MartinezZ

MartinezZ

okres Praha

<< předchozí 1 2 3 4 19 37 54 72
    • 24.10.2018  20:46

Další z filmů, kdy se nijak nesžijete s žádnou z postav a celý film jen čekáte a doufáte, kdy už všichni umřou. Ale úplně naprosto všichni. Za doprovodu úplně trýznivě zrůdné hudby.

• 20.10.2018  13:44

S01: ***** - S02: *** --- Proč? Bohužel, S01 měla krásné pohledy do krajiny a míst, které ne všichni znají, doplněná informacemi, které zná už jen málokdo. Krásné se na to koukalo, doplněno výbornou epickou hudbou Jana Maxiána, kterou bych si rád poslechl i samotnou. --- U S02 je to s hudbou stejné, ale je pravda, že barevnost je trochu zvláštní až přepjatá. Potud jsem ochoten to překousnout a stále se rád koukat. U mě je však největší mínus přidání fauny, které tu kompozici přírody, pohledů a hudby totálně narušila a zbourala a mnohými záběry zcela zdevalvovala, zmuchlala a zahodila. U "Krajiny domova" jsem zase čekal nádherné scenérie s výbornou hudbou a zajímavým komentářem, dostalo se mi zdechlin, požíračů hmyzu a samotného hmyzu, pavouků a breberek, až to ani nechutné už nebylo, ba víc než to. A i ostatního zvířectva je tam příliš mnoho a právě na úkor oněch "panoramat". Z každého dílu jsme tak při sledování hned několik částí přeskakovali a celé to tak zničilo dojem z pořadu => 2,5* --- Jestli bude ještě nějaká S03, měl by si tvůrčí tým rozmyslet, co vlastně dělá za pořad :'( --- PS: Chci slyšet samotnou hudbu z pořadu, obou sérií.

• 12.10.2018  09:36

Moc pěkné přiblížení aktuálnímu dění a pocitů "z první ruky", to se filmařům povedlo. Ale zbytek to zase poněkud tlumil a nudil. Rodinné trápení pomalu a vlekle vyprávěné s velmi dlouhými záběry beze slov, jako by se inspirované Mallckem, sice navozovaly atmosféru, ale také únavu a zběsilé mačkání opěrky sedadla v kině při hledání tlačítek FFWD nebo jiné možnosti, jak film pustit vyšší rychlostí. A přitom plno věcí mi zase chybělo ukázat. Škoda - něco z toho fakt stojí vidět na velkém plátně, něco jiného ale klidně mohlo absentovat a klidně i 120 minutová stopáž by ničemu vadit nemusela.

• 5.10.2018  23:03
    Boj s obry (2017)

Slabší mix Terabithie a Maxe. Příliš dlouhých 106 minut. Ukázka zrodu psychické poruchy.

• 1.10.2018  20:29
    Máš ji! (2018)

Úplná pitomost, jedna * za většinovou absenci typických fekálností. Postupem času jsme si už pouštěli film trojnásobnou rychlostí, aby to šlo alespoň nějak dokoukat. A i tak to bylo příliš dlouhé. A blbé.

• 30.9.2018  16:55

Moc krásné záběry, kdy v mnohém pomohly drony a udělaly něco, co by jinak nevzniklo, zajímavé povídání, nevtíravá a do záběrů a krajiny padnoucí grafika a povětšinou skutečně výborná hudba Jana Maxiána doprovázející slova páně Švehlíka a právě Maxiána - který má ale poněkud jemnější hlas a není moc dobře, oproti Švehlíkovi, slyšet. Povedlo se, hezké :)

• 27.9.2018  08:56
    7 životů (2017)

Nuda, čekal jsem něco zajímavějšího. Dodatečně je totiž jasný, že neměly šanci Nedokázalo to navodit nějaké scítění se s filmem, navíc co se stalo s Monday mi bylo jasné hned, takže ten prvek překvapení také nezafungoval. Poklonu ale musím dát herci nebo herečce, zvtárňující Glenn Close, zahráli ji skutečně dobře, ale maskéři nedovedli moc dobrou práci, bylo vidět, že jde jen o masku a tak nějak jsem čekal, že ona je převlečená Monday (ano, vím, že nešlo o masku, ale Glenn vypadala fakt hrozně, jen díky ní mělo k žánrům přibýt ještě Horor).

• 27.9.2018  08:22
    Cesta času (2016)

Vizuálně hezké záběry, animace a efekty. Jinak ale měl být film přibalen k balíku wallpaperů ke stažení zdarma co by "globální šíření myšlenky k zamyšlení". Nic víc.

• 24.9.2018  14:24

(spoilery) Doslova zabitý potenciál. Ve chvíli, kdy jí chodí zprávy i tehdy, když zjistila, že už jí psát nemůže, z toho mohl být zajímavý psycho-thriller se zajímavým vyústěním, nebo jen prostě zajímavý nápad o tom, kterak manželka/dcera přišla na jeho telefon/mail a nadále se za něj vydává, aby zjistila něco o jeho milence. Ale ne, tady se to vleče jak pondělí a je dovedeno do takového absurdna jeho "ďábelského" plánu, že by leckterý zloduch takovému načasování a kooperaci všech přítomných až záviděl. Zajímavé zpracování, to ano, ale mělo to končit tak o 60 minut dříve - jenže to by zas nemělo stopáž pro kina, že...

• 23.9.2018  09:54
    Na jezeře - Série 1 (série) (2013)

Detektivka, ve které se vyskytují JENOM magoři, idioti a blbci s úchylama a... magorama. Sedm takřka hodinových dílů A DĚJE SE ÚPLNÝ HOVNO, které je ale převlečené za tajuplné pátrání po ztracené těhotné malé holčičce, pátrání po otci jejího dítěte, pátrání po vrazích okolních přibývajících mrtvol, pátrání po nevyřešené minulosti... To všechno je ale jen zastírací manévr, který má jen navodit atmosféru nějakého děje a jeho smysluplnosti. Ve skutečnosti je to ale splácanina neuvěřitelných hovadin jak z nějakého hluboce artově dadaistického chlebíčku na vlně jednooké žirafy bez přízvuku. BEZ PŘÍZVUKU!

• 20.9.2018  06:53

2,5* - Na jednorázové zkouknutí je to celkem fajn, ale nesmím si to moc spojovat se Star Wars, jinak bych to chápal jako další dílek do novodobé cesty úpadku ságy. Tohle totiž vyznívá jen jako dost drahý pilot seriálu ála "Young Solo on High School", kdy se rychle ukáže, jak se všichni setkali a kde se objevily hlavní propriety a šup rychle vymýšlet blbosti a akci. Pořád ale lepší jak Rogue One.

• 15.9.2018  11:40
    Dva světy - Série 1 (série) (2017)

2,5* - Bylo to moc moc fajn, až do posledních dvou dílů, které bohužel mají ten velký neduh "nekonečných seriálů", tedy místo smysluplného zakončení pouhé rozbředávání a nesmyslné konání postav jen proto, aby mohl být otevřený konec pro pokračování další série. A právě tohle mi celý seriál zkazilo, bohužel. Výhoda minisérií bohužel nevyužita - více do hloubky, ale vědět, kdy končit.

• 30.8.2018  08:59

"Komedie" je tohle jen do chvíle samotného zmenšení, což je tak v první třetině filmu. Do té doby sledujeme, jak se ústřední dvojice rozhoduje zda do toho jít nebo ne a ukazují se paradoxy malého světa. Potud OK a distributor nelhal. Od chvíle zmenšení ale dojde k úplně jinému filmu, který se mění na takové nějaké nijaké pre-postapo životní drama a jakákoliv zajímavost porovnání velkého a malého světa je totálně upozaděna a eliminována a my sledujeme úmorný život průměrného človíčka v "klasickém" nerovnostářském světě a okolní životní smutná dramata... zííív. A úplně se následně vytrácí nějaké cokoliv ohledně zmenšování, z celého děje. Jak kdyby nejprve tvůrci vymysleli nějaké drama, ale bylo jasné, že na to nikdo nepřijde. Tak je napadlo zmenšování, které ale bylo jen trailerovým lákadlem, nijak podstatné pro samotný příběh. Výborný nápad, totálně zprasený a zahozený. Samotný film byl na poměrně silné ***, ale za tenhle "podvod" jen **.

• 4.8.2018  19:55

Další MI a další potvrzen, že TOHLE je Bondovka Jen tak dál.

• 19.7.2018  22:59

Pohádkový digi-fest příběh o zdegenerovaném světě.

• 13.7.2018  21:42

Oproti pozdější verzi z 1956 tohle skutečně až bolelo dokoukat. Zkratkovité nesmyslné jednání postav, chování, zvraty... scénárista musel být nemehlo nebo nevím. Sice i sám Alfred věděl o nedokonalosti tohoto svého filmu, ale pokud chcete prostě jen vidět Hitchcockava "Muže, který věděl příliš mnoho", jděte rovnou pro verzi '56, tohle obejděte obloukem. Fakt.

• 8.7.2018  11:06
    The Expanse (TV seriál) (2015)

A pak že nejde Mass Effect přenést na plátna/monitory/televizní obrazovky.

• 4.7.2018  18:02

Bohužel. Oproti prvnímu dílu velká slabota. Postrádá to původní atmosféru, napětí, vývoj děje a rozplétání zápletky... prostě jen to jen jakýsi "nutný" prequel k tomu, co je nakousnuto na konci. Bohužel tohle ždímá jen postavy Alejandra a Matta, děj zbytečný, napětí minimální, smysl nulový.Líbil se vám Sicario 1? Pokud ano, dvojku vynechejte a proklikejte si ji v rychlosti až těsně před Sicario 3, pokud nějaké bude. Škoda naprosto nevytěžené Alejandrovy postavy a celé situace, kolem které se motá onen děj. Velká škoda :(

• 21.6.2018  19:46
    Inspektor Max (TV seriál) (2018)

Srágora. Neskutečně trapná hlavní postava úchylného dědka, Kukury je mi líto, nesmyslné chování postav a procesů a světa kolem nich se dějících. Někdy po polovině se to trochu zvedne a alespoň vyšetřované zločiny jsou zajímavější, ale pak se to zas zvrhne do osobní roviny a poslední díl tu má aktuálně červené hodnocení jen proto, že to už konečně skončilo, jinak díl samotný to celé vrátil zas zpátky do kelu. Kdo může, na tohle raději zapomene.

• 27.5.2018  12:57

Film se zajímavým nápadem, ale naprosto tragickým zpracováním.

• 22.5.2018  19:44
    BLate Night Show (TV pořad) (2018)

O ničem. Jednak je to velmi občasné, druhak je to zbytečně o politice, Treťjaktam začínají cpát co by reklamu nějaké pitomé obrázkové variace na Čtyřlístky apod. Bohužel, o ničem.

• 22.5.2018  19:31

Pěkná hovadina. Nejen ani drama, ale komediální tam fakt není ani zbla. Jen tam zrůdy vraždí a je to všem fuk a berou to jak chleba. Pak intrikují a vraždí. Skvělá zábava. A to jsem na to chtěl původně do kina, Lucky me, že ne.

• 3.5.2018  08:49

Nic nepotěší tolik, jako zjištění, že ty dvě hodiny jsou vlastně o ničem, protože je jasné, že drtivá většina toho, co se stalo, bude v dalším díle zvrácena. Z toho důvodu mi to tak přijde jako nejzbytečnější díl celého Marveláckého novodobého vesmíru. Vypadá to hezky, ale je to prostě jen klasická digislátanina bez konce. Pěkná digislátanina, ale celý tenhle "půldíl" mohl zabrat tak maximálně 20 minut začátku celého filmu s oním druhým "půldílem". --- 2,5*

• 17.3.2018  10:43

Sice 120 minut, ale i tak mi to celé vyznělo, sice fajn, ale pokrácené, osekané, jak kdyby sestříhané a chyběl tomu nějaký vývoj, Jako jednohubka fajn, ale to je všechno.

• 17.3.2018  10:39
    Komorná (2016)

No. Kdybys si všiml režisér, obešel bych film obloukem. začátek není špatný a první dva dějové twisty taky ne, má to nápad a hezky to vypadá. Pak ale zklamal dramaturg a někdo, kdo by byl schopen říct, že je třeba námět oproti předloze poněkud upravit. Příliš mnoho dějových rotací a naprosto neskutečně dementní až hovadský konec to celé totálně zazdil. Mělo to končit jejich útěkem a radostí a finito. cokoliv dál vystřihnout. Naprosto zkažený film. A nějaký nahatý Asiatky, jejichž scény šly taky zkrátit na desetinu a ději by to nijak nevadilo, jsou jen dost lacinou úlitbou, aby se o filmu mluvilo.

• 7.3.2018  10:20

Šlo to. Bruce to v sobě stále má, ačkoliv tak první půlhodinka, než došlo k setkání v domě, byla hrozně nudná, trapná a měla mít tak maximálně pět minut. Bylo z toho prostě znát, že bylo nutné stopáž jakkoliv natáhnout, aby to mělo alespoň těch 100 minut + závěrečné titulky. Pak to ale šlo o něco lépe a divák se necítil v sedadle trapně. Takže svým způsobem překvapení, čekal jsem totiž něco, co se, s Brucem v hlavní roli, omylem dostalo na plátna, namísto rovnou na BR. Bruce ale umí i hrát a má to skutečně nějaký smysl a sem tam i humor, byť mi do vyznění postavy a děje ne zas úplně 2x seděl, ale kino se smálo. Několik scén by zasloužilo návštěvu raději před jídlem než po jídel. A konec zlouna jsem taky čekal, že bude lehce epičtější. --- 2,5*

• 18.2.2018  11:30

Na jednu stranu je skutečně fajn, že se znovu po mnoha letech na obrazovky dostal "Star Trek". Na druhou stranu je to skutečně asi nejslabší Star Trek, a to dokonce nejsem ani fanda Enterprise (2001 ***). Divná hlavní postava s divnými komplexy a seříznutým karfiolem na hlavě, u které, díky jejímu chování, nechápu, jak s ní mohla mít její původní kapitánka plány na její vlastní velení lodi. Charismatem postav jí bez potíží převýšily stále divně se mračící hlavní inženýr, její postupně čím dál tím víc odvázaná zrzka-kudrdlinková a hlavně chutný, leč nestravitelný Kalpian, kterého považuji asi za to největší plus celého seriálu a přínos do Star Trek univerza - další nový skvělý ufoun :) Jinak ale nápad na podprostorem hopsající hmyz a plíseň šířící život skrze vesmíry mě tedy skutečně neuhranul a finální díl byl echt nesmyslný. Měli nechat Emperorku uškvařit Chronos, nehledě na to, že by to nezapadalo do tamní historie. U tohohle seriálu by mi to totiž bylo úplně šumák. --- Tenhle rok se vrátily dva Star Treky: Discovery, která sice má efekty, ale jinak nic moc, a Orville, který sice má leckdy a mnohdy zbytečný americký humor, ale jinak je to mnohem víc Star Trek, než právě "Majkloid". Má plno zajímavých nápadů a ty v Discovery chybí. Přílišné pomrkávání po moderních morbidních seriálech z toho udělalo nějakou jinou odnož Star Treku a tím by to mohlo skončit. Přivedení na scénu Enterprise je jen berlička, jak tohle dítko udržet nad vodou a ne to rovnou zrušit.

• 17.2.2018  15:25

CGI fest, kde se postavy najednou objevují a vypadá to, že je všichni bez potíží mohou nalézt a znají. Do toho ještě Atlanťané, nějaké další DGI hajzlík, u DC klasické lacině-prázdně-nudné prostředí, všechno tmavé a bezbarvé, šedé a nezajímavé. Ty dvě hvězdy jsou za sem tam překvapivě se objevující se humor, povětšinou spojený s Flashem, krterému tam nikdo tam neříká. Celkově je z filmu doslova čpí přetáčky a násilné stříhání tak, aby to nějak dávalo smysl, ale jde na sebe navršené scénky a film končí jako něco ála "Máme na to licence, tak něco natočte, hned. Cokoliv! Třeba týmovky jsou teď v kurzu...". Ale, zase klasicky u DC, někdo nepochopil, že objevuje znovu kolo a že postav na týmovku je málo. Tak se rychle něco odněkud vyškráblo. U DC to prostě neumí. Marvellovky taky sice nejsou kdo ví jaký diamant, ale přesto jsou o několik tříd celkově výše.

• 17.2.2018  10:41

Průměrná představovačka nového techniologického leadera v Marvell světě, majícího vynahradit končícího Starka? Nevím, ale ta průměrnost do toho sedí. Nijak extra zvláštní, klasická tragédie, obalená komiksem. Vypadalo to hezky, ale lpění na barbarských tradicích v době jejich technologické vyspělosti bylo nesmysl, který zavdal existenci děje filmu. Pak se to tam pomlátilo hi-tech kopíma a do světa se vyexportovala dobrota a láska. Prostě takový "OK" film.

• 12.2.2018  09:55

Z S03 jsem tedy na větvi bohužel nebyl a předchozí dvě série tak pro mě zůstaly nepřekonány. Přišlo mi, že už se tu moc neřeší ani tak ta historie a její napravování, jako až přílišné zaměření na životy těch hlavních představitelů, návratu těch dříve známých, odchodu starých gard a hlavně zase další zločinecká through-time organizace. Vlastně tak už nějak nevím, jestli by bylo dobré, aby byla nějaká S04.

<< předchozí 1 2 3 4 19 37 54 72