• Krátkometrážní
  • Rodinný

En af drengene (2023) (seriál)

Lau jede na tábor, kde se má dle vedoucích státi z chlapce mužem. Obvykle tím, že bude dělat činnosti, při kterých, když máte IQ větší než sněhulák na jaře, tak s tím prostě máte problém. A nepomůže ani bojovné povzbuzování dospělých. Důvod, proč tam je někdo takový, je jasný až po chvíli, i tak ale působí divně. Jsme v r. 2023, 15leté děti už nevykonávají příkazy rodičů tak jako kdysi. Logicky se Lau začne chovat jako blb, až to v závěru dotáhne na ultrablba s dírou v uchu. Aksel má sice spravedlivého ducha, ale je to spíš slon v porcelánu. A i přes zprávy, které divák vidí, není...no, dobře, třeba to byl bratr. Těžko říct, co si z toho odnesou ti, pro které je to především určeno.

Norwegian Dream (2023)

Náhled do prostředí dělníků, kteří v cizí zemi hledají lepší život, byl fajn, ale obávám se, že reálně uvažující divák nebude naladěn na stejnou notu jako tvůrci. Nebo spíš ti, kteří poskytli dotace. Ne o moc lépe je na tom dějová linka Roberta a Ivara, zde asi z polské strany zněl jasný pokyn. Z filmů posledních let začínám mít dojem, že každý gay se aspoň někdy rád oblékal jako žena. Bohužel i zde je divákovi podsouváno, že je to něco běžného a že po tom vlastně touží každý, což je samozřejmě nesmysl. Film z ne úplně obvyklého prostředí z krásné norské krajiny by mohl mít na víc.

My Father, Myself (2022)

Filipínci mají horší filmy, mívali ale taky lepší.  Toto je někde uprostřed. Svým dějem připomíná německé romatické filmy, které u nás měly boom v 90. letech. O řád výše je, pokud jde o emoce (takto zaměření diváci budou jako v ráji) nebo feminismus (ženy zde mají jasnou převahu, muž je ten slabší článek lidstva), o řád níže v herectví, které místy připomíná školní besídku. Nevyladěný zvuk, jakžtakž přijatelná kamera. Postavy vládnoucí časoprostoru vytváří úsměv na tváři stejně jako gay mající sex s nevlastní sestrou kvůli někomu. Za shlédnutí film stojí, ale brzy zmizí ve filmových věčných lovištích.

Summoning Sylvia (2023)

4 tety v jednom domě, duchařina, jakási událost v minulosti. V podstatě klasika po americku s občasným humorným momentem a kýčovitým zvukem. Překvapil ale vývoj děje.

Vědma (2023) (seriál)

Strašný. Myslím, že věnovat síly tomuto žánru u nás je zcela zbytečné. Tato minisérie působila směšně a měl jsem z toho pocit, že cílí na diváka s velmi jednoduchým hodnotovým žebříčkem. Otřesná byla především zvuková stránka seriálu. Herci se snažili, ale myslím, že moc šancí stejně neměli. 1* aspoň za Šafaříka, Trojana a Duška, kterému ta role sedla jak prdel na hrnec. Všech herců je mi ale líto, zasloužili by si lepší díla.

Hlavu vzhůru! (2015)

Film, který se snaží navodit dojem, že náprava každé takové existence je možná. Podle mě je to absolutní nesmysl, Malony je typický příklad "pokažené" DNA. Takoví jedinci nejsou předělatelní a dnešní společnost si s nimi neumí poradit. Špatná kamera, zbytečně dlouhá stopáž, ale herecky výborné.

Únik (2003)

Film, který v době svého vzniku možná byl dobrým upozorněním, ale vzhledem ke zpracování dost pochybuju, že by to zacílilo na tu správnou skupinu lidí. Příšerná kamera, prakticky žádný děj, věčně se jen hádají...věřím, že nadšence si to najde.

Fickende Fische (2002)

Na tehdejší dobu velmi dobrý film, který určitě pomohl v chápání zákeřné nemoci spoustě lidem. Dnes už je poněkud pasé, protože způsob, jakým Jan vir chytil, je v našich podmínkách prakticky vyloučen. Historickou vypovídací hodnotu filmu ale upřít nelze.

Disco Pigs (2001)

Magor, který měl skončit v rukou policie, je z naprosto nepochopitelných důvodů tímto orgánem ignorován. Nelze se tedy divit, že svou agresivitu stupňuje. Ale pořád je to všem jedno. Chápu, že se intelektuální divák kochá duševním spojením těch dvou, ale nepřišlo mi na tom nic tak úchvatnýho.

Das weiße Rauschen (2001)

Daniel Brühl perfektní jako vždy, jinak ale nic speciálního. Tvůrci se snažili být hrozně in kamerou, ale přišlo mi to trapný.