applause

applause

Soňa Pecharová

okres Praha


24 bodů

Moje oblíbené seriály

 • poster

  Dr. House (TV seriál) (2004)

 • poster

  Misfits: Zmetci (TV seriál) (2009)

  A je to tady, tři měsíce v čudu, můj oblíbený seriál skončil .Ohledně tahounů tohoto seriálu. Napřed jsem byla zklamaná z odchodu Nathana (Robert Sheehan) a Rudy (Joseph Gilgun) mi lezl na nervy. Přišel mi jako špatná imitace Nathana. Nakonec ho mám ale raději, než ho, možná proto, že jeho účast v seriálu trvala delší dobu. Jinak nevím, co bych dál napsala, všechno se mi to slévá do jednoho. Původně jsem tento seriál hodnotila pěti hvězdičkami,ale musím dát čtyři. Některé díly jsou silné, některé slabé a na nějaké jsem koukala jako WTF?! Třeba konkrétně předposlední díl páté série. Obecně mi 3. a 5. série přišly nejslabší. Konec byl opravdu dojemný, ale nechci spoilerovat. I když jsem nedala plné hodnocení, tak tento seriál patří mezi mé oblíbené a je mou srdcovou záležitostí. Rozhodně doporučuji.

 • poster

  Jak jsem poznal vaši matku (TV seriál) (2005)

 • poster

  American Horror Story (TV seriál) (2011)

 • poster

  Upíří deníky (TV seriál) (2009)

  Mrzí mě, že jsem tento seriál dokoukala, miluju ho! Pamatuji si, když jsem na něj začala koukat před devíti lety, skončila jsem na konci páté série a pak byla dlouhá doba, než byla šestá série, že jsem na něj úplně zapomněla. Pak jsem někde viděla plakát, zřejmě na facebooku a začala jsem tento rok po devíti letech koukat od začátku. Nicméně mi trvalo ho zhlédnout bezmála půl roku, protože jsem chtěla vědět, jak dopadne, ale v žádném připadě, jsem nechtěla seriál dokoukat, protože mi bude chybět. Bohužel už se tak stalo a já se jen ujistila, že je to můj nejoblíbenější seriál a bude! Někomu se zdá, že je to kravina nebo by někdo mohl čekat příběh a la Twilight ságy, ale mohu vás ujistit, že tomu tak není. I když v seriálu vystupují: upíři, vlkodlaci, čarodějky, sirény a dokonce sám ďábel, tak jsou tam zahrnuty i problémy obyčejných lidí. Je tam plno mouder a poučných citátů, díky kterým si člověk uvědomí, že stojí za to žít. Nemůžu teď ani na konci říct, kterou z hlavních postav mám nejraději, protože na konci se vše obrátilo. Každopádně jsem ještě nikde neviděla takovou propracovanost postav, kterou herci skvěle ztvárnili, že jim to opravdu věříte. Hudba byla také skvěle vybrána, podtrhovala děj a byli mezi ní i mí oblíbení interpreti. Celý děj se přelomil, mám pocit, na konci šesté série, kdy nastal velký zlom. Byla jsem zklamaná a neměla jsem ani chuť se na seriál dívat, ale chtěla jsem vědět, jak to dopadne. Nad tím, co se pak začalo dít, jsem kroutila nevěřícně hlavou, jak si s tím dokázali tvůrci poradit a jak je to vůbec napadlo. Zvlášť v osmé sérii to byl evidentní zvrat za zvratem, čekala jsem, jestli vůbec někdo přežije. Ale konec, ten byl opravdu dojemný, přesně takový jsem čekala, ale bála jsem se, že to tak nakonec nedopadne. Vím, že i pro herce to byla dlouhá cesta, díky které našli přátele i své partnery. Bohužel už další díl ani série nebude, ale těším se na seriál, podobného tématu s Ianem Somerhalderem. Tento bude pro mě vždy srdcovou záležitostí a nezbývá mi víc, než jej doporučit.

 • poster

  Stranger Things (TV seriál) (2016)

  Jeden z nejlepších seriálů vůbec! I když mě třetí série ze začátku moc nebavila, konec byl jedno velké a dojemné překvapení. Jsem zvědavá, co přinese série čtvrtá. Každopádně doporučuji.

 • poster

  TY (TV seriál) (2018)

  Pořád nevím, co k tomuto seriálu napsat, ale je to jeden z nejlepších seriálů za poslední dobu, co jsem viděla. Ze začátku to vypadalo jako kravina, ale pak se děj rozjel a pohltil mě. Více se mi líbila druhá série, i když první dva díly byly slabší, potom se to rozjelo, že jsme zkoukli 7 dílů vkusu. U první série byl u mě hlavní problém, že mi lezla na nervy ničím nezajímavá Beck, za to Love mi byla hned sympatická a to jsem ani netušila, jak se bude děj dál vyvíjet. Nejlepši byl zvrat na konci. Joe konečne našel sám sebe v ženské verzi. Nejhorší u mě u tohoto seriálu bylo poznání, že jsem vědomě soucítila s psychopatem, chápala ho a i přes to všechno co udělal mu přála štěstí. Myslím si, že to je tím, jak byla hlavní postava vykreslena, co prožila, že je diváky pochopena pro to co dělá. Přes to všechno co dělá je vylíčena jako relativně kladná postava a za své činy není potrestána. Což se bojím, že někdo podobně smýšlející se toho může chytnout a později si takhle obhajovat své skutky. Penn Badgley byl výbornej, jako by se do role Joea narodil. Trochu mě mrzí, že v roce 2021 bude 3.série, protože si myslim, že by bylo nejlepší kdyby se 2.sérií tento přiběh uzavřel. Musím o tom pořád přemýšlet a stejně vím, že ze se na ni ze zvědavosti stejně budu koukat. Knihu jsem nečetla, ale chystám se na ni a seriál nic jiného, než doporučuji.