Papírový dům (Netflix verze) (2017) (seriál)

Jako jednoznačně 5 hvězd. Co by je jako mělo dostávat? Vytknout tomu můžu jenom to, že ke konci je z toho spíš telenovela. Ale nebolí to tolik. Absolutně největší plus samozřejmě Berlín, to je čistá slast. 3/4 sérii jsem ještě neviděl a trochu mě mrzí, že jí vůbec udělali. Dneska hned když má něco úspěch, tak to musí natahovat...

Poslední Mohykán (1992)

Jednoznačně v mých top10. Kdo na konci nebrečí, je pro mě automaticky podezřelý.

Vetřelci (1986)

Vrchol série. Jeden z nejlepších filmů všech dob.

Wind River (2017)

První půlka se vyvíjela trochu jinak, než jsem čekal, ale na konci to dávalo smysl. Je to velká kvalita. Emoce teda byly, ne že ne. Doporučuju

Dunkerk (2017)

Po delším zvažování dávám plnou palbu. Tenhle film byl v rámci žánru absolutně netypický, prostě to bylo jinak.. dámy a pánové, co byste chtěli víc? Přesně na takové filmy by se mělo chodit do kina a přesně takové si zaslouží vysoké hodnocení. Letecké záběry, kamera, hudba.. ach, byla to nádhera. Nechci znít jako pozer ale už to trochu překročilo hranici filmu do uměleckého díla. Už jenom za tu řemeslnou práci si to zaslouží 100%. Hodně se mi líbilo, že se neřešilo kde, kdy, jak a proč - nebyl to dokument o bitvě u Dunkirku, bylo to takové krásně namalované a nazvucene plátno s napínavými příběhy. Hudba podle mě nebyl rušivý element a nebylo to postavené pouze na ní, jak tvrdí POMO. U Interstellaru bych souhlasil, ale tady ne. Tedy běžte na to lidi a zhodnotte sami! ... Finální plachtění Toma Hardyho už byla čistá poezie ☺️

Král Artuš: Legenda o meči (2017)

Pozvedl meč, Anglie byla spasena, a Indie a další půlka světa už se mohli těšit na kolonizaci a plundrování! Ne sranda. Byla to pecka. Ten specifický styl a pojetí se mi hodně líbilo. Mělo to parádní spád, efekty, fantasy feeling, boje i sem tam nějaké hlášky. Co víc chtít od letního filmu. Osobně jsem ještě hodně cenil narážku na post římskou dobu v úvodu filmu při pohledu na rozpadlé antické budovy. Je to jen malý detail ale vzhledem k tomu kdy artusovska legenda vznikala, mě to udělalo hezky u srdíčka. Jude Law perfektní jako vždy a scéna s vraždou vlastní dcery kvůli zisku moci byla na tolik působivá a tak dobře vystihovala podstatu zla, že to úplně překročilo rozměr zbytku filmu. Ke konci se mi zdálo že tempo trochu opadlo, ale pořád ok. Prvních pět minut filmu za to celkem kulervouci a nečekané. Good job Guy! :)

Taboo (2017) (seriál)

Naprostá slast. Tom Hardy je národní poklad Británie. Seriál nemá nejmenší chybu. Absolutní top ve všech ohledech.

John Wick 2 (2017)

Naprostá pecka. Chvílema jsem fakt brečel smíchy (scéna v metru a hotelu).. Můj hrdina verbal to shrnul zase dokonale, není k tomu co dodat. Snad jen, zkuste na to vzít holku - dobrý test, jestli z toho kina neuteče tak vztah je pevný :D

Vikingové (1999)

Moje matka by cnostná žena, ty z děvky vzešlý prasožroute. :))) Naprostá klasika a těžce nedoceněná. Tolik epických momentů plus ta hudba ještě.. achh! Lo, there do I see my father. Lo, there do I see my mother and my sisters, and my brothers. Lo, there do I see the line of my people back to the beginning. Lo, they do call to me they bid me take my place among them in the Halls of Valhalla, where the brave may live forever!!!

Za každou cenu (2016)

Každý kdo má rád tu pravou Ameriku a byl tam, musí mít takové filmy rád. Chvílemi mi malinko prišlo, že se až moc tlačilo na pilu co se týče jižansky nekorektních hlášek, pohledů na stepy, verandy a pivko. Já tohle všechno miluju!, jen mi občas přišlo že to malinko hraničilo s umělostí a tlačeností, tyhlety feelingy. Přesto dávám plné hodnocení, protože to je prostě moje krevní skupina. Na Tahle Země Není Pro Starý to ale zdaleka nemá. Jinak herecké výkony hudba apod top.