Nejsledovanější žánry / typy / původy

• Krátkometrážní
  • Krimi
  • Rodinný

Žaluji! (2019)

Historicky velmi poučný film, protože stále platí, jak snadno jsme manipulovatelní. Dobře natočeno, žádné módní filmařské výstřelky.

plakát

Na konci září (2015) (amatérský film)

Na amatérský film to není špatné, ale víc jak průměr z toho nevymáčknu. Scénář po chvíli začne nudit, zvuk je nevyvážený (chvíle ohluchnutí vs. šepot postav), kameraman se místy snažil o cosi cool. Herci v pohodě.

plakát

London Spy (2015) (TV seriál)

Začátek dobrej, ale pak to sklouzlo k obvyklým scénářům. Místy módní makro kamera tomu taky nepřidala. Zahráno však velmi dobře, v čele s výborným Benem.

plakát

Zvěř (2019) (studentský film)

Sice fajn zahráno, ale tvůrci si asi neuvědomili, že divák není vědma, aby si domyslel, co tím chtěl básník říci. Nevyvážený zvuk - hudba řve, hercům není rozumět, naštěstí tam byly anglické titulky.

Two Little Boys (2020)

Na dobu, ke které se to vztahuje, to je jistě trefné, dnes už moc ne. Pravda, někteří i dnes mají trauma z toho, že gayové a lesby jsou součástí společnosti, dokonce mají pocit, že na ně všude vyskakují, ale problémy šikany se přesunuly jinam.

Boy Meets Boy (2021)

Jako exkurze po Berlíně fajn. Kameraman si asi občas něco šlehl, ale jinak diváka provede několika hezkými místy. To ale asi nebyl záměr tvůrců. Jako kraťas by to bylo lepší.

Beyto (2020)

Beyto je dospělý, je rok 2020, žije ve Švýcarsku od dětství, je mezi nejlepšíma studentama, ale když praskne, co na něj rodiče nachystali, tak se chová, jako kdyby měl sotva základní vzdělání. Přijde mi, že tvůrci prostě potřebovali zápletku, aby z toho mohli udělat drama na téma "imigrant gay vs. Turecko". Bohužel ale zapomněli myslet v souvislostech.

LUZ (2020)

Celkem v pohodě film na odpoledne. Oceňuju, že tvůrci nešli do nějakých psycho exrtémů, moc mi ale nepřirostl k srdci Jesse Tayeh.

plakát

Zločiny Velké Prahy (2021) (TV seriál)

Námět skvělý, herci výborní, chtělo by to pokračování. Jen by mohli vyměnit zvukaře, který si neuvědomuje, že k dílům v historii se moderní zvuky z dnešních filmů a seriálů prostě nehodí, a lépe propracovat scénář a střih, protože ne jednou jsem tápal v návaznosti děje.