Reklama

Reklama

Nejsledovanější žánry / typy / původy

  • Horor
  • Akční
  • Drama
  • Komedie
  • Thriller

Poslední recenze (41)

plakát

Venom 2: Carnage přichází (2021) 

Hnidopiši jsou bezpochyby zklamaní, jelikož to přece nebylo tak úžasné jako díl první. Ale světlé stránky se určitě najdou, jako je přítomnost Woodyho, vztah Venoma s Eddiem nebo hudba, kterou budu poslouchat ještě dlouho. Škoda že ten děj nebyl svižnější a zajímavější a že to bylo místy dost cringy.

plakát

Shang-Chi a legenda o deseti prstenech (2021) 

Dominik by si přál udělit vysoké hodnocení. Chtěl by vidět, jak v jeho oblíbeném univerzu vykvetl další velkolepý květ, který se může pyšně zařadit mezi ostatní květiny, coby jejich rovnocenný společník. Hořce jsem přijal fakt, že jde v tomhle případě spíše o průměrné posunutí příběhu určitým směrem. Potenciál měl přitom film veliký. Začátek mě nadchl, bojové scény působily svižně a svým způsobem originálně. S pýchou a hrdostí jsem tehdy přemýšlel o čtyřech nebo pěti hvězdách. Druhá část filmu ale nenavázala. Působila na marvel až moc pohádkově a ukvapeně. Chyběla mi nějaká jiskra, která by mě donutila vnímat film jako výjimečný sám o sobě. Nejzajímavější proto na celém snímku byla paralela s ostatními filmy, které byly vytvořeny lépe. Těším se tudíž na interakci Shanga-Chi s ostatními Avengery? ANO!!! Jeho představení ale bohužel nebylo tak velkolepé, jak bych očekával.

plakát

Spirála strachu: Saw pokračuje (2021) 

Trailer byl neskutečný. Očekávání vysoká. Já ale po traileru viděl taky hodnocení, která mi očekávání srazila úplně na dno. Trailer nabádal k tomu, že se vrací legendární SAW plné neočekávaných zvratů a mindfacků. To je už je ale dost těžké, když filmu předcházelo 8 dílů, které fungují na stejném principu. Musím ale uznat, že film na tom není zas tak špatně, jak se tady líčí a stojí za to mu dát šanci už kvůli roli Samuel L. Jacksona. Rozhodně podhodnoceno

Poslední hodnocení (1 361)

Papírový dům (Netflix verze) - Zbožné přání (2021) (epizoda) (S05E07)

03.12.2021

Papírový dům (Netflix verze) - Tlak stoupá (2021) (epizoda) (S05E06)

03.12.2021

Hawkeye - Echoes (2021) (epizoda) (E03)

01.12.2021

Hawkeye - Hide and Seek (2021) (epizoda) (E02)

26.11.2021

Hawkeye - Never Meet Your Heroes (2021) (epizoda) (E01)

26.11.2021

Není čas zemřít (2021)

19.11.2021

Po svatbě (2006)

14.11.2021

Red Notice (2021)

13.11.2021

(Ne)obyčejný kluk (2017)

13.11.2021

Reklama

Poslední deníček (1)

Víra

 

Kdo je Bůh?

Jaký má být význam Boha ve světě?

Existuje vůbec?

Tohle jsou myšlenky, které ve mě vždy vyvolávaly hromadu otázek.

 

Je to už nějaká doba, kdy jsem měl tu příležitost se setkat s postavou Ragnara Lothbrocka. Jeho osobnost se v mnoha ohledech vyvíjela a v souvislosti s ním se událo mnoho "breathtaking" momentů, které otřásly jeho vírou. 

Chtěl bych se ale vyjádřit k momentu, který pro mě byl vždy jeden z nejsilnějších, a to z části kvůli úžasnému hereckému výkonu. Jde o Ragnarův rozhovor s Eckbertem, kde polemizují nad existenci Boha/Bohů. Nejvýznamnější je tady pochopitelně myšlenka, která mě poháněla ještě daleko dříve, než jsem měl možnost se setkat s Vikingy, kde měla víra a náboženství vždy své speficiké místo. V tomhle seriálu si každý může ukrojit svůj krajíc poznání a stotožnit se s určitým pohledem. Můj krajíc byl vždy stotožněn s Ragnarovým postojem na sklonku jeho života a bylo fascinující pozorovat, jak se jeho vztah k Bohům vyvíjel v průběhu jeho žití. Sám jsem totiž podle mě podobnou transformací prošel. Zároveň si ale myslím, že je důležité podotknout Eckbertův postřeh - "Even if the gods don't exist, it's still necessary to have them".  Myslím si, že zbytek mého postoje už každý pochopí z fotky a videa a proto není třeba dál plýtvat slovy.

 

PS: Ještě bych vám opravdu rád všem tento seriál doporučil. Je totiž těžké si vytvářet názor, když neznáme okolnosti celého příběhu. Tady totiž nejde jenom o to, kdo koho zradí, zabije, znásilní, dobyje. Myšlenky jsou zde opravdu hluboké a mají daleko větší přesah, než by si pomyslný divák na začátku série mohl myslet!

 

 

 

Víra

Ovládací panel
11 bodů

Reklama

Reklama