MartinezZ

MartinezZ

okres Praha

<< předchozí 1 2 3 4 19 36 54 71
    • 10.11.2017  13:17
    Kapitán Exner (TV seriál) (2017)

Velmi milé překvapení, až nečekaně milé. Dobří herci, dobrá atmosféra, elegán dlouhý každým coulem a jeho dvojka vyšetřovatelů, zajímavé příběhy. Jak tu někdo v komentářích pyskuje, že to neodpovídá předloze, tak by se měl držet zaručeného pravidla znát danou věc jen z jednoho pohledu a nedivit se, když to jinde zužitkují jinak, aneb když znám literární předlohy, nelezu koukat na seriál nebo musím počítat s tím, že to bude trochu jiné. Tenhle seriál a jeho provedení je velmi podařená práce.

• 4.11.2017  21:43

Proti seriálu jsem nic neměl. Nenáročná podívaná s lokálními problémy, sem tam s nějakým tím mordem. Zacíleno na znalce Šumavy a okolí (a místních postaviček?) s dobrými herci. Netuším sice, jak ve filmu skutečně mluvil David Pospíšil (a pokud se to nedalo poslouchat, tak proč ta tedy hrál...), ale ten jeho předabing bolel. Ne, že by hlas byl špatně, ale dost to k postavě a do filmu nesedělo. A co mi tedy ve všech dílech nesedlo byla byla skutečně hodně divná znělka (nebo úvodní a finální hudba), bůhví komu ze dvojice Zdeněk Barták - Jiří Hradil za ni patří kredit.

• 31.10.2017  06:57

Jako furt je to fajn, ale S02 mi přišla jako klasická natahovaná. Jsme na stejném místě se stejnými lidmi, plus dvě nepodstatné postavy, a co se dělo dříve, se děje v nějaké variantě znovu (paralela s DOOM 2 :). A znovu je třeba zachraňovat svět a znovu se to podaří, ale nebojte, bude S03. V S01 se atmosféra šponovala, tady se jede na volnoběh a jen se přidává víc slizu a mrtvých vědátorů. A hle, najednou je tu navíc Osmička, jedenáctka začne všechny v dalších sériích hledat a máme tu paralelu se Sense8. Asi mě to tentokrát moc nepřesvědčilo.

• 24.10.2017  13:08

Bohužel přesně takové, jak se říkalo. Přepísklé, vyčpělé, s americkým klasickým "humorem". --- První díl byl na můj vkus sice i tak zbytečně brutální, ale přesto to bylo zajímavé. Tady se jen recyklují nápady a ty trapné jsou ještě více na dřeň. Hned úvodní scénka je příliš hlasitá, příliš veřejně akční a postrádá ducha filmu, uvedeného na plátna v rámci prvního dílu. Příliš třeskutě degitálně akční s klasicky americkou fekální třešničkou, jak jinak. Z Tarona se v prvním díle podařilo udělat z britského fakana na odstřel Kingsmana, aby tady zase fuckoval skoro v každém záběru. Statesmani měli dobré nápady a Julianne si tu mrchu fakt užívala, palec nahoru. Mlýnek a burgery si ale autoři fakt mohli odpustit. A pak ještě nechápu, proč je v některých scénách Taron tak neskutečně zmalovaný a našmínkovaný. V žádném kontextu filmu to nedává smysl. Zkrátit, sestříhat o zbytečné nechutnosti a trapárny a bylo by to lepší. Takhle jen autoři, aby si vzali relativní úspěch prvního filmu k srdci, prostě jen přitlačili a sešlápli plyn bez rozmyslu => zbytečný film se zašlou rozplizlou kreaturou Eltonem. Hvězda za nápady, hvězda za Julianne.

• 3.9.2017  20:40

Nedokoukáno. Furt po sobě všude možně střílejí šikmooký vopice se šikmookými policisty, asi tam jde o nějaké drogy, je to o ničem a hrozně dlouhý a zase režie a scénář stejná osoba - ti lidi nejsou vůbec sebekritičtí, když si režírují vlastní scénáře.

• 3.9.2017  18:26
    Death Note (2017)

Nemá smysl na to koukat, věřte mi. Ne, že by to bylo vyloženě špatné, ale jde prostě o miliontou první variaci stále toho stejného, bez nápadu.

• 3.9.2017  17:43
    Contratiempo (2016)

Hezky propletená rozplétačka, zabitá jen přespříliš sci-fi pointou mimo běžnou realitu. Jinak jde ale ve zbytku filmu o celkem kvalitní kousek.

• 3.9.2017  16:55

No... tak...Heath Ledger, který se z nějakého důvodu přejmenoval na "Hunnam" nechává neustále doma manželku s dětmi, ne proto, aby očistil nějaké jméno rodu, či co, ale protože je to bláznivý dobrodruh a snaží se světu (tedy zaprděným Anglánům) otevřít oči a přesvědčit je o existenci prastarých civilizací. Aby z toho ale divák měl naprosté minimum, tak je všechno ve tmě či v šeru, takže toho moc vidět není. A pokud nekoukáte v naprosto zatemnělé místnosti, kašlete na obraz a jděte u té "rozhlasové hry" klidně žehlit, neuvidíte vůbec nic. No, a pan badatel objeví, co chtěl, a vezme při tom na smrt i svého syna, aniž by to jeho mámu nějak trápilo, že s sebou bere syna "na smrt". Navíc to je celé děsně utahané, rozvláčné, skoro dvě a půl hodiny, takže to evidentně neuhlídali ani autoři a nedostali se někam na snesitelnou hodinu a půl. Docela nuda. Zase další ukázka toho, že stejný režisér i scénárista není nejlepší řešení, chybí tomu nadhled cizího oka, když ho už nemá dramaturgie.

• 1.9.2017  13:29
    Sedmilhářky (TV seriál) (2017)

Nedokoukáno. Po třetím díle stále moc nevim, o co tam jde a nebo to tuším, ale přijde mi to strašně maloměšťácky nepodstatné, bizarní a hloupé. Nechuť ztrácet tím čas prevýšila původní zajem.

• 1.9.2017  10:11
    Okupace - Série 1 (série) (2015)

Děsný nesmysl. Už základní myšlenková premisa, že si Norsko může brát jako rukojmí celou Evropu a diktovat si, je tak mimo mísu, že cokoliv dalšího na tom postaveného nedává vůbec smysl. Poslední 3, 4 díly jsem už úplně přesával chápat důvody chování postav a nesmyslného děje a navíc jsem v podstatě od začátku očekával kdy že dojde k té oné v názvu zmiňované okupaci - a ono prd celou sezónu, přesto že o "okupaci" a "okupantech" všichni mluví a odpůrci dělají, jak kdyby měli ruské tanky v ulicích. A přitom jde jen o obsazení několika ropných plošin kdesi v Severním moři a o nějaké anexi se zatím nedá mluvit, ani o pokusech. Naprosto ztracená možnost na současnosti tématicky blízký seriál. Premiér je šašek, myšlenkový twist vedoucí rozvědky mimo mísu, u zbytku budete jen vrtět hlavou. Zklamání.

• 30.8.2017  20:22
    Viktorie - Série 1 (série) (2016)

Taková příliš romanticky založená pohádka plná příliš obrázkově-počítačového pozadí. Bez nějakého napětí, bez neunylosti, bez náboje. Všichni takoví příliš hezcí. Vše bez dramatu a když už se divákovi nějakého dostane, zase to vypadá jak z nějaké dětské pohádky. Škoda. To raději The Crown.

• 30.8.2017  20:09
    1864 (TV seriál) (2014)

2,5* --- Historický (a docela zajímavý!) příběh na tři hodiny roztažený do nesmyslných 8 (!) hodin. Zasloužilo by si to značně pokrátit, jak část s dětstvím, tak hlavně o části s prolínající se současností, která tam byla naprosto dramaticky k ničemu. Začínal jsem na rychlosti promítání 110% a u posledních třech dílů už jsem jel na 160% a ještě leckde přetáčel, jinak bych u toho zestárnul a umřel. Zase jedna ukázka nedodržení pravidla "Scénárista si nemá sám svůj scénář režírovat", aneb selhání dramaturgie. Vizuálně i dějově (hlavní dějová linka) je to ale zajímavé dostatečně. Jenom celý projekt někdo neudržel na řetězu a celé se to splašilo. 8 hodinových dílů! (ťuk ťuk na čelo)

• 29.8.2017  10:13
    The Crown - Série 1 (série) (2016)

HBO, Netflix, Amazon a spousty dalších "televizí" jednoduše přebírají, ne-li už úplně přebraly otěže kvalitních projektů způsobem, který klasické filmy prostě nabídnout nedokáží (dlouhé filmy s nutností smrsknout děj do dvou hodin, případně s čekáním na další díl rok i několik let). Tohle je navíc skutečně velmi kvalitně zpracované s výborným hudebním podkresem dění. "Palec hore" Claire Foy (která ho u mě má už od Wolf Hall) a Johnu Lithgow za Winstona, ale neméně i všem ostatním postavám. Těším se na S02.

• 25.8.2017  10:50

Příliš CGI efektní rádoby hluboký nesmysl ohledně cti šermířů, kde hrál jeden člověk hlavní roli, ale najednou tam byl třikrát nebo čtyřikrát. Sice to byli evidentně jiní herci, ale ve chvíli, kdy se sešli na ulici jsem přestal chápat, o co jde a zjevně jsem tak už nějakou chvíli nevěděl kdo je kdo. No a po chvíli to šlo úplně do kopru, nešlo se v tom zorientovat a důvod, proč všichni konají to, co konají, byl nesmysl. Konec, finito, FFWD.

• 23.8.2017  06:51

Vtipné to místy skutečně je, to ano, a Ryan zde jede takovou odlehčenou verzi své známější akční postavy. I Samuel se snaží. Ale celé mi to přišlo příliš... prostě mi už nějak přijde, že umírání civilů, policistů, záchranářů tam prostě být nemuselo, ab to stále bylo akční, humorné a zlouni vypadali zlounsky. Tohle mi celém filmu zbytečně kazilo dojem.A ze scény s kamionem, díky současnému skutečnému stavu, až zamrazilo. Povedené akční buddy komedie ano, ale šlo to udělat i méně "americky-akčně-hloupě", aniž by to uškodilo filmu.

• 15.8.2017  09:51
    Baby Driver (2017)

Teda, jsem šokován. Taková debilita se z toho filmu vyklubala. Mělo jít o odpočinkový "vodvaz" a vyklubala se z toho neskutečná nuda a posléze naprostý nesmysl. Ze začátku filmu, a pěkně dlouho, čekáte, až se začne něco dít, stále se neděje nic zvláštní, pátr řvoucí nezáživné asi hudby a ježdění v autě, předvádějící řidičské umění hlavní postavy, která se ale chová dost letargicky a ani s ní nesoucítíte, ani vám jí není líto, je vám prostě ukradená a s očima upřenýma na dítě s plastovými brýlemi na plátně vzpomínáte na Ryana Goslinga za tikotu Cliffa Martineze. Že Kevin Spacey musí brát i velmi pochybné filmy už víme, ale i Jamie Foxx? Tak do poloviny filmu jde o nudu a dost očekávatelné zvraty, pak se ale uděje zvrat a postavy se začnou chovat nesmyslně, nesmrtelně, idiotsky a vám se nechce věřit, že by Edgaru Wrightovi až takhle brutálně hráblo a tohle vyplodil a udal do výrobního procesu. Konec je úplná hovadina. A to nemluvím o množství zbytečných smrtí a být studiem, dám nějaké odškodnění všem členům policejního sboru NY za to, jaké blby a kuřata na odstřel z nich ve filmu dělá. Nejprve jsem tedy něco očekával, že se nějak po práci zabavím a trochu odpočinu mozku bez velkých filmových ambicí (dobré ***). Pak jsem se ale začal dost nudit a doufal ve změnu (**) a pak se to zvrhlo v úplně nesmyslnou béčkovou akční hovadinu s adorací mladého kriminálníka a naprosto vymaštěné husy (*) a z kina jsem po dlouhé době odcházel naštvaný na ztráty času. Hodně slabý odvar Drive. Těžká zbytečnost. Hodně. Moc.

• 13.8.2017  16:00
    Dark Matter - Série 2 (série) (2016)

Stále jde o jednoduché koukání, ale bylo to odpočinkové a nenáročné, tak proč ne. Jenže autorům ke konci ruplo v bedně a zhlédli se v Games of Thrones a konec druhé série tak už nedával smysl, byl na hlavu postavený a prostě se do seriálu nehodil. Měním na ** a vzdávám to. Aneb jak SyFy neví, co chce - koukatelný nenáročný sci.fi seriál nebo srágoru na zrušení.

• 13.8.2017  15:59
    Dark Matter - Série 1 (série) (2015)

Absolutně nenáročná jednoduchá low-scifi podívaná pro televizní vysílání za televizní rozpočet a tedy i televizní triky a výpravu s prostředím. Postupné odhalování minulostí jednotlivců, které před sebou všichni skrývají i přes opakované řeči "Jsme na jedné lodi, musíme si všechno říkat" prostě ušlo. Je to sice zřetelně laciné (typická SyFy), ale sledování fyzicky nebolí (jako v případě Andromedy nebo Firefly apod.). A protože to pro SyFy nebyl úplný propadák, druhá série bude, tak uvidíme, co uvidíme.

• 9.8.2017  07:37

Od kdy začalo DC dělat scénáře pro Marvel? Naprosto hovadské završení staré gardy X-Menů, navíc zbytečně brutální a na rodiče té holčiny bych asi raději poslal sociálku, že jí k tomuhle propůjčili.Senilní Xavier, zdegenerovanej Wolverin, malá pizda a politicky korektní houf smráďat ze zkumavky fakt není důstojným zakončením nejznámějších postav a jejich představitelů.Rozhodně nejhorší a nejzbytečnější X-Meni.

• 7.8.2017  16:15

Kašlu na to, já byl spokojený. Čekal jsem akční CGI nesmysl a že to bude stát za prd, jako většina toho, na co poslední dobou Besson sáhl, ale kupodivu jsem se docela i bavil a pěkně to vypadalo i znělo. A ano, asi na tom má svůj podíl i to, že vesmírných scifáren moc v kině není. Tady je znát, že by neuškodilo o postavách vědět více a tedy jako by vám chyběl nějaký předchozí snímek. ale postupem času se tenhle pocit vytratí a vy koukáte na směs zvláštních i trhlých nápadů, které skutečně odpovídají nějakému Pátému elementu nebo Arnieho Total Recallu. Přesto je toho na jeden film nějak moc a všechno tak musí razantně rychle odsýpat, až je to škoda a ve výsledku, ač nečekaně celkem spokojený, mi přišlo, že jde přeci jen o slabší odvar výše zmíněných a takový zbytečně urychlený a udýchaný. Chápu, že potenciálu na milion další dolů a sequelů a prequelů je to dost a dost, ale, bohužel, si nemyslím, že k tomu dojde. Jak mi z trailerů vadili oba hlavní představitelé, tak ve výsledku mi Carra dokonce nevadila vůbec a Dane celkem obstál, byť jde stále o úlitbu mladé generaci (nehledě na to, jestli to více odpovídá komiksovému podkladu), protože mi oba přijdou jako děti (na jejich věk) a raději bych asi viděl... prostě někoho stáří a zkušeností starších protřelých harcovníků. Přijde mi, že spousta toho skončila na podlaze střižny a že by z toho klidně mohly být dva díly. Ty prachy v tom vidět jsou, ale prostě jde o slabší odvar.

• 25.7.2017  09:49
    Dunkerk (2017)

Poněkud jsem se bál, že po nesmyslném hype, který se dostal za Interstellar Nolanovi se Zimmerem, se něčeho podobného dočkám i u Dunbkerku. Ale tohle historické období je mé oblíbené a mohlo to být zajímavé. Navíc je film 2D a uváděn v IMAXu, takže obrazově se bude na co dívat. A navíc-navíc jde možná o poslední skutečně velký film na 70/65mm. Vizuálně je skutečně fajn vidět film na IMAX plátně, jeho velikost je prostě ohromující a vizuálně to i všechno vypadá hezky. To je ale bohužel vše ke skutečným kladům filmu. --- Nolanův Dunkirk je taková ukecanější verze libovolného Malicka. Čekal jsem nějaké dramatický příběh, jedná se však o vzájemně provázené navození atmosféry bez nějakého hlubšího příběhu. Chápu, že jde o záměr, ale čekal jsem víc než dlouhé záběry sedících postav čučících na pláži do pěny. Celkově mi film vyzníval jak práce nějaké filmové školy se zadáním "Musí být vidět bezmoc, musí být vidět naděje, musí být vidět sebeobětování se pro druhé, musí být vidět odvaha, musí být vidět...", ale celé to působí uspávačně. Vizuálně hezky, dějově ploše. A do toho bohužel už za poslední dobu klasický Zimmer - dunění, hučení, hřmot, vydávané za hudbu. Ano, duní to a vnitřnosti vám vibrují, ale je to ještě hudební doprovod? Tohle je takový ten zástupce filmu, který si na jednom monitoru pustíte a na druhém pokračujete v práci. Sem tam se na zajímavou scénu podíváte, ale jinak stačí vše jen vnímat bokem a periferně. Kdyby se film rozstříhal a jeho jednotlivé části byly použity jako podkresy pro hraný televizní dokument o Dunkirku, asi bych v tom viděl větší smysl. Takhle jde fakt jen o sestřih té hrané části dokumentu, bez mluvení a vysvětlování "průvodce". Vypadá to fakt hezky a velké IMAX plátno skutečně doporučuji, ale jako film samotný to s klidným srdcem doporučit nemohu. Škoda nevyužité příležitosti l dobrému filmu. --- 2,5* --- PS: Fajn třičtvrtěhodinové zpoždění promítání :) A musím uznat, že ty technické aspekty promítání, které zmiňuje na konci svého článku Franta Fuka, musím podtrhnout taky. --- PPS: Tuším, že titulky dělal Petr Zenkl, když tak mě opravte, takže jen poznámka: Slovem "oil" je myšlena nafta, ve které se koupají a žhnou v ní, nikoliv "olej".

• 21.7.2017  16:04

Seriál neznám, mohu hodnotit jen podle tohoto filmu. Kyberpank hnusná budoucnost s děsně klišovitým nápadem, která by bez Scarlet skončila někde na DVD/BR. Díky Scarlet se však navíc podařilo do filmu narvat prachy na efekty, takže navíc jde ve výsledku o klišovitou nudu natáčenou komplet na zeleném plátně a pár hnusně tmavých interiérech, naprosto zbytečných. Celé je to zbytečnost, šup s tím do hlubin zapomenuté filmové historie.

• 11.7.2017  08:40

Teda, čumím. Tohle mě fakt překvapilo a znovu mi připomnělo kdesi kýmsi nadhozenou myšlenku, že o kolik méně kvalitních a zajímavých filmů na úkor hollywoodsky přepopkornovaných tupých kousků je cpáno do kin, o to komornější, ale kvalitnější a zajímavější produkce se objevuje na "televizních obrazovkách". A i když to není pravidlo, tak poslední dobou je to znatelně častější nepsané pravidlo potvrzující výjimka. V tomhle případě se to jednoznačně povedlo. Nechtěl jsem, tu už v komentářích tolikrát otřepaná jména používat, ale během sledování vás prostě napadnout musí - kapka Spielberga (E.T., derivát Super8 ponechám u ledu bez další zmínky), kapka Kinga, kapka Carpentera, kapka del Tora, kapka Silent Hill, kapka F.E.A.R, jedna kuří nožka, jazyk ropuchy :) a výsledný osmdesátkový lektvar funguje překvapivě dobře. Atmosféře dopomáhala i chytře zvolená hudba a herci, což u dětí bylo o to více mile překvapující. Sice bych poslední epizody klidně snesl i protahovanější o jeden, možná i dva celé díly, ale i tak bez debat poklona Netflixu. Trochu doufám, že se s titulkem "The Duffer Brothers" setkáme i u dalších podobně kvalitních projektů, než jen u kraťasů. --- PS: Asi ať nevznikají raději žádná případná pokračování nevytvářel, i přes kvalitní začátek bych se bál případného pokračování. I kvalitních jednohubek se dá přežrat a pak už moc nechutnají ;) --- PPS: Filmové odkazy a reference :)

• 11.7.2017  08:31

Nenáročná fajn komiksová jednohubka podle zajetého mustru s několika dějovými camey známějších postav. A Keatonův zloun byl správný zloun - žádný bestiální pekelný macho-ultra bídák, ale prostě jen zloduch se svými důvody. Velmi solidní "nový" origin, kterého by se mělo Sony držet a nemrvit ho v pokračováním do budoucna svými nápady, ale raději se jen nadále úspěšně přiživovat.

• 5.7.2017  13:51
    Mladý papež (TV seriál) (2016)

3,5* --- Sice jsem čekal asi něco trošku jiného, ale nevadí mi to a přesto to byla velmi zvláštní záležitost. Papežem se stal někdo, jehož postoje skoro nikdo nezná a Pius XIII. je rozporuplný ve své nečekané neortodoxnosti i silné konzervativnosti natolik, až to dělá s celou církví kotrmelce. Ze začátku to vypadá, že je Pius pěkný mamrd, smysl to začne dávat ke konci. Byť je to celé trochu přitažené za vlasy, má to několik světlých chvilek, skvělého Juda, výborně to vypadá a má to skvěle vybranou a udělanou hudbu. už jen kvůli těm posledním třem plusům to stálo za to.

• 3.7.2017  17:08
    Zlato (2016)

Neskutečně nudná a fádní variace na Vlka z Wallstreet, která s ním ale nemá nic společného, což je prostě divné. Odpudivý maník má sen a neváhá div prodat manželku a matku do otroctví, jen aby businessoval a hledal zlatou žílu. Najde žílu, seberou mu ji, on si ji vydupe zpět a pak je stejně za vola. Má to asi tak o hodinu přestřelenou stopáž a věrtel nudy k tomu. Matthew se hodně snažil a za to jsou ty **, jinak to nestálo bohužel příliš za pozornost. V podstatě jsme u toho usínali.

• 3.7.2017  17:03

3 a to jsem ještě štědrý. Poměrně nudný snímek těžící jen z obnažené Kim, hrající epesní telátko, a mokré hopsající dvojice Kim-Mickey (ještě bez plastiky). věřím, že v 86. to byla kontroverzní bomba, ale nebýt těch scén, je to úplně o ničem.

• 29.6.2017  09:06
    Mumie (2017)

A máme tu další vesmír. Po Marveláckém, který stále válí, ačkoliv má i své slabší chvilky, a DC, které stále po tolika filmech je úplně mimo mísu se svou rádoby temnou a depresivní "realističtější" atmosférou, si Universal na svém písečku a se svými monstry ze svých archivních rukávů vysypal také své univerzum. A... není to špatné! Je to popcornovka, takový origin, ale zábavný, zajímavý, hororový (minimálně první třetina filmu) a vůbec to tak vypadá, že u Uniíversalu mají ty správné lidi, které DC a Warnerům bytostně chybí. Není to nic orgasmicky úžasného, nová krev, redefinování žánru apod. Je to prostě jen fajn a rozhodně to bude lepší čekání na další vývoj než třeba 62. pokračování Thora, 27. pokračování depky Tonnyho "kašlu na to" Starka nebo jakékoliv pokračování Bat-Robocopa či SuperEgoMana a jejich společných monstrdestrukčních digibordelů.

• 31.5.2017  22:05
    Falling Water (TV seriál) (2016)

Už to tu bylo zmíněno: Přesto že Sense8 není žádný zázrak, je o třídu lepší a promyšlenější, než tohle divadlo relativně bez smyslu a plné nudy. Mysteriózní ptákovina nehodna deseti dílů ani času u nich ztrávených.

• 25.5.2017  20:02

Má to sice myšlenku, ale na podobné téma, byť ne s umíráním, mi přijde mnohem lepší Where the Wild Things Are, zpracováním i nápadem. Monster Calls je těžce nevyužité a nejlepší z filmu jsou asi ty animované příběhy. Bohužel.

<< předchozí 1 2 3 4 19 36 54 71