applause

applause

Soňa Pecharová

okres Praha


21 bodů

Moje oblíbené filmy

 • poster

  Zmizení (2013)

  Na tento film jsem se dívala z doporučení mojí kamarádky. Pustila jsem si ho, ale tohle jsem fakt nečekala. Na začátku se objevuje klasicky rodinná idylka, která se co nevidět zvrtne, ale to se dalo čekat. Poté byl film napínavý a já jsem jen čekala, co se bude dít. Pak jsem si ale chvíli myslela, že je to už přehnané a chvíli jsem to nechápala. Ale ten zvrat na konci… luxusní ! To jsem opravdu nečekala! Skvěle propracované. Sice mě naštvalo, jak film skončil, ale zase to vede k zamyšlení. Role policisty Jakeovi Gyllenhaalovi nesmírně sedla, nečekala jsem, že to tak dobře zahraje, protože jsem ho v takové roli, ještě neviděla a na takový typ filmů nejsem u něj zvyklá. Akorát nevím, proč tak pořád mrkal, jestli je to vada nebo to bylo schválně kvůli roli. Což asi ano, dřív jsem to u něj neviděla. Hugh Jackman tam hrál totálního pošuka, což na něj celkem sedělo (usuzuji z role Vana Helsinga). Měla jsem pro jeho jednání pochopení, ale myslím, že to bylo opravdu už moc. Jinak film celý dohromady bomba! Není nic, co bych mu vytkla. Byl napínavý, poutavý, skvěle propracovaný a byla jsem tak zvědavá, jak dopadne, že jsem zůstala vzhůru do půl 2 jen, abych ho dokoukala. Nemohu nic jiného, než doporučit.

 • poster

  Fantastická zvířata a kde je najít (2016)

  Tento film jsem viděla v kině už dvakrát a nelituji toho. Napřed ve 2D v originálním znění a dnes ve 3D s dabingem. Dabing mi seděl, chvílemi mi vadil, ale nakonec jsem si na něj zvykla. Film je sám o sobě dobrý i ve 2D, ale ve 3D ho opravdu doporučuji...to bylo teda něco!! Scén, o kterých jsem věděla, jsem se stejně lekla i tak, protože ve 3D je to jiné a zvířátka mnohem víc vynikla. Konečně jsem pochopila, proč se film jmenuje Fantastická zvířata. Jsem z tohoto filmu uchvácena, líbil se mi už poprvé, ale nebyla jsem si tak jistá, jestli ho dát na úvodní stranu, ale teď už to vím jistě, líbil se mi ještě víc! I mému bratrovi se líbil dokonce víc, než HP a to je co říct. I pro mě je TOP a moc se těším na druhý díl. :) Určitě doporučuji!

 • poster

  Atlas mraků (2012)

  Musím říct, že se mi film začal tolik líbit až po druhém zhlédnutí. Poprvé mi vadily různé dějové linky, přišlo mi to dost chaotické. Nyní mi to vadilo jen trochu ze začátku a pak se mi to naopak líbilo. Linky na sebe vždycky nějaký způsobem navazovaly a ještě to vyvolávalo napětí. Jinak nemám, co bych dodala. Byla jsem nadšená! Samozřejmě konec mě dojal. A myšlenka celého filmu je zřejmá a já s ní souhlasím. Pojala bych ji asi takhle: „ Běž si za tím, co chceš, i kdybys tam měl být sám, protože pravda se vždycky ukáže."

 • poster

  Charlieho malá tajemství (2012)

  Pořád nevím, co bych měla o tomto filmu napsat. Věděla jsem, že se mi bude líbit, ale nečekala jsem, že až tak. Mně se naštěstí nic takového nestalo, ale i tak jsem soucitěla s hlavním hrdinou. Příběh je nadčasový, nebýt tam zmínky o kazetách. Jinak hudba byla skvělá, Davida Bowieho moc nemusím, ale jeho píseň "Hero" byl ta pravá "tunelová písnička". Dokonce jsem si poslechla ve filmu již několikrát zmiňované "Asleep" od The Smiths. Nejvíce se mi asi líbil herecký výkon Ezry Millera, v roli Patricka. Potom až hlavního hrdiny. Film mě dostal. Za mě plný počet bodů.

 • poster

  Já, Simon (2018)

  Tento film byl pro mě zatím největším překvapením za tento rok. Myslela jsem, že toto téma už nic nemůže nabídnout a bude to ohrané. Čekala jsem, že to bude takové trochu neobvyklé, ale podprůměrné "love story", ale film se vyšplhal hodně vysoko, alespoň u mě. Jsem moc ráda, že jsem na něj šla, chci ho vidět aspoň ještě jednou. Snímek útočil na city, měl hodně sympatické herce a vše jsem prožívala s hlavní postavou. Hudba byla výborná. Přesně takové "teenage" filmy mám ráda a jednoznačně doporučuji.

 • poster

  Deset důvodů, proč tě nenávidím (1999)

  Typická americká romantická komedie z prvky Shakespearovy komedie " Zkrocení zlé ženy", umístěna do středoškolského prostředí. Tak jako v jeho komedii, se nemohla mladší dcera baptisty Bianca provdat, dokud se neprovdala starší sestra Kate, tak v této komedii, má Bianca domácí vězení, dokud si někam nevyjde její sestra. Děj je zde více než očekávaný a jak tomu bývá, dobro zvítězí nad zlem. Příjemná podívaná, která potěší.

 • poster

  Strážci Galaxie Vol. 2 (2017)

  Kdybych měla tento film charakterizovat jedním slovem, tak je to "boží"! Tento díl je, jak se nechali i hlavní představitelé filmu slyšet,lepší než jednička a přináší divákům přesně to, co chtějí. Nejenže je nadupaný plnem skvělých songů, po humorové stránce je ještě o polovinu rozsáhlejší než jednička a baby Groot je dávkou denní roztomilosti. Moc jsem si tento film užila, smála se z plných plic a konec hrál na city. Líbil se mi ještě mnohem více než jednička a nedivila bych se, kdyby to byl pro mě tento rok nejlepší film, protože už v polovině jsem věděla, že půjde na mou úvodní stránku. Těším se na třetí díl a především doporučuji!

 • poster

  Proč právě on? (2016)

  Na tomto filmu jsem byla s kamarádkou v kině a jsem za to ráda, byla to super odreagovačka. Veděla jsem, že je film mládeži nepřìstupný, ale že bude tak sprostý, to jsem opravdu nečekala, ale hodilo se to tam a v originálnìm zněnì to byla bomba! Jairda tu hrál James Franco, který byl hrozný blbec, přitom byl ùžasný zároveň. Takového chlapa přece nejde nemilovat, ne? Upřìmně si v této roli nedovedu představit někoho jiného. Leckdo by si myslel, že je v komediìch jak ryba ve vodě, ale viděla jsem, že umì zahrát i vážnějšì role (127 hodin). Jak už to, ale u komediì bývá, že druhá půlka je slabšì, než prvnì a pak je tam takové to zbytečné natahovánì, tady to bylo bohužel také. Určitě doporučuji a v českém dabingu je to fakt nářez!

 • poster

  Největší showman (2017)

  Skvělé zakončení této filmové sezóny projekcí, lepší už to ani být nemohlo. Už na začátku mě překvapila dramatičnost a hudebnost filmu a věděla jsem, že má namířeno vysoko. A to taky měl. Úplně nejlepší byli samozřejmě písničky, ty si zaslouží nominaci na Oscara určitě a také hlavní hvězda filmu, Hugh Jackman. Který mě tu opravdu překvapil a skvěle se tam hodil. Bohužel takové nadšení nesdílím ze Zaca Efrona, i když v počáteční scéně s Hughem jsem si říkala, že byl dobrý, ale prostě mi tam vadil. Ale nevím zase, kdo by tam měl byt místo něho. Mimo písně, které si určitě stáhnu a herecké výkony se mi moc líbily i choreografie a samotná hudba. Housle a piano. Ale nejlepší byla samotná myšlenka filmu: "Všichni jsme si rovni, bez ohledu na barvu, rasu, tvar či velikost." Za mě velké překvapení a celková spokojenost. Pro mě nejlepší muzikál. Doporučuji a dávám na titulní stranu.

 • poster

  Psí poslání (2017)

  Tenhle film mě moc mile překvapil. Ze začatku měl slabé hodnocení, ale teď je opravdu odpovídající. Bylo to milé, hezké, dojemné se šťastným koncem. Místy jsem se i pobavila. Nejlepší byl psí kůň a psí pán. Určitě doporučuji.

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace