MartinezZ

okres Praha

<< předchozí 1 2 3 4 19 36 54 71
    • 15.8.2017  09:51
    Baby Driver (2017)

Teda, jsem šokován. Taková debilita se z toho filmu vyklubala. Mělo jít o odpočinkový "vodvaz" a vyklubala se z toho neskutečná nuda a posléze naprostý nesmysl. Ze začátku filmu, a pěkně dlouho, čekáte, až se začne něco dít, stále se neděje nic zvláštní, pátr řvoucí nezáživné asi hudby a ježdění v autě, předvádějící řidičské umění hlavní postavy, která se ale chová dost letargicky a ani s ní nesoucítíte, ani vám jí není líto, je vám prostě ukradená a s očima upřenýma na dítě s plastovými brýlemi na plátně vzpomínáte na Ryana Goslinga za tikotu Cliffa Martineze. Že Kevin Spacey musí brát i velmi pochybné filmy už víme, ale i Jamie Foxx? Tak do poloviny filmu jde o nudu a dost očekávatelné zvraty, pak se ale uděje zvrat a postavy se začnou chovat nesmyslně, nesmrtelně, idiotsky a vám se nechce věřit, že by Edgaru Wrightovi až takhle brutálně hráblo a tohle vyplodil a udal do výrobního procesu. Konec je úplná hovadina. A to nemluvím o množství zbytečných smrtí a být studiem, dám nějaké odškodnění všem členům policejního sboru NY za to, jaké blby a kuřata na odstřel z nich ve filmu dělá. Nejprve jsem tedy něco očekával, že se nějak po práci zabavím a trochu odpočinu mozku bez velkých filmových ambicí (dobré ***). Pak jsem se ale začal dost nudit a doufal ve změnu (**) a pak se to zvrhlo v úplně nesmyslnou béčkovou akční hovadinu s adorací mladého kriminálníka a naprosto vymaštěné husy (*) a z kina jsem po dlouhé době odcházel naštvaný na ztráty času. Hodně slabý odvar Drive. Těžká zbytečnost. Hodně. Moc.

• 13.8.2017  16:00
    Dark Matter - Série 2 (série) (2016)

Stále jde o jednoduché koukání, ale bylo to odpočinkové a nenáročné, tak proč ne. Jenže autorům ke konci ruplo v bedně a zhlédli se v Games of Thrones a konec druhé série tak už nedával smysl, byl na hlavu postavený a prostě se do seriálu nehodil. Měním na ** a vzdávám to. Aneb jak SyFy neví, co chce - koukatelný nenáročný sci.fi seriál nebo srágoru na zrušení.

• 13.8.2017  15:59
    Dark Matter - Série 1 (série) (2015)

Absolutně nenáročná jednoduchá low-scifi podívaná pro televizní vysílání za televizní rozpočet a tedy i televizní triky a výpravu s prostředím. Postupné odhalování minulostí jednotlivců, které před sebou všichni skrývají i přes opakované řeči "Jsme na jedné lodi, musíme si všechno říkat" prostě ušlo. Je to sice zřetelně laciné (typická SyFy), ale sledování fyzicky nebolí (jako v případě Andromedy nebo Firefly apod.). A protože to pro SyFy nebyl úplný propadák, druhá série bude, tak uvidíme, co uvidíme.

• 9.8.2017  07:37

Od kdy začalo DC dělat scénáře pro Marvel? Naprosto hovadské završení staré gardy X-Menů, navíc zbytečně brutální a na rodiče té holčiny bych asi raději poslal sociálku, že jí k tomuhle propůjčili.Senilní Xavier, zdegenerovanej Wolverin, malá pizda a politicky korektní houf smráďat ze zkumavky fakt není důstojným zakončením nejznámějších postav a jejich představitelů.Rozhodně nejhorší a nejzbytečnější X-Meni.

• 7.8.2017  16:15

Kašlu na to, já byl spokojený. Čekal jsem akční CGI nesmysl a že to bude stát za prd, jako většina toho, na co poslední dobou Besson sáhl, ale kupodivu jsem se docela i bavil a pěkně to vypadalo i znělo. A ano, asi na tom má svůj podíl i to, že vesmírných scifáren moc v kině není. Tady je znát, že by neuškodilo o postavách vědět více a tedy jako by vám chyběl nějaký předchozí snímek. ale postupem času se tenhle pocit vytratí a vy koukáte na směs zvláštních i trhlých nápadů, které skutečně odpovídají nějakému Pátému elementu nebo Arnieho Total Recallu. Přesto je toho na jeden film nějak moc a všechno tak musí razantně rychle odsýpat, až je to škoda a ve výsledku, ač nečekaně celkem spokojený, mi přišlo, že jde přeci jen o slabší odvar výše zmíněných a takový zbytečně urychlený a udýchaný. Chápu, že potenciálu na milion další dolů a sequelů a prequelů je to dost a dost, ale, bohužel, si nemyslím, že k tomu dojde. Jak mi z trailerů vadili oba hlavní představitelé, tak ve výsledku mi Carra dokonce nevadila vůbec a Dane celkem obstál, byť jde stále o úlitbu mladé generaci (nehledě na to, jestli to více odpovídá komiksovému podkladu), protože mi oba přijdou jako děti (na jejich věk) a raději bych asi viděl... prostě někoho stáří a zkušeností starších protřelých harcovníků. Přijde mi, že spousta toho skončila na podlaze střižny a že by z toho klidně mohly být dva díly. Ty prachy v tom vidět jsou, ale prostě jde o slabší odvar.

• 25.7.2017  09:49
    Dunkerk (2017)

Poněkud jsem se bál, že po nesmyslném hype, který se dostal za Interstellar Nolanovi se Zimmerem, se něčeho podobného dočkám i u Dunbkerku. Ale tohle historické období je mé oblíbené a mohlo to být zajímavé. Navíc je film 2D a uváděn v IMAXu, takže obrazově se bude na co dívat. A navíc-navíc jde možná o poslední skutečně velký film na 70/65mm. Vizuálně je skutečně fajn vidět film na IMAX plátně, jeho velikost je prostě ohromující a vizuálně to i všechno vypadá hezky. To je ale bohužel vše ke skutečným kladům filmu. --- Nolanův Dunkirk je taková ukecanější verze libovolného Malicka. Čekal jsem nějaké dramatický příběh, jedná se však o vzájemně provázené navození atmosféry bez nějakého hlubšího příběhu. Chápu, že jde o záměr, ale čekal jsem víc než dlouhé záběry sedících postav čučících na pláži do pěny. Celkově mi film vyzníval jak práce nějaké filmové školy se zadáním "Musí být vidět bezmoc, musí být vidět naděje, musí být vidět sebeobětování se pro druhé, musí být vidět odvaha, musí být vidět...", ale celé to působí uspávačně. Vizuálně hezky, dějově ploše. A do toho bohužel už za poslední dobu klasický Zimmer - dunění, hučení, hřmot, vydávané za hudbu. Ano, duní to a vnitřnosti vám vibrují, ale je to ještě hudební doprovod? Tohle je takový ten zástupce filmu, který si na jednom monitoru pustíte a na druhém pokračujete v práci. Sem tam se na zajímavou scénu podíváte, ale jinak stačí vše jen vnímat bokem a periferně. Kdyby se film rozstříhal a jeho jednotlivé části byly použity jako podkresy pro hraný televizní dokument o Dunkirku, asi bych v tom viděl větší smysl. Takhle jde fakt jen o sestřih té hrané části dokumentu, bez mluvení a vysvětlování "průvodce". Vypadá to fakt hezky a velké IMAX plátno skutečně doporučuji, ale jako film samotný to s klidným srdcem doporučit nemohu. Škoda nevyužité příležitosti l dobrému filmu. --- 2,5* --- PS: Fajn třičtvrtěhodinové zpoždění promítání :) A musím uznat, že ty technické aspekty promítání, které zmiňuje na konci svého článku Franta Fuka, musím podtrhnout taky. --- PPS: Tuším, že titulky dělal Petr Zenkl, když tak mě opravte, takže jen poznámka: Slovem "oil" je myšlena nafta, ve které se koupají a žhnou v ní, nikoliv "olej".

• 21.7.2017  16:04

Seriál neznám, mohu hodnotit jen podle tohoto filmu. Kyberpank hnusná budoucnost s děsně klišovitým nápadem, která by bez Scarlet skončila někde na DVD/BR. Díky Scarlet se však navíc podařilo do filmu narvat prachy na efekty, takže navíc jde ve výsledku o klišovitou nudu natáčenou komplet na zeleném plátně a pár hnusně tmavých interiérech, naprosto zbytečných. Celé je to zbytečnost, šup s tím do hlubin zapomenuté filmové historie.

• 11.7.2017  08:40

Teda, čumím. Tohle mě fakt překvapilo a znovu mi připomnělo kdesi kýmsi nadhozenou myšlenku, že o kolik méně kvalitních a zajímavých filmů na úkor hollywoodsky přepopkornovaných tupých kousků je cpáno do kin, o to komornější, ale kvalitnější a zajímavější produkce se objevuje na "televizních obrazovkách". A i když to není pravidlo, tak poslední dobou je to znatelně častější nepsané pravidlo potvrzující výjimka. V tomhle případě se to jednoznačně povedlo. Nechtěl jsem, tu už v komentářích tolikrát otřepaná jména používat, ale během sledování vás prostě napadnout musí - kapka Spielberga (E.T., derivát Super8 ponechám u ledu bez další zmínky), kapka Kinga, kapka Carpentera, kapka del Tora, kapka Silent Hill, kapka F.E.A.R, jedna kuří nožka, jazyk ropuchy :) a výsledný osmdesátkový lektvar funguje překvapivě dobře. Atmosféře dopomáhala i chytře zvolená hudba a herci, což u dětí bylo o to více mile překvapující. Sice bych poslední epizody klidně snesl i protahovanější o jeden, možná i dva celé díly, ale i tak bez debat poklona Netflixu. Trochu doufám, že se s titulkem "The Duffer Brothers" setkáme i u dalších podobně kvalitních projektů, než jen u kraťasů. --- PS: Asi ať nevznikají raději žádná případná pokračování nevytvářel, i přes kvalitní začátek bych se bál případného pokračování. I kvalitních jednohubek se dá přežrat a pak už moc nechutnají ;) --- PPS: Filmové odkazy a reference :)

• 11.7.2017  08:31

Nenáročná fajn komiksová jednohubka podle zajetého mustru s několika dějovými camey známějších postav. A Keatonův zloun byl správný zloun - žádný bestiální pekelný macho-ultra bídák, ale prostě jen zloduch se svými důvody. Velmi solidní "nový" origin, kterého by se mělo Sony držet a nemrvit ho v pokračováním do budoucna svými nápady, ale raději se jen nadále úspěšně přiživovat.

• 5.7.2017  13:51
    Mladý papež (TV seriál) (2016)

3,5* --- Sice jsem čekal asi něco trošku jiného, ale nevadí mi to a přesto to byla velmi zvláštní záležitost. Papežem se stal někdo, jehož postoje skoro nikdo nezná a Pius XIII. je rozporuplný ve své nečekané neortodoxnosti i silné konzervativnosti natolik, až to dělá s celou církví kotrmelce. Ze začátku to vypadá, že je Pius pěkný mamrd, smysl to začne dávat ke konci. Byť je to celé trochu přitažené za vlasy, má to několik světlých chvilek, skvělého Juda, výborně to vypadá a má to skvěle vybranou a udělanou hudbu. už jen kvůli těm posledním třem plusům to stálo za to.

• 3.7.2017  17:08
    Zlato (2016)

Neskutečně nudná a fádní variace na Vlka z Wallstreet, která s ním ale nemá nic společného, což je prostě divné. Odpudivý maník má sen a neváhá div prodat manželku a matku do otroctví, jen aby businessoval a hledal zlatou žílu. Najde žílu, seberou mu ji, on si ji vydupe zpět a pak je stejně za vola. Má to asi tak o hodinu přestřelenou stopáž a věrtel nudy k tomu. Matthew se hodně snažil a za to jsou ty **, jinak to nestálo bohužel příliš za pozornost. V podstatě jsme u toho usínali.

• 3.7.2017  17:03

3 a to jsem ještě štědrý. Poměrně nudný snímek těžící jen z obnažené Kim, hrající epesní telátko, a mokré hopsající dvojice Kim-Mickey (ještě bez plastiky). věřím, že v 86. to byla kontroverzní bomba, ale nebýt těch scén, je to úplně o ničem.

• 29.6.2017  09:06
    Mumie (2017)

A máme tu další vesmír. Po Marveláckém, který stále válí, ačkoliv má i své slabší chvilky, a DC, které stále po tolika filmech je úplně mimo mísu se svou rádoby temnou a depresivní "realističtější" atmosférou, si Universal na svém písečku a se svými monstry ze svých archivních rukávů vysypal také své univerzum. A... není to špatné! Je to popcornovka, takový origin, ale zábavný, zajímavý, hororový (minimálně první třetina filmu) a vůbec to tak vypadá, že u Uniíversalu mají ty správné lidi, které DC a Warnerům bytostně chybí. Není to nic orgasmicky úžasného, nová krev, redefinování žánru apod. Je to prostě jen fajn a rozhodně to bude lepší čekání na další vývoj než třeba 62. pokračování Thora, 27. pokračování depky Tonnyho "kašlu na to" Starka nebo jakékoliv pokračování Bat-Robocopa či SuperEgoMana a jejich společných monstrdestrukčních digibordelů.

• 31.5.2017  22:05
    Falling Water (TV seriál) (2016)

Už to tu bylo zmíněno: Přesto že Sense8 není žádný zázrak, je o třídu lepší a promyšlenější, než tohle divadlo relativně bez smyslu a plné nudy. Mysteriózní ptákovina nehodna deseti dílů ani času u nich ztrávených.

• 25.5.2017  20:02

Má to sice myšlenku, ale na podobné téma, byť ne s umíráním, mi přijde mnohem lepší Where the Wild Things Are, zpracováním i nápadem. Monster Calls je těžce nevyužité a nejlepší z filmu jsou asi ty animované příběhy. Bohužel.

• 25.5.2017  08:51

Pokud se dokážete oprostit od dříve viděných adaptací téhle Artušovské legendy či čehokoliv, co jste kdy četli, tak to není špatná akční blbost /v dobrém smyslu, jež však měla mít kratší stopáž. Pochválit je třeba vizuální efekty a pak také ne zcela běžnou hudbu. Ta, spolu s efekty, totiž k filmu dost sedne, a to také z důvodu, kdy si hra bere hodně, ale hodně velkou inspiraci v konzolových hrách - akce, bitky, hlavně CGI, zpomalovačky, duely s ultra-zlounem, získání síly s mečem v ruce,.. jako by to všechno vypadlo z nějaké konzolové hry - a není to vůbec špatné. Kdyby se tímhle inspirovaly i další filmy, jakékoliv další filmy, nebylo by to asi vůbec od věci. --- Jinak jde ale o úplně normální film o tom, kterak se malý princ, vyrůstající mimo své postavení, chopí, i přes původní neochotu, moci a stane se hybatelem pomyslných dějin. Nic víc, nic míň. Viděno a tečka.

• 25.5.2017  06:38
    Chance (TV seriál) (2016)

Bohužel dost nudné. Začátek slibuje, že se seriál nějak rozjeté, ale jak se už psalo, bez D. by to stálo za starou bačkoru. Hugh si seriál, tuším, i (ko)produkoval, ale celek vyšel dost na prázdno. Hughova postava se chová jako idiot, ne jako doktor a specialista na nějaké odvětví psychologie s alespoň základním rozumem. Výsledek: Ztráta času.

• 22.5.2017  09:03
    Lady Macbeth (2016)

S tímhle filmem to má asi jako s Nightcrawlerem. Moc kvalitní snímek, výborně zahrané, vtáhne to do děje a dokáže vzbudit emoce, ale ve výsledku je vám z té ohavnosti chování vlastně takřka nevolno od žaludu. Což byl záměr, ale prostě "objektivně" ****, subjektivně *** právě za tu bezskrupulózní bezcitnost. --- Film, který doporučuji vidět, ale už nechci znovu vidět.

• 17.5.2017  20:36
    Nebezpečné vztahy (TV pořad) (2016)

Je skoro až neuvěřitelné, že existuje televizní český kanál, jenž dokázal v ubohosti a trapnosti mnohými svými pořady překonat kanál NOVA. A přeci se stalo. Musím se Barrandovu v tomhle skutečně poklonit, protože tím mě opravdu dokázal překvapit.

• 24.4.2017  21:07
    Labyrint - Série 2 (série) (2017)

Zamotané machinace nebyly úplně pitomé, ale důvod a pointa byl úplně pitomé. Takže asi jako S01, neviděli-li jste to, neztrácejte tím zbytečně čas.

• 23.4.2017  09:58
    The OA (TV seriál) (2016)

První dva díly jsem viděl, další dva proklikal ve snaze zjistit, jestli se něco bude dít... a pak skočil k poslednímu, proklikal, uviděl tajtrdlíky v jídelně a vzdal to. Ano, čekal jsem něco jiného a tohle mě naprosto minulo. Těžká škoda, Netflix má u mě první vroubek :) Včera večer bych napsal peprnější komentář, ale vyspal jsem se na to a teď po ránu vím, že mi tahle srágora za invektivy nestojí.

• 22.4.2017  21:55
    The Level (TV seriál) (2016)

Nuda, fakt echt nuda. Rádoby zápletka z těch lacinějších, spousta trubkovitých postav a hrozně složitá rozhodnutí pitomě triviálních záležitostí. V případě, že děsně nesympatické hlavně postavě přejete, aby jí vyšetřování naprosto semlelo, namísto vyřešení případu, je něco špatně. Navíc to tady ani nekončí a a někdo z tvůrců si asi myslí, že by to mělo pokračovat. Ne, nemělo. Šest plytkých hodin. Obejděte to bez ohlédnutí.

• 6.4.2017  06:54
    Právem odsouzeni (TV seriál) (2016)

Je to jednoduchý seriál. Poměrně dost "sci-fi" s rychlostí řešení případů a dost klasicky "CSI" vyšetřováním, plno klasicky splácaných postav a nesmí chybět ani složitá romantika a vztahy a minulost a tak dále. Prostě nic nového, ale výplachově koukatelného. --- 2,5* --- Po 13 dílech to mělo ABC zaříznout, následně zaříznutí odvolalo, ale ani tak to moc nevypadá na pokračování via Variety.

• 3.4.2017  21:39
    Temný Kraj (TV seriál) (2017)

Tak ne. Uvažoval jsem i o **, ale ten poslední díl, to byl vrchol diletantství snad na všech frontách. Sestry Bártů by se měly navzájem oběsit ve prospěch zdraví divákových mozkových buněk, jež samy postrádají. --- Temný kraj a jeho lehce příliš okatá inspirace Temným případem, hlavně co se úvodních titulků týče. Navíc hudba mi přespříliš připomíná právě Temný případ a navíc se k tomu naprosto nehodí, to si někdo fakt spletl českou vesnici s bažinami Louisiany :D --- Lokální policajti jsou jeden jako druhý idioti. Repliky Vaculíka, ohlašujícího sériové vraždy, nutí k smíchu. Výsledek ale k smíchu není, raději se to mělo jmenovat "Smutný kraj". Vaculíkova postava totiž temná není, takže se ani nemusel jmenovat Kraj. Zahozená možnost, další česká škoda.

• 27.3.2017  20:40
    Spravedlnost (TV seriál) (2017)

Dal bych tři, ale nejde to. První díl navnadil, druhý ale už nějak moc všechno rozplizával a třetí mi vyzníval v mnohém nesmyslně překombinovaně. Skoro (!) nejlíp z toho tak odešla postava Jitky Schneiderové. Mělo to mít tak maximálně dva díly a celé linky s Vaculíkem, Malým a Plouharem úplně vypustit, nebo jim dát alespoň nějaký skutečný smysl.

• 26.3.2017  21:31

Podstatně zajímavější příběh a případ, než předchozí Maigretovo "Kladení pasti". Ačkoliv mi bylo trochu líto, že to byly ony případy z farem a tedy "jiné vyšetřování" tak upozaděny, asi bych rád viděl vyšetřování obého od obou inspektorů, jež by se právě následně propojilo. V každém případě potlesk pro Rowena.

• 25.3.2017  14:57
    Četníci z Luhačovic (TV seriál) (2017)

3,5* --- Popravdě, Zedníčka nemusím, ale tady zahrál dobře a nebýt jeho, ta dvě ucha to neutáhnout ani neutlačí. někdy to působilo dost... nevím, oproti Četnickým humoreskám dost dost televizně, ale zase exteriérově to bylo fajn a postupem času se to vpilo. Ve výsledku tak docela fajn záležitost, ale stále jen taková náplast za Humoresky :)

• 25.3.2017  11:35
    Život (2017)

No, nevím, co jsem od toho vlastně čekal, ale neodcházel jsem nějak nadšen. To, co se píše, je pravda - je to prostě vykrádačka všeho možného od Vetřelce přes Predátora, Gravitaci po hromadu dalších nejen sci.fi vyvražďovaček. Navíc zvraty jsou tak, eh, průhledné, že celá závěrečná sekvence a část filmu musí překvapovat asi jen někoho, kdo se bál celý film otevřít oči a uši. Hudba se snaží taky vykrádat Gravitaci s Křečkem v noční košili, tedy vlastně Interstellar, a postavy se chovají ještě pitoměji a nesmyslněji než o mnohými proklínaného Promethea. Jde tak vlastně hlavně o potvrzení nepsaného pravidla, že jak je film napěchován známými tvářeni, nestojí za moc. Nejvíc je mi tak líto Jakea, který ve svých filmech opakovaně ukazuje, že umí, a Ryana, který se pod Deadpoolovi kariérně trochu oživil. Snad jim to vyjde ještě někdy jindy.

• 20.3.2017  09:05
    Masaryk (2016)

Kupodivu to nebylo špatné, taková fikce o tom, kterak to mohlo po určitou dobu 3 let před okupací a po ní být s Janem v Americe. Nakonec proč ne, vnitřní rozpor Jana a jeho příslušnosti k Československu s prací jeho otce vs bezmoc vůči zbytku světa. V každém případě velmi dobře natočené, vizuálně také, ale hlavně plus za Rodena i Kaisera. A plus za byť i samozřejmě částečně, na některé historické chvilky. Kdyby to ale přeci jen byl trochu jiný film, více se držící právě té historie a méně fikce, asi bych byl nadšenější. Takhle ale i tak stále chápu záměr. jen si nejsem jist, že by to byl film, který bych musel vidět znovu. Proti uděleným soškám ale po zhlédnutí nic nemám. Lvi stejně už nikoho nezajímají.

• 20.3.2017  08:49

Bylo to od Disneyho, bylo. Dalo se tedy čekat, že se tam bude zpívat, dalo. Ale ke konci to už bylo tak nudně zdlouhavé a oni ne a ne přestat a navíc to stále prošpikovávali dalšími a dalšími kviky (čti: zpěvy), že už to začalo lézt akt na nervy. Princ byl větší frajer jako ten lvíček (čti: zvíře) a i tak byl jaksi unylý a musely ho komandovat svícen a konev. Kde se v Emmě vzala ta láska taky jsi z filmu nevyplynulo. Bylo tam pár dalších nesmyslů, ale nejvíc asi zamrzelo, že zvíře nebylo žádné zvíře. A pak ještě o něco horší skutečnost, že tady byla ta rasová vyváženost tedy sakra nevyvážená a ačkoliv se nepokládám nějakého rasistu, tak ta přemíra afroameričanů v "historicky laděné pohádce z Francie" vyznívala fakt divně, nepřirozeně...weird. chyběl tam ale nějaký asiat, Havajan, americký Indián a nějaký ufon. Zmalovanost postav ke konci byla taky pěkně ... nevkusná. No, nic jiného holt v kině nebylo a venku bylo hnusně. dalo se to, ale znovu fakt už ne. Dost podobné francouzské verzi z 2014. --- PS: Chápu, že české titulky musí spíše odpovídat významu věty než přesnému doslovnému překladu, ale tady mnohdy nesedí slova, která by význam vůbec význam neměnila (chapter nine = třetí díl).

<< předchozí 1 2 3 4 19 36 54 71