torzo

torzo

Jesper Hauser

Bhútán

• 15.11.2017  23:00

Táto séria ma sklamala na plnej čiare. Téma vyzerala zaujímavo a očakával som od nej oveľa viac. Kvalita AHS každý rok klesá viac a viac a bojím sa čo to bude budúci rok... Zopár svetlých momentov táto séria určite mala.(výkon Evana Petersa za ktorý dávam hviezdičku) lenže celkový dojem je strašne zlý kvôli preskakovaniu dejových línií a vecí, ktoré ma vôbec nezaujímali a nemal som pocit, že s dejom majú niečo spoločné. Škoda. Natáčanie malo skončiť pri šiestej sérii a hotovo. Vidno, že tvorcovia sa stým už nevedia vyhrať ako kedysi. Už je trápne, že Lana Winters sa zas objavuje na konci série. Naozaj tam už nemajú čo dať.

• 11.1.2018  23:20
    Nemilovaní (2017)

Wow nádhera. Chlapec, ktorý zavesí pásku ukradnutú zo stavby na strom a na konci tam ostane len páska. No ja tomu len nechápem lebo pointa je úplne hlbšie. Všetci čo tento film ospevujú musia byť tiež hlboko.... ale kamera bola dokonalá... až tak že som mohol vidieť Boriskove chlpy na riti keď nakladal jeho tehotnú priateľku. Čakal som už len že príde ten koniec sveta a zruší celý film potom by zo bolo aspoň trošku záživnejšie. Porovnávať to s Tarkovskym je potupa na prvej čiare. Chudák sa musí v hrobe obracať.

• 18.4.2018  23:27
    O 10 rokov mladší (TV pořad) (2017)

Tak toto nie. Dúfal som , že sa moje deti nedožijú takéhoto zhovadenia človeka a ľudstva ale opak je pravdou. Dožil som sa ho ja!!! Akože vážne? Dať niekoho do skleneného výkladu a počúvať názory okoloidúcich ľudí/hercov na človeka v ňom. A to som si myslel že už som toho videl dosť. Ale to nieje všetko. Urobiť na niekom plastický zákrok proti jeho vôli to patrí do väzenia nie na televíznu obrazovku. Prosím dajte to dole čo najrýchlejšie. Nothing to do here.

• 18.11.2016  00:06

Táto séria celkom fajn ale od konca som čakal oveľa viac. Taký mix všetkého klišé a znova boli v tom dome.. už ma to celé nudilo. Páčila sa mi úplne posledná scéna plus oceňujem prepojenie s Lanou.

• 4.2.2018  18:57
    LoveTrue (2016)

Skvelý film . Zobrať tri obyčajné a zároveň neobyčajné príbehy životov ľudí a spraviť z nich celok s jednou témou. Čo je láska... Nádherný film a či už sú niektoré veci nastageované alebo nie je mi to úplne jedno.

• 20.12.2015  22:53

Jeden z mála filmov v poslednej dobe pri ktorom mi na konci tiekli slzy po krajoch očí. No len škoda že to bolo až moc preamerikanizované. Prvá polovica bola hotová nuda a výrazný dohľad na emócie postáv na mňa doliehali veľmi rušivo až potom na mňa začali pôsobiť tak, že sa tam vlastne hodia. Síce cesty k viere týchto ľudí boli trochu klišé ale vytvorili dokonalý celok. A to sa mi páčilo . Nakoniec sa všetci stretneme na jednom mieste.

• 17.1.2016  12:07

najkrajší koniec

• 10.12.2015  21:24
    Zmizelá (2014)

"A potom sme sa začali nenávidieť a snažili sme sa vzájomne ovládnuť.- Také už je manželstvo." Krásna ukážka manželstva a fungovania v ňom. Neustále súperenie. Branie si energie. Načo je nám manželstvo? Uznávam Finchera že sa odvážil urobiť film o tejto téme a síce veľmi extrémne ale prirodzene nám ukázal skutočnosť. Už by len trebalo návod nato ako to zmeniť. Na filme boli úžasné nečakané zvraty a audio efekty ktoré pridali na dramatickosti. No nadal mi pocit prežívania deja s postavou takže ani žiadnej pozitívnej emócie.

• 19.2.2020  13:29
    Arcade Fire - Afterlife (Live Version) (hudební videoklip) (2013)

• 19.12.2015  22:17
    Salma (2013)

Príbeh moslimky žijúcej v Indii ma veľmi oslovil no je veľká škoda, že film nebol kvalitou hodný svojej téme. Príliš dlhé scény, často sa opakujúce veci, proste som sa často nudil. No chválim režiséra za snahu o oboznámenie zo situáciou ľudom, ktorí nevedia aké je to byť žena v Indii. A taktiež som aj ja prišiel na veci o ktorých som až do zhliadnutia filmu netušil.

• 11.1.2016  20:34

Myslím, že film neurobil nič zlé klasickému dielu Scotta Fitzgeralda no naopak ho oživil a pridal mu "farbu" . Jasné že mnoho vecí bolo gýčových a klišé a samozrejme príbeh bol zidealizovaný a takisto Gatsby no aj tak som si z toho zobral len to čo som potreboval a tieto veci nemôžem vytknúť možno preto že to tak Luhrmann chcel alebo to bolo naozaj povrchné ale ja som vtom videl hĺbku a preto je to film, ktorý si vždy rád pozrem a nádej umiera posledná.

• 10.2.2016  18:38
    Sigur Rós: Fjögur píanó (hudební videoklip) (2012)

Neopísateľný zážitok.

• 17.1.2016  22:42

Dostal som odporučenie filmu od učiteľky slovenčiny a zaujal ma hlavne názov keďže mám rád kombináciu kniha film no a ešte k tomu pridala téma vojny a štipka erotiky a mal som filmový pôžitok na ktorý dlho nezabudnem.

• 24.12.2015  11:39

Sigur rós je moja srdcovka no tento dokument ma nenatchol tak ako som čakal nádherná krajina Islandu a koncerty naživo vnej. Super. Viem že ich hudba nieje potrebná byť vyjadrená slovami ale keby som nebol ich fanúšik, unudilo by ma to k smrti.

• 10.12.2015  21:32

Na každého doľahne niekedy pocit, že je uväznený v systéme. Chris si to uvedomoval celý život a každý z nás sa sním môže ztotožniť . No to ako to vyriešil bolo veľmi prehnané až radikálne riešenie. Myslím, že je tento film nápomocný ľuďom, ktorý majú podobné myšlienky a chcú sa vydať žiť niekam do lesa. Všetkého veľa škodí!

• 31.12.2015  16:31

Dve hviezdičky dávam za hudbu a tu jednu za herecké výkony a zábery prírody inakšie som sa celkom nudil.

• 18.12.2015  22:47

Veľmi som si užil atmosféru filmu a Julio a Tenoch ma dostali svojim humorom a správaním sa k sebe. Strašne sa mi páčilo upozorňovanie rozprávača na malé detaily a takisto kamery, scéna keď Luisa odchádzala z domu a rovno nastúpila do auta ma okúzlila tým že kameraman prešiel z dverí pešo ku oknu a malo to krásny súlad.. takisto stolný futbal a Luisin telefonát... kontrast emócií."život je ako pena na povrchu mora, musíte sa do neho ponoriť"

• 25.12.2015  01:06
    Pelíšky (1999)

Život v tejto dobe si neviem predstaviť kedže som to nezažil na vlastnej koži ale mám pocit, že film pelíšky mi priblížil pohľad na komunizmus najreálnejším pohľadom. Atmosféra filmu bola veľmi pohodová a páčilo sa mi vykreslenie smrti. Dlhšiu dobu som sa k filmu nedostal a videl som len prvú polovicu a potom som ho vypol. Myslím že to bolo mojou nevyspelosťou no "ukázal" sa mi v ten pravý čas a dosiahol moje očakávania.

• 27.12.2015  08:05
    Sedm (1995)

Uchvatný Fincherov film v ktorom Kevin Spancey hrá šialeného kresťanského vraha, ktorý spácha 5 vrážd zo siedmich nakväčších hriechov a polsedné dve sa odhalia na záverečnej scéne. Film som dopozeral celý až na tretí krát lebo som sa niako nevedel prebojovať cez začiatok. No už pri prvej vražde som vedel, že na tento film dlho nezabudnem.

• 27.12.2015  09:03

Nemám slov. To ticho. Nádhera, hrôza, zúfalstvo, láska... Život našej planéty zachytený v 96 minútach. Stále nachádzam nové súvislosti pri opakovaných prehraniach a stále ma zábery neomrzia naozaj veľkolepé dielo.

• 17.1.2016  22:33

Filmové veľdielo v kombinácií s veľkým Ludvigom Vanom a dávkou moloka. Alex a jeho droogs na mňa pôsobili od začiatku filmu sympaticky aj keď veci ktoré robili boli v rozpore s mojími zásadami ale vôbec mi to nevadilo skôr ma to podporovalo vtom aby som sa lepšie vedel vžiť či už do ich kože alebo do kože ostatných ľudí , ktorý páchajú násilie. A prišiel som nato , že sa nemôžu porovnávať ani so zvieratami lebo keď zviera zabije iné zviera tak to urobí aspoň pre niečo.

• 25.11.2019  20:23

1. kotúč 2/5 2. kotúč 4/5

• 28.12.2015  15:21

Nádherný film ukazujúci na rozdiely medzi rasami v americkej spoločnosti 30tich rokov. Vynikajúce herecké výkony detí a takisto Georga Pecka. Nakoniec vyhrala jednoduchosť a Boo splnil svoju úlohu.