Faila

okres Ostrava
...

<< předchozí 1 2 3 4 7 12 18 23
    • 12.8.2018  09:18

Chápu, že film a literatura mají k dispozici jiné prostředky a že vyprávěný příběh se pak může mírně lišit. To, jak diametrálně odlišný je ale v případě Ready Player One, tomu moc nerozumím. Pokud ale odhlédnu od mnoha zklamání, kterých se mi dostalo, nebyl to tak špatný zážitek. Po vizuální stránce jde jistě o wow dílo, které člověka naprosto okouzlí a ohromí. Jo, to je pro mě z tohohle filmu asi všechno. Příběh sám mi přišel plytký a místy přihlouplý, ale možná šlo o záměr a režisér tím vzdával hold filmovým klišé.

• 22.6.2018  07:46
    Myšlenky zločince (TV seriál) (2005)

Místy mi tu trochu chyběla větší propracovanost, ale uvědomuju si, že vzhledem k vysokému počtu dílů a rychlosti, v jaké museli vznikat, nešlo jít vždycky tak do hloubky, jak by bylo možná potřeba. Doopravdy mi vadilo na tomhle seriálu snad jen to, jak mizerné procento vrahů skončilo ve vězení. Daleko větší část se za přihlížení policistů sama zabila, ale snad naprostou většinu z nich zabili sami vyšetřovatelé. A neřekla bych, že vždycky úplně nutně. Možná je to jen detail, ale za mě to je především úžasná ukázka jisté mentality. Jinak mě bavil snad každý díl a nejvděčnější jsem za to, jak dlouho tam většina herců z první série vydržela.

• 22.6.2018  07:41

Osobně dost oceňuji snahu původní seriál takto rozšířit a mně tyhle tématické celky přijdou dost zajímavé.

• 22.6.2018  07:40

Asi mi sedli především představitelé, protože mi to přišlo velmi sledovatelné a místy i dost nápadité a zajímavé.

• 22.6.2018  07:37

No a je to tady - filmů s podobnou tématikou už jsem viděla tolik, že už mě prostě nebaví. Nejen, že mě nebaví, štvou mě. Chápu určitá sdělení, která s sebou tyhle filmy nesou. Ano, život je těžký, ale i tak je možné si ho do poslední chvíle užít. Ano, člověk musí bojovat, ale ten boj stojí za to. Pro mě se z toho ale vždycky stane jedno velké "bla, bla bla" ve chvíli, kdy si hrdinové začnou život užívat díky snad neomezeným finančním prostředkům. Protože z tohohle filmu a jemu podobných mi v hlavě nakonec zůstane jen jediná myšlenka: "Ano, život je někdy pěkně těžký, ale pokud se nemusíš starat o peníze, tak si ho i tak můžeš nesmírně užít!" Nejsem cynik a ani debil a vím, že lidský život má větší cenu než peníze a že ty nejsou to jediné na světě. Ale bylo by fajn, kdyby ty krásy života a to, jak úžasný může život být, přestali tvůrci podobných snímků ukazovat právě tím, na jak báječná místa člověk může jet, jaká úžasná dobrodružství může zažít, jak exotická jídla může jíst a jak nehorázně drahé věci si může kupovat...

• 22.6.2018  07:31

Pro mě je tenhle film jen potvrzením, co všechno dokáží opravdu nízká očekávání. Rocka a Blacka mám ráda, jejich humor a humor filmů, ve kterých se objevují, je místy trochu jednoduchý, skoro až primitivní. A stejně mě to nějakým zvláštním způsobem pořád baví. Není totiž vždycky tak předem odhadnutelný, některé pointy jsou pro mě dost nečekané a celek je nakonec docela originální. Upřímně jsem čekala, že tohle volné pokračování naprosto dokonalého Jumanji bude pěkná slátanina, ale kupodivu mi to dávalo smysl, bavilo mě to a mám pocit, že tam byly i jisté pokusy o nějaké hlubší myšlenky.

• 22.6.2018  07:29

Nebýt toho konce, asi bych to celkově hodnotila jinak. Je to moc dobrý film, s vynikajícím hereckým obsazením, skvělými myšlenkami a velmi citlivě natočený. Vtipný i tragický zároveň. Ale absence katarze mi opravdu chyběla.

• 22.6.2018  07:27

Francouzský humor mě pořád udivuje. Směju se, ale vlastně ani nechápu proč. Je to trochu hloupé, trochu jednoduché, zároveň docela promyšlené a nápadité.

• 22.6.2018  07:26
    Tvář vody (2017)

Z kvalitních surovin se dá upéct pěkný hnus, ale del Toro je vynikající kuchař a nečekala jsem, že by mi výsledný pokrm od něj nechutnal. Jen se bojím, že už se podobných skvostů brzy přejím.

• 22.6.2018  07:24
    Černé zrcadlo (TV seriál) (2011)

Skvělé nápady a skvělá zpracování. Víckrát si většinou pouštím jen zábavné seriály, ale Černé zrcadlo stojí myslím za vidění ještě několikrát.

• 22.6.2018  07:22
    Pustina (TV seriál) (2016)

Slyšela jsem jenom chválu, stejně jsem se toho bála, ale naštěstí zbytečně. Doteď jsem udivená nad tím, jak skvěle dokáží čeští filmaři pracovat.

• 22.6.2018  07:21

Nadchlo mě to především tím krásným posláním (jedním z mnoha), že věci nejsou často tak, jak se na první pohled zdají. Myslím, že je potřeba to připomínat. A filmy podobného ražení mám tak ráda zejména proto, že velmi citlivě a krásně dokáží předat i ty největší životní tragédie. Přišlo mi to kouzelné a vizuální zpracování "pohádek" bylo za mě na jedničku.

• 22.6.2018  07:20

Přišlo mi to o chlup méně pitomé než většina podobných snímků. Hlavním kamenem úrazu pro mě dost často jsou nepřesvědčivé až špatné herecké výkony, což se od McAvoye a Stronga nedá snad nikdy očekávat.

• 22.6.2018  07:18
    Vrtěti psem (1997)

Myslím, že kromě skvělého nápadu, zpracování, zahrání a vlastně skvělého skoro všeho má na to, jak moc se mi tenhle film líbil, taky vliv rozpoložení, věk a doba, ve které jsem ho viděla. Vidět ho dřív, asi bych tak moc nedokázala ocenit děsivost toho všeho.

• 22.6.2018  07:16
    Sněhulák (2017)

Někde jsem četla, že měl být tenhle snímek původně delší, ale nakonec jim došly peníze nebo čas nebo obojí a tak museli některé scény nechat nenatočené. To by nejspíš vysvětlovalo to, proč jsem ze Sněhuláka (s jehož knižní předlohou jsem neměla tu čest) byla místy dost zmatená. Děkuji tvůrčímu týmu za obsazení Fassbendera, do role Hola mi docela sedí a upřímně doufám, že ve stejném obsazení budou následovat další zfilmovaná díla od Jo Nesbø. Vím, že některé věci se musí přičíst na vrub autorovi knižní předlohy (občasná přehnanost a přehršel pitomin) a ve výsledku mi filmový Sněhulák vůbec nepřišel tak hrozný.

• 22.6.2018  07:10

Pro Freemana mám slabost a tady byl po celou dobu přesně takový, jakého si ho představuju. Pozitivní energií nabitý a dobrou náladu (a rady!) rozdávají stařík, na kterého je radost pohledět. Neměla jsem tušení, co od tohohle snímku očekávat, ale po zhlédnutí jsem měla moc příjemný pocit.

• 22.6.2018  07:08

Tenhle film je pro mě nadprůměrný ze dvou důvodů. Jedním z nich je herecké obsazení, protože dobří herci v mých očích dokáží zvýšit úroveň téměř čehokoliv. Druhým z nich je ale určité morální dilema, které se tady nastoluje, a pociťovala jsem dost silný vděk, že v tomhle filmu nejsou některé věci tak samozřejmé, jako v jiných podobného ražení.

• 22.6.2018  07:06

Takhle úzko už mi při sledování filmu nebylo hodně dlouho.

• 22.6.2018  07:04
    Podvod (2008)

Není to žádný top thriller, jenže v něm hrají Jackman a McGregor a ti pro mě z každé blbosti udělají zajímavou podívanou. Přitažené za vlasy to sice bylo, ale ne víc než většina thrillerů, které jsem kdy viděla. Za to napínavé to bylo o dost víc než mnohé z nich. A určitě na tom mají zásluhu i herci, kteří z tohohle jinak podprůměrného filmu podle mě dokázali udělat slabší průměr.

• 22.6.2018  07:02
    Pán času (TV seriál) (2005)

S legendárními, kultovními věcmi mám vždycky jeden problém - očekávání většinou předčí realitu. Z Pána času jsem trochu rozčarovaná, protože mě hodně rychle chytil za srdce a nemohla jsem se od něj odtrhnout. Střídání doktorů mě bohužel dost mrzelo a s každým novým jsem ztrácela chuť do dalších sérií. Ale nápaditost tomuhle seriálu (a zahrnuju sem i všechny série z předchozích desetiletí) nemůžu upřít a i když to bylo občas na hranici přehnanosti a patetičnosti, za mě osobně to nikdy nesklouzlo za ní a celkově na tenhle seriál ráda vzpomínám.

• 22.6.2018  06:58
    Hannibal (TV seriál) (2013)

4 hvězdičky především za Mikkelsena (ačkoliv ani ostatní herci mi nepřišli tragičtí) a za vizuál a určitou atmosféru, kterou to na mě občas dýchlo. Filozofické rozmluvy moc fajn, trochu napjatá jsem u toho byla taky, ale upřímně daleko méně, než bych čekala u "setkání" s někým takovým jako je Hannibal Lecter. Navíc moc neholduju tomuhle uctívání vrahů a podobných potentátů, i když má Lecter samozřejmě něco do sebe...

• 22.6.2018  06:55
    Mammon (TV seriál) (2014)

Trochu mi z těch zákulisních hrátek běhal mráz po zádech. Zpracování není zlé, ale místy už mě to nudilo, místy jsem se v tom začínala trochu ztrácet a připadalo mi to už přehnané. Celkově to ale bylo dost napínavé, zahrané to nebylo vůbec špatně a hlavu a patu to mělo.

• 22.6.2018  06:51

Napínavé a dojemné, navíc na základě skutečné události a hraje v tom McGregor - věděla jsem, že se mi to bude líbit, a líbilo.

• 22.6.2018  06:50
    Bright (2017)

Někdy je to trochu ujeté, někdy je to hodně na efekt a celkově to tak úplně nemělo hlavu a patu. Ale je tam magie, jsou tam elfové a orkové a hlavně je tam Smith, takže mě to moc a moc bavilo.

• 22.6.2018  06:48

Oproti původním Hráčům je to podle mě docela slabota, ale na dnešní dobu jde stále o dost povedený thriller s tajemnou a mrazivou atmosférou. Určitě jsem se víc bála u původních Hráčů, ale i tihle na mě dokázali místy silně zapůsobit.

• 22.6.2018  06:46
    Colombiana (2011)

Průměrný akční film s nadprůměrně krásnou ženou.

• 22.6.2018  06:45

Nostalgický návrat k prvnímu dílu. Herci jako kdyby ani o moc nezestárli a moc se mi líbilo, že "dvojka" navazovala na příběh jedničky.

• 22.6.2018  06:43

Spojení silného příběhu a kvalitního herecké obsazení vždy vytvoří film, který se mi nemůže nelíbit. Co jsem nečekala je občasný černý humor, který jsem ale vítala s povděkem.

• 22.6.2018  06:40

Stylový humor, který mi absolutně sedí, Jackson a Reynolds mě ani trochu nezklamali.

• 22.6.2018  06:39

Přesně to, co bych od filmu se Galifianakisem čekala - plus krásný pohled na Gadot a Hamma.

<< předchozí 1 2 3 4 7 12 18 23