Reklama

Reklama

Nejsledovanější žánry / typy / původy

  • Drama
  • Akční
  • Komedie
  • Krimi
  • Animovaný

Poslední recenze (2 221)

plakát

Sisyfos: Mýtus (2021) (seriál) 

2,5* -- Nápad to nemělo špatný, ale celek bohužel působí jako rozmáznuté hovno. Víte, takové to, když jdete a uvidíte před sebou rozmáznuté hovno, někdo do něj šlápnul, ale tak nešťastně, že po něm uklouznul a vy se jen divíte, jak dlouhou cestu mohl někdo takhle na hovně ujet, protože takhle daleko rozjeté lejno snad ani rozmáznout nejde. Tak takhle moc tenhle seriál, který max 3-4 díly příběhu rozmázl na neuvěřitelných 16, působí. Místy to působí navíc hrozně amatérsky a člověk by řekl, že si to natáčel někdo na crowdfunding. nebo se na tom střídalo strašně moc lidí.

plakát

Pacifik - Home (2010) (epizoda) 

23.5.2010Part 10 - Home: Závěrečná část, konec. Naši neohrožení válečníci se dozvídají o konci války a putují domů. Nejdelší cestu spolu putují vlakem Sledge a Snafu. Frajer s prořízlou hubou, Leckie, doma dostává svou starou práci a navíc i srdce místního děvčete. Oproti tomu Sledge se do normálního života nějak ne a ne dostat a tak tu hraje zdeptlého zbohatlického synáčka. Nakonec jsou popsány seriálem se mihnuté postavy a jejich skutečné předobrazy, váleční hrdinové, a jejich osudy. Bohužel, tahle část posledního dílu byla spíše k pláči (a nebylo to dojetím), protože si tak lze krásně ověřit, jak moc se vás seriál dotkl. Mě evidentně skoro vůbec, protože o drtivé většině postav jsem neměl ani ponětí, že se v těch 10 dílech někde vyskytovaly. No a to bylo vše. A ač to tak z popisu nevyznívá, kupodivu tohle byl asi jediný díl, který se nějak povedl. Bohužel, není to pro seriál pocta. Nemůže být pro seriál, zasazený do bojů o Pacifik, poklona, že jeho nejlepším dílem je díl, kde se nebojuje, kde není žádná akce, a jen se sleduje zubožená psýcha přeživších a navracivších se.

plakát

Pacifik - Okinawa (2010) (epizoda) 

23.5.2010Part 9 - Okinawa: Akce, akce, srdceryvné momenty, akce, akce a akce. Měl bych být nadšený, nejsem. Sledujeme tu stále celý díl osud jedné z hlavních postav, vyhublého záprdka, jehož jméno si po devíti dílech stále neumím vybavit, a sledujeme ho ve chvílích, kdy je nelítostným zabijákem Japonců, a i ve chvíli, kdy je z něj najednou neskutečný pacifista. Tohle si tak neskutečně odporuje, záběr po záběru, že to působí úplně blbě, jako kdyby to režírovali dva režiséři a nemohli se dohodnout. Výsledkem je nezajímavá podívaná, sice plná akce, ale z té máte pocit malosti a povrchnosti. Jako kdyby se scény točily na 10 metrech čtverečných někde v ateliéru a roztřesená kamera, která sebou mlátí jak smyslů zbavená a má vytvořit dojem dynamické akce, tu malost jen umocňuje (jak si nevšimnout blbých kulis? No přeci tak, že budete s kamerou mlátit tak, že vlastně nebude skoro nic vidět!). Nu a tak v jednom záběru všichni umírají v blátě, střih, a najednou jsou všichni na pláži, zvítězili a díl končí. Zbytečný díl, stačilo to vše popsat pár slovy: "Ostrov, Amíci vs. Japončíci, prší, bahno, bum, prásk, střelba, umírají, slunce, pláž, konec" - a mohlo se ušetřit. ~ Ne, tenhle seriál je na facku, totálně zabitá možnost navázat na brilantní Bratrstvo. 10. díl to už zachránit nemůže, tak šup sem s ním, ať na to můžeme co nejdříve zapomenout!

Poslední hodnocení (5 651)

Fauda (2015) (seriál)

05.11.2023

Sly (2023)

04.11.2023

Parťačky (2023)

04.11.2023

Sisyfos: Mýtus (2021) (seriál)

03.11.2023

Snivokraj (2022)

02.10.2023

Labuť (2023)

02.10.2023

Krysař (2023)

02.10.2023

Podivuhodný příběh Henryho Sugara (2023)

30.09.2023

One Piece (2023) (seriál)

odpad! 11.09.2023

Reklama

Poslední deníček (42)

BR názor: Interview with the Vampire: The Vampire Chronicles

Interview with the Vampire: The Vampire Chronicles
Edice: Edice k 20. výročí, 1 disk
Distribuce: Magic Box
Film-Arena: http://www.film-arena.cz/recenze/blu-ray-interview-s-upirem

Balení (3*)
Taková klasika - modrá krabka, přebal, bohužel žádný vnitřní obrázek, takže bílo, jednoduchý potisk placky s původním názvem, jednoduché statické měnu. Za povšimnutí stojí dvě věci: První je onen přebal, který je vybraný dobře a pěkně vypadá, druhým je skutečnost, že obrázek v menu je totožný s tím na přebalu, ale z nějakého důvodu je v něm název filmu ve francouzštině "Entretien Avec Un Vampire: Les Chroniques D'Un Vampire", což nějak nesedí ani k původu vzniku filmu (USA) ani k české edici.

Video (3,5*)
Ano, jde o přepis do FullHD, ale popravdě, zůstává nemálo prostoru, kde by se mohl obraz vylepšit. Těžko říct, jak moc je to záměrem, ale prostě obraz není úplně ostrý a je trochu zrnitý. Je to trochu škoda, protože zrovna tady je sena co dívat.

Audio (4*)
Tady nemám moc co zmiňovat, prostě anglický původní dabing v 5.1. České stereo jsem nezkoušel, nechci si kazit film a postavy.

Bonusy (3,5*)
Lehce nadprůměr a to i přes onu "Edici k 20. výročí". Bonus "Úvod" je jen vystřižená část Filmu o filmu, takže sám o sobě je zcela zbytečný. Další dva bonusy (přičemž jeden je nový právě v této edici) jsou si hodně podobné a skoro totožné, protože ve druhé jsou použity i části z toho prvního - a mluví se tu o postavách, jejich zrodu a vzniku a pohnutkách a filozofii a vlivu na vnímání upírů v moderní společnosti atd., což sice není špatné, ale dvakrát po sobě poněkud zdlouhavé. Nedozvíme se nic o práci na pozadí (krom popisu dvou tří efektů), na place, o kostýmech, výpravě, kulisách, maskách, hudbě... nic. Nic, co bych si představoval u speciální edice. A to je hodně velká škoda. Navíc všechno v nízkém rozlišení a většinou (ne vždy) ve 4:3. Alespoň jsou u všeho české titulky, díky za ně.

Verdikt
Edice k 20. výročí vzniku filmu, přinášející navíc jeden bonus a jiný přebal a obrázek v menu. Budiž. Ačkoliv jde o skvělý film, z edice na větvi úplně nejsem.

BR názor: Interview with the Vampire: The Vampire Chronicles