petrsv

okres Praha

LinkedIn: xxxxx

<< předchozí 1 2 3 4 7 10 13
    • 28.5.2020  20:02
    Control Z (TV seriál) (2020)

Sice mexická série, ale přesně podle šablony dalších x seriálů. Zacílení zřejmě na jednodušší diváky, což se dle hodnocení zřejmě povedlo. Bod si zaslouží za nastínění snadného zneužití osobních dat a závislosti na mobilech.

• 22.5.2020  13:17
    Smrt mouchy (1976)

Na tu dobu měl Milan velmi dobrou výbavu. Myslím, že sehnat tenkrát něco takového asi nebylo zrovna snadné. Jinak takový běžný příběh o dospívání s ekologickým nádechem a zobrazením charakterů, které jsou snad nadčasové.

• 21.5.2020  20:42
    Balón (2018)

Silně předramatizováno v moderním stylu. Kdyby vypustili tu melodramatickou vatu, na příběhu by to neubralo a film by byl svižnější. Obdobně ty dramatické zvuky, které lze slyšet v každém druhém filmu. Myslím, že takový příběh by zasloužil lepší zpracování.

• 18.5.2020  14:24
    Láska zlatnice Leonetty (TV film) (1991)

To nemá chybu. A jak nadčasové... :-)

• 16.5.2020  22:02

Nebylo to špatný, byly tam vtipné momenty, ale to z filmu nedělá komedii. Místama se to dost vleklo, zkrácení o 10 minut by filmu určitě prospělo.

• 7.5.2020  14:33

Teda jako co tohle mělo být, co tím chtěl kdo říct a proč vůbec ten film natočil? Dobré je to leda tak pro nastínění situace 70. let.

• 5.5.2020  17:02

Smutný obraz dětí, jejichž rodiče jsou šílené hysterky (bohužel oba), nedávající však žádné naděje na lepší vyhlídky..

• 1.5.2020  22:14

Další šablonovitá rádobyromantická šílenost plná stereotypů a klišé, zřejmě zacíleno na jednodušší jedince. Plusem jest občasné vtipné scénky a výkon Antonína Holoubka v roli Kulíška.

• 1.5.2020  19:23

To není dokument, ale pokus o emoční drama. Informační hodnota tak 25%, zbytek je hra na city.

• 20.4.2020  18:10
    Toy Boy (TV seriál) (2019)

Zhruba do poloviny se to dá sledovat, člověk přejde nějaké ty primitivní šílenosti, nad kterýma nezbývá než jen kroutit nevěřícně hlavou. Postupně je jasné, že scénárista měl jasný úkol - musí to dát 13 dílů, i kdyby se mělo dít cokoliv. Tak se taky děje. Krimi žánr mám rád taky proto, že neumím předem odhadnout, že vrah je zahradník. Tady mi to bylo jasný už někde v polovině. Zbytek pak bylo jen nastavování děje a vkládání dalších nesmyslných zápletek. A samozřejmě nechybí patřičně dramatická hudba. Měl jsem z toho pocit, že ze mě tvůrci dělají totálního idiota. Pro koho tohle bylo určeno? Možná pro ženy, protože striptýzových show chlapů je tam celkem dost. Plus - herci a prostředí.

• 17.4.2020  14:34
    Malý vodní had (TV film) (1985)

Kdybych tento film viděl v tehdejší době jako kluk, který má jít na intr, tak budu mít depku už předem. Je samozřejmě důležité upozorňovat na problémy šikany, ale když tomu zároveň chybí nějaké řešení, je to k ničemu. To bohužel není problém jen tohoto filmu, kde se situace obrátila víceméně náhodou, ale i mnoha jiných.

• 8.4.2020  19:33

Příběh z války, z krásného prostředí severu Německa, s výborným castingem. Je to jen trochu časově zmatečné a bez nějaké závěrečné satisfakce to prostě není ono.

• 2.4.2020  10:29
    The Thing About Harry (TV film) (2020)

Kluci to zahráli dobře, na rozdíl od jiných filmů tady není pochyb, že mezi nima něco je. Občas vtipné momenty, ale jinak americká klasika plná opatrné kamery, klišé, stereotypů a velkodramaromantického konce. Ačkoli úplný konec byl milý.

• 20.3.2020  22:58
    Párty Hárd (2019)

Chvíli nuda, pak výbuch smíchu. I tak jsem ale čekal větší vodvaz. Miroslav Čáslavka nám trochu zestárnul, ale věty ze svého prvního filmu si určitě pamatoval dobře. Dobrej konec :-)

• 18.3.2020  22:18
    Vlastníci (2019)

Tak tohle je jednoznačně nejlepší český film za poslední roky. Nádherně vykreslené a zahrané postavy, je vidět, že autor musel mít buď přímou, nebo aspoň velmi dobře zprostředkovanou zkušenost. Film určitě není pro všechny - kdo nikdy nebydlel v bytovém domě, nebude to pro něj asi tak zajímavé.

• 8.3.2020  22:07
    Churchill (2017)

Film ve stylu telenovely. Emoce, dojmy, emoce, psycho záběry a...emoce. Jde spíš o psychologický rozbor Churlilla v určitém období. Pojmenovávat film jeho jménem je silně zavádějící, protože to může evokovat, že jde o film životopisný. Což samozřejmě ani náhodou. Ani té historie tam moc není.

• 7.3.2020  18:20
    Staříci (2019)

Námět skvělý, herci perfektní, ale zpracování tristní. Jít na to do kina, tak usnu dřív než v polovině. Z tohodle mohli sestříhat půlhodinový kraťas a nemělo by to chybu. Ale těch 92 minut se zoufale vleče.

• 7.3.2020  11:42

Filmařům se podařilo vytvořit atmosféru 60. let, děj je zasazen do krásného prostředí, i tak ale film působí spíš jako studentský a některé dialogy jak z besídky. Herecky to táhne především Nik Xhelilaj, který působí přirozeně a je prostě takovej sympaťák, že by mu prošel i sebevětší průser. Nedá se říct, že by byl konec smutný, tehdejší doba prostě byla taková.

• 2.3.2020  15:33

Na jednu stranu je fajn vidět jiný pohled na seznamování starších a mladších, na druhou stranu zrovna tento příklad mi nepřišel moc věrohodný.

• 27.2.2020  22:26

Film sice velmi opatrně, ale myslím, že přijatelně ukazuje problémy dnešních teenagerů v oblasti sexu, sexuální orientace a vztahů (ať už přátelských nebo jiných). Není to nějaké veledílo, není zde žádné velké drama ve stylu soap opery, působí to celkem reálně.

• 27.2.2020  15:58

Spousta zbytečných záběrů typu "černoch v tunelu", které by určitě nechyběly. Sestříhané do krátkého filmu by to úplně stačilo. Pobavily ovšem komentáře zde, myslím, že někteří by se měli radši zaměřit na americký korektní slátaniny. Já jsem rád za každý evropský film, který si zachovává přirozenost a naturalismus bez příkras a nějaké politické korektnosti. Takže svým způsobem i ze tento.

• 9.2.2020  17:09
    Genesis (2018)

Záměr snad dobrý, ale kvůli kameře chaotické, nesledovatelné.

• 8.2.2020  20:10

Rozhodně to lepší ze současné české filmové tvorby. Ten konec byl ale dost mimo, škoda.

• 1.2.2020  19:15
    Narušitel (2019)

Chyběl tomu nějaký závěr, co se stalo s ostatníma. Jinak to mělo být pojato spíš jako biografie, životopisný film nebo tak něco. Na drama je to slabé, protože tam téměř k žádnému dramatu nedojde. Film se tak pohybuje někde mezi žánry, jako by nevěděl, co vlastně je. Když si ale vzpomenu na jiné současné české filmy, tak tento z toho nevychází zas tak špatně.

• 29.1.2020  22:53

Není to špatné, ale čekal jsem víc komedie. Nevím, proč tvůrci (dělají to hlavně čeští) musí pořád do komedií míchat drama. Když vidím žánr "komedie", nechci, aby tam někdo umíral, vraždil se, řešil furt nějaké vztahy, apod. Chci se prostě bavit a oddychnout si. Les Crevettes pailletées baví, ale bohužel ne tolik, jak bych od Francouzů čekal.

• 28.1.2020  20:08

2. řada je určitě lepší, zkazili to jen závěrem, který je přehlídkou jednoho klišé za druhým. Prostor pro další řadu tu je, tak snad se toho tvůrci chopí. Rozhodně doporučuju sledovat v původním znění, protože když Gillian Anderson zvolá "Otis", tak to nenahradí sebelepší dabing :-)

• 23.1.2020  18:39

Jestli něco vystihuje dnešní nejen školství, ale celkově společnost pod náporem různých aktivistů, tak je to právě tento nádherný kraťas. Vřele doporučuji.

• 1.1.2020  17:02

Strašnej film. Námět není špatný, ale evidentně totálně zpackali scénář. Přitom je to zasazené do krásného prostředí. Škoda. Hvězdu dávám za Tomáše Daleckého, kterého doufám ještě uvidíme v jiných filmech, snad lepších.

• 29.12.2019  23:10
    Sa raison d'être (TV film) (2008)

Filmů na toto téma již existuje více. Tento pojmul onu dobu trochu jinak, nezaměřuje se jen na jednu stránku věci, ale pojímá to tak nějak šířeji. Určité poselství na konci filmu sice dnes už není tak úplně přesné, nicméně neplatné také ne.

• 10.12.2019  22:39
    Roznese tě na kopytech (TV film) (2013)

Oceňuju, že jde opravdu jen o komedii a neplete se do toho drama, psycho, apod., jak je v posledních letech zvykem. Ovšem s realitou to mnoho společného nemá, navíc je dost cítit, že tvůrčí tým byl ženského pohlaví.

<< předchozí 1 2 3 4 7 10 13