argus123

okres Bánovce nad Bebravou

<< předchozí 1 2 3
    • 1.8.2020  22:06
    Ržev (2019)

Ako klobuk dole, toto je najlepší vojnovy film čo som za tento rok videl. Uplne na kosť ukazana krutosť vojny a štatneho aparátu NKVD. Treba určite pozrieť.

• 14.5.2020  12:09

Z toho čo som videl, mi bolo fyzicky špatne. Tolko spoločností a medií ktore sa ohaňaju zelenou politikou spolupracuje s tými čo prírodu ničia, je to neuveritelné. Toto by sa malo premietať všade po školách a hlavne pošahaným členom Greenpeace.

• 29.4.2020  11:02

jeden z peckovych filmov z 2 sv. vojny. FIlm tohto žanru obsahuje všetko čo obahovať má, kto tento film považuje za propagandu je beznádejny prípad.

• 26.4.2020  23:50
    Beastars (TV seriál) (2019)

Vynikajuci seriál, teším sa na druhu seriu.

• 31.3.2020  18:47

na to že sa dochovala len polovica a je to vlastne ranna tvorba to bol sakra dobry film, aneb ako vyšňupať svědíci prášek :D

• 30.3.2020  21:00
    Války Pentagonu (TV film) (1998)

Paradny film ukazujuci totalnu debilitu v armáde, ktora je schopná obetovať životy obyčajnych vojakov.

• 18.3.2020  14:24

Jeden z najlepši biografickych dokumentov ake som videl, a je smutne že Kryl by to mal aj dnes dosť ťažke, doba skorumpovanych hlupákov ešte stale nepominula.

• 16.3.2020  19:56
    Kalamita (1980)

jeden z mojich najoblubenejších snímkov kde hra Polívka. Genialny film a vynikajuco natočený, film nezachytáva iba hercov ale aj prirodzene reakcie ludí - nehercov v okolí a tento prvok sa mi moc páči.

• 14.3.2020  15:34

Kto by to bol povedal že takyto film dokazali natočiť v tej dobe. Silno depresivny a velmi vypovedajúci o tom, ako by sa ludia k sebe spravali keby k niečomu takemuto došlo.

• 8.3.2020  13:05

Vyborny film o 153 ľuďoch a dvoch borcoch, ktorí ich zachránili.

• 1.3.2020  22:36

Ten film je hrozna volovina, absolutne technicky nerealne sceny, rusi vedeli (aj vedia) natačať lepšie vojnove filmy ako toto ! Neskutočne som žasol nad niektorými skvostami ako, likvidacia Tigra či tie natiahnute sceny kde asi nemec spal zatial čo v tanku prebiehala posledna "dojímava" konverzácia a to nehovorím na nezmara Brada po 3 zasahoch od snipera sa dokazal natrepať do tanku a pohovoriť si s mladým. Neviem či sa mam tomu smiať alebo plakať. Za niektore scenky davam 2* ... ja absolutne nechapem prečo to ma až 76 % za čo ? :D

• 1.3.2020  17:50
    Dějiny letectví (TV seriál) (2019)

Vynikajúci dokument, ktorý je zároveň aj výnimočný kedže obsahuje aj vzácne zábery ktoré su navyše kolorované. Do dokumentu prispievaju svojimi rozhovormi ludia ktorí stáli za počiatkami letectva - piloti, konštruktéri, vizionári. Jeden z najlepších dokumentárnych filmov. Je však škoda že vôbec nespomenuli kompletný vývoj vrtulníkov, čo môže leteckého fandu trochu zamrzieť.

• 15.2.2020  19:45

Vyborny film, naramne som sa bavil, hlavne posledne dve príbehy. PS : Niekedy sa stane, že aj Zippo sklame :D

• 10.2.2020  23:01
    Kdyby... (1968)

Užasny film, tu Malcolm zažiaril, zaver filmu je mrazivý a dychberúci.

• 8.2.2020  22:03
    Tanki (2018)

Vynikajuci film, natočeny na skutočnom základe a okoreneny akčnými scenkami s diverzantmi, agentmi a banditmi. Proste všetko čo ma vojnovy dobrodružny film mať. Samozrejme miestny guliprdkovia čo pokladaju vše ruske za špatne lebo film nema niekde logiku a bla bla bla, tích si netreba všímať. Keby niečo podobne natočil holý úd okamžite by to pokladali za pecku roka :D čo nieje tajomstvo. Takže, riadte sa vlastným úsudkom a nedajte na guliprdkov z csfd, film je velmi dobre natočeny, človek sa nenudí, niesu tam nudne scénky a vyriešenie problemu so zapadnutym tankom je dokonala tragikomédia ktorá vskutku vzbudi usmev na tvári. Len do toho, česke titulky už su spravene. Za mňa 4*

• 5.1.2020  22:54

"Pokud to je tepla tekutina co chceš aby ti tekla po tele, mužu te treba ..." Najzvrhlejšia epizoda na ktoru sa treba pozerať v zhulenom stave, len tak sa da plne na tom zabaviť. Totalne zosmiešnenie niečo tak nevinneho a čisteho ako byva vo fantasy od McCaffreyovej sa podarí len tým dvom šialencom. Neskutočne zábavná epizoda s drakmi a hovoriacou mačkou ktora je asi horšia ako Hitler. Dufam že sa draci v tomto seriáli neobjavili naposledy.

• 23.11.2019  01:14
    Superjail! (TV seriál) (2007)

Vynikajúci animák, človek nevie kde sa ma prv pozrieť všade sa niečo deje, stale nejaká akcia. Humor genialny, gore scenky proste božie, psychedelické výlevy na nezaplatenie. Škoda za tak kratku stopáž, kludne to mohlo byť na 25 minutovy formát, a potiahnuť aspoň do 7 série :D

• 23.11.2019  01:12

Možno je to tým že som videl Rampage, ale čakal som trochu viac. Trochu nudny začiatok, moc dlhe naťahovanie. Ale zaver bol taky akurát. Film ma jednoduchú myšlienku. Kritika systému a udalostí ktore začali hospodarsku krízu. Taketo filmy sa mi páčia. Celkove hodnotenie dam podla klasika : "Not great, not terrible." 3*

• 29.7.2019  10:09
    Černobyl (TV seriál) (2019)

Konečne po tych rokoch sa podarilo natočiť poriadny film o Černobylskej katastrofe. Velke plus za historicke vyobrazenie, scenar, herecke výkony aj kameru. Každa epizoda udržala diváka v napätí. Je jasne že nie všetko bolo podrobne ukazane, hlavne práca černobylských kameramanov bez ktorých by sme si ťažko spravili prestavu ake to tam bolo. A je velka škoda že títo dokumentaristi a ich práca nebola vo filme spomenutá. Taktiež okolnosti padu vrtulníka boli dosť pozmenené, hlavne dobou havarie, v skutočnosti spadol v dobe kedy už bol reaktor uhasený. Černobylmánia však nekončí, po seriali od HBO, internetových mémov nás ešte čaka odvysielanie Ruskeho projektu Černobyl ktory zakončí túto ságu o najväčšej jadrovej katastrofe na svete. Rozhodne bude sa na čo pozerať. Moje hodnotenie je za plných 5* tu nieje čo riešiť.

• 27.7.2019  21:32

Film ocenia predovšetkym fanušikovia Tarantina, a fajnšmekrov klasickej filmografie. Nič pre tích ktorí miluju hlúpe dialogy a nezmyselnú akciu každu minútu. Tento film je presny opak toho čo sa natača dnes. Akcie je málo, ale človek na ňu nezabudne.

• 28.4.2019  23:14
    54 hodin (TV seriál) (2018)

Film o novinarskom hyenizme, totalnom diletantstve, neschopnosti policie a jej zbabelosti. Niečo tak absurdneho som dlho nevidel, a Nemci si idu otvarať hubu na rusakov za Beslan ? Čo ti šije :D

• 3.3.2019  20:33

Vskutku dôstojne zakončenie celeho epickeho príbehu o Vikingoch a drakoch. Predovšetkym musim dať na zretel užasnu animaciu, moment ako Bezzuby kreslil v piesku bol najužasnejší moment v animacií. Tu sa tvorcovia vyhrali, všetka ta dokonala detailnosť priam exploduje do očí. Dej sa mi ako taky pačil. Chyba bola že to bolo až príliš dynamické. Ja by som vskutku bol za rozdelenie tretej epizody na dve časti. Neviem prečo sa tvorcovia tohto boja, (Tarantinovi sa to vyplatilo) tam bolo tolko nápadov ako sa pohrať s dejom v rôznych protrediach, hlavne v tom Skrytom svete, kde bola fakt chyba že bol ukazany len kratko. Proste dej bol moc dynamický, a pri všetkej tej dynamike tvorcovia zabudli na to čo mali fanušikovia najradšej. A to boli akrobaticke ukažky Štikuta a Bezzubeho. Na druhu stranu to bolo vynahradene užasnou sekvenciou Bleskobesky a Bezzubeho kde tvorcovia dokazali že putavu časť vo filme dokažu vytvoriť aj dve nehovoriace bytosti. Ked to tak zhrniem tak na jednotku to nemá, to je jasne. Ale nieje to rozhodne tragedia a už vôbec nie nuda. Lebo je na čo sa tam pozerať. Za mňa 4*

• 23.1.2019  19:50
    Čistilišče (TV film) (1998)

Neuveritelný masaker v podaní naturalistickeho vojnoveho filmu. Brutalne sceny od začiatku až po koniec, doprevadzane perfektnymi pyro efektmi, kulisami a pracou s kamerou. Film ma len ukazať besnenie vojny, žiadny hlboky príbeh a lá Hollywood. Islamisti z čečny a dnešny ISIS si môžu podať ruky. Preafektovane komentare o ruskej propagande, o kakanych rusoch a dobrych čečncoch len ukazuju stav vymydlenosti našej spoločnosti, ked niekto sympatizuje s naboženskymi fanatikmi, halvne že su proti Rusku. Rusi su hrdinovia, boli prvý čo potlačili možne semenište teroristov a fanatikov. V Čečne zachranili celu Europu pred islamistami už v 90 rokoch ! Zaroveň nech je tato vojna upozornením čo sa stane, ked sa Islamisti beru na lahkú váhu. Zaroveň film služi aj ukažka vplyvu propagandy že na stranu Islamistov sa pridavali anglicky hovoriaci černosi či sadisticke litovky. Konflikt nekonflikt, ktokolvek je proti Rusku, je dobry nech je aj zfanatizovany islamista či nacista v prípade Ukrajiny. Amorálnosť ludí je neobmedzená. To podrthuje aj Beslansky masaker či Moskovský masaker. Važeny tí ktorí fandite čečencom, pasivne podporujete nabožensky fanatizmus, ja sa len pýtam prečo ste už davno neodišli k ISIS ?

• 22.1.2019  22:57

Špičkovy akčňák, človek nevie kde sa ma prv pozrieť, cely čas v napätí. Akcia, príbeh a humor v jednom filme natočeny len z pohladu hlavneho hrdinu ! Praca s jedinou kamerou perfektná, efekty a akčne sceny v ktorych nechybaju vtipne hlašky na nezaplatenie. Ja hovorím. KONEČNE poriadny akčňák ako sa patrí ! Plny počet bodov ma u mňa. Rusáci vedia, klobuk dole. Nastavili laťku velmi vysoko.

• 22.1.2019  19:52

Ked si odmyslím tu nepodarenu maketu B-52 ktora vydava zvuk jak turbovrtulove lietadlo a komické pohyby bezpečtnostnych kamier na zakladni. Tak je to vcelku podareny akčny film. Boli natočene aj horšie akčne filmy.

• 19.1.2019  15:45
    Hlava 22 (1970)

vynikajuci film, ale kto ho chce pochopiť hlbšie, musi si prečítať knihu. Moje odporúčanie.

• 10.12.2018  20:44

Film je skvely, aj ked je natočeny tak aby ukazal iba to čo vystraší verejnosť a media s mimovladkami mohli povedať - vidíte takto vyzeraju extremisti. Aka je realita ? Je to apoliticka organizacia riadne registrovana ako občianske združenie takže viacerí klamu ked tvrdia že nieje oficialne registrovana. Za celu svoju existenciu nebola nikdy vyšetrvana policiou, neboli nikdy uložene sankcie a neboli nikdy ani v priestupkovom konaní. Cez to všetko po prečitani komentarov k tomu filmu, by jeden ziskal dojem že Branci su teroristi. Čo je absurdne ked zvážime aj to že sa Branci stale snažia dostať pod kontrolu štátu a to dobrovolne ! Všetky tieto fakty odignorovane. Dôkazy o extremizme nulove. Páni vlastenectvo nieje extremizmus. Takže za mňa rešpekt, Branci su borci a ostatny sa môžu isť vyplakať mame pod sukňu, lebo o extremizme nemaju ani šajnu. To je tak ked si niekto mýli pojmy a dojmy. Ale chápem že vas znepokojuju uniformy a behanie s pištolami po lese. Ale ja sa pýtam. Čím chcete brániť štát ? A ako ho chcete brániť ked nieste pripraveny ? A dodám že Branci neukazuju na žiadneho nepriatela, bez ohladu na akekolvek ohrozenie su pripraveny. Jedna vec je spojena s totalitou a to ked sa hladaju nepriatelia. To ale Branci nerobia :) Ale tešíma že rozpaluju do biela takych ako vtelenie :D duševny paranoidny mrzáci, obviňujúci všetkych ktorý by mohli ohroziť ich pohodlie. Vtip je v tom, že ich nikto neohrozuje a ešte väčší vtip je v tom že taky Branci budu chraniť rite takych ako je vtelenie. Smutny obraz doby, bud aktivny pre svoj narod a si prakokot. Potom sa nedivme kam to všetko upadá.

• 7.12.2018  20:00
    Osudové okamžiky (TV seriál) (2001)

Dobry dokument, len niektore epizody ktore su zaujimave nemôžem nikde najsť a pozrieť si ich. Napríklad Mošnov 1991.

• 2.12.2018  15:19

Tento film mi pripomenul tie stare sovietske akčňaky kde boli tak isto Amici ukazany ako zly, či neschopny. Preto sa na scene objavil Soviet ktorý všetko zachraní. Narozdiel od USA ale Rusko dospelo, a točí viac menej realne filmy, bez politicky zafarbeneho podtextu. Tolko k parodií na normalny akčny film.

• 24.11.2018  21:33
    Škola otců (1957)

Neskutočne vynikajuci film. Paradne ukazuje zrkadlo tedajšej spoločnosti, sužovane komunistami. Si reakcionar, nesmieš byť pionier, niesi pionier nemôžeš na hokej. Realna ukažka ake svinstva robili komunisti a preto aj skončil v trezore.

<< předchozí 1 2 3