Carrie_3

okres Rakovník
studentka VŠ

• 9.6.2011  22:40
    Suvenýry (1989)

Skvělý animák, skvělé provedení, skvělá hudba, skvělý námět - co víc k tomu dodat. Vůbec bych nevěřila, že Knick Knack je snímek starý více jak 20 let, podle svého laického pohledu bych to vůbec netipla. Závěrečná pointa mě dostala, opravdu jsem se od srdce zasmála. Pro mě 4,5*.

• 9.6.2011  22:16
    Den & Noc (2010)

Den & Noc je dalším příjemným počinem z dílny Pixaru. Po počátečním zmatení jsem nakonec byla příjemně překvapena a užívala jsem si těch 6 volných minut ve společnosti dvou zvláštních postav, mezi nimiž vznikalo pomalé přátelství. Opravdu zajímavý námět.

• 7.6.2011  22:23
    Nuit blanche (2009)

Dokonalé vizuální zpracování a ukázka toho, jak lze vyjádřit myšlenku i beze slov. Hudba skvěle podkresluje celý příběh a dodává mu na intenzivnosti. Zpomalené scény, dobové kostýmy - jednoduše nádhera. Rozhodně doporučuji ke zhlédnutí.

• 7.6.2011  22:14
    Polojasno (2009)

Polojasno je jeden z mých nejoblíbenějších krátkometrážních filmů. Snímek je krásným příkladem toho, jak jednoduchý námět může v divácích vykouzlit úsměv po čas jeho krátkého sledování. Neobvyklé přátelství mezi čápem a mrakem přináší celé množství vtipných situací, které je radost sledovat. A musím uznat, že mrak je opravdu roztomilý :)

• 2.6.2011  22:53

Ryan Gosling je muž mnoha tváří, dokáže zahrát téměř cokoliv a já osobně jej řadím mezi nejtalentovanější herce současnosti. I toto herecké představení jsem mu celé sežrala i s navijákem. Introvert, jež má problém s navázáním jak kamarádských, tak i milostných vztahů, vyhýbá se lidem a nejraději tráví čas sám zavřený u sebe doma, přesto ale se dokáže překonat a "navázat" jaksi nestandardní vztah s nafukovací pannou. Uznávám, že toto i pro mě bylo trochu příliš. Chvilkami jsem nevěřícně koukala, jaké bizarní scény se ve filmu odehrávají a přemítala jsem si v hlavě, zda i já jsem normální, když tento snímek sleduji. Na druhou stranu si ale člověk musí uvědomit, že jsou mezi námi lidé, kteří jsou jiní a my je musíme respektovat. Ve filmu mi bylo Larse několikrát opravdu líto a z duše jsem mu přála, ať se dokáže zbavit své abnormálnosti.

• 2.6.2011  22:37
    Ip Man (2008)

Vzhledem k tomu, že zrovna nepatřím mezi fanoušky filmů zabývajících se bojovými uměními, dlouho jsem se tomuto snímku vyhýbala. Nakonec mě přeci jen zvědavost a zájem rozšířit si i jiné obzory k snímku zavály. Hned na úvod musím zdůraznit, že jsem nebyla zklamána, ale velice příjemně překvapena. Film mapuje nejenom neobyčejný život zakladatele bojového umění WingChung - Ip Mana, ale zároveň jej zasazuje do reality té doby - japonské okupace Číny. Historický podtext snímku dodal větší a zajímavější rozměr. Bojové scény nebyly přehnané, spíše dokreslovaly tamní atmosféru, jednoduše a nenásilně zapadaly do skládačky celého příběhu. Konec filmu mě utvrdil v přesvědčení, že sleduji nezapomenutelný život jednoho pro mě neznámého muže.

• 2.6.2011  22:16
    Svatební cesta do Jiljí (TV film) (1983)

Velice příjemná československá komedie o testování partnerských vztahů. Josef Abrhám a Libuše Šafránková jako vždy nezklamali a naservírovali divákovi vtipný příběh s několika nezapomenutelnými okamžiky. Snímek určitě stojí za doporučení, nabízí alternativu, jak strávit příjemný večer a připomenout si dobu dávno minulou.

• 1.6.2011  23:09
    Zátoka (2009)

"Tak to je síla!" napadalo mě v průběhu celého dokumentu. Zabíjení delfínů je silné téma, a pokud k tomu přidáme i způsob, jakým je činěno, účinek se ještě znásobí. Ric O'Barry si zaslouží respekt - člověk, jež původně stál za rapidním nárůstem komerčního boomu využívání delfínů v zábavném průmyslu, si uvědomil, že existuje i jeho stinná stránka a dokázal uznat svoji chybu. Za jeho snahou skoncovat s týráním a nelidským zabíjením delfínů stojí i tvorba tohoto dokumentu. Pro mě osobně celá akce na získání záběrů ze střežené japonské zátoky Taiji představovala jakousi kovbojku, která mě velice bavila a nedokázala jsem z ní spustit oči. Lidé se neuvědomují, jak je v některých případech těžké získat potřebné důkazy a právě to, že je zde jejich získávání zmapováno, velice oceňuji. Dokument se nezaměřuje pouze na usmrcování delfínů, ale přináší s sebou celou řadu zajímavých informací - divák se dozví o praktikách zkorumpované organizace na ochranu živočichů, o vysokém obsahu rtuti v těle delfínů, jejichž maso je dodáváno na trh pod názvy jiných mořských ryb, protože delfíní maso nepatří nejen mezi Japonci k oblíbeným masům a o dalších.

• 1.6.2011  22:47

Nevím, zda bylo dobré sledovat volné pokračování filmu, jehož první díl jsem nikdy neviděla. Zpočátku jsem byla velice zmatená, co jsem si to pustila - po prvních minutách se mi v hlavě honily myšlenky, zda se lidé hodnotící tento film nezbláznili. Jak může mít tak vysoké hodnocení, když se v podstatě jedná o 80-minutý nepřetržitý rozhovor? Jak někdo mohl vydržet jej celou dobu sledovat? Záhy jsem pochopila - vtipné, promyšlené dialogy zabývající se nejrůznějšími tématy vás nenechají se od filmu odtrhnout, nechávají vás pomalu pronikat do jádra postav a poznávat, že všechno není tak veselé a bezstarostné, jak se v prvním okamžiku jevilo. Osobně se mi velmi líbil konec, který nechal scénárista jaksi vyplynout, aniž by zbytečně tlačil na pilu. I přesto, že nepatřím mezi velké vyznavače romantických filmů, tento byl tak specifický, že si jej ráda v budoucnu pustím znova. Jo,a abych nezapomněla, pustím si i první díl.

• 28.5.2011  07:38
    The Woodsman (2004)

Filmů, které zpracovávají téma pedofilie, není mnoho, což se není čemu divit, protože by si pravděpodobně těžce hledaly diváckou základnu. Je těžké se ztotožnit s někým, kdo strávil 12 let ve vězení za obtěžování malých děvčátek a nyní se snaží začlenit do normálního života. Na snímku se mi líbilo, že se divákovi nesnaží nic vnucovat, nechá jej téměř dokumentaristicky sledovat děj a tvořit si něj vlastní názor. Pedofilie není chřipka, kterou od někoho chytnete, a pokud se budete léčit, tak se uzdravíte. Takto to bohužel nefunguje a Kevin Bacon si to ve své roli zcela uvědomuje - je těžké opět nepodlehnout, když váš vnitřní chtíč je tak silný, musíte se neustále překonávat, protože cesta jinak nevede nikam jinam než pekla. Osobně bych vyzdvihla výkon K. Bacona, kterému jsem věřila každé gesto, slovo, pohyb - pro mě byl v tomto případě velice příjemným překvapením. Dle mého názoru nejsilnější scéna filmu byla nepochybně ta, kde Kevin sedí s holčičkou v parku a ve chvíli, kdy balancuje nad propastí recidivy, se dozví, že i ona je od svého otce zneužívána. Scéna je to možná účelová, prvoplánová, ale dle mého názoru má zde své zákonité místo. Na druhou stranu mně ve snímku vadila velká koncentrace zneužívaných lidí (jeho sestra, přítelkyně a další) a další pedofil (který shodou náhod nabízí sladkosti téměř před jeho bytem), které ubíraly na realističnosti. Podle mne je někdy méně více. V tomto případě je pro mě těžké snímek ohodnotit, váhám mezi 3 až 4 hvězdy, nechám si to ještě projít hlavou. Každopádně je nepochybné, že Woodsman zpracovává zajímavé téma a já bych jej doporučila ke zhlédnutí.

• 27.5.2011  21:54

Tomuto filmu jsem se dlouho vědomě vyhýbala, co mě k tomu vedlo, toť otázka. Obecně nemám ráda snímky, které se divákovi vědomě snaží hrát na city a předpokládala jsem, že jde právě o tento případ. Uvnitř tančím je ale jiný, jeho snahou je ukázat, že i handicapovaní potažmo postižení lidé jsou lidé jako my všichni ostatní, pouze jsou jim některé činnosti odepřené. James McAvoy v roli Roryho O´Shea předvádí velmi přesvědčivý výkon, pro mě velmi osvěžující a jeho herecký partner mu nepochybně skvěle sekunduje. Film o přátelství a společném překonávání překážek je veselý, vtipný, občas smutný, ale přese všechno velice silný. To mluví za vše. Mohu jen doporučit.

• 24.5.2011  21:32

Street-art přestavuje pro jednoho umění - pro druhého vandalismus, rozdělení v tomto případě mnohdy balancuje na hraně. Dokument zachycující umělce street artové scény je velice zajímavý, za mnohými "obrazy" stojí trnitá cesta a jejich bytí není nekonečné. Banksy nepochybně patří mezi celosvětově uznávané umělce moderní scény, jeho graffity jsou nadčasové a instalace nepostrádají vtip. Další výraznou figurkou snímku je Thierry Guetta - původně kameraman, který se (pro mě zázrakem) pod preudonymem Mister Brainwash dokázal vypracovat mezi elitu street-artu. Nelze mu upřít, že dokázal skvěle využít svého potenciálu, zkušeností a zúročit nabyté vědomosti. Pokud odhlédneme od faktu, že v podstatě vykrádá díla Andyho Warhola a Banksyho, je to geniální obchodník a podnikatel. Při sledování dokumentu jsem se celou dobu nemohla zbavit pocitu, že celé je to pouhé divadlo, bouda na diváka a skvělá mystifikace. Podle mého osobního názoru je Mister Brainwash pouze alter ego Banksyho, který si z diváka jen vystřelil a snažil se jej svést na špatnou cestu. Pravděpodobně se mýlim, ale kdo ví... Pokud dokument skutečně popisuje realitu, tak klobouk dolu před Thierry Guettou.

• 17.5.2011  14:52

"When a man accuses his wife, she must prove her innocence. If a wife accuses his husband, she must prove his quilt. That is the law."... Ano, i těmito zákony se musí někteří řídit. Snímek zachycující pro mnohé tabuizované téma, o kterém se v moderní společnosti příliš nemluví, občas se sice o některém případu ukamenování dozvíme z tisku, ale jinak je ticho po pěšině. Pro nás, kteří žijeme v moderní společnosti, je toto konání nepochopitelné, ale i v civilizované době k těmto skutkům dochází, i když mnohdy skrytě. Irán je země plná kontrastů, země jiných pravidel, kterým my nerozumíme, přesto je musíme respektovat. Je fascinující sledovat život v úplně jiné společnosti, kde se lidé řídí jinými zákony a jsou ovlivněni jinými zvyky a kulturou. Přesto, že film vznikl v americké produkci, nepotrádá svoji autentičnost. Pro mě snímek zpracovával jeden z nejsilnějších příběhů posledních měsíců. Bez některých záběrů (padající bílý závoj před ukamenováváním, vylétávání ptáků ze skal, běhání dění po stráních), které oddělovaly drsné scény, bych se i klidně obešla. Na druhou stranu přiznávám, že jsem občas měla problémy sledovat některé scény, ale i tak film rozhodně stojí za doporučení.

• 5.5.2011  23:36
    Made in China (TV film) (2006)

Dokument popisující jednu z odvrácených tváří nějvětší továrny světa - Číny. Velmi mrazivě působící snímek zachycující monotónní život manželského páru, který dře od nevidim do nevidim, 12 hodin denně, obvykle 7 dní v týdnu za pouhé 3 EURa za den nehledě na skutečnost, že domů se zpravidla vrací jednou za 3 roky, aby tak navštívili své rodiče a i své VLASTNÍ malé děti, jejichž dětství prakticky celé propásnou. Život je těžký a někde toto rčení platí několikanásobně...

• 5.5.2011  17:25
    Lovec draků (2007)

Marcu Fosterovi se podařilo natočit snímek, jež diváka zanese do úplně jiného prostředí, než je zvyklý a nechá ho volně poznávat kulturu, zvyky a společnost Afghánistánu 70. let. Osobně mě velice fascinovalo prohlédnout si, v mých očích, velice nehostinnou zemi, ve které se příběh odvíjel a to bez ohledu na fakt, že byl film natočen v jiné zemi. Ale právě ona realističnost a zvolení neznámých herců do hlavních, ale i vedlejších rolí, jej posunula o další level dál. Film dle mého názoru občas trpěl svou nevyvážeností, kdy první třetina je zcela dechberoucí a záběry pouštění draků překrásné. Ve chvíli, kdy se děj přesouvá na půdu USA, značně zvolní, přesto si i nadále drží svoji kvalitu. Závěrečná část byla pro mě nejméně zajímavá, i přesto, že se divák dozví mnoho zásadních skutečností, se děj odvíjí ve stylu amerických dobrodružných filmů, kde vítězí dobro nad zlem a vše zakončí relativně dobrý závěr. Pokud ale vezmu v potaz, že film byl natočen na základě autobiografické knížky, je možné, že byl závěr zcela v pořádku. Přese všechno mě ale snímek svým příběhem natolik zaujal, že mě ze zvědavosti donutil si koupit onu knižní předlohu, abych zjistila, do jaké míry se ji film drží. No, uvidíme :)

• 5.5.2011  13:33
    Mezi zdmi (2008)

Velmi zajímavé konverzační drama, které diváka nenechá téměř po čas celého filmu vydechnout, tichých míst je zde opravdu poskrovnu. Snímek je zvláštní v tom, že se jeho děj odehrává výhradně v prostředí střední školy. U Francie, která je známá svou imigrační politikou, není překvapivé, že jsou jednotlivé školní třídy velice kulturně rozmanité, což s sebou nese zajisté své výhody, ale také i problémy. Film, na který jsem narazila úplnou náhodou, mě zaujal především svou realističnostní, představitel hlavní role François Bégaudeau dokázal celý příběh díky svému charisma velice pěkně ukočírovat a zdatně mu sekundovali i jeho žáci, u nichž by málokoho napadlo, že se nejedná o skutečné herce. Snímek je velice zajímavým nahlédnutím do francouzského školního systému, který se v mnohém podobá i tomu českému.

• 4.5.2011  20:56

Osobně bych tento typ pořadů nařizovala některým lidem povinně sledovat. Obecně nízká finanční gramotnost české populace vede k velkým problémům, do nichž se někteří z nás dostávají především z důvodu toho, že si nedokáží pořádně přečíst předkládané smlouvy nebo některým termínůn jednoduše vůbec nerozumí. Lidé velice často ve vidině rychle získaných peněz (i když se jedná třeba například o spotřebitelský úvěr) si ani nezjistí, jak vysoké úroky a náklady s sebou podepsaná smlouva nese, a když se dostanou do existenčních problémů, nejsou splátky schopni splácet a velice často to řeší např. dalším úvěrem, což je akorát tak dobrá cesta do pekla. U tohoto pořadu oceňuji především to, že se v každém díle věnují jinému tématu a zároveň jej doplňují i konkrétními problémy jednotlivých lidí, tudíž se nejedná jen o suché překládání faktů. U pořadu mi občas chybí větší dynamika a občas i hlubší vysvětlení jednotlivých informací, přese všechno lze tento pořad jedině doporučit, podle mne pro každého může být svým způsobem přínosem...

• 1.5.2011  10:20
    Cedulky (2008)

Krátkometrážní film s né příliš originálním dějem, který diváka s největší pravděpodobností dostane na svoji vlnu a donutí ho se celých 12 minut přihlouple usmívat a užívat si jej. Je paradoxní, že některé filmy tohoto typu toho dokáží říct více než dvouhodinové snímky a ještě se u nich pobavíte. Samozřejmě, je to trochu kíč, ale kdo se na něj občas rád nepodívá? :-)

• 30.4.2011  22:03

Velmi působivý snímek, jež divákovi servíruje data a poznatky potvrzující, že nový věk nastane v prosinci roku 2012. Jestli tomu tak bude či nikoli, nechme budoucnosti, kterou nikdo neovlivní. Při hodnocení tohoto dokumentu nepopírám, že jsem byla značně ovlivněna skutečností, že mě kruhy a různé obrazce v obilí fascinují z hlediska jejich dokonalosti a prostorového ztvránění bez ohledu na to, kdo je vytvořil. Netvrdím, že jsem všemu, co bylo ve snímku uvedeno, věřila, přesto ale bylo zajímavé sledovat, jak všechno do sebe zdánlivě "zapadá".

• 29.4.2011  19:23

Zkažená mládež je film, jež je mnohými přirovnávám ke švédskému snímku Zlo mezi námi. Srovnání je na snadě, oba podobně zpracovávájí téma šikany na škole, ovšem každý z nich se k němu staví jiným způsobem. Estonský příběh natočený na motivy skutečných událostí dává divákovi možnost jej sledovat téměř dokumentárním způsobem, režisérovi se skvělě dařilo postupně stupňovat napětí až do závěrečného finále, které se, vzhledem k odehraným skutečnostem, dalo očekávat. Souhlasím se zde uvedeným názorem, že by tento a jemu podobné snímky měly být povinně promítány ve školách, aby si žáci, ale mnohdy i učitelé plně uvědomili, kam až může šikana a násilí dospět. To, že lidé některé skutečnosti ve svém okolí přehlíží, může vést jedině k vystupňování tohoto chování, jež s sebou ovšem nese i své následky... - 90 %

• 28.4.2011  18:05
    Welcome (2009)

Film, na který jsem narazila úplnou náhodou, pro mě představoval velké překvapení. Příběh jedné velké odvahy, zarputilosti a odhodlání zavede diváka do prostředí, které mu pravděpodobně není přílíš známé. Téma nelegální migrace se řadí k jednomu ze současných problémů zemí především jižní Evropy, lze se o něm z tisku mnohé dočíst, ale poznat ho hlouběji nebo alespoň částečně pochopit, je velice obtížné. Snímek se na imigranty dívá z jiného úhlu pohledu, ukazuje, že uprchlíky můžou vést k útěku z jejich rodné země i jiné (prozaičtější) důvody, než tomu bývá obvykle. Film zachycující smělý plán Kurda Bilala přeplavat kanál La Manche i přesto, že v počátku neuměl téměř plavat, je fascinující stejně tak jako postupné vytváření až kamarádského vztahu mezi ním a jeho instruktorem plavání. Pokud snímek zobrazuje francouzskou imigranční politiku podle skutečnosti, musím říci, že je v některých fázích velice přísná, až mě to osobně velmi překvapilo. Jediné, co mě na filmu občas vadilo, byly některé jeho vykalkulované scény a snaha dotáhnout alespoň některé dějové linky do dobrého konce (viz cesta instruktora plávání za Bilalovou dívkou do Anglie a další). - 90 %

• 27.4.2011  18:38

Levicově zaměřený snímek, jemuž chybí nadhled v mnoha ohledech. Michael Moore v dokumentu zpracovává velice zajímavá témata, která, dle mého názoru, nemají velké (ale mizivé) spojení a návaznost na kapitalismus, o němž právě dokument je. Témata (problémy mladých a jejich zavírání do pasťáku, který je v mnohém velký business, pojišťování pracovníků proti možnostem jejich úmrtí, na nichž velké společnosti značně vydělávají či problémy se stále klesajícími platy pilotů a osob spojených s leteckým průmyslem a další), která jsou v mnoha ohledech kontroverzní, by si zasloužila více prostoru, ale pravděpodobně v jiném dokumentu. Nelze Mooreovi upřít, že je mistrem ve stupňování a vyhrocování scén, které předvedl například u proslovů v americkém Kongresu, jež skvěle doplňuje zvolená hudba. Osobně mě příliš nepřesvědčil svými teatrálními gesty, která často předváděl, občas sice byla vtipná, ale v konečném kontrastu spíše zbytečná a trapná.

• 27.4.2011  17:07
    Secretariat (2010)

Příjemná pohádka nejen pro děti, ale i dospělé, která dává divákovi možnost strávit poklidný večer při sledování zajímavého příběhu natočeného podle skutečných událostí. I přesto, že je mi prostředí koňů a závodů na míle vzdálené, dokázal mě snímek zaujmout. Osobně mě velice zaujala kamera, které se podařilo prostědí závodů a zejména ony závody nastímat takovým způsobem, že byl divák přímo vtažen do víru dění. Jediný rušivý element pro mě představovala stopáž filmu, která mohla být kratší.

• 22.4.2011  22:27

Na tento snímek jsem narazila úplnou náhodou a vzhledem k faktu, že mi severská kinematografie není příliš známá, jsem jej velmi uvítala. Osobně mám ráda filmy, které zpracovávají témata, o kterých toho příliš nevím, a které mě svým způsobem posunou v jejich znalosti zase o kousek dál. Každý z nás se nepochybně někdy ve svém životě setkal se Svědky Jehovovými - občas zazvoní u našich dveřích, povídají o očekávaném Armagedonu či rozdávají časopis Strážná věž. Ovšem o fungování jejich společnosti (lépe řečeno sekty) je nám toho známo velice pramálo. Film nám ukazuje, jak mají Jehovisté postavený úplně jiný žebříček hodnot (např. šíření víry stojí zcela nad vzděláním), v případě, že se člověk proviní proti pravidlům náboženství, je nemilosrdně vykázán ze společenství a zcela odříznut od kontaktů s rodinou a přáteli a další. Dánsko je nepochybně země, kde tato sekta má daleko více příznivců než u nás v ČR, což ukazují i hromadné několikatisícové srazy, jak film zobrazuje. Tento film pro mě svým tématem a zpracováním představoval příjemné překvapení tohoto roku.

• 22.4.2011  21:16

Tento film mně opravdu přišel zvláštní, ať už to bylo kontrasty, kdy se střídaly doby humoru a vtipu s chvilkami znechucení a strachu, nebo zvláštním hereckým obsazením, které se mi zdálo docela trefně vybrané. Po zhlédnutí tohoto snímku jsem ani nevěděla, zda se mi líbil či ne, panovaly ve mně vcelku dost rozporuplné pocity a dojmy. Jinak se zde určitě objevily zajímavé a originální momenty, který film svým způsobem vyzdvihovaly, ale také okamžiky, které ho spíše potápějí.

• 22.4.2011  21:12
    Kameňák 3 (2005)

Film založený jenom na vtipech a to především na těch, který jsou tisíckrát omýlané a mnohdy hraničí až s hranicí nevkusu, nemůže nikdy fungovat (teda může, ale pak to také podle toho vypadá). Pro mě představují všechny tyto 3 Troškovy díla, jedny z nejhorších filmů naší kinematografie, samosřejmě do této kategorie patří filmy podobné jako: Panic je na nic a jiné. Filmu jde k dobru maximálně přičíst herecké obsazení, protože se zde můžeme setkat s velkou řádkou u nás velmi známých herců.

• 22.4.2011  21:10
    Zrůda (2003)

Velmi syrově natočený film, u kterého je až podivuhodné, že se tyto události mohly kdy stát. Tento film se diváka vůbec nesnaží něčím pobavit či ho rozveselit, jednoduše mu servíruje tajemnou a depresivní atmosféru, kde může sledovat neuvěřitelný příběh až chvilkami získává dojem, jako by se díval na tyto události v přímém přenosu téměř dokumentární formou. Velice smekám před výkonem maskérů, kterým se Charlize Theron podařilo takto zohyzdit, vypadala neskutečně opravdově, a kdybych předem nevěděla, že je to ona, určitě bych ji nepoznala. Na plátně podala skvělý výkon, který byl podle mě záslužně oceněn Oscarem a Christina Ricci jí také skvělě sekundovala.

• 22.4.2011  21:09

¨Film, který diváka strhne především svou napínavou atmosférou, která vrchovatě graduje v konečném závěru, kdy se i vám zastavuje dech v očekávání, kdo z tohoto kolotoče vyvázne nakonec živ. Čekej do tmy je film, u kterého se nebojím říci, že se v lecčems podobal Hitschcockovým Ptákům - atmosféra by se dala krájet a vše skvěle doplňuje vynikající hudba. Na tomto snímku mně ani tak nezaujal celkový děj jako skvělý výkon hl. představitelky - Audrey Hepburn, která dokázala, že je schopna zahrát téměř kohokoliv - i slepou ženu a myslím si, že oscarová nominace byla skutečně zasloužilá.

• 22.4.2011  21:05
    Vesnice (2004)

Tento film mě zas až tak nezklamal, sice jsem od něj očekávala daleko více. Podle mě se nesmí brát takový zřetel na děj a závěrečné "vyvrcholení", protože vlastně skoro ani žádné není, pozorný divák už téměř od začátku musel tušit či vědět, jak to ve skutečnosti dopadne. Night Shyamalan nás tentokrát nikterak zvlášť nepřekvapuje svým závěrečným zakončením, ale zase v některých chvílích mi Vesnice připadala jako nahlédnutí do nějaké uzavřené skupiny či lépe sekty. Nicméně, když film nebudete brát až tak vážně a budete se kochat filmovými záběry a hrami s barvami a nebudete se až tak zaobírat dějem stejně jako já, pak si myslím, že se vám tento film bude vcelku líbit.

• 22.4.2011  20:58

Tento film mě opravdu překvapil, autobiografické snímky mám docela ráda, protože se v nich dozvídám o životech lidí, o kterých jsem ve valné většině nikdy ani neslyšela, že někdo takový žil - a tímto případem je i Heinrich Harrer. Je zajímavé sledovat tak neuvěřitelný příběh života tohoto muže, který nás postupně provede Himalájemi, nakonec se můžeme seznámit se životem mnichů v Tibetě a dokonce i Dalajlámy. Obsazení Brada Pitta do hlavní role, bylo podle mě také vcelku dobře zvolené, přesto si myslím, že tento film určitě není pro každého, některého z vás by mohla znudit i jeho délka, ale i tak ho můžu jedině doporučit...