petrsv

okres Praha

<< předchozí 1 2 3 4 6 8 10
    • 21.10.2018  22:43
    Rašín (TV film) (2018)

Film měl (teda aspoň dle mého názoru) vnést více světla do událostí předcházejících vzniku republiky a také vysvětlit působení tak důležitých lidí, jako byli Kramář a Rašín. Bohužel se tak nestalo. Jedná se o další moderně natočený film o historii, tzn. je kladen důraz na emoce a pouze krátký časový úsek. Historická fakta jsou zde spíš jako to v pozadí, obvykle bez dalšího vysvětlení, takže divák-nehistorik nemá šanci se v tom orientovat. Největší průser je v tom, že podstatné události a činnosti Rašína po r. 1918 jsou jen zmíněny několika větami na konci. Herecky je to zvládnuté perfektně.

• 29.7.2018  18:38
    Lék (2014)

Schematický, předem celkem odhadnutelný scénář s umělými zápletkami snižuje hodnotu jinak dobře natočeného a zahraného filmu.

• 31.5.2018  23:23
    Na Hory (2018)

V podstatě to nejlépe napsal salahadin. Film není natočený špatně, ale chybí řešení. Nad tímhle se někdo zhrozí, možná si někdo uvědomí rizika kyberšikany, ale těm mladým to nepomůže vůbec v ničem. Zakončit to prostým sdělením, že mají děti mluvit s rodiči, přičemž těm rodičům ve filmu bych to na místě kluka neřekl ani náhodou, to je poněkud úsměvné. Film tak vlastně jen sděluje, že tady problém kyberšikany je. Což není nic novýho, píše se o tom furt. Proč vzniká, jak se to dostane do takové krizové situace a hlavně, jak z toho ven, to už se nedovíme.

• 24.5.2018  20:39

Nebylo to tak špatný, ač teda místy dost absurdní. 1. povídka asi nejlepší, jen ji chybí konec. 2. povídka mě dostala zejména zlodějem, který se nezastaví před ničím, to jsem se válel smíchy. 3. povídka má umělý konec a 4. povídka je tak absurdní, že smích se střídá s chytáním za hlavu. Celkově je to opět postavené na hercích. A je velmi dobře poznat, kdo to herectví má v krvi. Magnusek by měl jít do sebe především tím, že v těch svých filmech nebude hrát, není to prostě herec.

• 10.5.2018  19:03

Kolumbijský film na podporu boje proti lhostejnosti, homofobii, šikaně, práv žen a jiných věcí, které jsou už u nás v jiným levelu. Je cílený na kolumbijskou mládež, i tak má ale co říct i v jiných částech světa (ČR nevýjimaje). Na problémy poukazuje, řešení však prakticky nenabízí.

• 6.5.2018  21:34

Skvělí herci, a to jak dospělí, tak dětští. Skvělé i téma. Ale to bohužel nezachrání celkově bídné zpracování. Některé scény jsou naprosto zbytečně dlouhé, jiné poněkud nereálné, chybí konec.

• 14.4.2018  21:14

"Já ho chlapa zabiju. Už se zabil." Skvělá a poněkud zapomenutá komedie s excelentní Slávkou Budínovou a v malé roli také Natašou Golovou.

• 25.3.2018  20:39
    O otci (2016)

Rozhodně nejde o špatný výtvor. Vyzdvihnul bych výběr prostředí, herců a zvuk, ale také třeba zmínku o té sobeckosti. Moc mi nesedlo použití některých klišé, opatrné záběry kamery tak, že je to až trapné, a nedokončená dějová linka mezi matkou a Adamem. Film by si zasloužil lepší propagaci.

• 21.3.2018  20:06

Opět film, kde chtěl být kameraman děsně cool. Že se to k tomu vůbec nehodilo, není podstatný, je to prostě trend, co naděláme... Přitom námět skvělej, herci taky fajn, Dejan Cukic jako gambler opravdu věrohodný. Některé dialogy vtipné, ale bylo jich minimum, jiné působily spíš jako klišé. Dechberoucí jízda? Ani ne, spíš film cílený na emoce. Celkově tedy slabší průměr.

• 20.3.2018  20:57
    Havrani (2017)

Pěkný film, až teda na ty šílené zvuky, to si asi zase někdo myslel, že dělá art...

• 19.3.2018  23:18

Skvělý námět, byl by to skvělý film nebýt té děsně cool kamery.

• 18.3.2018  19:50
    Sňatek (2017)

To, přes co se v jiných zemích už dostali, je na balkáně na počátku. Filmu by prospěl lepší střih.

• 17.3.2018  16:57
    Gangsterdam (2017)

Tak toto se povedlo :-)

• 17.3.2018  16:55
    On/a (2017)

Další film, který má poskytnout náhled na to, co se děje osobám s poruchou pohlavní identity. Tentokrát se jedná o období puberty, kdy mají lékaři lepší možnosti, než v pozdějším věku. Film však opravdu pouze nahlíží. Divák si odnese to, že se to děje, že s tím lze něco dělat a zhruba jak, ale to je tak všechno. Mnohem lepší film na toto téma je Just Jarlie z r. 2017.

• 15.3.2018  20:50
    Cargo (2017)

Dobře zobrazenou atmosféru těžké životní situace i přístavního města kazí rádobycool kamera a především uši rvoucí příšerný zvuk. Konec chybí, takže celkově slabší podprůměr.

• 10.3.2018  19:15

Film na emoce, nikoli na fakta. Na to, jak je dlouhý, tak se o životě této významné dámy 20. století mnoho nedovíme.

• 3.3.2018  21:55

V porovnání s filmem z r. 1975 je znát větší svoboda při natáčení staršího filmu, zatímco o novějšího jsou evidentní novější technologie. Zvláštní jsou drobné rozdíly u některých faktů, proto bych doporučil shlédnout oba filmy.

• 3.3.2018  17:06
    Muzzikanti (2017)

Film je celkově příšerná, kýčovitá, hodnotově jednoduchá spatlanina, nicméně drobnosti, které stačily k hodnocení lepšímu než odpad: Děrgel, Callta, Dejdar, Kříž, Beskydy a Tohle je náš boj.

• 18.2.2018  21:10

Čekal jsem, že se dovím víc. Film má téměř 2 hodiny, zabírá časové období kolem 45 let, ale ten rámec je nevyužitý. Postrádal jsem hlavně popisky času a míst, někdy vůbec nebylo jasný, kde se hlavní postava nachází, příp. proč. Podle popisů a ostatních informací jsem nabyl dojmu, že Touko byl slavný muž, osobnost známá mezi určitou skupinou gayů ve 2. pol. 20. stol. Film se mi snažil takový dojem vnutit, nezískal jsem ho z něj přirozeně, což je špatně. Přitom kamera, prostředí, herci,...skvělé. Dobrou práci odvedli i maskéři a hudba film skvěle doplňuje.

• 18.2.2018  12:58
    Jsem Charlie (2017)

Problematiku transsexuálů není snadné pochopit, proto je jen dobře, že se takové filmy točí. Měli by se toho ale chopit lidé, kteří umí točit. Tento film poskytne letmé nahlédnutí na to, co se může stát, ale je to povrchní. Některé scény nejsou dotažené a lze jen těžko hádat, jestli to bylo z neznalosti problematiky autorů, nebo obavy, aby nebylo vidět moc a nebyl tím někdo třeba pohoršen. Kvantita zde zvítězila nad kvalitou. A je to škoda, protože prostředí fajn, herci také, hudba nepřehnaná, kamera dobrá.

• 17.2.2018  18:31

Velmi dobrý film na téma, které si většina z nás nepřipustí. Je to natočeno tak nějak po americku, což ale v tomto případě může být spíš výhoda, protože to aspoň skousne víc lidí. Natočit do v Evropě, nemuseli by to někteří vydýchat, protože téma je široké a dá se zajít hodně daleko. Amíci to spíš jen naťukli, ale podstatné sděleno bylo.

• 17.2.2018  12:16

Letní pobyt na venkově posune některé lidi dál... V tomto filmu je každej nějak crazy, je zasazen do krásného prostředí finské krajiny, herci jsou fajn, ale kazí to střih a především velmi špatná kamera.

• 4.2.2018  19:30
    Short Skin (2014)

Toto mělo být natočeno jako krátký film. Takhle je z toho po čase spíše nuda, těch 86 minut nemá moc co nabídnout. Navíc v dnešní politicky korektní době točit film o něčem, co se vlastně nesmí ukázat, vypadá ve výsledku poněkud trapně.

• 4.2.2018  15:42
    Pan Jordán a Habada (TV film) (1968)

Velmi nadčasové, skvěle zahrané i natočené.

• 4.2.2018  12:19

Body nabírá Sébastien mladší, zatímco ten starší spíš ubírá. Takže je to ve výsledku tak 3,5*. I přesto je to ale dobrá komedie, škoda, že se o ní moc neví.

• 3.2.2018  11:34

Phil se seznámí s Caroline, oběma se líbí skateboarding, vznikne z toho dětská láska,... takové milé, pohodové, možná trochu naivní, rozhodně však doplněno skvělou hudbou 70. let. Pro milovníky Paříže zajímavé záběry známých míst.

• 29.1.2018  19:52
    Přelud (2004)

Spousta zemí si prošla drsným vývoj, Makedonii nevýjimaje. Film se to snaží znázornit co nejvíce, možná až moc. Nevadí, že se nekoná happyend, vadí spíš, že konec je neuzavřený, beznadějný. Skvělý výkon Marka.

• 28.1.2018  20:44

Samotný nápad není špatný, ale nebýt tam Liam Aiken, je to prakticky nekoukatelné.

• 27.1.2018  18:50

Skvěle natočený film z drsného prostředí. Kladem budiž herecké obsazení, prostředí a naturalismus, který z tohoto filmu je cítit tak, až je člověku zima (ne jen proto, že je chladno i ve filmu). Snížit hodnocení musím kvůli kameře, která se veze na módní vlně makra, čímž jsou některé záběry nekoukatelné, tudíž zbytečné.

• 26.1.2018  20:10
    Hra (2011)

Tak trochu vlastně dokument o tom, kam to Švédové dopracovali s přehnanou tolerancí na jedné straně a s výchovou vlastních dětí na té druhé. Dost smutné, a to je film už z r. 2011 - všichni víme, kam se to od té doby posunulo.

<< předchozí 1 2 3 4 6 8 10