MartinezZ

MartinezZ

okres Praha

<< předchozí 1 2 3 4 19 37 55 73
    • 5.4.2020  12:44
    Byl jednou jeden... člověk (TV seriál) (1978)

Změna hodnocení ze **** na **. Asi jsem si to spletl s Životem, protože tohle je hodně chabé. Zhuštěné informace vychrlené jedna za druhou, ale blíže se jim nic a nikdo nevěnuje, je to jak nějaké zrychlené shrnutí učiva za minulý měsíc během pěti minut - zbytek dílu zabere většinou třískání po hlavách několika hlavními postavičkami mezi sebou a přejíždění a kopání do nohou, což ale nemá vůbec nic společného s vyprávěním historie. Je vidět, že v Životě se už autoři naučili, jak to dělat.

• 9.2.2020  11:23

Viděny jen tři první díly a pak jsem to zabalil. Po Pánu prstenů a Potterovi se roztrhl pytel s filmy a seriály na všelijaká ta fantasy témata a ždíme se to od té doby tak, že mnohé nedává smysl. Knižní předloha je možná skvělá a možná i seriál pro knižní fandy, ale kdo se tohohle světa nedotkl, pro toho seriál vážně není. Výsledek je pak v takovém případě neskutečná slátanina nesmyslů pouze si na fantasy hrajících. Nikomu se nic nikde nevysvětluje, protože všichni diváci všemu rozumí a zákonitosti světa chápou. Tohle je vlastně zjevně již několikátá řada seriálu, ke kterému někdo předchozí řady zapomněl natočit. Já se pak na to koukám a nudím se a říkám si, že ten Zlatý kompas byla docela fajn a hezká pohádka, oproti téhle blbosti. Podívejte se tedy nejprve na film a jestli z něho budete unešeni, zkuste i seriál. Jestli ne, HDM rovnou zcela vypusťte z plánů.

• 5.2.2020  20:17
    Bankéřka (1980)

Zkrátit o polovinu, změnit hlavní postavy, děj, zápletku, herce, režiséra... a pak by to možná bylo alespoň částečně koukatelné. 0,5*

• 3.1.2020  23:10

Takovou dobu jsem koukal na takovou nudnou srágoru, kde se NIC NEDĚLO, a když už se to někam pohnulo, jsou závěrečné titulky? Chci vrátit těch subjektivních 10 hodin života !!!

• 24.11.2019  14:57

Osobně mi to přišlo jako zakázka v rámci nějaké obchodní spolupráce s Čínou. Film povrchní se spoustou známých ksichtů ale bez něčeho, co by to všechno spojovalo do jednoho uceleného příběhu, navíc s ústředním nesympatickým ksichtem který byl navíc podobný dalším nesympatickým, ksichtům, takže jsem v některých částech filmu nevěděl, že se koukám na jinou postavu a její osud a dění mi tak nedávalo smysl. Takový sestřih mnoha epizod nijak pořádně pospojovaných do sebe. Hodně efektů navíc vypadalo jak přebraných z nějakých konzolových her, příliš kreslené. Čekal jsem od toho tedy něco víc...

• 3.11.2019  20:26

Obávám se, že pokud měl film skutečně jen těch 100 minut, tak pocitově vyzněl tak na trojnásobek. Ano, animace postaviček byla skvělá a sedla do toho všeho, ale... Jinak to nebylo nic objevného. Klasická premisa, že rodina je důležitější než práce, natahovaná prostředkem filmu okopírovaném z Where the Wild Things Are. Nějak netuším, co přesně mělo být cílem filmu, protože vás ujišťuji, že raději, než tenhle přespříliš natahovaný film, vážně vezměte své blízké a vyjeďte si s nimi na nějakou expudici - což je asi právě pointou filmu. A to je, vážení, co? Paradox. --- 2,5*

• 5.10.2019  19:59

2,5* - Čintamani: Neskutečně nudné, dlouhé a zbytečné => 2* --- Podvodník: Alespoň úsměvné :) => 3*

• 28.9.2019  21:47
    Wyatt Earp (1994)

Určitě jsem to už viděl dříve, ale až teď si to pamatuji. A... no... 120 minut by bylo až až. Tohle bylo něco strašného a ačkoliv jsme na to nakonec koukali rychlostí 1,5x, stále to trvalo tak asi tři měsíce, pocitově. Neskutečně protahované. Tady fatálně selhala zřejmě dramaturgie. Zase potvrzení teze: "To je tak, když si film režíruje sám scénárista". Ne, že by to nemělo dobré chvíle, ale roztahaností to bylo peklo.

• 9.9.2019  14:14

Tohle je hrozné ždímání značky pro současná náctiletá děcka se zjevným pokusem o obnovení ansámblu vybitím postav. Navíc volba Turnerové nebyla nejvhodnější, protože i ve Hře o trůny platilo, že tahle hérečka má charismatu co by se za ohlodaný nehet vešlo. A tady se to nezměnilo. Jako film je to úplně prázdné, bez emocí, když někdo pojde, je vám to fuk. Hraje se hlavně na efekt a akci, protože byť ta není nic zvláštního, alespoň se něco děje. Film hlavně pro fandy nových X-Menů, kterým já holt už nejsem. Prosím, více už neždímat.

• 9.8.2019  11:14

Ale nebylo to špatné, takové jednoduché povídání o nejznámějších potravinách naší země. Co mi ale fakt připadalo hodně divné, byla informace, že pořad obsahuje Product Placement, ale informace, o jaké provozovně se tam mluví, z jaké jsou ty záběry a rozhovory, byly rozmazané a informace většinou naprosto chyběla - tak nechápu, kde tam ten PP byl, když se to vymazávalo a záměrně zabíralo tak, aby to nebylo poznat. To byla teprve ta největší idiocie celého pořadu - dělat propagaci, ale nedělat propagaci. Postavené na hlavu.

• 27.4.2019  11:10

Bacha, SPOILERY! --- Nechápu ten hype kolem posledního dílu téhle ságy, uzavírající a zase i otevírající osudy mnoha postav. V kině lidi brečeli, fakt že jo. Nevím proč, tohle je přeci komiksový svět, není problém kohokoliv jakkoliv kdykoliv oživit, byť ho bude hrát jiný herec, no Bóže. A i kdyby ne, tak... no Bóže. Skončilo několik nijak podstatných postav (Nataša) nebo postav, jejichž vlastní filmy šly postupně kvalitativně do kopru (Kapitán, jehož poslední vlastní film musel být "dalšími malými Avengery") a Iroňák (který si své splnil, Iron Man 3 se fakt nepovedl a už nevím v jakém z filmů s tím vlastně IM praštil, že už to dělat nebude). Rogers a Start tak už mají odklepáno a může se jít dál, aniž by hrozilo vymačkávání už vymačkaných pomerančů. --- Celý film byl ale zbytečně zdlouhavý a až příliš na dřeň tlačící a uplakaný a vzpomínkový a tak. Při velké bitvě se na scéně objeví všichni, aby jim bylo dáno asi tak několik vteřin na plátně a pak se nevyužijí. --- Bylo to fajn, už to máme za sebou a uvidíme, co Marvel s dalším pokračováním celého vesmíru. --- Nejlepší z celého filmu byly asi závěrečné titulky s postavami, se kterými se už (zřejmě) nesetkáme (živými či ne).

• 27.4.2019  11:01

Asi mě to iritovalo o trochu méně, než prvné série, ale stále mi přijde, že to nemá se Star Trek světem moc společného, prostě takový spin-off Star Treku obecně. Nejsem sice žádný Trekkie, ale seriál dost popírá předchozí původní staré seriály tím, co a jak se děje a může dít. A to, že na konci všichni mlčí to fakt nezachrání. Karfiol a její výrazy na mě také fakt nepůsobily a Spocka si mohli nechat autoři snad úplně od cesty. Nu což, úplně špatné to není, ale stále u mě platí, že Orville je prostě mnohem, MHOHEM více Star Trek. MHO-HEM!

• 16.3.2019  22:05
    Aquaman (2018)

Bezúčelný barvičkově nevkusně pitoreskně vyhřezlý full-green-screen digifestový masakr všeho všech a všude a pořád. DC to ani po těch letech stále neumí, ale vůbec. Vždyť to už je kolikátý DCčkový digiblivajz za sebou (chvála Gadot za jedinou výjimku)? Proč se tam všichni furt navzájem vraždí, když už to v danou chvíli nemá vůbec význam ani smysl? Protože by nebylo co na pozadí počítačem generovat, protože o nic jiného než jen prázdný vyprahlý digifest tu ani najde :( Ach jo. Kidman, Dafoe, Lundgren. Ach jo, ach jo. Souhlas s Alementina, ale mě u toho bylo ve výsledku ještě o hvězdičku víc smutno-trapno.

• 16.3.2019  12:45

Moc dobrý dokument, ale jednak poněkud dlouhý a zároveň neskutečně ukecaný. Chybí tak prostě chvíle pro vstřebání informace a obrazu. Příliš hektické. Pocta fajn, ale zpracování by chtělo ještě uhladit (barva a obraz ale za *****).

• 4.3.2019  12:24
    Modré stíny (TV seriál) (2016)

Námět a děj není špatný, jen hrozně zbytečně natahovaný. To byla moje kritika už u první série a tady to pro jistotu roztáhli ještě o další díl. Bohužel zpracování je fakt na palici a nechápu, proč takhle někdo przní film. Přesvícené, herci neartikulují, řvou nebo šušňají a není jim vůbec rozumět. Do toho je ale hlavně dobře slyšet tikot hodin, šumění ulice a jiné ruchy. A jediné slušné postavy, Krobota, se seriál zbaví. Za to zůstává rachitická holčina ojebávaná Hurvínkem ve věku svého otce a je to celé táááák moc smutné. Melíškové postava je hysterická kravka a tak i Novotného semi-hajzl je po Krobotovi alespoň nějak vystavěná smysluplná postava. Tak uvidíme, jak autoři pokračovali dále nebo jestli to bude stále zpracováním jen zabitá práce...

• 2.3.2019  08:37

Největšími klady celé série byly dvě hlavní postavy. Příběhem se bohužel ale autoři tak moc vrátili k původní první sérii, až to vyšetřování vlastně ani nebylo zajímavé, protože jsem očekával jaký bude konec. Pointa pak sice byla trochu jiná, ale to už moc na celém vyznění nezměnilo. Plusem i způsob vyprávění s flashbacky, ale jinak:Čekal jsem trochu víc.

• 2.3.2019  08:29

O čem že to bylo? O pár Predátorech nebo o dvou navzájem se pomýleně vyvražďujících vojenských skupinách pod dohledem malého autisty a macho-vědkyně? Tady Shane hrozně moc ustřelil.

• 2.3.2019  08:22

Obrovské zklamání. Obrovské proto, že jsem prostě nečekal vůbec nic moc extra, ale tohle? Skandinávská (trojdílná) Lisbeth stále nemá konkurenci, Rooney ji nezastínila, znovu: ale tohle? Naprosto generická nudná moderně akční Ethan-Bondovsky high-tech hračičkovská blbost nehodná 110 minut. Claire má na kontě několik vážně skvělých rolí, ale sem mi nezapadala. O postavě Blomkvista se snad ani nebudu zmiňovat, tady casting selhal naprosto. Celý tenhle nesmysl neměl s předchozími příběhy vůbec nic společného, jen jména pár postav. Žasnu, tohle bylo něco, co mělo jít rovnou na VOD.

• 2.3.2019  08:10

Kupodivu docela koukatelné, proč ne. Ale že bych z toho byl zas až tak na větvi to ne. Zajímavý nápad s více různými Spider-cosi a uvedení hispánského Milese, takže v hraných filmech si teď může Sony vymýšlet skoro cokoliv... A to je tak vlastně všechno. Viděno: check.

• 25.2.2019  14:11
    Robin Hood (2018)

Jindy to běžně nedělám, ale tady musím souhlasit minimálně s celým termius technicus zmíněným Verbalem. Zlatý Scottův/Crowův Robin Hood, zlatý King Arthur !!!. tohle je něco tak tragického, že je to až zarážející. Tady je špatně úplně všechno a mě je vážně líto Leonarda DiCapria, protože ten jak si umí vybírat filmy, ve kterých bude hrát, vážně si neumí vybírat filmy, které bude (spolu)produkovat. --- Kostýmy ukradené z nějakého postapo, asi Hunger Games, křižácká vojenská jednotka, kasino :-o, koleje, talíře, skleněné láhve, vzhled a líčení postav, šarvátka mezi těžkooděnci a rebely... No prostě celé mi to hrozně moc připomínalo Coriolana. Původně historická věc příšerně blbě převedená do nějakého moderna, ale tady si to zároveň hraje na středověk... no hrozná slátanina. Podle závěrečných titulků předpokládám film vznikl na základě nějakého cool dětského komiksu, asi. To už není ani špatný film, jako celek je to prostě už úplně smutné.

• 25.2.2019  13:46

2,5* --- Stále to vypadá hezky a má to svým způsobem hlavu i patu, prostě takové "Jak to bylo před Harrym". Problém jej jen to, že už to není zas tak moc zajímavé a jen přidává další a další efekty, aby to mělo co ukázat nového. A vlastně ještě jeden problém, a to asi ten největší: Film je to JEN pro asi dost skalní fandy Pottera, kteří jsou schopni si pamatovat všechny postavy a jejich rodinná pouta, aby se v těch horách všemožných jmen a lidiček vyznali. Moc tomu neprospívá ani to, že film jsou od sebe dva roky. To už jsem si pamatoval jen Redmayna a další spousta dalších ksichtů v tom dělala jen brajgl. --- Celkem dobře se na to koukalo, ale dějově mi to už bylo jedno. Trojka je zas až za další dva roky, má to ještě vůbec smysl?

• 22.2.2019  19:16
    Mamon (TV seriál) (2015)

Ano, na české poměry velmi zručně zpracované, ale to téma mi prostě do toho českého prostředí děsně nesedlo. A bohužel mě to nepustilo celý seriál. A navíc mnohdy práce se zvukem, kdy postavy šušňají, huhlají a šeptají a je úplné p*d slyšet.

• 22.2.2019  13:17

Bohužel kouzlo prvního dílu tahle moderní splácanina naprosto a zcela postrádá. Ralph s Vanilopkou míří do Internetu, který je až příliš současný a tyhle postavičky do toho prostě moc nezapadají. V krátkosti: Přišlo mi, že je tam mnoho zajímavých nakousnutých nápadů, ale všechny zůstaly zcela nevyužity. Dokonce i Disneyovské princezny, které se pak ještě úplně mimoňsky mihly na konci. Velká škoda. Fakt že jo.

• 11.2.2019  08:22

Je to koukatelné, ale nejsilnější část je až závěrečný koncert, který mi zas ale přišel už pak příliš dlouhý. Je patrné, že zakázka byla "Ať vznikne film, je to životní drama, zdánlivě se točí kolem kapely, ale hlavně jde o Freddieho". Bohužel tak vznikl poněkud generický film, z počátku historie kapely uspěchaný a opomíjející kontroverze, které jsou jen načrtnuty, ale rychle opomenuty, aby to snad nevypadalo, že bylo snad něco špatně a nevhodně. Chtělo by to ještě vidět onu původně zamýšlenou Baron Cohenovu verzi, možná by to byly dva extrémy, které by se ale doplnily. Takhle to bohužel příběhem vyznělo dost naprázdno, genericky a "papundeklově". Bez písniček a hudby to nemá moc co nabídnout. Nicméně Rami musel jistě dost zamakat, aby se naučil Freddieho.

• 1.2.2019  15:53

Film trpí klasickým "One Man Syndrom"em, kdy je jeden autor jak scénáristou tak i režisérem filmu. většinou z toho plyne, že není sebekritický a je to patrné i zde. Poměrně atmosférou docela hutný a postupně gradující thriller se mění přes WTF vlnu do srágory, což je velká škoda. Celou dobu čekáte, co se z toho vyvine, kdy se TO už stane a co se bude dít v té poměrně již krátké době do konce filmu poté a najednou přijde naprostý twist, který je WTF, ale ještě bych ho akceptoval (byť by některé scény již nedávaly moc smysl) a ještě ho chápal jako tvůrčí záměr, ale kdyby vše končilo oním hlášením z rozhlasu/televize. Všechno poté mělo být vypuštěno a existence dalších scén celému filmu vyloženě brutálně škodily. Fakt škoda, velká, smutná velká škoda. --- Tři čtvrtiny filmu ****, po twistu s přimhouřením oka ***, konec už těžké **, a to jsem ještě hodný. Výsledek: ***

• 29.1.2019  18:23
    Génius - Einstein (série) (2017)

Příjemný seriál, osvěžíte si paměť o nemálu věcech a dozvíte se i další. Navíc zpracování bylo dobré a Praha potěšila :) Potíž jsme měli akorát s dabingem (viděna dabovaná verze do CZ), kdy se fakt dost šetřilo na dabérech, takže pak už dost ruší to, že více postav mluví jeden člověk. A vzhledem k tomu, kolik postav se seriálem míhá, někdy to fakt mate až ruší. Asi nejvíc mě bavila první část seriálu s mladým Einsteinem.

• 8.1.2019  19:51
    Yellowstone - Season 1 (série) (2018)

Totální nuda, po 3. dílu konec. Pokus o krvavější a násilnější Dallas, ale je to nudné, trapné, postavy a jejich cíle nezajímavé a kdyby tam nehrál Kevin, nikdo o to nezakopne. Je smutné, že Kevin končí v takovýchhle věcech...

• 28.12.2018  15:29

Škoda, že TOHLE nebyla štědrovečerní pohádka 2018. Asi nemůže, protože je slovensko-česká, nebo proč. I přes jaksi dosti uspěchaný konec, který je asi jediným mínusem, tohle totiž bez sebemenších potíží předčilo Žita. Chlapácký klaďas a odvážná i naivní princezna. Skřetovy i čarodějniny nehutnosti si mohli tvůrci fakt odpustit, ale asi si myslí, že nějaké kontroverzní vložky jsou třeba. (Vzkaz: Ne, nejsou.). Až na ten uspěchaný konec (celkem bezproblémové skonání černokněkžníka, najednou by si měla princezna brát kováře, viděli se dvakrát asi na deset minut celkem, to bylo totiž fakt celkem fajn. Se třetí vánoční premiérovou pohádkou, experimentální a natočenou ve znakové řeči - Vodníkova princezna, tyhle dvě asi srovnávat nebudu, jelikož jsem ji neviděl (a neuvidím), ale dovolím si věřit, že i ta by Žitovi nakopala... babiččinu chaloupku.

• 28.12.2018  15:18
    Kouzelník Žito (TV film) (2018)

Ať si Zdeněk Zelenka plive kde chce co chce, nejde jednoduše popřít, že tohle se fakt nepovedlo. Cca hodina se přestát šla a to i přes rozpačitost hlavní chlapecké postavy, zbytečnost Pavla Lišky, lehce nadbytečné pitvoření se Vilhelmové či Bohdalové "kamaráčoft". Jenže když už si podruhé, potřetí říkáte, že už to snad bude teď konečně končit, jakkoliv by to byl otevřený konec, a ono to zas pokračuje další dějovou linkou, stává se ze štědrovečerní pohádky úmorně zdlouhavá nudná a nedomyšlená věc, podtrhující JEN to, že takovéhle pohádky vznikají pouze na základě rozhodnutí ČT, že každý rok MUSÍ vzniknout na vánoce nová pohádka, a že se bere za vděk čemukoli, protože se nic lepšího nesehnalo, je už každoroční evergreen. --- Daniel Šafařík je možná skvělý herec, nebo možná ještě musí nasbírat zkušenosti, nevím. Tady ale jeho projev vyzníval, ne vždy, ale leckdy dost amatérsky, např. někdy dost prkenně odříkanými dialogy. Jestli za to mohly špatné postsynchrony nebo nezvládnuté režijní vedení, špatný scénář či absentující dramaturgie nevím a je mi to jedno. Výsledek je ale zřejmý. Princezna mi ale nevadila, oproti svému partnerovi nevyznívala prkenně. Sice moc nechápu, co je to poslední dobou za módu mít za prince, princezny a hrdiny děti, nebo alespoň herce, jejichž postavy se profilují jako děti, a kamsi zmizeli ty skutečné princezny, princové, chasníci apod. (u slovensko-českého Vianočného žalanie by si měli brát castingoví profíci příklad) je jen škoda mluvit. Pavel Liška tu svého bonzáckého čerta vyšvihl v neměnné kvalitě svého umění - hraje snad všechno stále stejně. A u Vilhelmové snad jen bolelo až nadbytečné pitvoření, přičemž jako postava byla asi jedna z mála fajn i kostýmem. Jen její úmysl byl nějak nedomyšlený. Prostě jako celek to nevypadalo špatně, dějově to bylo nevyvážené, nedotažené, odfláknuté, chyběla tomu přísná ruka, která by dokázala vyhodit několik zbytečností a nedovolila druhou polovinu filmu kamsi rozplyznout. --- Tip pro ČT: Vykašlete se příští rok na pohádku, zjevně si to neumíte ohlídat. Namísto toho pusťte nějaké vánoční melodie bez zpěvu a jako obrazový podklad použijte záběry z Panorama kamer na svazích na zasněžené sjezdovky nebo ve tmě osvícená města. Myslím, že toho pro rodinnou vánoční pohodu uděláte více tehdy, když budete dělat méně. --- Plusy: Záporák Pavel Kříž a drobná role naivního krále Petra Kostky. A kostýmy a výprava.

• 24.10.2018  20:46

Další z filmů, kdy se nijak nesžijete s žádnou z postav a celý film jen čekáte a doufáte, kdy už všichni umřou. Ale úplně naprosto všichni. Za doprovodu úplně trýznivě zrůdné hudby.

<< předchozí 1 2 3 4 19 37 55 73