavil. Celé mě to (i přes pár nedostatků) bavilo. V budoucnu se určitě kouknu na nějaké další filmové zpracování tohoto románů.

• 7.12.2018  14:04
    Návrat (2003)

Severský film se vším všudy. Atmosféra, herecké výkony, záhadný otec, chladné barvy, příroda, nádherně pomalé tempo. To vše je stoprocentně působivé a funkčí. Háček je až v konci, kterému jsem teda vůbec nevěřil a dost mě zklamal. A přitom by stačilo, kdybych si předtím všiml jedinného vlídného otcova slova. A mohla to být bomba.

• 6.12.2018  17:31

Cimrman patří výhradně na divadlo. Já mám problém i s Ležícím spícím. Rozpuštěný je přece jenom o trochu lepší. Některé prvky jsou zábavné. Hlavně postavičky bláznů. Ovšem, místy mi to přišlo takové trochu šedivé a nudné. Což bych o původní hře nikdy v životě neřekl. Rozkmotření Svěráka a Smoljáka ohledně role Trachty taky ničemu nepomohlo. Ruku na srdce, Svěrák s Bruknerem by byl vážně lepší než Zahajský s Brodským

• 4.12.2018  14:50

Milé, místy i dojemné, ale trochu nedotažené. Jednou stačí. Ale pro Bródu začínám mít vážně slabost, je úžasný. Jemu samotnému bych dal klidně pět.

<< předchozí 1 2 3 4 7 12 18 23