petrsv

petrsv

okres Praha

<< předchozí 1 2 3 4 6 8 10
    • 2.1.2019  18:09

Film je od toho, aby ukazoval, ne aby naznačoval. A když už naznačuje, má to taky jasně vysvětlit. Když jsem nucen hledat anotaci, komentáře a vysvětlení jinde, je něco špatně. Anebo nejsem cílová skupina, pro kterou byl film natočen. To je nejspíš i toto dílo, kde sděleno není nic, jen zůstane otázka, kdo je víc zneužitý - dcera, matka, syn...nebo divák...?

• 26.12.2018  19:38
    Uličnictví pana Čabouna (TV film) (1981)

Jak nadčasové...

• 2.12.2018  15:17

Vztah mladého studenta a staršího imigranta u mě trochu kulhá na realističnosti, nicméně jsem rád za každý film, kde gay nerovná se karikatura gaye. Nakonec to, jak se tento příběh odvíjí dál, se mi velmi líbilo. Ocenit musím taky kameru a zvuk. To vše spolu s krásnou finskou krajinou by stačilo na nejlepší hodnocení, kdyby ovšem filmu nechyběl konec.

• 20.11.2018  20:09

Čekal jsem víc komedie a méně dramatu. V určitých chvílích film připomíná americké sr...ky, jindy se na povrch dere severský humor. Rozhodně musím tvůrcům poděkovat za výběr herců. Hlavní postavy nejsou žádné karikatury, rodiče jsou uvěřitelní, především otec Ulf (podoba s nemalou částí české populace je evidentní). Na druhou stranu oba kluci jsou sice fajn, ale evidentně ještě ne úplně dospělí. Dalo by se z toho vytěžit víc a mohla to být z 90% komedie se zbytkem dramatu. Nu, škoda, i tak ale film stojí za zhlédnutí.

• 11.11.2018  23:26
    Zatoulaný (2018)

Skvěle zahráno, poučný příběh. Mělo to být ale lépe sestříháno, zkrácení tak o 10 minut by filmu jen prospělo. Mohli si odpustit místy dynamickou a nazoomovanou kameru, která je sice děsně in, ale houby vidíte, co se tam děje. A navyšovat hlasitost některých zvuků jen proto, aby divák vypouštěl emoce, mi přijde laciné.

• 10.11.2018  23:29
    NeonBoy (2018)

Je dobře, že se točí takovéto filmy, protože dneska si spousta lidí i v mladším věku, než je Pedro, myslí, že se uživí něčím podobným. Je to samozřejmě omyl, což ukazuje i film. Film táhne dolů nazoomovaná kamera, nahoru skvělá hudba.

• 10.11.2018  23:24
    Mathias (studentský film) (2017)

Tvůrci si měli popovídat s více lidmi, kteří si procházejí tím, čím si prochází hlavní postava tohoto filmu.

• 10.11.2018  23:22
    Kalamita (2017)

Zajímavou situaci s vtipnými i vážnými okamžiky kazí otevřený konec.

• 10.11.2018  23:19

Krásná ukázka sousedských vztahů a zároveň smutná ukázka těch rodinných.

• 10.11.2018  09:37
    Malik (2018)

Malik chce utéct, ale nezapomene to včas vyžvanit. Tak ho potom honí v nočních uličkách a parcích a skoro to vypadá, že mu do těla implantovali čip s GPS. Asi tuším záměr tvůrců, na některé diváky to jistě fungovat bude.

• 10.11.2018  09:32

Jdete-li v noci temnou ulicí, vyplatí se mí boty s ostrými podpatky. Drobná úsměvná pointa v jinak zbytečném filmu, u kterého jen ztratíte čas.

• 30.10.2018  19:14

Trochu chaotické, někdy těžko uvěřitelné, na druhou stranu svým způsobem milé. Plusem jsou určitě herci a nádherné prostředí. Trhliny má scénář, kdy je jasný, že Leo je chytrý kluk, ale pak dělá věci, které by někdo s jeho intelektem prostě nedělal. Totálním zabijákem je kamera.

• 29.10.2018  17:18
    Mario (2018)

Dalo by se říct, že skvělá práce. Výběr herců se povedl, všichni byli přirození, žádné karikatury. Taky jsem rád, že scénář nezacházel do "oblíbených" klišé a nedal prostor zbytečným emocím, protože to je to poslední, co od takového filmu čekám. Na druhou stranu bych čekal v určitých momentech rozvinutější dialogy. Zajímavý je pohled i z jiných stran na danou problematiku. Nejvíc ovšem oceňuji poukázání na příliš ambiciozního otce, který prakticky synovi nastavil životní dráhu, se kterou už teď sám není schopen nic udělat (ač konec není uzavřený). Budiž to příkladem pro podobné rodiče.

• 21.10.2018  22:43
    Rašín (TV film) (2018)

Film měl (teda aspoň dle mého názoru) vnést více světla do událostí předcházejících vzniku republiky a také vysvětlit působení tak důležitých lidí, jako byli Kramář a Rašín. Bohužel se tak nestalo. Jedná se o další moderně natočený film o historii, tzn. je kladen důraz na emoce a pouze krátký časový úsek. Historická fakta jsou zde spíš jako to v pozadí, obvykle bez dalšího vysvětlení, takže divák-nehistorik nemá šanci se v tom orientovat. Největší průser je v tom, že podstatné události a činnosti Rašína po r. 1918 jsou jen zmíněny několika větami na konci. Herecky je to zvládnuté perfektně.

• 29.7.2018  18:38
    Lék (2014)

Schematický, předem celkem odhadnutelný scénář s umělými zápletkami snižuje hodnotu jinak dobře natočeného a zahraného filmu.

• 31.5.2018  23:23
    Na Hory (2018)

V podstatě to nejlépe napsal salahadin. Film není natočený špatně, ale chybí řešení. Nad tímhle se někdo zhrozí, možná si někdo uvědomí rizika kyberšikany, ale těm mladým to nepomůže vůbec v ničem. Zakončit to prostým sdělením, že mají děti mluvit s rodiči, přičemž těm rodičům ve filmu bych to na místě kluka neřekl ani náhodou, to je poněkud úsměvné. Film tak vlastně jen sděluje, že tady problém kyberšikany je. Což není nic novýho, píše se o tom furt. Proč vzniká, jak se to dostane do takové krizové situace a hlavně, jak z toho ven, to už se nedovíme.

• 24.5.2018  20:39

Nebylo to tak špatný, ač teda místy dost absurdní. 1. povídka asi nejlepší, jen ji chybí konec. 2. povídka mě dostala zejména zlodějem, který se nezastaví před ničím, to jsem se válel smíchy. 3. povídka má umělý konec a 4. povídka je tak absurdní, že smích se střídá s chytáním za hlavu. Celkově je to opět postavené na hercích. A je velmi dobře poznat, kdo to herectví má v krvi. Magnusek by měl jít do sebe především tím, že v těch svých filmech nebude hrát, není to prostě herec.

• 10.5.2018  19:03

Kolumbijský film na podporu boje proti lhostejnosti, homofobii, šikaně, práv žen a jiných věcí, které jsou už u nás v jiným levelu. Je cílený na kolumbijskou mládež, i tak má ale co říct i v jiných částech světa (ČR nevýjimaje). Na problémy poukazuje, řešení však prakticky nenabízí.

• 6.5.2018  21:34

Skvělí herci, a to jak dospělí, tak dětští. Skvělé i téma. Ale to bohužel nezachrání celkově bídné zpracování. Některé scény jsou naprosto zbytečně dlouhé, jiné poněkud nereálné, chybí konec.

• 14.4.2018  21:14

"Já ho chlapa zabiju. Už se zabil." Skvělá a poněkud zapomenutá komedie s excelentní Slávkou Budínovou a v malé roli také Natašou Golovou.

• 25.3.2018  20:39
    O otci (2016)

Rozhodně nejde o špatný výtvor. Vyzdvihnul bych výběr prostředí, herců a zvuk, ale také třeba zmínku o té sobeckosti. Moc mi nesedlo použití některých klišé, opatrné záběry kamery tak, že je to až trapné, a nedokončená dějová linka mezi matkou a Adamem. Film by si zasloužil lepší propagaci.

• 21.3.2018  20:06

Opět film, kde chtěl být kameraman děsně cool. Že se to k tomu vůbec nehodilo, není podstatný, je to prostě trend, co naděláme... Přitom námět skvělej, herci taky fajn, Dejan Cukic jako gambler opravdu věrohodný. Některé dialogy vtipné, ale bylo jich minimum, jiné působily spíš jako klišé. Dechberoucí jízda? Ani ne, spíš film cílený na emoce. Celkově tedy slabší průměr.

• 20.3.2018  20:57
    Havrani (2017)

Pěkný film, až teda na ty šílené zvuky, to si asi zase někdo myslel, že dělá art...

• 19.3.2018  23:18

Skvělý námět, byl by to skvělý film nebýt té děsně cool kamery.

• 18.3.2018  19:50
    Sňatek (2017)

To, přes co se v jiných zemích už dostali, je na balkáně na počátku. Filmu by prospěl lepší střih.

• 17.3.2018  16:57
    Gangsterdam (2017)

Tak toto se povedlo :-)

• 17.3.2018  16:55
    On/a (2017)

Další film, který má poskytnout náhled na to, co se děje osobám s poruchou pohlavní identity. Tentokrát se jedná o období puberty, kdy mají lékaři lepší možnosti, než v pozdějším věku. Film však opravdu pouze nahlíží. Divák si odnese to, že se to děje, že s tím lze něco dělat a zhruba jak, ale to je tak všechno. Mnohem lepší film na toto téma je Just Jarlie z r. 2017.

• 15.3.2018  20:50
    Cargo (2017)

Dobře zobrazenou atmosféru těžké životní situace i přístavního města kazí rádobycool kamera a především uši rvoucí příšerný zvuk. Konec chybí, takže celkově slabší podprůměr.

• 10.3.2018  19:15

Film na emoce, nikoli na fakta. Na to, jak je dlouhý, tak se o životě této významné dámy 20. století mnoho nedovíme.

• 3.3.2018  21:55

V porovnání s filmem z r. 1975 je znát větší svoboda při natáčení staršího filmu, zatímco o novějšího jsou evidentní novější technologie. Zvláštní jsou drobné rozdíly u některých faktů, proto bych doporučil shlédnout oba filmy.

<< předchozí 1 2 3 4 6 8 10