Nejsledovanější žánry / typy / původy

• Krimi
  • Animovaný

Recenze (2 200)

The Batman (2022)

Někdo už by měl DC Comics sdělit, že dělají ty filmy blbě. A furt blběji. CGI Super marast tady vystřídala rozhlasová hra, u které z nějakého důvodu bylo na pár okamžiků něco vidět. Udělat černobílý film je umělecké. Udělat film, kde je slyšet jen hlas a obraz je celou dobu černý, to je majstrštyk. Z dialogů jsem ale vyrozuměl zase jedno, další origin záporáků a další psychicky rozložený asi-hrdina, ale celkově vlastně mentální troska. DC by se asi měli nechat odkoupit Marvellem, aby nebyli za úplně idioty. --- 2. hvězdička za originální nápad pustit na plátna rozhlasovou hru.

plakát

Shang-Chi a legenda o deseti prstenech (2021)

Jednou to přijít muselo. Ono to sice bublalo i někdy dříve, ale teď se bábovka po upečení fakt úplně propadla a není to vončo. Jako přidání kouzelníka do MCU bylo ještě fajn, Wanda je jen vedlejší rolí, ale jako vocamcaď pocamcaď a tohle už byl prostě jen slušný digibordel s miliontým dalším vesmírem a unylou zápletkou, jehož jediným důvodem vzniku je přespřílišný anální alpinismus Číně, kde číhají velké prachy a o ty jde přeci hlavně. Že si tímhle alpinismem zbytek světa podřezává už takhle notně naříznutou větev je zjevně úplně šumák - Čína tu chrání vesmír a většina neasiatů jsou tu postavy zloduchů nebo idiotů. Nu což, buď jak buď, digitálně hezké, prakticky ale zbytečně předražená a příliš dlouhá úvodní epizoda nějakého TV seriálu ála Arrow.

Nadace (2021) (seriál)

Že Asimov napsal nějakou Nadaci jsem do vydání seriálu netušil. A vlastně je mi to úplně jedno, číst to nebudu. Já chtěl vidět prostě nějaký Sci-Fi seriál, byl v tom vesmír, jako úplně hloupě to nevyznívalo, vypadalo to hezky atp. Ale po dokoukání celé první série mám prostě pocit, že jsem koukal na neskutečně roztahaný prolog, který teprve uvozuje něco, co dost možná už nikdy neuvidím, protože S02 mě může úplně jednoduše naprosto minout a i kdyby ne, už si fakt nebudu pamatovat, co se v S01 dělo. Po 10 dílech prostě mát pocit nedodělanosti a toho, že jste koukali na něco ,co zůstalo jen velmi jemně nakousnuté.

plakát

Nadace - Skok (2021) (epizoda)

Že Asimov napsal nějakou Nadaci jsem do vydán seriálu netušil. A vlastně je mi to úplně jedno, část to nebudu. Já chtěl vidět prostě nějaký Sci-Fi seriál, byl v tom vesmír, jako úplně hloupě to nevyznívalo, vypadalo to hezky atp. Ale po dokoukání celé první série mám prostě pocit, že jsem koukal na neskutečně roztahaný prolog, který teprve uvozuje něco, co dost možná už nikdy neuvidím, protože S02 mě může úplně jednoduše naprosto minout a i kdyby ne, už si fakt nebudu pamatovat, co se v S01 dělo. Po 10 dílech prostě mát pocit nedodělanosti a toho, že jste koukali na něco ,co zůstalo jen velmi jemně nakousnuté.

Vrátná (2020)

1,5 * --- Typická béčková blbost pro vymytí mozků, OK, Reno je takový francouzský Willis, jakmile se v něčem objeví, víte, že to bude čtvrtá cenová kategorie, ale co, někdy jsou takovýhle nesmysly potřeba. Tady je jen škoda, že se to veze na té přitroublé vlně "ženských hrdinek" - proti tmu obecně nic nemám, ale musí se to dělat s rozumem. Cpát do takovéhle role tintítko, kterému by jeho roli nevěřil ani naivně optimistický budhista je fakt známkou choré mysli producentovy. Možná kdyby v hlavní roli byla animovaná stonožka, mohlo to mít alespoň nečekaně dadaistický nádech. --- Jediná hvězda týhletý splaškoviny je Aksel, který se asi snaží udělat díru do Hollywoodu, ale tady to fakt neodhadnul. Pokud jste tedy tenhle skvost neviděli a v recenzích se snažíte najít odpověď na "Mám tím ztrácet čas?", kašlete na to a rovnou si sežeňte s Akselem skvostné Hodejegenre.

plakát

Rychle a zběsile 9 (2021)

Index tupouňovitosti asi tak 20 z 10. Už F8 byla blbost, ale alespoň Hobbs & Shaw dali zavdat naději, že se tahle potápějící F&F kocábka zapomene a pojede se novou a lepší cestou. Bohužel ne a F9 je snůškou neskutečných lacině sestříhaných kraťasů, které z nějakého důvodu mají dávat jeden film. Tohle měli dát zadarmo na Youtube po F8 rozkouskované na nějaké tříminutové skeče. Dohromady to vůbec nefunguje, plky a dějové zápletky  odhalení jsou neskutečně trapné, motivace postav dávno vyprchala a nutnost přinášet stále šílenější a šílenější akční kreace, aby to bylo zas o stupínek výš než předchozí díl, to ve skutečnosti dělá spíše nechtěnou parodií. Nečekám od toho fyzikální a psychologický dokument, ale také ne učební pomůcku pro studenty režie a dramaturgie zařazované do sekce "Tak takhle tedy nikdy ne". Ubohost.

Psí ostrov (2018)

Za 3*, ale jen díky tomu, že jde o Andersovinu. Jinak je to na trošičku silnější **. Má to typické rysy Anderosna, ale jestli chcete stopmotion Wesovu kvalitku, tak na Isle of Dogs zapomeňte, naprosto ho přeskočte a zkoukněte Fantastic Mr. Fox.

Válka zítřka (2021)

Akční jednohubka bez většího smyslu než být jen tou jednohubkou. Chris je sympaťák, ale pasuje mi spíše do těch odlehčenějších akčnějších věcí, než tohle rádoby vážně míněné učitelské trdlo s "ex-military" výcvikem. Možná kdyby rovnu na začátku J. K. Simmons svému synovi řekl "Sorry, celý život jsem na tebe kašlal, starej se o rodinu, tohle zvládnu sám.", uspal ho rovnou v hangáru a šel nakopat Broukům prdel sám, byl by to mnohem větší vodvaz a Simmonsovi bych to věřil víc, namakanýmu dědkovi s charismatem, že by mu i vetřelčí královna zobala sama ráda z ruky. Část v budoucnosti fajn. Část po návratu a zjištění "máme plán, ale chybí nám vulkanolog" ale už byla čirá parodie. Nějak jsem si v téhle chvíli vzpomněl na komornější After Earth, který také nebyl Oscarový výkvět, ale v tomhle ohledu byl vážnější, smysluplnější a tak nějak prostě "víc lepší film". A věřte, že to by mě nenapadlo, že kdy o After Earth řeknu. Tommorow War prostě jednohubka na VOD s dobrými efekty. --- Podobné filmy: Battle Los Angeles

plakát

Tom Clancy: Bez výčitek (2021)

Slátanina. - A tohle jednoduché slovo vystihuje celých víc jak 100 minut filmu, naprosto domrtě. Knížku jsem nečetl, ale tady z toho naprosto čpí, že někdo udělal jen tupý výcuc a vznikla z toho tahle slátanina. Ta by obstála snad tak na VOD-only. Děj na jednu A5 s velkými řádky, kolem které je postaveno jen hodně akce, nějaká rádoby nosná myšlenka, ale klidně to mohl být i 15 minutový kraťas a obsahem by to vyšlo na stejno. Všechno zkratkovité, milionkrát jinde osvědčené, bez nápadu. Jediné plus na celém filmu je bitka v cele. Za tu je jedna *. Tu druhou dávám za MBJ, který se tu fakt snažil, ale jak dí jedno velikonoční přísloví: „Z h*vna bič neupleteš.“

plakát

Vraždy ve Valhalle (2020) (seriál)

Ne, že by to nebylo správně seversky natočené, temné, sychravé apod., ale zdá se mi to, nebo je to téma, které se nějak moc opakuje? Namátkou Sleppers nebo dokonce dost podobně nedávné Journal 64? A to jsem určitě ještě něco zapomněl. Snad jen díky tomu jedna hvězda dolů - koukat na několik dílů s těžkým déja-vu při vzpomínání "Kde já už tohle viděl...?" prostě atmošce moc nepřidá.