M*A*S*H - Divoký vtipálek (1982) (epizoda)

Skvelý diel, zas nie je to prvý krát keď B.J. robí kanadské žartíky, spomeňme si na jeden môj obľúbený diel z 5 sériem, časť 8 (Drahý Sigmunde), okrem toho kanadské žartíky tu už boli aj v častiach April Fools (séria 8 časť 25) Oko za oko, zub za zub (An Eye for a Tooth S07E14) i tak je to skvelý diel :-)

M*A*S*H - Život, který jsi zachránil (1981) (epizoda)

Páčilo sa mi ako je citlivý Winchester, keď hovorí o svojom bratovi, nepáčilo sa mi však, že kým o epizódu naspäť Hawkeyho problémy s kýcháním (čo sa týka jeho podvedomia) vyriešia, tu nie je doriešené to ako Charlesove spomienky a depresie nik nerieši, ani si ho nevypočuje, ani psychológ nie je prizvaný, proste sa to skončí tak o ničom...

M*A*S*H (1970)

Seriál som pozeral ešte koncom 90. rokov v češtine, miloval som ho... presne preto (a nielen preto) je tento film pre mňa slabý... v seriáli je oveľa viac humoru. Ako som už písal (nemyslite si, že nemám zmysel pre humor a že to čo píšem je subjektívne), sériál bol skvelý, ale humor vo filme je skôr podradný. Hawkeye a Trapper si myslia, že môžu všetko, so ženami sa rozprávajú ako ku*vami, pardon, s nadriadenými ako v krčme, žiaden rešpekt... toto chcú byť tí kladní hrdinovia?? Viem že sú lekári, ale aj vojaci... Viem, že to mala byť niekde satira, ale mne to absolútne neprichádza smiešne.

Mortal Kombat - Boj na život a na smrt (1995)

Hra je pre mňa 5 hviezdičiek, výber hercov 5 hviezdičiek Johnny Cage sa mi ľúbi ale vždy som si tam Van Damma predstavoval. Sonyin charakter, nuž kočka je pekná a dobre sa mláti, len veľakrát ma iritovali tie sprosté feministické namyslené hlášky, keď bude treba pomoc ja poviem...Na story dávam 2 hviezdy, bitky 3 hviezdy, nakoľko chceli osloviť aj mladých chápem, ale predsa mi tam chýba krv aj fatality. Celkovo 3***, alebo 5/10.

Bosé nohy v parku (1967)

Veľmi zlatý film, fakt trocha mi pripomína tie staršie filmy ako napr. Raňajky u Tiffanyho..a predsa má jedinečnú atmosféru. Spoiler: Musím sa ale priznať že charakter ženy pre mňa už začal byť znervózňujúci (ok beriem že je to len komédia, ale predsa ja by som jej tresol jednu, keď bez dôvodu oznámila, že sa ide rozvádzať a manžela kto platí byt, kým ona panička nič nerobila vyhnala na ulicu a aj hádka sa podarila na veľmi silnú dá sa povedať že až skoro depresívnu. Neskôr ako nejakej mladej žabe maminka hovorí, že jedna hádka ešte neznamená rozvod a nepadne celý svet. Koniec Spoileru. Napriek každej negativite je film jednoduchý a skvelý..za mňa 5 *****

Kisváros (1993) (seriál)

Miloval som tento seriál hlavne na začiatku, prvých 40 častí bolo max... tá prvá čata po civile mi chýbali, ale aj neskôr bol dobrý seriál, lenže práve prvé časti ukazovali prácu hraničnej stráže, neskôr sa seriál stal skôr policajným seriálom, aj keď si seriál štandard zachoval, aj tak bol začiatok lepší. To mi šlo len na nervy keď Nelli len tak z ničoho dôjde nato, že predsa neľúbi Dia (orecha), pritom je tehotná a dá sa dokopy s taxikárom, keď Dió (orech) zájde za Nelli tá sa s ním baví s chudákom ako keby vraždil, pritom chudák chlapec chcel len znova začať. Niekedy takéto sú ženy, jeden deň ťa ľúbim, prepne a už ťa ani vidieť nechcem bez hociakého konfliktu...inak seriál je dobrý.

Úctyhodná žena (1991) (TV film)

Zaujímavé že tu je vypísané že 3x100, ale celkovo to sedí na 5 hodín, pričom imdb takto píše o miniseriáli resp. o TV filme prvá časť sa v takýchto verziách objavila 4 hr (240 min) (2 parts) - čiže 2 časti - 4 hodiny 2 hr (120 min) (video) (UK) - 2 hodinová anglická verzia na trh 50 min (6 episodes) - 5 hodín ako miniseriál

Dalida (2005) (seriál)

Ako TV film v dvoch častiach je celkom dobrý a Sabrina Ferilli fakt dobre hrá Dalidu...Zato je by som si pozrel aj konkurenčný film, čo sa volá takto isto z roku 2016 a tam Dalidu hrala Sveva Alviti.

Green Lantern (2011)

Podľa mňa je to kombinácia superhrdinovských filmov a Scifi ako Avatar, Star Trek. Ale dosť mizerne sa vydaril, skôr mi to príde gýčovité, niekedy som už mal pocit že je to komédia. Kým kapitána Ameriku by som hodnotil ako rodinný film (možno kvôli charakteru lebo nie je tak rozsypaný a vtipný ako Reynolds) tak tento počin by som skôr nazval ako detský film resp. film pre deti. Ak by som mal syna určite by som mu to dal kuknúť. Mňa to ale osobne nechytilo, bežná storka ako býva v superhrdinovských filmoch - Je jeden jednoduchý chlapec, ok muž ktorý je ako sivá myš, všetko čoho sa chytí to domotá a zistí sa že iba on môže zachrániť svet a aj zachráni, jasné že dievča ktoré doteraz ho bralo len ako najlepšieho kamoša sa hneď doňho zaľúbi, nakoniec sa lúči lebo ešte má čo na robote.. Možno efekty sa mi ľúbili a krása ženskej herečky :-) Zato raz sa to dá pozrieť a neprekonalo moje dve najvtipnejšie a najsprostejšie filmy ako Americký ninja 5 a Batman a Robin.

Vlákna (1984) (TV film)

Veľmi ohromujúci film. Koho zaujímajú filmy s podobnou tematikou, tak nech si pozrie Day After z roku 1983 v hlavnej úlohe so Steveom Guttenbergom. Tento film je dychberúci.