Kejxx

Kejxx

• 9.7.2016  21:26

Na českou kinematografii posun k lepšímu, to určitě. Černobílá barva dodává reálnější náhled do situace. Artově pojatý film s pár předlouhými chvílemi, ale vesměs suchý a nesyrový. Nicméně, příběh je interesantní, je však, dle mého názoru, příliš zaujatý na obhajobu Hepnarové, i když to vlastně samo o sobě láká ji obhajovat, vzhledem k situaci. Kdyby se tenkrát vědělo o AS, možná by to dopadlo úplně jinak, kdyby...

• 15.2.2016  23:28

Vtipná Chus Lampreave, kurtizána od vedle, zvláštní Gloria, impotentní policista, nesnesitelná matka mladé hypnotizující dívky a mnoho dalšího. Almodóvar opět zrežíroval poměrně kvalitní film. V závěru, zanechal ve mně prapodivnou pachuť, a to kvůli tragikomicky bídné situaci v některých Španělských rodinách.

• 10.2.2016  05:06
    Stážista (2015)

Afiliační a až vtíravě působící De Niro? Křečovitá a herecky nestravitelná Aňa H.? Ne, dík.

• 10.1.2016  21:02

Zajímavá komedie, která však poslední scénou z větší části rozbila mozaiku 3/4 filmu. Na jednu stranu se jedná o zcela jemný snímek, z něhož vyzařuje křehkost. Na druhou stranu v člověku vyvolá tísnivé pocity, jelikož si uvědomí omezenou časovost bytí. 3*

• 20.11.2015  20:39

Neobvyklý film o neobyčejných ženách. Almodóvar otevřeně až tvrdě poukazuje zákoutí jejich psyché. Musím vyzdvihnout skvělou hudbu.

• 14.11.2015  15:27
    Život je život (2015)

Opravdu, ale opravdu si dávám zákaz sledovat české filmy. Ty desítky vyblitých minut mě utvrdily. A to se snažím být velmi permisivní a nechci generalizovat. Amen.

• 14.11.2015  09:21
    Tráva (TV seriál) (2005)

Odpočinkový seriál plný nekorektního humoru. 1. řada - 55 %

• 1.11.2015  13:06

Přechodem do animované části jsem se chvílemi začala ztrácet. Jedná se spíše o intelektuální film. Lemova povídka je mnohem stravitelnější.

• 1.11.2015  12:55
    Matrix (1999)

Oblíbená klasika. Skvělé vizuální efekty, na tu dobu originální děj a chemie mezi N a T je velkolepá. Jen přemýšlím, která varianta by byla pro lidstvo lepší: "Modrá nebo červená? Přijetí či popření?" Toť otázka.

• 26.10.2015  09:31

TAK! (by JXD) Bylo to výborné a osvěžující. Zhlédnuto i divadelní představení se Simonou Stašovou a velmi doporučuji!

• 17.10.2015  16:28

91 minut "postzamilované ruminace".

• 17.10.2015  09:13

Celý film mě doprovázely rozpačité pocity. Hlavní představitelka není dvakrát příjemná a řekla bych, že je jednoduše mimo.

• 11.10.2015  07:43
    Ray Donovan (TV seriál) (2013)

Ray, Ray... moc mě nezaujal. Liev se snad jen jednou usměje, nesympatická manželka. Zato skvělý Jon a malá role mého oblíbence Johnathona Scheache. Jak bylo řečeno: Směska B-čkových herců. Škoda Showtime. Snad to výjde jindy.

• 8.10.2015  22:16
    Do neznáma (TV seriál) (2005)

No! Celkově je SON spíše s prostým a předvídatelným dějem. Neskonale mě iritoval stereotypní psí výraz Gabrielle Christian.

• 30.9.2015  15:39
    Misfits: Zmetci (TV seriál) (2009)

První dvě série jsou vynikající, třetí ujde. O zbytku se raději nebudu vyjadřovat. Po odchodu většiny hlavních přesdstavitelu je Misfits o ničem. Takže jen tři hvězdy za zklamání.

• 20.9.2015  09:37
    Domek z karet (TV seriál) (2013)

Chytlavý, zmanipulovaný a kontroverzní příběh. Imponuje mi především decentní uhlazenost představitelů a promyšlené machinace, které Frankovi vždy projdou. První série 90%.

• 15.7.2015  20:09

Pozoruhodný snímek o disociaci, kterým Joanne zobrazila velmi zřídka objevující se psychopatalogickou problematiku.

• 22.6.2015  16:20
    Kmeny - Hipsteři (E11) (epizoda) (2015)

Vůbec si nejsem jistá, jestli je to umělecká konstelace, nebo náhodné seskupení pseudo intelektuálů, kteří rádi zajdou na čínskou polévku, kterou vzápětí očíslují, a hodí na fejs. Co myslíte? Sejdeme se všichni na Krymské?

• 21.6.2015  16:52

Až na ten stupidní český název je BR průměrný snímek zachycující život mladých lidí, jejichž materialistické smýšlení zatouží po americkém snu o "dokonalosti".

• 5.6.2015  22:49
    Love song (2013)

Nepřeslazená hudební podívaná z oblasti NY ulic. P.S.: celý film jsem očekávala, že se Keira a Mark dají dohromady, a ono kruci nic.

• 27.5.2015  15:54
    Terapie - Série 2 (série) (2013)

Lepší dějové linky než v jedničce. 90%

• 27.5.2015  15:51
    Prolhané krásky (TV seriál) (2010)

Nekonečně se protahující děj od 2.-3. série; věk, na které herečky nevypadají; zbytečné vedlejší postavy; milion zamotaných teorií; často bezduchých dílů (pokračování do 7. série, wtf?!)... a odhalení příběhu Big -A? SO STUPID. Nicméně, pořád je to lépe zpracováno než knižní předloha.----------K lednu 2016: Po pětiletém posunu se začíná vyvíjet děj jiným směrem. Konečně nabral vyzrálejší nádech. Zatím to vypadá slibně než první předlouhá část. Snad to tak zůstane, i když už je "skoro" konec.

• 27.5.2015  15:46
    Útěk z vězení (TV seriál) (2005)

Propracovaný seriál od prvního dílu. Charismatický Wentworth mi do role sedí, zatímco Domicnic naopak. První série 90%, druhá 85%, třetí 85% a čtvrtá, jak píše KevSpa, budu dělat, jakože ani nevznikla (příšerná blbost). Těším se, co zajímavého přinese pokračování po více jak 10ti letech.

• 20.5.2015  11:23
    Jiná země (2011)

Nečekejte žádné scifi, naopak pořádnou nálož depresivně "mindfuck" dramatu. Opravdu existuje planeta, kde je všechno jinak?

• 20.5.2015  11:16
    Orange Is the New Black (TV seriál) (2013)

Trochu utopické pojetí ženské vazební věznice. Místo varovného příkladu, jako je to u australského Wentworthu, je OITNB spíše místem, kde byste chtěli sdílet celu s Laurou Prepon. První série 95%, druhá 80%, třetí 70%.