• Pohádka

Mamma Mia! (2008)

Napriek viacerým negatívnym hodnoteniam, čo som tu čítala... toto je fakt geniálna oddychovka, ktorú vždy odspievam od začiatku do konca a teším sa, kedy si ju znova pozriem :) Úžasné prostredie, skvelá hudba, vynikajúce herecké obsadenie (hrá tam Meryl, tak to nemôže byť iné ako skvelé)... Tá radosť, pohoda a skvelá nálada, ktorú mi tento film vždy vyvolá je na nezaplatenie :))

Něžné vlny (2013)

Veľmi príjemný oddychový film, z ktorého srší pokľudná letná atmosféra. Fajn kombinácia príjemnej nostalgie a nenútených vtipných scénok. Ideálny film na letný večer pri vínku, keď chcete len relaxovať a užiť si pohodu :)

Ďáblův advokát (1997)

Pecka. Skvelý film, skvelé herecké obsadenie, ukážka toho kam sa až dá dostať pri strate morálky a vidine moci a slávy... Film, kde hrá Al Pacino a Keanu Reeves ani nemôže byť zlý...

„Marečku, podejte mi pero!“ (1976)

Najlepšia česká klasika. Sovák, Kemr, Janžurová, Smoljak, Svěrák, Filipovský... záruka kvality. Viem ho takmer celý naspamäť a pravidelne ho pozerá celá naša rodina. Hoci má vyše 40 rokov, s prehľadom poráža všetky novšie české filmy... „Budete docházeti každou středu ve 14. hodin Mlho.“... „No vidíš Jirko, ta čtyřka z dusíku, to je ta první vlašťovka.“

Lepší pozdě nežli později (2003)

Príjemná oddychová komédia o tom, že láska kvitne v každom veku. Veľmi trefné postrehy Erikinej sestry o postavení schopných žien po päťdesiatke v dnešnej spoločnosti alebo ten jasne hovoriaci očný kontakt Diane a Jacka v Paríži, keď si vracali okuliare a Keanu pochopil... Bravúrna Diane Keaton, ako vždy úžasný Jack Nicholson, Paríž, šansóny a ako čerešnička na torte Keanu :)

Hříšný tanec (1987)

Moja srdcovka už vyše 20 rokov :) skvelá hudba, parádny tanec. Videla som ho asi 120x a stále je rovnako skvelý. PATRICK je tu proste neodoľateľný. Ktorá by si s ním nechcela zatancovať... Bola mi česť stretnúť ho naživo. Baby nebude sedět v koute :)

Madisonské mosty (1995)

Jednoznačne najlepší film, aký som kedy videla. To, akým spôsobom je to spracované a hlavne zahrané (keď sa to vôbec dá nazvať zahratím a nie skôr prežitím), to je neskutočné... Na vyše 2 hodiny stačil 1 dom, 1 most, 2 ľudia a 1 príbeh - žiadne nepodstatné alebo rušivé odbočky... Podobných príbehov o láske je 1000, ale tento... je tam všetko... láska, vášeň, bolesť, túžba, neha, boj srdca s výčitkami svedomia, cudnosť, sny... V scéne, keď Meryl dotelefonovala - v živote som nevidela toľko erotiky v jedinom dotyku rúk :) Celý film (a ešte asi 20 minút po ňom) som ani nedýchala, bola som úplne pohltená... verila som im každé slovo, každý pohľad, gesto... keby aj nepovedali ani slovo, presne som vedela, na čo myslia, čo chcú povedať, urobiť... a tými slovami to doplnili k dokonalosti :) Bravúrne herecké výkony oboch! Clint by mohol byť môj dedo, ale keď spolu tancovali, bol taak sexy :) A scéna, keď Clint stojí v lejaku na ceste a Meryl zviera kľučku na dverách...absolútny top