Milwa

Milwa

Dominika Platošová

kraj Praha


9 bodů

Moje oblíbené filmy

 • poster

  Husar na střeše (1995)

  Neznám snad jedinou věc, kterou bych tomuto filmu mohla vytknout. Skvělá kamera,výprava, oblíbení herci Julie Binoche a Olivier Martinez a také krásná hudba. Děj se odehrává ve Francii konce 19. století za epidemie cholery. Mladý plukovník husarů a italský revolucionář se setkává s mladou ženou ve městě zmítaném epidemií. Jejich společný útěk a následná cesta ovlivní jejich životy. Romantika do morku kostí, vizuální orgasmus, smysl pro detail.... mých 5***** od dob, kdy jsem ho poprvé viděla v minikinokavárně:-) 2.3.09 : konečně mám dvd, sice s Aj titulkama, ale mám...i po několika letech je to stále skvělý film, nádhera, prostě nádhera, ty scenérie, koně, Angelo na střeše, a Mózartovy "Německé tance".... ta nádherná francouzština....kdyby to šlo dám tomuto filmu i deset * 2010 Stále u nás nevyšel, už se asi nedočkám, každopádně tento film dokazuje že hudba dokáže film pozvednout do jiné dimenze... 2016 stále čekám:)

 • poster

  Casablanca (1942)

  Klasika, která se musí vidět v kině. Jako dneska si vzpomínám na den kdy jsem ho viděla v minikinokavárně, ....i po cca.60 letech od premiéry nabité k prasknutí. Nikdo si nechtěl nechat ujít Boggieho na velkém, plátně v jeho nejslavnější roli....a že je opravdu na co koukat....jinak pod komnetář Natalie se podepisuji:)

 • poster

  Rozum a cit (1995)

  Díky tomuhle filmu jsem si zamilovala Emmu Thompson a Alana Rickmana.Je to pro mě srdcová záležitost a kdykoliv se na něj ráda podívám znovu. Mistrovsky zpracovaná britská klasika s britskými herci...Emma si Oscara za scénář opravdu zasloužila!

 • poster

  Sněhový dort (2006)

  Sněhový dort jistě nezachutná každému, je to výběrové sousto, takový malý 112 minutový vzkaz v lahvi...výborní herci, ale především citliví lidé, snažící se nám předat poselství o vřelosti, přátelství a lásce, bez výhrad....po pátém shlédnutí přesouvám do top10

 • poster

  Příběh z Filadelfie (1940)

  Láska na první pokoukání, Katharine Hepburn mám už delší dobou v povědomí, ale touhle rolí si mě opravdu získala...pánové Grant a Stewart jí skvěle sekundují. Film má už teď místo v mém zlatém fondu. Miluju módu 40. let, taky Vám přijde že ženy vypadaly více žensky a muži mužněji?

 • poster

  Na Zlatém jezeře (1981)

  jeden z posledních filmů dvou velkých herců o stáří, generačních rozdílech, rodičovství a o Alkách na Zlatém jezeře.....zlatý fond!!

 • poster

  Láska nebeská (2003)

  Jednoznačně super film na vánoce i na kdykoli jindy. Do kina jsem šla s nedůvěrou a z kina s tou nejlepší vánoční náladou za posledních pět let...škoda, že to bylo po vánocích:-)....s odstupem 2 let je tento film ještě lepší ve srovnání s konkurencí...rozhodně nejlepší romantická komedie za toto období...:-))) KAŽDOROČNÍ VÁNOČNÍ FILM...1.2003...prostě mi to nedá a zase musím něco připsat...:-) já tenhle film prostě žeru...1.2008 jsem zvědavá co připíšu příště:-) 2010 - stále to platí:) až do 2013 nevynecháno...

 • poster

  Amadeus (1984)

  Tohle je jeden z mého osobního zlatého fondu. Krásné filmové ztvárnění Mózarta, jak vizuálně, tak senzuálně, s velkým citem pro hudbu. Nádherné kostýmní drama, skvělé herecké výkony obou hlavních představitelů ale hlavně nádherná váprava a kostýmy Theodora Pištěka...prostě oskar a pro nás:-) Ideální film pro kohokoliv nepolíbeného vážnou hudbou..pokud se zalíbí, je to láska na celý život...

 • poster

  Ve stínu (2012)

  Noir dle mého gusta...Enšpígl +1 a ještě dodatek - hudba se mi moc líbila, trošku nechápu kde vidí ostatní problém.

 • poster

  Četa (1986)