Faila

okres Ostrava
...

<< předchozí 1 2 3 4 7 12 18 23
    • 15.10.2018  08:37

Vím, že mi to poprvé vůbec nesedlo, ale absolutně netuším, z jakého důvodu. Když jsem tomu dala šanci i podruhé, byla jsem nadšená, jak milé a vtipné a napínavé a krásně natočené i zahrané to vlastně je. Pro mě je to nakonec jedna z nejhezčích novodobých filmových pohádek u nás.

• 15.10.2018  08:34
    Labyrint (TV seriál) (2015)

Asi je na čase přestat se na české výtvory dívat dopředu s despektem, ačkoliv to si říkám už dlouhá léta a kde nic, tu nic. Labyrint (a tvorba Jiřího Stracha všeobecně) je pro mě důkazem (jedním z), že i v našich končinách může vzniknout něco opravdu, ale opravdu kvalitního. Nebo jsem jen nenáročný divák...

• 15.10.2018  08:32
    Camelot (TV seriál) (2011)

Na představitele krále Artuše jsem si zvykla až na konci posledního dílu, což je trochu škoda, protože kdyby mi přišel méně protivný, možná by mě celý seriál o něco víc bavil. Ačkoliv asi spíš ne, protože protivných mi tam přišlo víc lidí, včetně Merlina nebo Guinevery. Díky bohu za Evu Green! A chvíli mi taky trvalo, než jsem si zvykla na český dabing a výslovnost některých jmen ([jůsr], [mórgn]). Seriál to není úplně nejhorší, ale osobně jsem moc ráda, že to tvůrci zbytečně nenatahovali a nechali jen jednu sérii.

• 15.10.2018  08:31

Hezké, milé, uvěřitelné, přehnané jen minimálně, příjemně zahrané a natočené.

• 15.10.2018  08:30
    Emma (1996)

Ke knižní předloze jsem se zatím nedostala, ale tenhle film mě na ni kupodivu docela navnadil. Pro filmy, a zvláště romantické komedie, z 90. let mám trochu slabost, tehdejší styl hraní, práce s kamerou nebo se světlem, celková režie i způsob, jakým jsou psány dialogy - to vše mi sedí a toho všeho je Emma plná. A taky pěkných tvářiček, na které se moc hezky koukalo.

• 15.10.2018  08:24
    Sestra (2018)

Ačkoliv je to tak časté, že už bych si na to mohla zvyknout, stejně mě pokaždé nakrkne přehršel stupidních hororových klišé. Bez nich by mi mnoho filmů přišlo o stupeň i dva lepších, ale asi nejsem ideální cílovka. Sestra má každopádně solidní příběh a když budu některé scénky brát jako nechtěná zakopnutí, je pro mě tenhle horor docela slušná podívaná.

• 15.10.2018  08:23

U tohohle filmu (vlastně u celé série) se nedokážu rozhodnout, zda více obdivuji herce, režiséra nebo scenáristu. Všechno tak perfektně klape a zapadá do sebe.

• 15.10.2018  08:22
    Skorosestry (2018)

Francouzské komedie mi přijdou báječné, se svým potrhlým až groteskním příběhem, vtipně vystavěnými scénkami, báječnými humornými dialogy a především perfektním hereckým ztvárněním. Ani Skoro sestry nebyly výjimkou, byl to pro mě moc milý a příjemný zážitek.

• 15.10.2018  08:20
    Rock of Ages (2012)

Nadsázku beru, ale tu jsem tady cítila jen z některých postav a jen v některých chvílích. Ústřední dvojici jsem bohužel nedokázala až do konce přijít na chuť, vlastně mě vyloženě s*ali. Pár skvělých momentů by se ale našlo a po hudební stránce mi to nepřišlo vůbec špatné. Za mě se to dá se zatnutými zuby a přivřenýma očima jakž takž zvládnout.

• 15.10.2018  08:16

Citlivě a civilně podaná tragédie války.

• 15.10.2018  08:16
    Trhák (1980)

Klasika, která se mi chvíli po shlédnutí vypaří z hlavy tak dokonale, že si ji můžu za pár let pustit a mít pocit, že ji vidím poprvé. Což je dobře.

• 15.10.2018  08:15

Napínavé a herecky dobře zvládnuté.

• 12.8.2018  09:18

Chápu, že film a literatura mají k dispozici jiné prostředky a že vyprávěný příběh se pak může mírně lišit. To, jak diametrálně odlišný je ale v případě Ready Player One, tomu moc nerozumím. Pokud ale odhlédnu od mnoha zklamání, kterých se mi dostalo, nebyl to tak špatný zážitek. Po vizuální stránce jde jistě o wow dílo, které člověka naprosto okouzlí a ohromí. Jo, to je pro mě z tohohle filmu asi všechno. Příběh sám mi přišel plytký a místy přihlouplý, ale možná šlo o záměr a režisér tím vzdával hold filmovým klišé.

• 22.6.2018  07:46
    Myšlenky zločince (TV seriál) (2005)

Místy mi tu trochu chyběla větší propracovanost, ale uvědomuju si, že vzhledem k vysokému počtu dílů a rychlosti, v jaké museli vznikat, nešlo jít vždycky tak do hloubky, jak by bylo možná potřeba. Doopravdy mi vadilo na tomhle seriálu snad jen to, jak mizerné procento vrahů skončilo ve vězení. Daleko větší část se za přihlížení policistů sama zabila, ale snad naprostou většinu z nich zabili sami vyšetřovatelé. A neřekla bych, že vždycky úplně nutně. Možná je to jen detail, ale za mě to je především úžasná ukázka jisté mentality. Jinak mě bavil snad každý díl a nejvděčnější jsem za to, jak dlouho tam většina herců z první série vydržela.

• 22.6.2018  07:41

Osobně dost oceňuji snahu původní seriál takto rozšířit a mně tyhle tématické celky přijdou dost zajímavé.

• 22.6.2018  07:40

Asi mi sedli především představitelé, protože mi to přišlo velmi sledovatelné a místy i dost nápadité a zajímavé.

• 22.6.2018  07:37

No a je to tady - filmů s podobnou tématikou už jsem viděla tolik, že už mě prostě nebaví. Nejen, že mě nebaví, štvou mě. Chápu určitá sdělení, která s sebou tyhle filmy nesou. Ano, život je těžký, ale i tak je možné si ho do poslední chvíle užít. Ano, člověk musí bojovat, ale ten boj stojí za to. Pro mě se z toho ale vždycky stane jedno velké "bla, bla bla" ve chvíli, kdy si hrdinové začnou život užívat díky snad neomezeným finančním prostředkům. Protože z tohohle filmu a jemu podobných mi v hlavě nakonec zůstane jen jediná myšlenka: "Ano, život je někdy pěkně těžký, ale pokud se nemusíš starat o peníze, tak si ho i tak můžeš nesmírně užít!" Nejsem cynik a ani debil a vím, že lidský život má větší cenu než peníze a že ty nejsou to jediné na světě. Ale bylo by fajn, kdyby ty krásy života a to, jak úžasný může život být, přestali tvůrci podobných snímků ukazovat právě tím, na jak báječná místa člověk může jet, jaká úžasná dobrodružství může zažít, jak exotická jídla může jíst a jak nehorázně drahé věci si může kupovat...

• 22.6.2018  07:31

Pro mě je tenhle film jen potvrzením, co všechno dokáží opravdu nízká očekávání. Rocka a Blacka mám ráda, jejich humor a humor filmů, ve kterých se objevují, je místy trochu jednoduchý, skoro až primitivní. A stejně mě to nějakým zvláštním způsobem pořád baví. Není totiž vždycky tak předem odhadnutelný, některé pointy jsou pro mě dost nečekané a celek je nakonec docela originální. Upřímně jsem čekala, že tohle volné pokračování naprosto dokonalého Jumanji bude pěkná slátanina, ale kupodivu mi to dávalo smysl, bavilo mě to a mám pocit, že tam byly i jisté pokusy o nějaké hlubší myšlenky.

• 22.6.2018  07:29

Nebýt toho konce, asi bych to celkově hodnotila jinak. Je to moc dobrý film, s vynikajícím hereckým obsazením, skvělými myšlenkami a velmi citlivě natočený. Vtipný i tragický zároveň. Ale absence katarze mi opravdu chyběla.

• 22.6.2018  07:27

Francouzský humor mě pořád udivuje. Směju se, ale vlastně ani nechápu proč. Je to trochu hloupé, trochu jednoduché, zároveň docela promyšlené a nápadité.

• 22.6.2018  07:26
    Tvář vody (2017)

Z kvalitních surovin se dá upéct pěkný hnus, ale del Toro je vynikající kuchař a nečekala jsem, že by mi výsledný pokrm od něj nechutnal. Jen se bojím, že už se podobných skvostů brzy přejím.

• 22.6.2018  07:24
    Černé zrcadlo (TV seriál) (2011)

Skvělé nápady a skvělá zpracování. Víckrát si většinou pouštím jen zábavné seriály, ale Černé zrcadlo stojí myslím za vidění ještě několikrát.

• 22.6.2018  07:22
    Pustina (TV seriál) (2016)

Slyšela jsem jenom chválu, stejně jsem se toho bála, ale naštěstí zbytečně. Doteď jsem udivená nad tím, jak skvěle dokáží čeští filmaři pracovat.

• 22.6.2018  07:21

Nadchlo mě to především tím krásným posláním (jedním z mnoha), že věci nejsou často tak, jak se na první pohled zdají. Myslím, že je potřeba to připomínat. A filmy podobného ražení mám tak ráda zejména proto, že velmi citlivě a krásně dokáží předat i ty největší životní tragédie. Přišlo mi to kouzelné a vizuální zpracování "pohádek" bylo za mě na jedničku.

• 22.6.2018  07:20

Přišlo mi to o chlup méně pitomé než většina podobných snímků. Hlavním kamenem úrazu pro mě dost často jsou nepřesvědčivé až špatné herecké výkony, což se od McAvoye a Stronga nedá snad nikdy očekávat.

• 22.6.2018  07:18
    Vrtěti psem (1997)

Myslím, že kromě skvělého nápadu, zpracování, zahrání a vlastně skvělého skoro všeho má na to, jak moc se mi tenhle film líbil, taky vliv rozpoložení, věk a doba, ve které jsem ho viděla. Vidět ho dřív, asi bych tak moc nedokázala ocenit děsivost toho všeho.

• 22.6.2018  07:16
    Sněhulák (2017)

Někde jsem četla, že měl být tenhle snímek původně delší, ale nakonec jim došly peníze nebo čas nebo obojí a tak museli některé scény nechat nenatočené. To by nejspíš vysvětlovalo to, proč jsem ze Sněhuláka (s jehož knižní předlohou jsem neměla tu čest) byla místy dost zmatená. Děkuji tvůrčímu týmu za obsazení Fassbendera, do role Hola mi docela sedí a upřímně doufám, že ve stejném obsazení budou následovat další zfilmovaná díla od Jo Nesbø. Vím, že některé věci se musí přičíst na vrub autorovi knižní předlohy (občasná přehnanost a přehršel pitomin) a ve výsledku mi filmový Sněhulák vůbec nepřišel tak hrozný.

• 22.6.2018  07:10

Pro Freemana mám slabost a tady byl po celou dobu přesně takový, jakého si ho představuju. Pozitivní energií nabitý a dobrou náladu (a rady!) rozdávají stařík, na kterého je radost pohledět. Neměla jsem tušení, co od tohohle snímku očekávat, ale po zhlédnutí jsem měla moc příjemný pocit.

• 22.6.2018  07:08

Tenhle film je pro mě nadprůměrný ze dvou důvodů. Jedním z nich je herecké obsazení, protože dobří herci v mých očích dokáží zvýšit úroveň téměř čehokoliv. Druhým z nich je ale určité morální dilema, které se tady nastoluje, a pociťovala jsem dost silný vděk, že v tomhle filmu nejsou některé věci tak samozřejmé, jako v jiných podobného ražení.

• 22.6.2018  07:06

Takhle úzko už mi při sledování filmu nebylo hodně dlouho.

<< předchozí 1 2 3 4 7 12 18 23