Taková moderní rodinka - Kdo pozdě chodí... (2013) (epizoda)

Trvalo to přesně 101 dílů, než mě linka Mitche a Camerona přestala bavit. To jejich věčné hádání a zbytečné zdůrazňování jejich záležitostí pro mě ubírá seriálu jeho původní lehkost a styl. Přiznám se, že jediná Lily to drží nad vodou a díky ní to není 100% "mrtvá váha". Změna mi přijde naprosto nutná, doufám, že si toho tvůrci všimli.

Taková moderní rodinka - Vypusťte klauny (2012) (epizoda)

Skvělá epizoda, ale už mi opravdu přijde, že jednotlivé díly přichází do stereotypu, který se mi nelehce sleduje. Myslím, že celá ta Philova věc ohledně nemovitosti a boje s konkurencí byla dohnána až do skoro trapného absurdna. Phil není žádný hlupák, tak nevím, proč se až tak lacinou cestou z něj jednoho snažili v této epizodě udělat. Tenhle problém s opakujícími problémy stejného charakteru začíná být skvrnou na velmi dobrém seriálu.

Zaklínač - Série 1 (2019) (série)

Zaklínač - Série 1 Na seriálového zaklínače jsem netrpělivě čekal od jeho prvního ohlášení. A musím poděkovat Netflixu, že celou sérii vydali najednou. To dává skvělou možnost ohodnotit to jako celek. Na začátku bych měl zmínit, že jakožto velký fanoušek knižní ságy seriál velmi porovnávám s knižní předlohou a následující řádky mohou a spíše obsahují SPOILERY. Taky se dopředu omlouvám za možnou kostrbatost komentáře, nejsem profesionální recenzent. Jak se tedy Zaklínač v mých očích povedl? V první řadě obsazení. Jako spousta lidí jsem i já byl mírně skeptický ohledně Henry Cavilla coby Geralta z Rivie. Nicméně, Henry ukázal, že mu tato role není lhostejná a dal do ní opravdu hodně svého hereckého umu. Geralt v jeho podání mi velice sedl. Začínaje vzhledem, chováním doprovázeje a emočním podáním končíce. Vyobrazení emoční stránky je pro tuto roli chůze po tenkém ledě, koneckonců by měl být zbaven emocí, a proto mě nesmírně potěšilo, jak si H. Cavill vedl. Co se Cirilly týče, tak ano, zahrála to pěkně, ale upřímně jí tam moc prostoru dáno nebylo. Jelikož po většinu času na scéně utíkala svým pronásledovatelů, tak řeknu, že to jí šlo dobře. Yennefer mi přišla docela vzdálená od předlohy, moc mi nesedla. I když opomenu, že vzhledově moc neodpovídala, tak hlavně chováním. Čekal jsem, že bude více „knižní“. Koneckonců, je jedním z pilířů celé ságy. Velmi mě naopak překvapilo, jak byla dějová linka ohnuta ohledně Fringilly Vigo a Cahira. V případě pokračování budu velmi zvědavý, jak vysvětlí několik významných okamžiků z pozdějších dílů ságy. Vilgefortze a Triss jim prostě neodpustím. Posunu de k ději. Hned zprvu se mi zalíbilo, že seriál využil svého potenciálu a vyplnil, či více rozvedl linky, které byly v knihách málo, či vůbec popsané. Za to patří tvůrcům velké plus. Kupříkladu jejich pojetí Yennina příběhu je zajímavé, působící a divácky uspokojivé. Nicméně, ubírat či měnit lore vnímám jako risk, který se nemusí vyplatit. Obzvláště, když v některých dílech bylo úplně opomenuto to hlavní z celé povídky, příklad, hned druhý díl a scéna „Filavandrel nás prostě pustil“, nebo „Yennefer a Geralt prostě porazili Djinna“, ti, co četli knihy, tak ví, ale pro nového diváka to může být trochu ochuzující. Co také může být pro někoho, kdo nezná lore, tak je obrovské skákání časem. To bych označil za největší vadu na kráse. Postavy umírají a zase ožívají a divák tak nemusí zcela pochopit v jakém pořadí se co odehrálo a může v tom mít trochu chaos. Což asi nechcete, pokud ho neumíte ovládat. :D Velká odchylka a zklamání byla celá bitva o Sodden, jestli takto chtějí pokračovat, bojím se, jak jednou bude vypadat Brenna. Posunuli se, tak hudba mě velice překvapila. Skvěle dodávala atmosféru. Vizuál taktéž velice působivý a až na Údolí květin, které spíše připomínalo poušť, trefný. CGI spíše průměrné. Dalším kladem můžu označit bojovou choreografii, řežou se pěkně. Na závěr tolik. Seriálový zaklínač rozhodně stojí za to zhlédnout. Je to obstojné přiblížení velkolepého světa A. Sapkowského, které uspokojí skalní fanoušky a nováčky nudit nebude, ba je možná naladí ke čtení knih. Za mě se čekání vyplatilo a jako celek, až na několik nedostatků a detailů prošel mým celkem jemným sítem. Na konec pár plusů a mínusů: + Hudba + Herecké obsazení + Rozvinutí dějových linek + Bojová choreografie - Vilgefortz - Přepisování popsaných postav - Bitva o Sodden - Přepisování knižního děje

Avengers: Endgame (2019)

Zpočátku jsem se maličko bál, jaké provedení bude mít tří hodinový film, ale jak již ukázali v Infinity War, A. a J. Russovi umí s postavami pěkně pracovat. S časem je ta práce malinko slabší. Na mě první polovina působila malinko zdlouhavá a možná i trošičku matoucí. To by bylo k výtkám asi všechno. Na druhé straně se potkává opět naprosto skvělé CGI, vizuál i efekty. Hudba, která mi překvapivě i po tolika filmech nepřišla ohraná, sedí naprosto perfektně a přidává již tak dost dobrému základu. Herecké výkony jsou takové pro MCU hrdiny typické - nezklamou, ale není to prvek, který se, až na výjimky, vryje do paměti. Těmi výjimkami pro mě byl P. Rudd a J. Brolin, který byl v roli Thanose znova naprosto famózní. Co se příběhu týče, tak zápletka byla zajímavá, provedení uspokojivé a samotný "Endgame" bral dech. Shrnuto, poslední dílo z taktovek bratrů Russoových přinese tři hodiny rozdělené na pomalejší a akční část, podložené dobrou hudbou a skvělým vizuálem. Špice od Marvelu.

Creed II (2018)

Creed II je zvláštní v tom, že ho dokážu pojmenovat jako pokračování filmu Creed, tak i jako nástupce Rockyho IV. A protože oba dva předchozí filmy byly skvělé, jsem rád, že se i tento snímek celkem povedl. Z hlediska sportovního zážitku se nám dostává úplná kupa boxových scén. Z filmu srší adrenalin na všechny strany a nenechá diváka jen tak sedět v křesle. V prvním dílu jsem velice vychvaloval emoční a celkově lidskou stránku postav, a i když nám za těch pár let Adonis trochu zpyšněl, tak tam pořád je dost prostoru pro emoce. Jak Rocky, tak i Ivan Drago přináší do filmu mimo jiné i tu atmosféru čtvrtého dílu. Nostalgie se pere se současností, mladí se perou se starými a pak i se sebou navzájem a se sebou samými. To vše je podloženo pěknou a hlavně zapadající hudbou. Bohužel už neslyšíme původní soundtrack tak moc. Na herecké výkony se kouká dost dobře, stejně jako na celý film. Za sportovní drama se staví Creed II do první řady. Dobrý kus filmařiny.

Rapl - Bubáci (2019) (epizoda)

Dost smutný stín první série. Tento díl je plný velmi, pro diváka až iritujícími, "chybami". Slepičková, Kuneš, Lupínek i Rohan působí spíše komicky, než vážně a profesionálně. Naopak Mácha, který původně byl spíše takový ňouma, v druhé řadě funguje jako takový záchranný kruh pro tento seriál. Celková kvalita seriálu velmi poklesla. Bohužel. Rapl býval jeden z nejlepších krimi poslední produkce, toto je jeden veliký omyl.

Bumblebee (2018)

Bumblebee se docela odtrhl od série Transformers, což mu v mých očích rozhodně neuškodilo, až na pár výjimek. Místo neustálých výbuchů a zběsilé akce a umírání se divákovi dostane, trocha toho "nudného" všedního života. Film se ubírá spíše pomalejším tempem a snaží se nám předat takovou tu náladu osmdesátek. Zde si ale nejsem jistý, zda to bylo to nejlepší. Audiovizuál je celkem v pohodě, ale zápletka, tam to trochu pokulhává. Skoro dvě hodiny sledujeme Beeho, v roli spíše takového pejska. Neříkám, že to není roztomilé, ale po nějaké chvíli se to okouká. Stejně tak jako věčně strnulý John Cena. Jeho hraní mi přišlo takové až moc statické, bez emocí a špetky takové té přesvědčivosti, že to co říká myslí vážně. H. Steinfeld celkem šla, stejně tak i zbytek. Když pominu takové ty dějové rozpory se sérií Transformers, tak mohu Bumblebee nazvat zdařilou, spíše více rodinnou než akční, komedií. Ve finále jsem byl spokojen.

Westworld - Noci vstříc (2018) (epizoda)

Skvělý pilot do druhé série, furt se dozvídáme něco nového a postupně se nám odhalují, ale zároveň i zamotávají další a další příběhy!

Nikdys nebyl (2017)

Film, který působí jen jako náhodný slet obrazů, ale s ucházející atmosférou a hereckým výkonem J. Phoenixe.