Jimclark

Jimclark

okres Ostrava

0 bodů

Moje oblíbené seriály

 • poster

  Battlestar Galactica (TV seriál) (2004)

  Velkolepé vesmírné bitvy, úklady, politikaření i romantika, vše v jednom se tu odehrává ve skvěle vykreslené atmosféře. Málokdy se mi stane, že si při sledování přeju stát členem nějaké seriálové rodiny, ale tady jsem se už od prvních dílů přistihl, že bych si přál být tam s nimi. A na rozdíl od jiných skvěle rozjetých sci-fi seriálů se jim ta příběhová sága podařila i důstojně dokončit, i když posledních pár dílu už, pravda, trochu drhlo, jakoby tvůrci nevěděli jak z toho ven. Ale povedlo se a odměnou za trpělivost je překvapivé odhalení na samotném konci. Mohlo by to být ještě lepší? Pro fanoušky žánru opravdu jen stěží. 100%.

 • poster

  Hvězdná brána: Hluboký vesmír (TV seriál) (2009)

  Universe jsem viděl ještě před Atlantis. První série mně naprosto uchvátila, sevřená atmosféra tajemné lodi Destiny ze které není úniku, boj o vzduch, o vodu, energii, jídlo... A ve druhé to nabírá ještě větší obrátky, od sledování se nedokážu odtrhnout a musím vidět další a zas další díl (shlédnuto online během jediného cca. víkendového maratónu). Tento epos má jedinou chybu, že je zatím nedokončený...ale ještě jsem úplně neztratil naději. 90%.

 • poster

  Pán času (TV seriál) (2005)

  KOMENTÁŘ EDITOVÁN PO 9. SEZÓNĚ: Pro mě osobně to byl kdysi nejlepší sci-fi seriál všech dob, bohužel už jsem od té doby trochu zestárl a vychladl, navíc poté co seriál opustil Matt Smith jsem měl pár let ve sledování přestávku. V poslední dosud natočené sérii s Peterem Capaldim se do toho znovu pomalu dostávám, hlavně epizoda "Žena která žila" mě dojala, a "Face the Raven" už úplně dorazila. Dokonce si vzpomínám, že před lety po shlédnutí první "novodobé" série (po proměně Christophera Ecclestona v Davida Tennanta a přiznávám že tak trochu pod vlivem přívalu emocí) jsem byl přesvědčen, že všechny ostatní seriály světa jsou zbytečné. V tomhle už je všechno. 95%.

 • poster

  Torchwood (TV seriál) (2006)

 • poster

  Hra o trůny (TV seriál) (2011)

  Právě jsem shlédl pátou sérii (jako vždy v celku) a přiznávám že cítím mírné rozčarování. První 4 série na sebe navazovaly vcelku bezešvě, ale mezi 4. a 5. mám pocit jako by mě někdo o jednu sérii okradl. Najednou je tu tolik nových postav a lokací, na druhou stranu tolik chybějících postav a tolik nezodpovězených otázek (kam zmizel Bran Stark, a proč vůbec šel na sever za zeď? V celé sérii o něm není ani slovo)... Další problém mám s tím, že se už asi 5 let šteluju na to, že 5. série bude poslední, ale teď je mi jasné že to přece není možné a že zase budu muset rok čekat na to, jak se to vyvine. Jako kouká se na to opravdu dobře, a je to asi tak třetí nejlepší seriál co jsem kdy viděl. Od pěti hvězd jej ale zatím dělí to, že pořád nekončí a že se v tom autoři začínají trochu ztrácet. Slibuju že se sem vrátím zase za rok, a (v případě že bude opravdu konec) komentář i hodnocení ještě zreviduju. EDIT: Tak, rok je za námi a s ním i šestá série. Nevím přesně o co se tady tvůrci snaží, a začíná se mi zdát, že z toho budou další Ztracení. Ale nastavenou laťku si to pořád drží, předlohu jsem (na rozdíl od těch, co pičujou v diskuzích po každé epizodě) nečetl, tak hodnocení nechám vysoké. Jen mě štve že zase musím další mučivý rok čekat na rozuzlení...:-) 85% EDIT II: Takže nejenom další rok, ale dokonce 3 roky jsem si musel počkat na to slavné rozuzlení... No kurva, tak to DBčka pěkně dojebali. Slibovali 6 celovečerních filmů a houby z toho, bitva o Zimohrad byla tak tmavá, že i když jsem zvýšil jas na televizi až do rentgenového spektra, stejně jsem z ní viděl úplný hovno. Celá série na mě působila tak zkratkovitě, jak kdyby už toho po těch letech i herci měli plné zuby, a chtěli to mít konečně za sebou. Nelogické (uspěchané) zvencnutí Daenerys, nepochopitelně rychlá smrt druhého draka, potom zase nedotknutelnost toho třetího, nesmyslná volba nového krále (čím si to jako zasloužil? Zádumčivým posedáváním v křesle?) a takových přešlapů tam bylo ještě požehnaně. Skoro mám chuť to hodnocení ještě snížit, a ne zvýšit jak jsem měl po sedmé řadě v plánu. Ale nechám to tak, musím se na to dívat trochu z nadhledu a s odstupem. Kvůli jedné nepovedené sérii z osmi nechci poškodit celý seriál, i když těm dvěma idiotům scénáristům se to skoro povedlo.

 • poster

  Jak funguje vesmír (TV seriál) (2010)

 • poster

  Kosmos - časoprostorová odysea (TV seriál) (2014)

 • poster

  Cestování červí dírou s Morganem Freemanem (TV seriál) (2010)

 • poster

  Vesmír jak jej známe (TV seriál) (2009)

 • poster

  Nebezpečný vesmír (TV seriál) (2010)