MartinezZ

MartinezZ

okres Praha

<< předchozí 1 2 3 4 19 37 54 72
    • 4.8.2018  19:55

Další MI a další potvrzen, že TOHLE je Bondovka Jen tak dál.

• 19.7.2018  22:59

Pohádkový digi-fest příběh o zdegenerovaném světě.

• 13.7.2018  21:42

Oproti pozdější verzi z 1956 tohle skutečně až bolelo dokoukat. Zkratkovité nesmyslné jednání postav, chování, zvraty... scénárista musel být nemehlo nebo nevím. Sice i sám Alfred věděl o nedokonalosti tohoto svého filmu, ale pokud chcete prostě jen vidět Hitchcockava "Muže, který věděl příliš mnoho", jděte rovnou pro verzi '56, tohle obejděte obloukem. Fakt.

• 8.7.2018  11:06
    The Expanse (TV seriál) (2015)

A pak že nejde Mass Effect přenést na plátna/monitory/televizní obrazovky.

• 4.7.2018  18:02

Bohužel. Oproti prvnímu dílu velká slabota. Postrádá to původní atmosféru, napětí, vývoj děje a rozplétání zápletky... prostě jen to jen jakýsi "nutný" prequel k tomu, co je nakousnuto na konci. Bohužel tohle ždímá jen postavy Alejandra a Matta, děj zbytečný, napětí minimální, smysl nulový.Líbil se vám Sicario 1? Pokud ano, dvojku vynechejte a proklikejte si ji v rychlosti až těsně před Sicario 3, pokud nějaké bude. Škoda naprosto nevytěžené Alejandrovy postavy a celé situace, kolem které se motá onen děj. Velká škoda :(

• 21.6.2018  19:46
    Inspektor Max (TV seriál) (2018)

Srágora. Neskutečně trapná hlavní postava úchylného dědka, Kukury je mi líto, nesmyslné chování postav a procesů a světa kolem nich se dějících. Někdy po polovině se to trochu zvedne a alespoň vyšetřované zločiny jsou zajímavější, ale pak se to zas zvrhne do osobní roviny a poslední díl tu má aktuálně červené hodnocení jen proto, že to už konečně skončilo, jinak díl samotný to celé vrátil zas zpátky do kelu. Kdo může, na tohle raději zapomene.

• 27.5.2018  12:57

Film se zajímavým nápadem, ale naprosto tragickým zpracováním.

• 22.5.2018  19:44
    BLate Night Show (TV pořad) (2018)

O ničem. Jednak je to velmi občasné, druhak je to zbytečně o politice, Treťjaktam začínají cpát co by reklamu nějaké pitomé obrázkové variace na Čtyřlístky apod. Bohužel, o ničem.

• 22.5.2018  19:31

Pěkná hovadina. Nejen ani drama, ale komediální tam fakt není ani zbla. Jen tam zrůdy vraždí a je to všem fuk a berou to jak chleba. Pak intrikují a vraždí. Skvělá zábava. A to jsem na to chtěl původně do kina, Lucky me, že ne.

• 3.5.2018  08:49

Nic nepotěší tolik, jako zjištění, že ty dvě hodiny jsou vlastně o ničem, protože je jasné, že drtivá většina toho, co se stalo, bude v dalším díle zvrácena. Z toho důvodu mi to tak přijde jako nejzbytečnější díl celého Marveláckého novodobého vesmíru. Vypadá to hezky, ale je to prostě jen klasická digislátanina bez konce. Pěkná digislátanina, ale celý tenhle "půldíl" mohl zabrat tak maximálně 20 minut začátku celého filmu s oním druhým "půldílem". --- 2,5*

• 17.3.2018  10:43

Sice 120 minut, ale i tak mi to celé vyznělo, sice fajn, ale pokrácené, osekané, jak kdyby sestříhané a chyběl tomu nějaký vývoj, Jako jednohubka fajn, ale to je všechno.

• 17.3.2018  10:39
    Komorná (2016)

No. Kdybys si všiml režisér, obešel bych film obloukem. začátek není špatný a první dva dějové twisty taky ne, má to nápad a hezky to vypadá. Pak ale zklamal dramaturg a někdo, kdo by byl schopen říct, že je třeba námět oproti předloze poněkud upravit. Příliš mnoho dějových rotací a naprosto neskutečně dementní až hovadský konec to celé totálně zazdil. Mělo to končit jejich útěkem a radostí a finito. cokoliv dál vystřihnout. Naprosto zkažený film. A nějaký nahatý Asiatky, jejichž scény šly taky zkrátit na desetinu a ději by to nijak nevadilo, jsou jen dost lacinou úlitbou, aby se o filmu mluvilo.

• 7.3.2018  10:20

Šlo to. Bruce to v sobě stále má, ačkoliv tak první půlhodinka, než došlo k setkání v domě, byla hrozně nudná, trapná a měla mít tak maximálně pět minut. Bylo z toho prostě znát, že bylo nutné stopáž jakkoliv natáhnout, aby to mělo alespoň těch 100 minut + závěrečné titulky. Pak to ale šlo o něco lépe a divák se necítil v sedadle trapně. Takže svým způsobem překvapení, čekal jsem totiž něco, co se, s Brucem v hlavní roli, omylem dostalo na plátna, namísto rovnou na BR. Bruce ale umí i hrát a má to skutečně nějaký smysl a sem tam i humor, byť mi do vyznění postavy a děje ne zas úplně 2x seděl, ale kino se smálo. Několik scén by zasloužilo návštěvu raději před jídlem než po jídel. A konec zlouna jsem taky čekal, že bude lehce epičtější. --- 2,5*

• 18.2.2018  11:30

Na jednu stranu je skutečně fajn, že se znovu po mnoha letech na obrazovky dostal "Star Trek". Na druhou stranu je to skutečně asi nejslabší Star Trek, a to dokonce nejsem ani fanda Enterprise (2001 ***). Divná hlavní postava s divnými komplexy a seříznutým karfiolem na hlavě, u které, díky jejímu chování, nechápu, jak s ní mohla mít její původní kapitánka plány na její vlastní velení lodi. Charismatem postav jí bez potíží převýšily stále divně se mračící hlavní inženýr, její postupně čím dál tím víc odvázaná zrzka-kudrdlinková a hlavně chutný, leč nestravitelný Kalpian, kterého považuji asi za to největší plus celého seriálu a přínos do Star Trek univerza - další nový skvělý ufoun :) Jinak ale nápad na podprostorem hopsající hmyz a plíseň šířící život skrze vesmíry mě tedy skutečně neuhranul a finální díl byl echt nesmyslný. Měli nechat Emperorku uškvařit Chronos, nehledě na to, že by to nezapadalo do tamní historie. U tohohle seriálu by mi to totiž bylo úplně šumák. --- Tenhle rok se vrátily dva Star Treky: Discovery, která sice má efekty, ale jinak nic moc, a Orville, který sice má leckdy a mnohdy zbytečný americký humor, ale jinak je to mnohem víc Star Trek, než právě "Majkloid". Má plno zajímavých nápadů a ty v Discovery chybí. Přílišné pomrkávání po moderních morbidních seriálech z toho udělalo nějakou jinou odnož Star Treku a tím by to mohlo skončit. Přivedení na scénu Enterprise je jen berlička, jak tohle dítko udržet nad vodou a ne to rovnou zrušit.

• 17.2.2018  15:25

CGI fest, kde se postavy najednou objevují a vypadá to, že je všichni bez potíží mohou nalézt a znají. Do toho ještě Atlanťané, nějaké další DGI hajzlík, u DC klasické lacině-prázdně-nudné prostředí, všechno tmavé a bezbarvé, šedé a nezajímavé. Ty dvě hvězdy jsou za sem tam překvapivě se objevující se humor, povětšinou spojený s Flashem, krterému tam nikdo tam neříká. Celkově je z filmu doslova čpí přetáčky a násilné stříhání tak, aby to nějak dávalo smysl, ale jde na sebe navršené scénky a film končí jako něco ála "Máme na to licence, tak něco natočte, hned. Cokoliv! Třeba týmovky jsou teď v kurzu...". Ale, zase klasicky u DC, někdo nepochopil, že objevuje znovu kolo a že postav na týmovku je málo. Tak se rychle něco odněkud vyškráblo. U DC to prostě neumí. Marvellovky taky sice nejsou kdo ví jaký diamant, ale přesto jsou o několik tříd celkově výše.

• 17.2.2018  10:41

Průměrná představovačka nového techniologického leadera v Marvell světě, majícího vynahradit končícího Starka? Nevím, ale ta průměrnost do toho sedí. Nijak extra zvláštní, klasická tragédie, obalená komiksem. Vypadalo to hezky, ale lpění na barbarských tradicích v době jejich technologické vyspělosti bylo nesmysl, který zavdal existenci děje filmu. Pak se to tam pomlátilo hi-tech kopíma a do světa se vyexportovala dobrota a láska. Prostě takový "OK" film.

• 12.2.2018  09:55

Z S03 jsem tedy na větvi bohužel nebyl. a předchozí dvě série tak pro mě zůstaly nepřekonány. Přišlo mi, že už se tu moc neřeší ani tak ta historie a její napravování, jako až příliš zaměřené na životy těch hlavních představitelů, návratu těch dříve známých, odchodu starých gard a hlavně zase další zločinecká through-time organizace. Vlastně tak už nějak nevím, jestli by bylo dobré, aby byla nějaká S04.

• 4.2.2018  00:06

Ukázka koprodukčního, ale přesto klasicky českého filmu. Vizuálně, technicky kvalitní snímek, kterému chyběla dramaturgie při psaní a revizi scénáře, který absentoval a nahradily ho jen názvy kapitol, u kterých si někdo domýšlel děj tak, aby celek vlastně o něčem byl. Film, ke kterému by se měl divákům dávat manuál. Sice jsem děj pochopil, ale pro mě prostě nepřinesl nějaký ucelený příběh, jen jakýsi zcenzurovaný spis, kde si musíte domýšlet ty začerněné věty a slova. A ty postsynchrony byly naprosto úděsný, že mnohdy nebylo vůbec rozumět, co kdo říká. Předábovávat Poláky ještě chápu, těm by asi většinou nebylo rozumět a nedávalo by moc smysl je v Československu mít a dělat, jak jim všichni bez potíží rozumí, ale předabovávat i Slováky v ději, který se odehrává v Československu, kde alespoň někdo musel slovensky mluvit, je fakt vrchol debility. Veď tam snad nikto nehovoril po slovensky, to čo bolo za Československo vo filme?

• 14.1.2018  18:36

No... Vypadalo to hezky, to se upřít nedá. ale žádný "vodvar" to tedy není a je jedno, že je látka známá snad úplně vše, krom Franty Fuky. Úvodní část, připomínající genialitu Agátina vyšetřovatele, je vyloženě zbytečná a protahující už tak dost dlouhou stopáž filmu. Finální Erkylova rozpolcenost a divadelní výstup u stolu "Poslední večeře" s odpovídajícím počtem apoštolů ale už byla vyloženě patetická. Jak poznamenala přítelkyně: "Ty hnědý vlasy Michelle fakt nikdo nemůže věřit". - A podtrhuje to právě onu přebytečnou afektovanost finálního rozuzlení. Zase se jednou potvrdilo, že film plný známých tváří neznamená automaticky strhující dílo. A je to docela škoda, Kenete!

• 7.1.2018  10:47

Neuhranulo. Celou dobu sledujeme jednu káču, příliš ambiciózní, zahleděnou, cílevědomou a přes mrtvoly kráčející, kterak pro dobro obětuje sama sebe? Ne, nepřesvědčila mě v tom. Scénáristická klička sice dobrá, ale celou dobu k ní nic nesměřovalo, takže jako když měli námět hlavní dějové linky, ale nevěděli, jak by k ní mělo dojít, tak se něco rychle splácalo. O půl hodiny méně počátečního politikaření a nic by se nestalo.

• 6.1.2018  09:33

Jako, ono to blbé není, ale prostě jsem asi vyrostl v době původní hexalogie a ten přerod na novou vlnu s novými postavami, byť za přispění matadorů a byť jde o logický pochopitelný krok, mi prostě nejde moc pod kůži. Samozřejmě i ve starých SW byl humor přítomný (ahoj, Forde), tak tady mi to přišlo takové násilně naroubované, protože se čeká, e tam něco takového bude. I když různé pády a bouchání se o hlavu je zbytečně laciné. Ušoplesk Driver, skinny-Ridley ani Johnny Boeing v mém pohledu postrádají nějaké charisma, kvůli kterému bych si je se SW spojoval nebo mě vůbec nějak bavili. Ridley roli bohužel moc nevěřím, alespoň Driver ztvárňuje tu rozervanost dobře. Gleesona jsem z počátku pořádně ani nepoznal na můstku i když jsem věděl, že to musí být on. --- Teď možná budu vařit z vody a omlouvám se, pokud budu plácat nesmysly, ale v době původní hexalogie jsem byl děcko a nějak mi moc nepřišlo, že by v sáze objevovaly výrazné známé herecké tváře. Možná a právě proto mi přišly filmy zajímavější, méně známé či odjinud neznámé tváře jsem si s rolemi spojil jednodušeji. Tady mi nějak vadí, jak se všichni chtějí upíchnout, alespoň na chvilku, v TĚCH Star Wars - Isaaca ještě překousnu, ale Del Toro? A o Rogue One ani nemluvě. Je mi jasné, že de o prachy, ale trochu zbytečně se tlačí na ždímání značky a její slávy a přilepit se k tomu chce tak na chvíli úplně každý. --- Odhlédnu-li ale od toho, jde o prostě jen restart ságy. JE (!) škoda konce role právě Hamilově, ale jak jsme viděli u Yody, autoři se bez potíží dovedou vykašlat jen na dříve vyobrazované "pouhé" zobrazení "duchů" a oživit jde úplně kohokoliv jakkoliv a kdekoliv, takže není všemu konec. Jen se tím ale dost tříští pravidla, která celý koncept mohou držet pohromadě nebo ho nechat roztéct po podlaze. Příliš lacině klišovitých zvratů a scén bum-do-hlavy v rámci postupu děje a nevymýšlení složitých důvodů jak a proč se postava dostane tam, kam potřebuje a má být, je taky docela... smutné. Jde prostě o ždímačku tématu a ságy, chápu. Nicméně taky musím po včerejší projekci uznat, že jsem odcházel z kina s tím, že další díl už asi fakt nemusím vidět v kině. Prostě se tak nějak nemám moc na co těšit. Rozhodně ne na Drivera, Ridley, Boeinga, Isaaca, nějaké americko-asijské malé pivo ani Sicario-Collectora Del Tora. Škoda. --- PS: Všichni živí jsou z děje pryč, jen jedna zesnulá v příběhu zůstává. To jsem tedy zvědavý, jak se jí v příběhu zbaví...

• 5.1.2018  23:24
    Bright (2017)

3,5* - Docela příjemná oddychovka. Sice je to eRko, ale zas nic tak přehnaného, což mi vyhovuje. Zajímavý nápad podaný v sice nijak hlubokém příběhu a světě, ale je to béčkově odsýpající a... Ayerovské. Příště, a že dvojka bude je už odklepnuto, bych rád nakoukl více pod onu primadónovskou elfí pokličku ;) A o trpaslících z Miami se taky jen mluvilo, jako kdyby žádný v L.A. nežili, nebo co... :)

• 2.1.2018  09:15
    Mindhunter - Série 1 (série) (2017)

Vrchol nudy. Fincher je tam uveden snad jen jako hlavní známé jméno nebo měl tak maximálně dozor. Vyzpovídáváním těch nejhorších zločineckých magorů se dva FBi agenti snaží zjistit podstatu psychoušského jednání. Sem tam se přichomýtne nějaký případ, ale v rámci děje seriálu je to takřka podružné. Po 4. díle jsem přeskočil na poslední v sérii a shledav, že se nic nezměnilo, jsem to vzdal. Finito.

• 2.1.2018  09:08

Komedie? Pseudohistorická trapná nuda. Shannon byl tedy na výběr role fakt trefa. Jak poznamenala přítelkyně, bylo by uvěřitelnější, kdyby hrál Micka Jaggera. Takhle to byl film o nějaké pošahané trosce s divnou parukou, hrající si na Elvise, které to z nějakého důvodu všichni žerou, ale přesto, když se objeví někde venku, lidi to moc nebere. Přišlo mi to tak, že v interiérech s tímhle bláznem tuhle hru všichni zaměstnanci blázince hrají, ale není nebezpečný, tak má i vycházky... Že je to celé založené na nějaké "spiklenecké teorii" je mi šumák. Nebylo to ani zajímavé, rozhodně ne vůbec vtipné, konání postav nedávalo moc smysl a vůbec: Kdo sakra dělal casting na hlavní postavu?Úlet, bohužel tím špatným směrem.

• 10.11.2017  13:17
    Kapitán Exner (TV seriál) (2017)

Velmi milé překvapení, až nečekaně milé. Dobří herci, dobrá atmosféra, elegán dlouhý každým coulem a jeho dvojka vyšetřovatelů, zajímavé příběhy. Jak tu někdo v komentářích pyskuje, že to neodpovídá předloze, tak by se měl držet zaručeného pravidla znát danou věc jen z jednoho pohledu a nedivit se, když to jinde zužitkují jinak, aneb když znám literární předlohy, nelezu koukat na seriál nebo musím počítat s tím, že to bude trochu jiné. Tenhle seriál a jeho provedení je velmi podařená práce.

• 4.11.2017  21:43

Proti seriálu jsem nic neměl. Nenáročná podívaná s lokálními problémy, sem tam s nějakým tím mordem. Zacíleno na znalce Šumavy a okolí (a místních postaviček?) s dobrými herci. Netuším sice, jak ve filmu skutečně mluvil David Pospíšil (a pokud se to nedalo poslouchat, tak proč ta tedy hrál...), ale ten jeho předabing bolel. Ne, že by hlas byl špatně, ale dost to k postavě a do filmu nesedělo. A co mi tedy ve všech dílech nesedlo byla byla skutečně hodně divná znělka (nebo úvodní a finální hudba), bůhví komu ze dvojice Zdeněk Barták - Jiří Hradil za ni patří kredit.

• 31.10.2017  06:57

Jako furt je to fajn, ale S02 mi přišla jako klasická natahovaná. Jsme na stejném místě se stejnými lidmi, plus dvě nepodstatné postavy, a co se dělo dříve, se děje v nějaké variantě znovu (paralela s DOOM 2 :). A znovu je třeba zachraňovat svět a znovu se to podaří, ale nebojte, bude S03. V S01 se atmosféra šponovala, tady se jede na volnoběh a jen se přidává víc slizu a mrtvých vědátorů. A hle, najednou je tu navíc Osmička, jedenáctka začne všechny v dalších sériích hledat a máme tu paralelu se Sense8. Asi mě to tentokrát moc nepřesvědčilo.

• 24.10.2017  13:08

Bohužel přesně takové, jak se říkalo. Přepísklé, vyčpělé, s americkým klasickým "humorem". --- První díl byl na můj vkus sice i tak zbytečně brutální, ale přesto to bylo zajímavé. Tady se jen recyklují nápady a ty trapné jsou ještě více na dřeň. Hned úvodní scénka je příliš hlasitá, příliš veřejně akční a postrádá ducha filmu, uvedeného na plátna v rámci prvního dílu. Příliš třeskutě degitálně akční s klasicky americkou fekální třešničkou, jak jinak. Z Tarona se v prvním díle podařilo udělat z britského fakana na odstřel Kingsmana, aby tady zase fuckoval skoro v každém záběru. Statesmani měli dobré nápady a Julianne si tu mrchu fakt užívala, palec nahoru. Mlýnek a burgery si ale autoři fakt mohli odpustit. A pak ještě nechápu, proč je v některých scénách Taron tak neskutečně zmalovaný a našmínkovaný. V žádném kontextu filmu to nedává smysl. Zkrátit, sestříhat o zbytečné nechutnosti a trapárny a bylo by to lepší. Takhle jen autoři, aby si vzali relativní úspěch prvního filmu k srdci, prostě jen přitlačili a sešlápli plyn bez rozmyslu => zbytečný film se zašlou rozplizlou kreaturou Eltonem. Hvězda za nápady, hvězda za Julianne.

• 3.9.2017  20:40

Nedokoukáno. Furt po sobě všude možně střílejí šikmooký vopice se šikmookými policisty, asi tam jde o nějaké drogy, je to o ničem a hrozně dlouhý a zase režie a scénář stejná osoba - ti lidi nejsou vůbec sebekritičtí, když si režírují vlastní scénáře.

• 3.9.2017  18:26
    Death Note (2017)

Nemá smysl na to koukat, věřte mi. Ne, že by to bylo vyloženě špatné, ale jde prostě o miliontou první variaci stále toho stejného, bez nápadu.

<< předchozí 1 2 3 4 19 37 54 72