JollerCZE

Kritik - amatér

1 bod

<< předchozí 1 2
    • 20.12.2019  20:13
    Zaklínač - Série 1 (série) (2019)

Zaklínač - Série 1 Na seriálového zaklínače jsem netrpělivě čekal od jeho prvního ohlášení. A musím poděkovat Netflixu, že celou sérii vydali najednou. To dává skvělou možnost ohodnotit to jako celek. Na začátku bych měl zmínit, že jakožto velký fanoušek knižní ságy seriál velmi porovnávám s knižní předlohou a následující řádky mohou a spíše obsahují SPOILERY. Taky se dopředu omlouvám za možnou kostrbatost komentáře, nejsem profesionální recenzent. Jak se tedy Zaklínač v mých očích povedl? V první řadě obsazení. Jako spousta lidí jsem i já byl mírně skeptický ohledně Henry Cavilla coby Geralta z Rivie. Nicméně, Henry ukázal, že mu tato role není lhostejná a dal do ní opravdu hodně svého hereckého umu. Geralt v jeho podání mi velice sedl. Začínaje vzhledem, chováním doprovázeje a emočním podáním končíce. Vyobrazení emoční stránky je pro tuto roli chůze po tenkém ledě, koneckonců by měl být zbaven emocí, a proto mě nesmírně potěšilo, jak si H. Cavill vedl. Co se Cirilly týče, tak ano, zahrála to pěkně, ale upřímně jí tam moc prostoru dáno nebylo. Jelikož po většinu času na scéně utíkala svým pronásledovatelů, tak řeknu, že to jí šlo dobře. Yennefer mi přišla docela vzdálená od předlohy, moc mi nesedla. I když opomenu, že vzhledově moc neodpovídala, tak hlavně chováním. Čekal jsem, že bude více „knižní“. Koneckonců, je jedním z pilířů celé ságy. Velmi mě naopak překvapilo, jak byla dějová linka ohnuta ohledně Fringilly Vigo a Cahira. V případě pokračování budu velmi zvědavý, jak vysvětlí několik významných okamžiků z pozdějších dílů ságy. Vilgefortze a Triss jim prostě neodpustím. Posunu de k ději. Hned zprvu se mi zalíbilo, že seriál využil svého potenciálu a vyplnil, či více rozvedl linky, které byly v knihách málo, či vůbec popsané. Za to patří tvůrcům velké plus. Kupříkladu jejich pojetí Yennina příběhu je zajímavé, působící a divácky uspokojivé. Nicméně, ubírat či měnit lore vnímám jako risk, který se nemusí vyplatit. Obzvláště, když v některých dílech bylo úplně opomenuto to hlavní z celé povídky, příklad, hned druhý díl a scéna „Filavandrel nás prostě pustil“, nebo „Yennefer a Geralt prostě porazili Djinna“, ti, co četli knihy, tak ví, ale pro nového diváka to může být trochu ochuzující. Co také může být pro někoho, kdo nezná lore, tak je obrovské skákání časem. To bych označil za největší vadu na kráse. Postavy umírají a zase ožívají a divák tak nemusí zcela pochopit v jakém pořadí se co odehrálo a může v tom mít trochu chaos. Což asi nechcete, pokud ho neumíte ovládat. :D Velká odchylka a zklamání byla celá bitva o Sodden, jestli takto chtějí pokračovat, bojím se, jak jednou bude vypadat Brenna. Posunuli se, tak hudba mě velice překvapila. Skvěle dodávala atmosféru. Vizuál taktéž velice působivý a až na Údolí květin, které spíše připomínalo poušť, trefný. CGI spíše průměrné. Dalším kladem můžu označit bojovou choreografii, řežou se pěkně. Na závěr tolik. Seriálový zaklínač rozhodně stojí za to zhlédnout. Je to obstojné přiblížení velkolepého světa A. Sapkowského, které uspokojí skalní fanoušky a nováčky nudit nebude, ba je možná naladí ke čtení knih. Za mě se čekání vyplatilo a jako celek, až na několik nedostatků a detailů prošel mým celkem jemným sítem. Na konec pár plusů a mínusů: + Hudba + Herecké obsazení + Rozvinutí dějových linek + Bojová choreografie - Vilgefortz - Přepisování popsaných postav - Bitva o Sodden - Přepisování knižního děje

• 26.4.2019  21:47

Zpočátku jsem se maličko bál, jaké provedení bude mít tří hodinový film, ale jak již ukázali v Infinity War, A. a J. Russovi umí s postavami pěkně pracovat. S časem je ta práce malinko slabší. Na mě první polovina působila malinko zdlouhavá a možná i trošičku matoucí. To by bylo k výtkám asi všechno. Na druhé straně se potkává opět naprosto skvělé CGI, vizuál i efekty. Hudba, která mi překvapivě i po tolika filmech nepřišla ohraná, sedí naprosto perfektně a přidává již tak dost dobrému základu. Herecké výkony jsou takové pro MCU hrdiny typické - nezklamou, ale není to prvek, který se, až na výjimky, vryje do paměti. Těmi výjimkami pro mě byl P. Rudd a J. Brolin, který byl v roli Thanose znova naprosto famózní. Co se příběhu týče, tak zápletka byla zajímavá, provedení uspokojivé a samotný "Endgame" bral dech. Shrnuto, poslední dílo z taktovek bratrů Russoových přinese tři hodiny rozdělené na pomalejší a akční část, podložené dobrou hudbou a skvělým vizuálem. Špice od Marvelu.

• 2.3.2019  00:19
    Creed II (2018)

Creed II je zvláštní v tom, že ho dokážu pojmenovat jako pokračování filmu Creed, tak i jako nástupce Rockyho IV. A protože oba dva předchozí filmy byly skvělé, jsem rád, že se i tento snímek celkem povedl. Z hlediska sportovního zážitku se nám dostává úplná kupa boxových scén. Z filmu srší adrenalin na všechny strany a nenechá diváka jen tak sedět v křesle. V prvním dílu jsem velice vychvaloval emoční a celkově lidskou stránku postav, a i když nám za těch pár let Adonis trochu zpyšněl, tak tam pořád je dost prostoru pro emoce. Jak Rocky, tak i Ivan Drago přináší do filmu mimo jiné i tu atmosféru čtvrtého dílu. Nostalgie se pere se současností, mladí se perou se starými a pak i se sebou navzájem a se sebou samými. To vše je podloženo pěknou a hlavně zapadající hudbou. Bohužel už neslyšíme původní soundtrack tak moc. Na herecké výkony se kouká dost dobře, stejně jako na celý film. Za sportovní drama se staví Creed II do první řady. Dobrý kus filmařiny.

• 18.2.2019  23:13
    Rapl - Bubáci (S02E07) (epizoda) (2019)

Dost smutný stín první série. Tento díl je plný velmi, pro diváka až iritujícími, "chybami". Slepičková, Kuneš, Lupínek i Rohan působí spíše komicky, než vážně a profesionálně. Naopak Mácha, který původně byl spíše takový ňouma, v druhé řadě funguje jako takový záchranný kruh pro tento seriál. Celková kvalita seriálu velmi poklesla. Bohužel. Rapl býval jeden z nejlepších krimi poslední produkce, toto je jeden veliký omyl.

• 23.1.2019  19:55
    Bumblebee (2018)

Bumblebee se docela odtrhl od série Transformers, což mu v mých očích rozhodně neuškodilo, až na pár výjimek. Místo neustálých výbuchů a zběsilé akce a umírání se divákovi dostane, trocha toho "nudného" všedního života. Film se ubírá spíše pomalejším tempem a snaží se nám předat takovou tu náladu osmdesátek. Zde si ale nejsem jistý, zda to bylo to nejlepší. Audiovizuál je celkem v pohodě, ale zápletka, tam to trochu pokulhává. Skoro dvě hodiny sledujeme Beeho, v roli spíše takového pejska. Neříkám, že to není roztomilé, ale po nějaké chvíli se to okouká. Stejně tak jako věčně strnulý John Cena. Jeho hraní mi přišlo takové až moc statické, bez emocí a špetky takové té přesvědčivosti, že to co říká myslí vážně. H. Steinfeld celkem šla, stejně tak i zbytek. Když pominu takové ty dějové rozpory se sérií Transformers, tak mohu Bumblebee nazvat zdařilou, spíše více rodinnou než akční, komedií. Ve finále jsem byl spokojen.

• 17.1.2019  23:42

Celkem zajímavá snaha zachránit to, co zbylo, ale už je pozdě.

• 17.1.2019  23:42

Skvělý pilot do druhé série, furt se dozvídáme něco nového a postupně se nám odhalují, ale zároveň i zamotávají další a další příběhy!

Nikdys nebyl (2017)

Film, který působí jen jako náhodný slet obrazů, ale s ucházející atmosférou a hereckým výkonem J. Phoenixe.

• 17.1.2019  23:40

Po chvíli mě omrzelo poslouchat neustálé ruchy T. Hollanda. Celkem pěkný CGI i hl. záporák. Vše ostatní mě ničím nezaujalo. Celkem slabý na Marvel.

• 17.1.2019  23:39

Dost pěkně natočená válka. Velmi neotřelý námět a provedení. Nemám co vytknout.

• 17.1.2019  23:39

Pěkně zpracovaná solo Marvelovka. Black Panther mi v Avengers kolektivu přijde velice v pohodě. Film sice není nějak extra dynamický, ale rozhodně nenudí. Vyšší nadprůměr.

• 17.1.2019  23:38

Pěkně zvládnuté pokračování. To lepší od Marvelu, více netřeba. Post credit scéna, top!

• 17.1.2019  23:37
    Král Lear (TV film) (2018)

Koncert A. Hopkinse, který bohužel nemá (kromě jeho) nic nabídnout. Pěkná hra s jazykem. Víc mě bohužel v tomto filmu nenadchlo.

• 17.1.2019  23:37
    Na cestě (2012)

Po první půlce, která působila trochu utahaně a lacině se dostaví mnohem lepší zakončení. Dohromady to vydá za lepší průměr.

• 17.1.2019  23:36
    Escobar (2017)

Naprosto neskutečná podívaná. Javier Bardem se Pabla zmocnil s takovou grácií, že herecký výkon P. Cruz byl naprosto zastíněn.

• 17.1.2019  23:35

Slušný drama, trochu jednotvárná zápletka, zbytečné smrti a celkem moc otevřený konec.

• 17.1.2019  23:35

Dobrá fantasy. Dost akce, pěkný CGI, pěkná scenérie i hudba. Zápletka příběhu trochu jednodušší a provedení celkem průměrný.

Deadpool 2 (2018)

Vtipem, akcí a narážkami nabytá Marvelovka, která splnila svoji podstatu na jedničku.

• 17.1.2019  23:33

Dosti solidní pokračování Mužů, kteří nenávidí ženy. Sice to bylo trochu unavenější a méně uvěřitelné, ale i tak je to kvalitní podívaná.

• 17.1.2019  23:33

Zajímavé podání téma šikany a lepení ran. Film má mnoho co říct a je to zajímavý pohled na téma, které je bohužel tabu.

• 17.1.2019  23:32

Dobrá komedie na docela peprné téma, která si s velkým soustem poradila. Pěkný výkon jak od H. Dancyho tak i M. Gyllenhaal. Režie, výprava, kostýmy, hudba i scénář tvoří dohromady pěkný nadprůměrný výkon.

• 17.1.2019  23:31

Taková průměrná komedie, neurazí, ani to není na lva.. pěkná krajinka, celkem i nějaký ten humor, ale přišlo mi to takový rychlý, bez pořádný pointy, ale sympaťáci děcka atd.

• 17.1.2019  23:31

Celkem dost povedená akce s pěkným navázáním na první díl. Zápletka byla velice zajímavá a hlavně nečekaná. Vizuál dosti dobrý, jen si říkám, na kolik v tom měl prsty M. Bay... Soundtrack s prvky prvního dílu neurazí. Celkově působí Pacific Rim: Povstání jako nadprůměrný, akcí nabitý počin.

• 17.1.2019  23:30
    Auta 3 (2017)

Uvolněná komedie, která se mi líbila co do příběhu, tak hlavně díky tomu, že tam byl v hojných scénách zmíněný Doc. Hornet.

• 17.1.2019  23:29

Konečně trochu lepší díl ze zatím nepovedené třetí série. Pěkně to zapadalo. Doufám, že následující díly už půjdou v tomto stylu.

• 17.1.2019  23:28

Jako předchozí díly 3. série není ani díl "Exkrementy" žádný zázrak. Nemyslím si, že je pro tento pořad vhodné, aby se spojoval s ostatníma pořadama na Streamu. Navíc absence psychiatra a generálporučíka dílu nijak nepomohla, ba naopak uškodila.

• 17.1.2019  23:28

Opět celkem dosti slabý díl. Jestli v tomto směru hodlají pokračovat, tak 3. série bude asi nejméně dostačující. Bylo lepší, když rozebírali pohádky. Díl "Peklo na nebi" je spíše na homosexuály x homofóby x feministky. Celkem dosti velký podprůměr oproti předešlým sériím a dílům.

• 17.1.2019  23:27

Zatím se třetí série moc nepředvedla. Autoři, jako většinou dosti pěknou formou krutou realitu ve formě nějakého slavného příběhu, ale i když nejsem nějaký zapálený patriot, tak si myslím, že český národ není banda senilních, incestně smýšlejících lidí. Doufám, že se v dalších dílech předvedou více a předvedou podobně skvělou podívanou, jako v minulých sériích.

• 17.1.2019  23:26

Dost dobře natočená dektektivka, která mě doslova připoutala k židli. Pěkně zpracovaná komplikovanost děje, poměrně slušné výkony hlavních postav a i akce, které sice nebylo moc, ale to vůbec nevadí.

• 17.1.2019  23:25
    Zabijáci (2014)

Velkou část filmu to bylo naprosto skvělé pokračování ze série případů oddělení Q, ale ke konci začalo přibývat absurdních scén, že to ani konec nedokázal zachránit. Velký potenciál byl využit jen z části.

<< předchozí 1 2