Hernycztek

Hernycztek

Obsessed with Horror

okres Písek
Fan of Borussia Dortmund

7 bodů

Moje oblíbené filmy

 • poster

  Rychle a zběsile 8 (2017)

  Po trošičku slabší sedmičce přišel nejlepší díl ze všech, kterému nechybí absolutně nic. Co na tom, že je to mnohdy nelogické, tady jde přece o zábavu, akci a rychlá auta, čehož je tu dostatek. Pro mě je fascinující už jen to, v kolika zemích se každý jeden díl natáčí, začínáme na přenádherné Kubě s krásnými ženami, kde už prvních deset minut ukazuje, že žádné fyzikální zákony nezastaví Doma od vítězství a skončíme na zamrzlých vodách Islandu. Kde jinde byste mohli vidět luxusní auta a tank prohánějící se po ledě, desítky ,,zombie aut" likvidující New York, ponorku která si hraje na ledoborec a mnoho dalších neuvěřitelných věcí, než ve Fast and Furious! Je vidět, že po tolika dílech jsou z herců velcí přátelé a na natáčení si to užívají. Z bezcitného zabijáka Stathama se stává ,,nový člen" týmu a i když vím, jaký hajzl to byl v sedmičce, vidět ho na správné straně zahřálo u srdíčka. Vin a Michelle jsou stále po dobu osmi dílů nerozlučitelný pár a bez nich by F&F nebylo tím, čím je. K Dwaynovi se nemá cenu moc vyjadřovat, prostě hláškující hora svalů s velkým charisma, který je vždy tam, kde je ho potřeba. Ludacris je pořád hlava týmu, co má vždy kupu záložních plánů, a který ví jak se dostat z každého problému. Tyrese se stará o komediální prvky a drží si svou roli ,,komika týmu". Hlášky, kterými zásobuje celý film jsou čím dál víc geniálnější. Nesmí samozřejmě chybět záporák, tentokrát tu máme (ne)křehkou blondýnku, která není zrovna citově založená, za to nesmírně chytrá, a jelikož je to přeci jen něžné pohlaví, musí mít po svém boku chlapa, kterého si zahrál zrzavý borec z GoT. Své role si však urvaly i ,,hvězdy" předešlých dílů - Don Omar, Tego Calderón a malej zlej (nebo hodnej?) ,,Shaw" Luke Evans. Příbeh je do sebe parádně propojen a všechno co se stalo, se stalo z určitého důvodu. Hned první scéna, kde závodil Dom s ,,vůdcem ostrova" ,nebyla jen tak pro zábavu a proč byla tak důležitá, se dozvíme až v samotném závěru. Po všech stránkách je tohle naprosto fantastický díl, ale přesto jsem z kina odcházel s pochmurnou náladou. Strašně jsem si totiž oblíbil postavu Eleny, která se poprvé v Rychle a Zběsile ukázala společně s Dwaynem v pátém díle a oni mi jí tu nechají chladnokrevně zabít, z čehož jsem byl smutný ještě několik dní po projekci. Mnoho fanoušků říkalo, že už to bez Paula nebude ono, ale tady je názorná ukázka toho, že ve F&F je důležitá každá postava, a série nesklízela úspěchy jen za jednoho. ,,Welcome back in family, Brian!"

 • poster

  Warcraft: První střet (2016)

  Chápu rozdílné druhy hodnocení. Pro někoho kdo hru nehrál, nečetl knihy, a nic o tom neví, je to jen další obyčejná fantasy zfilmovaná hra. Ale pro nás, kteří jsme posedlý světem Warcraftu, k tomu hrajeme World of Warcraft téměř 10 let a stále nás to neomrzelo, je tohle dílo naprostý skvost. Parádní efekty, akce, natočeno jak ze strany Alliance, tak ze strany Hordy, aby jste se mohli zžít s oboumi frakcemi. Orcové fantastičtí, všechno je do detailu propracované (každý detail Stormwindu, názvy, lokace vypadají tak, jak mají), jako bonus uvidíme i Polymorph a Murloca, zkrátka dokonalost. Jediné co mi vadí je to, že Blizzard dopustil chybu u mého oblíbeného Orgrima Doomhamera. Že ho zasadili do klanu Frostwolf, bych ještě přehlížel, ale že z něj udělali zrádce, čímž tak nepřímo odsoudil na smrt svého nejlepšího přítele Durotana, to mě opravdu mrzelo. Gul'dan je ten zmetek jak ho známe. Allianční herci byli sympatičtí a svých postav se zhostili s přehledem. Já můžu jen doporučit. Co se fantasy tvorby týče, tak je to slušný konkurent The Lord of the Ring trilogie. Pevně věřím, že se dočkáme dalších dílů.

 • poster

  Pach krve (2003)

 • poster

  Resident Evil (2002)

 • poster

  The Collection (2012)

 • poster

  Očista: Anarchie (2014)

 • poster

  Jigsaw (2017)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace